Pozor na pokazený Sunar

adelia
20. feb 2007

Dobrý deň, mamičky!
Cítim povinnosť upozorniť vás na dvojbalenie Sunar 12. /od 12.mesiaca/ s dátumom spotreby do 14.6.2007 - je veľká pravdepodobnosť, že je pokazený!!!
My sme kúpili už 3 balenia v rôznych supermarketoch a boli pokazené - či už celé dvojbalenie, alebo jeden z balíčkov. Dnes idem reklamovať a chcem upozorniť aj výrobcu.

zuzpidka
17. mar 2008

išla som podľa toho. Je kaše Sunarka, ale Sunar nechce. ☹

ingrid78
17. mar 2008

A hipp mlieko ?

pezincanka
17. mar 2008

Rosinka, neuveritelne to je, aky mas nazor, sice ho akceptujem, ale nesuhlasim. SOm teraz len na 2. strane tejto temy, a neviem, ako sa to dalej vyvinie, ale porovnavanim velkosti a hmotnosti deti, ci uz kojenych alebo na UM nikam neprides. Rovnako ako nikam neprides s porovnavanim surodencov. MOzes akurat konstatovat rozdiel, ale to je tak asi vsetko. Ak chces priklad z mojej osobnej skusenoti, tak pri takmer rovnakej porodnej hmotnosti mojich dvoch deti je rozdiel v druhom mesiaci zivota 1,2kg. Marcelko skratka spaluje uplne inak MM ako to robila Karolinka. Nehovoriac o tom, ze o 10 dni mladsia kamoskina dcerka nazi o cele 2 kg menej ako Marcelko a obaja su dojceni, ona len 1x denne dokrmovana UM. Neviem, ci si clenkou nejakej temy s rovnako starymi babatkami, ak nahodou nie, tak by si si isto vsimla, ze su velmi velke rozdiely medzi babenkami nielen v papani, type mliecka, ktore papajui (UM, MM), ale aj v spravani, pohyboch, vyrecnosti, skratka v temperamente.... U nas v NOvembrovych babetkach by si raz dva zistila, ze tie rozdiely su veeeelke.

pezincanka
17. mar 2008

Zuzula a Zuzka, som rada, ze ste sa tu odborne vyjadrili. Gratulujem.

catherine214
17. mar 2008

este k tomu dojceniu po 6 mesiaci>
Materské mlieko je naďalej významným zdrojom výživy pre deti po šiestom mesiaci života, obzvlášť pokiaľ matky pokračujú s dojčením popri podávaní inej stravy. V priemere 6-8 mesačné bábätká pokrývajú približne 70 percent svojich energetických potrieb z materského mlieka, v 9-11 mesiacoch je to 55 percent a 40 percent v 12-23 mesiacoch. Materské mlieko je aj veľkým dodávateľom proteínov, vitamínov, minerálov a základných mastných kyselín. Materské mlieko je stravou bohatou na výživu a na energiu, poskytujúcou viac kalórií a výživy na ml, než väcšina inej stravy. Dôležité je vedieť ako podávať inú stravu tak, aby bola prínosom k materskému mlieku a nie aby ho nahrádzala.

Andreafa nikto tu nehovori o dojceni do 6 rokov, to je fakt chore, ale do 3 rokov je to ok. 😉

zuzula28
17. mar 2008

zuzpidka, tak som po tom cely den smejdila a dost casto doporucovanou alternativou bolo spominane aj mlieko sojove... 😕 Ale to si este prenucham...A mlieko trvanlive [tetrapakove] je este dalej upravovane tak, ze sa mlieku uz chuda ani nepodoba...No po tom, co som poprezerala rozne diskusie, odborne aj menej odborne a potom, co idem robit doktorat vramci temy osteoporoza, mi to tak vsetko vychadza, ze do 3 rokov po odstaveni davat UM alebo sojove...a potom uz len mliecne vyrobky 2x do tyzdna a klasicke mlieko vobec netreba, lebo su daleko bohatsie zdroje vapnika, bielkovin a vsetkych vitaminov ako kravske mlieko... 😅

zuzula28
17. mar 2008

Jaj a este je aj vysoke [prilis] zastupenie tukov, takze staci aj polotucne... 😉

sonoga
18. mar 2008

no. a ja som zas citala nejake tie odborne clanocky a tam lekari odporucaju po tretom roku zivota (resp. aj skor, pokial je to nutne alebo potrebne) pit do siestich rokov plnotucne kvoli vitaminu D,aby sa mal kde rozpustit a po siestom roku sa moze prejst na polotucne.

