Používate niekto ryžové a sójové mlieko?

ivka144
9. sep 2008

Ahojte, pouzivate niekto miesto UM ryzove alebo sojove mlieko?
Viem, ze niektore vegosky a makrobioticky tusim si robia same doma sojove mlieko...
Nas myla je velky alergik a tak som sa rozhodla ho dat trosku na uplne nemliecnu a bezlepkovu dietu.
Teraz pije ryzovy napoj z DMka. Mate s tym niekto skusenost? Alebo ake ine kupujete?
Kupila som aj sojove v DM, ale este som neskusala, lebo predsalen, soja je tiez alergen. Ale zas vyhoda by bola, ze Nutrilon ma sojove mliecko v prasku, takze je to sikovnejsie na cesta, ako krabicove ryzove.
Tiez ma zaujima, ci st emali problem s tym, ze ryzove mlieko neobsahuje skoro nic (ja kupujem aspon to s kalciom) a bezne UM maju napchateho v sebe kopu - vitaminy, mineraly a kadejake uzitocnosti. Nasa mudr sice vravi,ze to uz ani mlieko nieje, tie UM, ze tolko tam napchaju a zbytocne, ze sa len firmy predbiehaju, kto tam da toho "zdraveho" viac. Ked som jej dnes povedala, ze skusame taku dietu, nemala namietky, naopak.
No a tiez ma zaujima, v akom veku ste davali ryzove alebo sojove. (Mudr hovorila,ze sa jej zda, ze bezne sojove mlieko je az od troch rokov...)
Dik.

evca35
18. mar 2012

ahojte, som rada že je tu táto téma, ja som začala kupovať sójové a ryžové mlieko - sušené z potravín, dcére nerobilo dobre KM (aj keď nemá alergiu) a popri nej ho dávam aj synovi, ale len ráno do misky s vločkami. Je stále dojčený, iné mlieko ani nepil. Čítam že väčšinou menším deťom dávajú mamičky značkové sojové alebo ryžové mlieko, to sú nejaké zvlášť dojčenské do fľaše? Nemusím také zarábať malému ak ho nepije, že nie?

Mne osobne viac chutí sójové ako ryžové, dcére viac ryžové. Používate na varenie a pečenie aj tieto práškové, či len hotové krabicové? Ja som raz robila puding z prášk. ryžového, ale nikomu nechutil ☹

Viete niečo o tom, že sójové mlieko je škodlivé na štítnu zľazu?

cora73
13. apr 2012

ahojte kocky,na stranke Mimibazar.sk som dala pridat v Receptoch kategoriu "Bezlaktozove jedla",tak sup sup s bezmliecnymi a bezlaktozovymi receptami... 😀 😀 😀

tepka
11. júl 2012

Ja som kupila v lekarni topnatur sušene ryžove do nemliečnych kaší to davam ale ma zarazilo že od 3 rokov to prečo zase ved tam je ryža nič take...hm ja kojím tak to je len doplnok nechcem ešte kravske davať.. 😒

aurelkan
3. aug 2012

Ahoj, pouzivam ryzove bio-mlieko Provamel, aby 15 mesacny syn nepil iba UM. Je kvalitne, lahko stravitelne a hlavne mu chuti 🙂 Ked mal hnacku, asi 3 dni som mu davala iba ryzove lebo UM sa vtedy vraj nema davat. Je tekute, v krabici, nezaraba sa. Mam ho v chladnicke a zakazdym ohrievam iba 2 dcl ktore vypije, miniem ho tak za 2 dni, to moze byt otvorene.

danika12
6. aug 2012

Soja obsahuje prirodny estrogen, takze sa vraj nema pit velke mnozstvo sojoveho mlieka. Potom je toho estrogenu v tele nadbytok a to nie je dobre.
Ja som dakedy davnejsie bola zavisla na sojovom mlieku, ale stale ma bolelo v podbrusku, ako na menzes, aj ked mi prave skoncil. Ved skus si vyhladat na internete informacie o tom...

