• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pozor na pokazený Sunar

24. apríla 2010 
išla som podľa toho. Je kaše Sunarka, ale Sunar nechce. :frowning2:
17. mar 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A hipp mlieko ?
17. mar 2008 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosinka, neuveritelne to je, aky mas nazor, sice ho akceptujem, ale nesuhlasim. SOm teraz len na 2. strane tejto temy, a neviem, ako sa to dalej vyvinie, ale porovnavanim velkosti a hmotnosti deti, ci uz kojenych alebo na UM nikam neprides. Rovnako ako nikam neprides s porovnavanim surodencov. MOzes akurat konstatovat rozdiel, ale to je tak asi vsetko. Ak chces priklad z mojej osobnej skusenoti, tak pri takmer rovnakej porodnej hmotnosti mojich dvoch deti je rozdiel v druhom mesiaci zivota 1,2kg. Marcelko skratka spaluje uplne inak MM ako to robila Karolinka. Nehovoriac o tom, ze o 10 dni mladsia kamoskina dcerka nazi o cele 2 kg menej ako Marcelko a obaja su dojceni, ona len 1x denne dokrmovana UM. Neviem, ci si clenkou nejakej temy s rovnako starymi babatkami, ak nahodou nie, tak by si si isto vsimla, ze su velmi velke rozdiely medzi babenkami nielen v papani, type mliecka, ktore papajui (UM, MM), ale aj v spravani, pohyboch, vyrecnosti, skratka v temperamente.... U nas v NOvembrovych babetkach by si raz dva zistila, ze tie rozdiely su veeeelke.
17. mar 2008 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzula a Zuzka, som rada, ze ste sa tu odborne vyjadrili. Gratulujem.
17. mar 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este k tomu dojceniu po 6 mesiaci>
Materské mlieko je naďalej významným zdrojom výživy pre deti po šiestom mesiaci života, obzvlášť pokiaľ matky pokračujú s dojčením popri podávaní inej stravy. V priemere 6-8 mesačné bábätká pokrývajú približne 70 percent svojich energetických potrieb z materského mlieka, v 9-11 mesiacoch je to 55 percent a 40 percent v 12-23 mesiacoch. Materské mlieko je aj veľkým dodávateľom proteínov, vitamínov, minerálov a základných mastných kyselín. Materské mlieko je stravou bohatou na výživu a na energiu, poskytujúcou viac kalórií a výživy na ml, než väcšina inej stravy. Dôležité je vedieť ako podávať inú stravu tak, aby bola prínosom k materskému mlieku a nie aby ho nahrádzala.

Andreafa nikto tu nehovori o dojceni do 6 rokov, to je fakt chore, ale do 3 rokov je to ok. :wink:
17. mar 2008 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzpidka, tak som po tom cely den smejdila a dost casto doporucovanou alternativou bolo spominane aj mlieko sojove... :confused: Ale to si este prenucham...A mlieko trvanlive [tetrapakove] je este dalej upravovane tak, ze sa mlieku uz chuda ani nepodoba...No po tom, co som poprezerala rozne diskusie, odborne aj menej odborne a potom, co idem robit doktorat vramci temy osteoporoza, mi to tak vsetko vychadza, ze do 3 rokov po odstaveni davat UM alebo sojove...a potom uz len mliecne vyrobky 2x do tyzdna a klasicke mlieko vobec netreba, lebo su daleko bohatsie zdroje vapnika, bielkovin a vsetkych vitaminov ako kravske mlieko... :sweat_smile:
17. mar 2008 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaj a este je aj vysoke [prilis] zastupenie tukov, takze staci aj polotucne... :wink:
17. mar 2008 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no. a ja som zas citala nejake tie odborne clanocky a tam lekari odporucaju po tretom roku zivota (resp. aj skor, pokial je to nutne alebo potrebne) pit do siestich rokov plnotucne kvoli vitaminu D,aby sa mal kde rozpustit a po siestom roku sa moze prejst na polotucne.
18. mar 2008 o 01:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja teraz malej dvam praveze to v tetrapacku lebo to je ultravysoko zahriate a s toho mi vyplyva ze ak tam nejake skodlive mikroorganizmi boli su definito mrtve :wink: aj dr. mi odporucila UVZ mlieko v tetrapacku :confused:
18. mar 2008 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenadka, nejde tam o mikroorganizmy, tento problem riesi standardna pasterizacia...hlavne ide o tie dalsie chemicke upravy navyse oproti sackovej klasike :wink:. Okrem toho vacsina vitaminov taku velmi vysoku teplotu nelubi, sucasna pasterizacia je prevadzana tak, aby sa co najviac zdraviu prospesnych zloziek zachovalo.