lenadka
18. mar 2008

ja teraz malej dvam praveze to v tetrapacku lebo to je ultravysoko zahriate a s toho mi vyplyva ze ak tam nejake skodlive mikroorganizmi boli su definito mrtve 😉 aj dr. mi odporucila UVZ mlieko v tetrapacku 😕

zuzula28
18. mar 2008

lenadka, nejde tam o mikroorganizmy, tento problem riesi standardna pasterizacia...hlavne ide o tie dalsie chemicke upravy navyse oproti sackovej klasike 😉. Okrem toho vacsina vitaminov taku velmi vysoku teplotu nelubi, sucasna pasterizacia je prevadzana tak, aby sa co najviac zdraviu prospesnych zloziek zachovalo.

z.u.z.k.a.
18. mar 2008

zuzpidka: ja by som ti velmi sojovy napoj ( nie je to mlieko ) neodporucala, hlavne z dovodu, ze soja patri medzi 7 najvacsich alergenov a ak ma dieta na alergiu geneticku predispoziciu moze sposobit problemy. taktiez obsahuje enzym ktory brani stiepeniu proteinov - tuto informaciu mam od jedneho docenta, ktory nam prednasal na temu SOJA. Ja som len teoretik, pretoze babo este nemam, no mam statnicu z vyzivy deti a ja by som mozno skusila davat na ranajky taktiez kasu, no redsiu, ako vecer..

martina46
31. jan 2009

je mozne, ze malej smrdi z pusinky zo sunaru? ako ked je clovek hladny.... lenze zarabam jej zo sunaru iba rannu kasu. sice uz ho bude teraz pit aj vecer.

katty333
6. apr 2009

ahoj. chcem sa spýtať či tu niekto nepoužíva Nutrilon 1 pre malinké. Ja som ho kúpila dcére a nie je jej dobrý. zostalo mi 630g a nechcem ho vyhodiť. by som ho predala lacnejšie. ak má niekto záujem, napíš a katty333@azet.sk.

ooooo
10. apr 2010

zaujimam sa o rast deti. moja dcera má 12 rokov a je velmi malá ak viete čo by nám pomohlo prosím napíšte. dakujem.

maruskab
10. apr 2010

ooooo- ak mas pochybnosti o vyske tvojej dcerky, najlepsie asi bude obratit sa na pediatra/pediatricku a podla potreby malu vysetrit.
pripadne skus kuknut sem: http://www.sga-gh.sk/rastovy_graf.htm , aby si zistila, ci je ozaj dcerka prilis nizka. ak je, mas tam aj kontakt, kam sa mozes obratit 🙂 drzim palceky!

ooooo
10. apr 2010

maruskab- dakujem za odpoved hned to idem pozriet a dakujeme že nám držíš palčeky

ooooo
10. apr 2010

maruskab- skusila som tu stranku no nejdu mi tam napisat udaje... da sa mi tam iba oznacit pohlavie... 😅

maruskab
12. apr 2010

hm, zvlastne, mne to funguje v pohode. mozno je to sposobene nastaveniami prehliadaca. pripadne teda skus iny prehliadac, ja fungujem na mozille /firefox browser/ a v pohode 🙂 hihi, alebo mi napis do IP udaje a ja ich zadam a napisem ti vysledok ;)

ooooo
17. apr 2010

maruskab dozvedela som sa nieco o lieku ktory sa vola supradyn n momentalne ho zhaname u nas v lekarni ho nemaju myslim v lekarni na starej turej pocula som ze je priam zazracny

ooooo
20. apr 2010

maruskab este sa ta spytam ci nemas skusenosti s mlieckami mala mi nechce pit mlieko tak som jej kupila sunar moc jej chuti ale chcem sa ta spytat ci nevies ktore z mliecok je najlepsie . ja viem ze ma uz 12 rokov ale ked mi nechce pit mlieko tak skusam vsetko mozne a ked mi pije aspon toto tak som rada aj tak si stale myslim ze mi nerastie preto lebo malo papa . pride zo skoly a niekedy nema zjedenu ani desiatu. chodila na obedy ale sa odhlasila lebo to nevladala zjest. tak som rada ze mi pije aspon toto mliecko.

