Poznáte mlieko, z ktorého nezapeká?

loren
19. júl 2008

zacala som dcere davat castejsie mlieko francuzske kedze ju odstavujem a ma stale problemi od vtedy s kakanim tvrdu stlicu kazdy den a pri tom place myslite ze je dake mlieko co nezapeka alebo jej uz mam skusit dat normalne kravske mlieko

bystricanka
19. júl 2008

loren...ja viem len, že z francúzského nezapeká...aspon si teda myslím. My dávame sunar, len z neho vraj zapeká, ale moje dieťa zatial nie..klop,klop. 🙂
No neviem, či prejsť na kravské mliečko. Je veľa mamičiek, ktoré dávajú kravské mlieko už aj 10mes.deťom 🙄 , len ja by som asi počkala. Skús jej dávať viac jedla bohaté na vlákninu a pokračuj francúzskym. Však uvidíš čo to spraví

junovka
19. júl 2008

loren, u kazdeho babatka je to ine.My sme zo Sunaru sa tiez nevedeli vykakat, tak isto ani z Beby, tak sme ostali na Nutrilone klasickom.Co sa tyka krav.mlieka tak sa v podstate odporuca az po 3 roku, ale ja tiez zvazujem prejst na kravske, minimalne po 18 mesiacich, a keby chcela nadalej papat UM, tak az na 2 roky 😉

elenik
19. júl 2008

loren, ja isto viem, že obyčajné kravské nedám do cca 3 rokov.
Kupujem Sunar, malý užíva probiotiká Biogaia, takže so stolicou vážny problém nie je.
Sestra kupuje synčekovi (1r. 1mes.) mlieko Hero Baby Lactum, obsahuje probiotiká, čiže problém so zapekaním alebo naopak hnačkou nie je 😉 . Len má vyššiu cenu ako France Lait alebo Sunar.

sakura77
19. júl 2008

musis poskusat,my sme boli do roka na Bebe a v pohoe,po roku avam sunar a tiez ok,zalezi na babetku,kazdemu vyhovuje ine.

loren
autor
20. júl 2008

no kupila som sunar a tie probiotika tiey mame tak uvidime

sasenka
21. júl 2008

Nym zapekalo z BEBY aj z Babylove, a tak sme davali Nutrilon, a po roku som prešla na lacnejší Sunar, ale kedže papá už všetko čo aj my (okrem velmi slaných a vyprážaných veci) tak po roku už tento problem odpadá. No a teraz dávame už pomaly kravské mlieko, teda pomaly prechádzame tak, že vynechávam dávku UM a davam kravské (po roku) Momentálne sme na 3 flašky kravské + 1 flaška Sunar alebo Nestlé mlieko Junior (take v plechovke)a do 18 mes. by som najradšej prešla na kompletne kravské mlieko. Ak cestujeme, davam len UM, to zarábam až tesne pred podávaním, teda sa mi isto nepokazí - tak preto.
Dcerka bola od 12 mes na kravskom, aj na odporúčnie pediatričky, ale kupovala som jej občas tiež to Nestlé mlieko Junior.

danu
21. júl 2008

kazdemu dietatu sadne ine mlieko nas napriklad zapekal Nutrilon a vynikajuca je pre nas Beba. U inych mamiciek zase naopak, cize jedine skusit ktore mliecko pre tvoje dieta je vhodne

bobulka34
21. júl 2008

my mame nutrilon HA, ale pokial ti mozem poradit, ja odkedy davam vlocky , mozes aj do polievocky tak nemame s tym problem. Moja mala bola len na rektalnej, vobec nekakala. Teraz klop klop. A este je dobre aj urobit susene slivky - trosicku a k tomu vlocky. Len slivky bacha, v DM maju bio susene slivky , staci jedna dve

simmmiiiii
7. jún 2012

ma niekto skusenosti s nutrilonom anti colics? davame mu ar ale od toho ho zapeka tak chcem skusit ten anti colics

dadulajda
8. jún 2012

@simmmiiiii ja som pocula asi 90% mamiciek,co davalo Nutrilon,tak hovorilo,ze ich zapekalo...nemam rada to mlieko.vsetko ine,ale toto je najhorsie co viem.moj maly kakal 3x do mesiaca..na gastroenterologii sme boli ako doma...a ked musel ist na UM dala som mu babylove a kaka krasne.samozrejme mame aj probiotika.

jerryjanka
8. jún 2012

my sme kupili babylove a nie je problem vôbec

dada24
8. jún 2012

@loren my sme po piatich mesiasoch dojčenia prešli na babylove....s kakaním problémy nemáme, papáme už aj zeleninové príkrmy. Ako tu písali kočky...musíš vyskúšať,,,,každému bábatku sadne niečo iné...jednému sunar, druhému nutrilon, tretiemu beba.... 🙂

loren
autor
8. jún 2012

dada24 no uz s tym problem nemame 😉 uz ma prva dcerka 5 rokov ale dakujem 🙂

autumn11
21. apr 2017

ja som mala tento problém pri synovi. Z každého mliečka ho zapekalo a mal problém sa vykakať. Potom sme vyskúšali amilk bifido a odvtedy klop klop nemá žiadne ťažkosti a stolica je pravidelná.

stastnablcha
22. apr 2017

ja neviem ktore je naj, ale my sme na amilku a ja som spokojna.. a sme na nom od zaciatku ( uz vyse roka) a nema problemy ...

veronka1234
22. apr 2017

@loren ahoj, moj syncek mal problemy so zapekanim pri kazdom mlieku. Velmi nam pomaha, ze ho robim viac riedke - o 1/2 az 1 odmerku menej UM. Odvtedy ho nezapeka