opicaskorica
5. dec 2012

@danika12 o tomto pise aj bukovsky v navode na prezitie pre bejby, ale vraj to vyskumy nepotvrdili...

mariynka
27. apr 2013

@kamilka12
@perla200 baby, ryzove mlieko sa moze davat aj dojcatam?6mes. a viac?dakujem 🙂

keira
23. máj 2013

@mariynka tiez ma zaujima, od akeho veka, plus aka znacka, lebo ceny su rozne

mariynka
23. máj 2013

@keira davam z DM od Alnatury Natur maly ma 7mes.

keira
23. máj 2013

@mariynka a chuti mu? je dost drahe .. co mu z neho robis?

mariynka
23. máj 2013

@keira kuk v mojom fotoblogu-spenatovy privarok 😉 a nema ho kazdy den.. 😉

tomino29
25. mar 2014

Tie praskove mlieka su hrozny suvix navyse ta chut je neskutocne umela, chuti to jak umele sladidlo. Kamaratka mi raz uvarila mlieko v takej masinke a to sa neda porovnat. Ja som si ju kupil tiez a mozem len odporucit. Sojove chuti z nej dobre ale osobne najviac davam prednost orechom, mandliam a maku. Ten strojcek mozem iba odporucit, zatial ziadna zla skusenost - www.miomat.sk

benila
28. apr 2014

@mariynka Dobry den.Mozem sa spytat to sojoveve mlieko kupujete v Dm je krabicove ci v prasku a je vhodne pre tak male dieta?Este sa chcem spytat ako cez den davate to mliecko resp. Kolko davok za den je doporucene? Voped dakujem za odpoved.Nam prave zistili alergiu na bielk. Kravsk. mlieka,syn ma 18 mes. ma zacpy bolo nam doporucene vynechat celkom dojc. Mlieko orejst na sojove, pohankove ryzove,len mam stoho dilemu.Syn bez mlieka mi nebude je zvyknuty si dat rano, obed a vecer mlieko.A to pohankove neviem ci je vhodne pre tak male babo, ryzove bude zapekat, a sojove netusim co je vhodne pre tsk male dieta.Nasla som zn. Zajic sojove,a pohankove,lenze dr. Povie vyskusajte a uvidite,magistra v lekarni pretaca ocami ze to nie je vhodne pre syna,nuka nam hnusny nutrilon stoho sme mali strasne kolky a problem.Ja fajt netusim co je vhodne dat malemu ako nahradu za mlieko nieco vyzivne a vhodne pre male dieta.Nehovoriac o celk. Jedalnicku ranajky,

mariynka
28. apr 2014

@benila nie praskove,tekute-ako pisete-ryzove(nezapeka!),ovsene,mandlove..sojove este nemal a ani neplanujem.. nas je stale dojceny,takze UM nedavame..ale ak by mu stacilo 1/2x za den-striedala by som rastlinne..napr.nas ma vecer miesto UM caj s medom 😉

clondika
28. apr 2014

nasa mala ma 22 masiacov ma intoleranciu laktozy nedavame mlieko uz pol roka, kupujem v dm od alnatury ryzove len to jej chuti a mame stroj na vyrobu rast. mliek a z toho varim kase a palacinky a varim robila som makove mlieko kononpne, mandlove

benila
28. apr 2014

Dakujem za radu.Nam dr povedala ze ryza zapeka aj varena mrkva,tak som mu to prestaka davat.Ja maleho nekojim a prave preto ,neviem ci mu bude stacit to ryzove.alebo sojoive mlieko.ed nesmie ziadne jogurty ani ine mliecne vyrobky.