maruskab
24. apr 2010

nuz, s umelymi mlieckami veru skusenost nemam. dcerka si v 1 1/4 roku hned zvykla na sunar, u nej sme ine ani neskusali a v cca 2 1/2 roku sme ho vymenili za klasicke kravske. maly nam umelaky odmietal /vyskusali sme zo 5 druhov/, ale kravske mu zachutilo a nemal ziadne tazkosti, tak sme pri nom aj ostali.
co sa tyka pitia mlieka, doporucuje sa u deti hlavne kvoli prijmu vapnika. ak dietatko mlieko z nejakeho dovodu odmieta, nic sa nedeje, pokial je ochotne prijimat vapnik v inej podobe- kefir, jogurty, tvrde syry a pod. /v tychto "mliecnych" potravinach sa vyskytuje vapnik v najlepsie vstrebatelnej forme/. pomerne dobre sa vstrebava aj z pohanky, hrasku, brokolice, karfiolu, ruzickoveho kelu, citala som, ze dost je ho aj v semiackach ci orechoch, maku, rybach, melase, morskych riasach, niektorom susenom ovoci /marhule, hrozienka, slivky/...
ja nevidim problem, ak chces, aby pila nejake mlieko, ze pije sunar. na dostatocny denny prijem vapnika by ho vsak musela denne vypit asi dost /denna potreba vapnika u 10-15 r. deti je +- 1000 mg/ a tiez to ide dost do penazi ;)
mensi vzrast moze byt sposobeny mnozstvom faktorov, nielen nizsim prijmom potravy. len vyckajte na vysetrenia a vysledky a ked sa to vsetko pospaja dohromady, tak uvidite.... drzim palce!

monikaballayova
28. feb 2017

Dobry den mamini chcem sa opytat stala sa mi taka vec ze kojim dnes mi mali nechcel zobrat prako tak som mu spravila bebu ktoru som mala uz dlhsie otvorenu a potom som sa docita ze po otvoreni do dvoch tyz spotrebovat moze sa mu nieco stat dala som mu to len raz ??? Dakujem

katrin21
28. feb 2017

@monikaballayova ano, moze !! ale snad ten 1x zostane bez nasledkov. ... okamzite ju vyhod....
viem o babe, co takto dala staru bebu tiez dlhsie otvorenu ako 2 tyzdne a skoncili v nemocke s brutalnymi hnackami a grcačkami na infuziach. a aj jej povedali, ze to bolo z tej Beby.. Tam to treba dodrziavat, predsalen su tam tuky a vsetko mozne a ono sa to po otvoreni kazi...

monikaballayova
28. feb 2017

@katrin21 po akej dobe sa ukazali priznaky neviete??

katrin21
28. feb 2017

@monikaballayova to uz neviem.. ale asi dost rychlo, trebars do 24hodin... ale ona to dala viackrat, nie len raz....

monikaballayova
28. feb 2017

@katrin21 dakujem za odpoved

gabriela93
2. mar 2017

Ahojte,ako sa teda prislo na to,ze je sunar pokazeny?Nejak som sa to tu nedocitala,,,

monikaballayova
2. mar 2017

@gabriela93 neviem ci doslova pokazeni umna to bolo tak ze som to podala malemu a potom som si citala a docitala som sa ze po otvoreni spotrebovat to 2 tyzdnou !

gabriela93
2. mar 2017

@monikaballayova aha,ta ja len preto ze autorka dala taky nazov,ale ze ako na to prisla nenapisala.Viem,ze to je stara tema,ale my pouzivame prave to od 12.mes.a dnes som otvorila krabicu a ma nejaku divnu farbu,inak bol vzdy snehovo biely a teraz mam dajaky do hneda ci co,tak neviem ci je dobry 😣