Pozor na pokazený Sunar

adelia
20. feb 2007

Dobrý deň, mamičky!
Cítim povinnosť upozorniť vás na dvojbalenie Sunar 12. /od 12.mesiaca/ s dátumom spotreby do 14.6.2007 - je veľká pravdepodobnosť, že je pokazený!!!
My sme kúpili už 3 balenia v rôznych supermarketoch a boli pokazené - či už celé dvojbalenie, alebo jeden z balíčkov. Dnes idem reklamovať a chcem upozorniť aj výrobcu.

barunka
20. feb 2007

adelia, podľa čoho ste zistili, že sunar je pokazený? 😲

certica
20. feb 2007

inak toto fakt nechapem 😕 , ved tieto veci by mali byt max. a co najprisnejsie sledovane.
najprv nutrilon (neviete, ako to vlastne dopadlo?), tusim erika153 o tom pisala

barunka
20. feb 2007

aj nutrilon bol pokazený???
ja to nechápem, všade samé, nedávajte kravské mlieko, jedine UM dá vašemu dieťaťu potrebné veci a oni to nakoniec predávajú pokazené??? otras.

erika153
20. feb 2007

adelia mne sa to stalo s nutrilonom vobec sa mi z firmy neozvali a pritom som tam pisala!!! obycajne svinstvo ze sa nevedia ani ospravedlnit. mam doma tu skatulu a mam cislo do laboratoria tak uz musim zavolat ako to je s tym ked to chcem dat otestovat!

magg
21. feb 2007

erika osli to rovno n a soi, oni by to mali preverit

peha
21. feb 2007

ako ste dosli na to, ze je to pokazene ??? dajte nam vediet, nech pozname pre istotu priznaky

janina0909
24. feb 2007

brrrrrrr, tak to je teda svinstvo, ale ja uz malemu davam polotucne mliecko, nemal s ty ziadne tazkosti, zacala som ho davat po roku a nejakom mesiaci, tak snad robim dobre, vypije ho asi 700ml na den. Tak skuste aj vy az neverite tym umelym. Ved aj nase babiny, to davali nasim mamam.Tak je to snad spravne. hmm? 😉

magg
24. feb 2007

Inak ja tomu dost nerozumiem, nase mamy a ich mamy krmili deti kravskym mliekom pokial nemali vlastne a nic nam nebolo a zrazu tu stresujeme, ze do roka ziadne kravske mlieko, popripade do troch rokov, to akoze koli comu?, koli alergiam? ved niekedy ziadne alergie neboli, a zrazu su aj neviem ake dovymyslane prikrmy a kazde druhe dieta ma alergiu

julka.n
25. feb 2007

presne tak a tie prikrmy su aj tak vsetko sama umelina a prave z tychto vznikaju potom tie alergie ja mam uz skoro 9rocnu Julku ta pila kravske mlieko od 5-mesiacov a nema ziadnu alergiu vobec na nic
k tym mlieckam susenym nooou koment 😝 😝 😝

maja22
28. feb 2008

Ako spoznám, že UM je pokazené?

zlatucka
29. feb 2008

Ja ked niečo kupujem a to zvlášť ked kupujem malému,pozriem si datum spotreby.ked je už po dátume spotreby nekúpim to.pozerajte sa na datum.

janino
29. feb 2008

zlatucka ale tu nik nevravi, ze kupil UM po datume spotreby....bavili sa o tom pred rokom... 😵

katka13122
29. feb 2008

maly pije 6 a zda sa mi ze sa tvári nejako cudne
ako spoznam ze je pokazene?

ella1
29. feb 2008

S dátumom spotreby 14.6.2007?
😅

junovka
29. feb 2008

tak uz niekto napise, ako pozname, ze je pokazene??!! 😠 😠 😠 😠 😠 ...ked vylucime datum spotreby 😒
adeila, erika153...tak ako???!!!!!

melory
29. feb 2008

verim tomu, lebo uz to tu jeden chlap pisal a upozornoval na to.

