Používate niekto ryžové a sójové mlieko?

ivka144
9. sep 2008

Ahojte, pouzivate niekto miesto UM ryzove alebo sojove mlieko?
Viem, ze niektore vegosky a makrobioticky tusim si robia same doma sojove mlieko...
Nas myla je velky alergik a tak som sa rozhodla ho dat trosku na uplne nemliecnu a bezlepkovu dietu.
Teraz pije ryzovy napoj z DMka. Mate s tym niekto skusenost? Alebo ake ine kupujete?
Kupila som aj sojove v DM, ale este som neskusala, lebo predsalen, soja je tiez alergen. Ale zas vyhoda by bola, ze Nutrilon ma sojove mliecko v prasku, takze je to sikovnejsie na cesta, ako krabicove ryzove.
Tiez ma zaujima, ci st emali problem s tym, ze ryzove mlieko neobsahuje skoro nic (ja kupujem aspon to s kalciom) a bezne UM maju napchateho v sebe kopu - vitaminy, mineraly a kadejake uzitocnosti. Nasa mudr sice vravi,ze to uz ani mlieko nieje, tie UM, ze tolko tam napchaju a zbytocne, ze sa len firmy predbiehaju, kto tam da toho "zdraveho" viac. Ked som jej dnes povedala, ze skusame taku dietu, nemala namietky, naopak.
No a tiez ma zaujima, v akom veku ste davali ryzove alebo sojove. (Mudr hovorila,ze sa jej zda, ze bezne sojove mlieko je az od troch rokov...)
Dik.

mywiel
10. sep 2008

Ivka u nas vo Svajciarsku dostat v lekarni sojove a ryzove bio UM specialne pre deti v prasku, mozno zozenies aj inde napr. Rakusku??

mywiel
10. sep 2008

Tieto Bimbosan su aj bezlepku prave pre alergicke deti! 🙂

sirinka
10. sep 2008

soja je velky alergen, pozor na to.

bihan
10. sep 2008

alergickému dieťaťu by som sójové mlieko určite nedávala, lebo môže presne tak isto vyvolať alergiu ako KM... Mám kamarátku, ktorá dávala od 6m, keď malú odstavila, kozie bio mlieko.

sirinka
10. sep 2008

bihan kozie mlieko je celkom nevhodne, je to tiez alergen, obsahuje len velmi malo tuku, vitaminov, proste ako keby pili deti vodu... 😔

ivka144
autor
10. sep 2008

Vdaka za reakcie.
Uz som nasla aj u nas objednatelne ryzove v prasku, len neviem, neviem, to zlozenie...
Inak to kozie - ja som citala, ze pre alergikov je to vhodne, ale ze moze byt tazsie na travenie, mne sa zdalo, ze tam je tych tukov praveze viacej... alebo proste nieco..., preto sa bojim dat malemu, lebo ma problemy s bruskom.
No, tak sojove teda necham na neskor a pokracujem v ryzovom z DMka.

kisska
11. sep 2008

ja sice nema s tymto skusenosti, akurat viem, ze treba pri takejto diete zabezpecit dostatocny prisun vapnika z inych zdrojov (brokolica a pod.), nakolko zo sojoveho mlieka sa vapnik tazko vstrebava, ako je to s ryzovym nieviem... inak drzim palce, uz v takomto veku riesit takuto tazku dietu je asi poriadny zaberak...

korkusa
14. apr 2010

ahoj ivka 144 prosim ta kde sa da u nas ob jednat to ryzove mlieko v prasku?dakujem

perla200
22. máj 2010

obnovujem túto tému.....nam doktorka povedala že velmi alergickým deťom samôže dávat sojové mlieko - nutrilon soya tie ktoré neznesú absolútne žiadne iné mlieko ale záleží od veku dietata....

erikasadek
22. máj 2010

perla 😉

perla200
22. máj 2010

čo erika....viem alergén....viem ale my iné nevypijeme ☹

erikasadek
22. máj 2010

perla nie suhlas s tvojou lekarkou neboj aj moj bol na sojovych jogurtoch praveze naopak treba davat vyskusat...
Je to detske mlieko upravena soja inak vyborne je od modilacu cisto ryzove 100percent vegetalne detske mlieko pre alergokov a pre bezlaktozovych chutovo jednotka...

perla200
22. máj 2010

modilac u nás neexistuje....len nutrilon vyrába sojové mlieko pre deti....inak je len klasika v obchodoch ale ten nutrilon je celkom chutný

erikasadek
22. máj 2010

nutrilon je dobra znacka...

perla200
22. máj 2010

nuž erika...zase nam diagnostikovali intoleranciu mala si pravdu....je to asi doživotné....a mala odmietala akékolvek mlieko pili sme len ryžové z obchodu ale do roka musia umele tak sme vyskúsali sojové a kombinujem jej to kase varím z ryžového nanoc ma sojové....myslis že je to ok?

erikasadek
22. máj 2010

perla mrzi ma ze som mala pravdu nebudem ti klamat teraz by som bol a radsej ze som sa mylila... naozaj
Je mi len luto ze vam davaju blbe info a nadeje sluby ktore nemozu splnit nevadi... zmier sa s tym nie je to koniec sveta neskor bude pit bezlaktozove mlieka dufajme ze to bude tak beznz na slovensku ako tu . Nrmalne znacky to vyrabaju..dufajme ..
Inak netrao sa snazis sa to co drobec pije zaklad je ze chuti....

perla200
22. máj 2010

hej akurát som čítala že aj sojové mlieko je podobné materskému len ma ovela menej vápnika...ale ten nutrilon jej zatial chutí a ked som sa pýtala gastro že prečo tie výsledky krvi boli v decembri dobré mi povedala že ona sama tým výsledkom vôbec neverí?????? tak načo ich preboha robia*? teraz sme boli na výdychových testoch....a pozitívne boli...nevadí bojujeme dalej, lebo mala pila france lait LF a aj z toho mala hnačky vracala a kolikovali sme....tak sme teraz čisto len na bezmliečnej strave

erikasadek
22. máj 2010

perla medzi nami to by azijci museli byt vitazmi v alergii na soju pri ich spotrebe paradox prave oni maju zdravsi zivot ako my a bez osteoporoz...
Zostan trocha na nrmliecnej nesko to bude lepsie..
Mas pravdu zbytocneju.trapili

perla200
22. máj 2010

a dodrbali celý tráviaci trakt.....

erikasadek
22. máj 2010

perla je mi to luto ale teraz ostan na tom soja nutrione a da sa to do poriadku neboj....pomaly....

kamilka12
5. jún 2010

ahojte,

baby, to ryžové "mlieko" v DM je ryžový "nápoj"...nie mlieko.. 😒 teda aspon u nás...Ryžové mlieko som kúpila u nás v bio predajni, kde stojí cca 2,70 eur (nie práškové, ale tekuté)

perla200
5. jún 2010

ano kamilka...ale je tam v DM napísané rice milk tak to je mlieko....ale ja tiež kupujem v bio obchode kvalitnejsie či ryžové alebo sojové 😉

bihan
5. jún 2010

Mlieko to nemôže byť, pretože týmto slovom sa označuje tekutina pochádzajúca z mliečnych žliaz, takže nič, čo je z ryže, nemôže byť mlieko 😅 ale zloženie je rovnaké. 😉

perla200
6. jún 2010

nie je to jedno? je to ryžové mlieko a hotovo podla mna

lia
8. jún 2010

ahojte,mne dnes kazala gastroenterologicka kupit malej ryzove mlieko z dm,teraz manzel utekal do dm,ale ze ziadne praskove neexistuje,to je tekute??a moze to pit ako 6 mesacna??dakujem

lia
8. jún 2010

ja uz neviem co jej dat ,od mala ma problem s bruskom,teraz nam konecne robili testy,lebo ma strasny ekzem a zistili na hranici kravske mlieko,pila len comfort alebo ha,nic ine a nebolo dobre,teraz sme na france lait LF ,ale behom dvoch dni sa ekzem zas vratil,tak mi gastro povedala,nech kupime to ryzove mlieko.ja uz sa tak bojim,lebo oni len skusaju na tych detoch

perla200
8. jún 2010

lia - existuje práskové ale ja ho kupujem v bio obchode....lia my pijeme sojové mlieko - nutrilon a tiež sme pili france lait LF ...my sme presli plejádou mliek neboj sa bude dobre ked sa chces niečo opýtat tak IP

bianka234
12. jún 2010

lia, ja kupujem tekuté ryžové aj sojové z dm je obohatené o vápnik, to je super, stačí dať fľašku denne, potom môžeš to práškové, nech ho zas nepredávkuješ. V dm sa volá reis drink od allnatura, je tam vápnik z morských rias, ktorý sa vstrebáva bez oveľa lepšie ako z bežného mlieka, stojí okolo 1,70 , ale to sojové je dosť sladké, tak som ho začala riediť s dojč.vodou, inak chuťovo sú výborné, používam aj na varenie.

ciko85
14. jún 2010

ahojte,potrebujem poradit moja dcera strasne vracia nepomaha nam ani mliecko AR proti vracaniu a od 2mesiacov mame na tvaricke ekzem tak predpokladam,ze budeme alergicky ale ked pije od narodenia len UM tak alergicka bude asi na BKM tak sa chcem spytat mozeme vyskusat Nutrilon soja moze to papat ked ma 4mesiace.