patricionella
18. feb 2015

potrebujem ryžové mlieko, ale momentálne nesmieme cukor, iba trstinový, alebo hroznový...ryžové mlieko som nenašla iba s glukózou a to vo vysokom množstve...skoro 49 percent...tuším...majú ho v TESCU
na sójové nechcem prejsť...vraj zhoršuje alergiu na mliečnu bielkovinu, ktorú máme. Variť ryžové mlieko by som radšej nechcela. 2 hodiny v kuchte a to to ryžové mlieko môj syn ani veľmi nemusí...bielkovinu môžeme iba ak tak bielko, alebo kuracie prsia....inak nič...viete o nejakom ryžovom mlieku bez cukru? Aspoň do varenia by som ho používala...

alaguema
8. mar 2016

@patricionella ryžové mlieko kupujem v DM. Cukor v ňom nie je, iba sacharidy, ktoré ryža prirodzene obsahuje.

patricionella
8. mar 2016

@alaguema áno...kupujem ho už dlhšie a nevadí...nakoniec som ešte aj z masla musela začať robiť ghee aby som mu mala čo dať ráno na chlieb. Nakoniec budem asi musieť všetko začať vyrábať. Mlieko som už z našej varenej stravy úplne vylúčila. Už sú to dva roky čo má stále hnačky a potvrdila sa iba MK. Vyzerá to tak...že má alergiu na všetko chemicky vyrábané...

gabuchah
5. sep 2017

@patricionella ahoj, asi je to uz davno...ale treba zacat id imunity, my sa rivnako trapime, mala ma 18m...
Davat pozor na zlozenia-sjryte mliecne bielkoviny a pod , a hlavne Ecka...
Tiwz davame na noc ryzove mlieko...alergia sa ani moc nepotvrfila a malá do ekzemu z mlieka dostala vzdy na noc zihlavku....
Na vela jedal reaguje, ale nasadili sme potrebne doplnky vyzivy, oleje a je to ovela lepsie, s dietou po nec.dvoch mesiacoch..ak chces napusem ti viac ..
V prvom rade kazdej zienke tu ofporucam kvalitne probiotika, my mame lacto bifida od dr.jacobsa a bkomplex v ptirodnej forme, nie syntetickej

patricionella
6. sep 2017

@gabuchah ahoj.... Veru...dávno...napíšem iba toľko...po dvoch rokoch chodenia po vyšetreniach....kolonoskopia negatívna...potvrdila sa "iba" alergia na mb ale riadna.... Ani kocku čokolády nemohol... Zato mal v črevách pliagu od mačiek... - červy.... Ktoré sme konečne dali von až pomocou Enterosgelu.... Vzorku som aj s červíkmi zaniesla na mikro.... A vyšlo to negatívne..... Takže suma sumárum..... Po Tom Enterosgeli.... Alebo našej smecta (funguje rovnako) vytiahne z čriev čo tam nemá byť.... Ale je smutné, že pokiaľ to v tabuľkách nie je.... Alebo ako to funguje....proste to záznamoch nebude.... Dôležité, že po dvoch rokoch hnačky prestali.... Jesť už konečne môže a konečne môžeme budovať imunitu.... Enterosgel odporúčam každému kto sa ma opýta..... Takže už viem prečo.... V karte to ale ťažko bude niekedy zaznamenané..... Moja pediatrička mi povedala, že naše lekárstvo niekedy potvrdí celiakiu až na tretiu kolonoskopiu..... A dávať syna 3x pod narkózy, keď mal v sebe zjavne červy je choré.... Nič idem..... Prajem všetko dobré..... Všetko čo si písala o sebe robíš určite dobre.... Prajem, aby si nemusela zažiť čo ja.... Je super stránka na éčka.... Zdravá potravina.... Odtiaľ som ja selektovala éčka. Prajem všetko dobré.....

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
23. feb 2023

ja robim doma vlasne uz, kupila som nutramilk od vitariana a robim, mlieko, maslo aj smotanu, orechy netreba predmacat, oplati sa mi to viac, mat doma stroj na to, kedze to vyrabam pre troch ludi