maruschka
29. feb 2008

erika, obchod s takýmto tovarom, ako je UM a vôbec umelá výživa je celosvetovo veľmi,veľmi výnosný..A tak je tragédia,keď to tí výrobcovia a predajcovia berú len ako zdroj miliárd dolárov a nie ako niečo, s čím kŕmime naše maličké,bezbranné deti....Takže im je úúúplne jedno, či je niečo pokazené, alebo nie.Podstatné je, že sa na tom nabalia.Veď niekde som čítala výsledok štúdie, koľko veľa-nejaké hrozne veľké číslo-bábätiek zomiera na pokazenú, alebo zle stanovenú umelú výživu-mlieko....takže tie čísla na info, čo bývajú na obaloch sú linky na nejakého vrátnika alebo niekam, kde ti to vôbec nikto nezdvihne ☹ ☹ ☹
My sme malej kúpili Nutrilon a voňal tak divne-malá sa z neho povracala,chytila som celé slávne mlieko a šlahla som ho do koša...Odvtedy malé pili kozie mlieko z kontrolovaného chovu,odobrené našou detskou lekárkou a sú úúúplne zdravé a nič im nie je 🙂 🙂 🙂

martina46
29. feb 2008

Niekde som čítala, že ani kozie mlieko nie je vhodné pre deti, ale zas som niekde inde čítala, že je super a veľmi zdravé oproti kravskému. A keď to odobrila dr, tak je super!
Maruschka, odkiaľ presne ho beriete a koľko stojí?

bibinka
29. feb 2008

ja si myslím, že všetko čo ide bábätku,by mala ochutnať aj mamina. aj umelé mliečko.samozrejme nie z cumľa.,ale z lyžičky a ak sa jej zdá kyslé, zatuchnuté alebo nejak divne chutí, nedala by som ho. Ja som to tak robila a aj robím . aj mne sa raz zdal nutrilon divný-aj keď bol v záruke,človek nemôže vedieť ako ho skladujú cestou od výrobcu po lekárne.

bejula
29. feb 2008

ahojte, hned k veci, piseme piseme ale ☹
adelia 😉 😉 😉 napís nam ako si to zistila,
lebo mne sa zdalo, minulé balenie trochu čudné a to ☹ ☹ ☹ VONOU ☹ ☹ ☹ nevonalo ako ked otvorim iný balicek sunaru, chutilo dobre , ale príznaky nemáme žiadne chvalabohu, tak dufam, že nam odpovies ako to bolo u Teba ☹

goja
29. feb 2008

Kocky, tak ako teda poznam, ze je pokazeny??? Ste ma vyplasili, my prave papame sunar od 12.mes ☹

livia76
29. feb 2008

no neviem či sa adelia ozve tá téma je z roku 2007 😢

maruschka
29. feb 2008

martina, tie chovajú naši-samozrejme ich prezrel veterinár..Takže mlieko je zadarmo a je zdravé..Myslím si,že keď na ňom boli vychovávané deti celé storočia aj na kravskom,tak prečo by nebolo dobré pre naše deti..Skôr by som sa chcela spýtať, či tie umelé mlieka,ktoré lejeme do detí nie sú viac škodlivé, ako to kozie alebo kravské mlieko?

jenis
29. feb 2008

Kravske by som nedavala, deti nevedia stravit kravsku bielkovinu. Ale kozie to je uz o inom. Pokial je to mliecko vysetrene lekarom, potom je to vraj velmi zdrave. 😉

rosinka
29. feb 2008

ja vám poviem, že som bola od dvoch týždňoch kŕmená kravským mliekom a nič mi nie je, nemám žiadne alergie a nič podobné. veď také mlieko kedysi pili aj naše mamy a babky a sú tu. aj tak od tej UM majú deti veľké hlavy, sú také nafúknuté, tak boh vie čo tam dávajú. keď vydržím kojiť do konca štvrtého mesiaca, tak určite začnem dávať kravské mlieko, veď vitamíny bude mať v zeleninke a v ovocí

zuzula28
29. feb 2008

baby, to myslite vazne, ze od stvrteho mesiaca chcete davat kravske mlieko?? 😲 Chudiatka dietky... ☹ Kravske mlieko ma zlozenie prisposobene pre teliatka a nie pre babatka 😅
Cudujem sa, ze dnes pri tolkej verejne dostupnej odbornej literature sa niekto pozastavuje nad tym preco nasi rodicia nemali alergie a preco mi mame...a preco venovat obzvlast vysoku pozornost tomu, co dame jest nasim detickam...stacia dva pojmy...laktozova intolerancia a celiakia.
Doktorka, ktora odobri v tretom tisicroci davat babu kravske mlieko by musela vratit diplom...ale podla mna sa taka chvalabohu urcite nenajde 😒
Ja sa riadim zasadou, ze ked niecomu nerozumiem a nemam nato patricne vedomosti, tak si bud nastudujem alebo si necham poradit od cloveka, ktory je na to kompetentny...tento sposob jedna baba povedala uz nejedna mamicka olutovala... 😅
A ze s umeleho mlieka maju deti velke hlavy??? Pomoooc!!!
Rocne tisice vysoko vzdelanych ludi po celom svete venuju tisice hodin a kus svojho profesionalneho zivota tomu, aby vyvinuli mliecko pre maminky, ktore nemozu kojit tak, aby sa co najviac podobalo materskemu...A niekto ich snahu pre svoju nerozhladenost smahom ruky zhodnoti "len" ako tvrdy biznis...Biznis to urcite je, to v kazdom pripade, ale aj ked sa vyskytnu take neprijemnosti ako pokazene balenie nie je fer takto zneistovat mamy, ktore nemaju inu moznost.
Ved len u nas vdaka tymto mlieckam vyrastie mnoho zdravych deticiek aj bez kojenia...nastastie 😉

bibinka
29. feb 2008

rosinka-nechem sa ťa dotknúť,ale skús oznámiť pediatričke ,že ideš dávať kravské mlieko od 4.mes. 😖

teraz k veci- raz mali v bille akciu na sunar a tak som kúpila-(malý ho dodnes pije a to má skoro tri roky) . všimla som si, že tam mali aj balenia,ktorým končila záruka o cca 2 mes. ak si to niekto nevšimol a kupoval trebárs do zásoby,a náhodou ho otvoril ako posledné,tak mohlo byť aj pokazené. takže ak sú akcie,ja si to radšej riadne skontrolujem hlavne ak kupujem zásoby. 😉

bibinka
29. feb 2008

zuzula28- veľký súhlas- natvrdo a výstižne 😀

monkula
29. feb 2008

Môj syn pil UM od mesiaca a nemám pocit, že by mal veľkú hlavu... 😠 😠 😠
A kravské mlieko vo štvrtom mesiaci, prepáčte, zbláznili ste sa? Človek je jediný cicavec, ktorý pije mlieko iného živočíšneho druhu a preto sa ťažšie trávi, napríklad Američani a Číňania nedokážu mlieko spracovať vôbec...Alebo s veľkými ťažkosťami...

Tak prestaňte hazardovať so zdravým svojich detí a v prípade pokazeného Sunaru... Čo takto namiesto bedákania na MK navštíviť stránky SOI-ky a dať podnet na prešetrenie? 😉 😉

pietra
1. mar 2008

rosinka, to s tymi hlavami nemyslis vazne? 😕 si zober, ze kolko deti vyrastlo na UM a nemam pocit, zeby som stretavala nejakych velkohlavovcov
a naozaj neviem pochopit, ako moze niekto co len uvazovat nad kravskym mliekom pre niekolkomesacne dieta. argument, ze aj predtym sa to robilo predsa neobstoji, kurnik, vy nevidite, ze takmer kazdy clovek z nasej generacie a generacii pred nami trpi na nejaku pliagu - alergie, rakoviny, poruchy travenia, ....