18. mar 2008 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzpidka: ja by som ti velmi sojovy napoj ( nie je to mlieko ) neodporucala, hlavne z dovodu, ze soja patri medzi 7 najvacsich alergenov a ak ma dieta na alergiu geneticku predispoziciu moze sposobit problemy. taktiez obsahuje enzym ktory brani stiepeniu proteinov - tuto informaciu mam od jedneho docenta, ktory nam prednasal na temu SOJA. Ja som len teoretik, pretoze babo este nemam, no mam statnicu z vyzivy deti a ja by som mozno skusila davat na ranajky taktiez kasu, no redsiu, ako vecer..
18. mar 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je mozne, ze malej smrdi z pusinky zo sunaru? ako ked je clovek hladny.... lenze zarabam jej zo sunaru iba rannu kasu. sice uz ho bude teraz pit aj vecer.
31. jan 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj. chcem sa spýtať či tu niekto nepoužíva Nutrilon 1 pre malinké. Ja som ho kúpila dcére a nie je jej dobrý. zostalo mi 630g a nechcem ho vyhodiť. by som ho predala lacnejšie. ak má niekto záujem, napíš a katty333@azet.sk.
6. apr 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaujimam sa o rast deti. moja dcera má 12 rokov a je velmi malá ak viete čo by nám pomohlo prosím napíšte. dakujem.
10. apr 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ooooo- ak mas pochybnosti o vyske tvojej dcerky, najlepsie asi bude obratit sa na pediatra/pediatricku a podla potreby malu vysetrit.
pripadne skus kuknut sem: http://www.sga-gh.sk/rastovy_graf.htm , aby si zistila, ci je ozaj dcerka prilis nizka. ak je, mas tam aj kontakt, kam sa mozes obratit :slight_smile: drzim palceky!
10. apr 2010 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruskab- dakujem za odpoved hned to idem pozriet a dakujeme že nám držíš palčeky
10. apr 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruskab- skusila som tu stranku no nejdu mi tam napisat udaje... da sa mi tam iba oznacit pohlavie... :sweat_smile:
10. apr 2010 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, zvlastne, mne to funguje v pohode. mozno je to sposobene nastaveniami prehliadaca. pripadne teda skus iny prehliadac, ja fungujem na mozille /firefox browser/ a v pohode :slight_smile: hihi, alebo mi napis do IP udaje a ja ich zadam a napisem ti vysledok ;)
12. apr 2010 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruskab dozvedela som sa nieco o lieku ktory sa vola supradyn n momentalne ho zhaname u nas v lekarni ho nemaju myslim v lekarni na starej turej pocula som ze je priam zazracny
17. apr 2010 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruskab este sa ta spytam ci nemas skusenosti s mlieckami mala mi nechce pit mlieko tak som jej kupila sunar moc jej chuti ale chcem sa ta spytat ci nevies ktore z mliecok je najlepsie . ja viem ze ma uz 12 rokov ale ked mi nechce pit mlieko tak skusam vsetko mozne a ked mi pije aspon toto tak som rada aj tak si stale myslim ze mi nerastie preto lebo malo papa . pride zo skoly a niekedy nema zjedenu ani desiatu. chodila na obedy ale sa odhlasila lebo to nevladala zjest. tak som rada ze mi pije aspon toto mliecko.
20. apr 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nuz, s umelymi mlieckami veru skusenost nemam. dcerka si v 1 1/4 roku hned zvykla na sunar, u nej sme ine ani neskusali a v cca 2 1/2 roku sme ho vymenili za klasicke kravske. maly nam umelaky odmietal /vyskusali sme zo 5 druhov/, ale kravske mu zachutilo a nemal ziadne tazkosti, tak sme pri nom aj ostali.
co sa tyka pitia mlieka, doporucuje sa u deti hlavne kvoli prijmu vapnika. ak dietatko mlieko z nejakeho dovodu odmieta, nic sa nedeje, pokial je ochotne prijimat vapnik v inej podobe- kefir, jogurty, tvrde syry a pod. /v tychto "mliecnych" potravinach sa vyskytuje vapnik v najlepsie vstrebatelnej forme/. pomerne dobre sa vstrebava aj z pohanky, hrasku, brokolice, karfiolu, ruzickoveho kelu, citala som, ze dost je ho aj v semiackach ci orechoch, maku, rybach, melase, morskych riasach, niektorom susenom ovoci /marhule, hrozienka, slivky/...
ja nevidim problem, ak chces, aby pila nejake mlieko, ze pije sunar. na dostatocny denny prijem vapnika by ho vsak musela denne vypit asi dost /denna potreba vapnika u 10-15 r. deti je +- 1000 mg/ a tiez to ide dost do penazi ;)
mensi vzrast moze byt sposobeny mnozstvom faktorov, nielen nizsim prijmom potravy. len vyckajte na vysetrenia a vysledky a ked sa to vsetko pospaja dohromady, tak uvidite.... drzim palce!
24. apr 2010 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok