Pozor na pokazený Sunar

adelia
20. feb 2007

Dobrý deň, mamičky!
Cítim povinnosť upozorniť vás na dvojbalenie Sunar 12. /od 12.mesiaca/ s dátumom spotreby do 14.6.2007 - je veľká pravdepodobnosť, že je pokazený!!!
My sme kúpili už 3 balenia v rôznych supermarketoch a boli pokazené - či už celé dvojbalenie, alebo jeden z balíčkov. Dnes idem reklamovať a chcem upozorniť aj výrobcu.

sstefi
1. mar 2008

s tými velkými hlavami - no zaujímavé a dokonca ani nemám slov 😅 🙄 😀 😀 😀 😀
by som chcela vedieť, ktorý "múdry" toto vypustil z huby. 🙄

arabeska
1. mar 2008

rosinka,ty kokos 😲 😲 ja neverim tomu co citam.pozri ved ak kojis tak koj a netlac do baba krvaske mlieko!ak nexces davat um kvoli velkej hlave 😀 😀 😀 😲 😲 tak koj je to to najlepsie pre tvoje dieta a kravskym mliekom mu len a len ublizis ☹ ved si to prekonzultuj so svojou pediatrickou ....

junovka
1. mar 2008

kravske mlieko???????????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 vsak, nech skusi.Vravi sa , ze len mudry clovek sa uci na vlastnych chybach a hlupak na chybach druhych 😉

S tymi hlavickami....to je dalsia nejaka dobra somarina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jahodas01
1. mar 2008

baby moji rodičia mali potraviny a susedka oproti čo bývala - zdravotná sestra, narodil sa jej tretí chlapček a ona mu od narodenia kupovala to sáčikové kravské mlieko... nviem, či je ho dostať aj dnes... bolo to cca pred 7rokmi... 🙂 ked mi to mamina teraz pred nedávnom hovorila, ja som len zírala... 🙂

junovka
1. mar 2008

aby ste sa zienky necudovali 😲 ...lekari radia toto a toto, lebo musia, a myslite, ze aj oni pri svojich detoch to vsetko dodrzuju??Neverim 😉 Je to vsetko na kazdej z nas matiek, aky zaklad v strave dame nasim detom do buducna.Teraz je toho tak vela-info+internet....len si vybrat 😀 😀

dominica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maruschka
1. mar 2008

zuzula,nedávame kravské, ale kozie.. 😉 A tak, ako sa tu mnohé rozčulujete nad našou "neznalosťou" odbornej literatúry, tak by sme sa tu mohli my rozčulovať nad tým, prečo sa nás všetky "zlé matky" a "zlé lekárky" odsudzuješ???
Vidíš, každá z nás má skúsenosti,názor...A okrem toho, som rada, že takýmto lekárkam, ktoré schvália kozie mlieko nezoberú diplom, hoci žijeme v treťom tisícročí...
🙂 🙂 🙂

A ešte, každá z nás má právo vychovávať a živiť svoje dieťa najlepšie, ako vie...A každá z nás má právo povedať si svoj názor..Takže ti držím palce, aby si vedela počúvať názory aj iných ľudí a nie len ten svoj 🙂 🙂 😉

martina46
1. mar 2008

kozie mlieko je velmi zdrave, ani ja by so sa ho asi nebala dat dietatu, neobsahuje to, co je v kravskom skodlive, ale neviem co to je 😅

rosinka
1. mar 2008

nechcela som nikoho uraziť tými "veľkými hlavami", ak sa to niekoho dotklo tak sorry. Bol to len môj názor. Ja nemám žiadne alergie ani choroby a rakovina je väčšinou dedičná vec, mám s tým skúsenosť, každá mamina je iná, poznám také ktoré kŕmia deti kravským mliekom ale aj s UM. A kojiť určite neprestanem len kôli tomu aby som dala môjmu dieťaťu kravské mlieko

lilyk
1. mar 2008

velke hlavy 😀 ja som sa dobre pobavila 😀 a neurazam sa za take veci,troska humoru neuskodi 😀

zuzula28
1. mar 2008

maruschka, preco mas pocit, ze moj prispevok bol adresovany tebe? 😉

zuzula28
1. mar 2008

maruschka, ad jedna...ja ta vobec nepoznam a ani som nevedela o tom, ze si lekarka [ a uprimne - podla toho ani zasadne nikoho nehodnotim ]😉 O kozom mlieku sa nevyjadrujem, lebo o jeho zlozeni nemam odborne poznatky...

ad dva ja som tiez erudovany zdravotnik a napriek tomu v nasom fore su brutal rozhladene baby, od ktorych sa aj ja vselico nove dozviem a nemam problem im napisat, ze dakujem za rady...S akceptovanim cudzieho nazoru [ale inteligentne a slusne podaneho] nemam najmensi problem...Ale existuje aj urcita internetova etika....a nakoniec...mas uplnu pravdu v tom, ze kazda matka zodpoveda v prvom rade sama za vyzivu svojho dietata...ale ja milujem svoju robotu a niektore prispevky ma proste zdvihnu zo stolicky... ☹

a na velkych hlavach som sa ja teda vobec nepobavila, je to netaktne voci maminam, ktore nemaju MM... 😒

Aj ked ja zatial v pohode kojim uz osmy mesiac a dopriala by som to zo srdca vsetkym babatkam...

zuzula28
1. mar 2008

apropo...vseobecne vsugerovany nazor, ze rakovina je hlavne dedicna zalezitost, je veeeelmi nespravny....ovela viac druhov rakoviny je sposobenych sposobom zivota a vyzivou, ako dedicnostou...Uz teraz rozhodujeme o zivote nasich deti... 😔

rosinka
1. mar 2008

zuzula, ja som nenapísala že všetky druhy rakoviny, tak ma už toľko nekritizuj, ja hovorím o živote, ktorý sa deje okolo mňa a nie o naštudovaných knížkach. ja som neni zdravotník ani doktor tak nemôžem vedeť z čoho je mlieko zložené.
ale pravda je to že deti kŕmené UM sú oveľa väčšie ako kojené deti a o tom ma nepresvedčíš, v mojom okolí sú deti kojené a deti na UM a je medzi nimi podstatný rozdiel. keď moja malá vážila pri trojmesačnej prehliadke 5kg tak kamarátkina malá, ktorá je o deväť hodín mladšia a kŕmená UM vážila 6300g, a tak môžem pokračovať ďalej.
možno som to s tými hlavami prehnala ale za týmto si stojím,že deti na UM sú väčšie.
a ja tiež nekritizujem tvoj názor tak ma nechaj povedať si svoj

rosinka
1. mar 2008

a ešte som chcela dodať, že svoje dieťa nadovšetko milujem a v živote by som neurobila nič, čo by ohrozilo život a zdravie môjmu malému slniečku

shela
1. mar 2008

rosinka...kazde dieta je ine..ale mas pravdu povacsine tie na UM su o nieco vacsie..ale nie vacsie v obvode hlavicky 😀 moja mala nie je kojena a hlavicku ma normalnu...akurat je dost vysoka a tazka 😅

zuzula28
1. mar 2008

rosinka - ja len strasne chcem, aby sme mali vsetky zdrave deticky, lebo som to denne zazivala v praci...smutok nad tym, ze si niektore dieta nikdy neda ani keksik ani tortu na narodky...niekedy za to rodic nemoze, ale niekedy aj trosku ano ☹

a ani nahodou nepochybujem, ze chces pre svoje zlatko len to najlepsie...inac by sme si tu neskakali do vlasov, kto ma pravdu a kaslali by sme na to... 😉 😵

z.u.z.k.a.
1. mar 2008

akoze ja sa nestacim cudovat, ludia v dnesnekj dobe davaju babatkam kravske mlieko.... to je snad sen, ako mozete porovnavat mlieko ktore pili nase babicky s tym dnesnym, ved to su same rezidua a co je najhorsie bielkovina kravskeho mlieka- kazein je ALERGEN a je pre cloveka nestravitelny. To, ze je vase dieta teraz zdrave este neznamena ze ked bude starsie nebude mat alergiu . to mozete dat babatku rovno arasidova maslo, cokoladu,soju...

A co sa tyka kozieho mlieka, taktiez nie je vhodne pre male deticky , obsahuje totiz laktoglobulin, ktory je velmi podobny kazeinu a moze vyvolat alergicku reakciu, dokonca ak ma dieta alergiu na kravske mlieko tak moze nastat anafylakticky sok.

Normalne by som absolutne na tuto temu nereagovala, pretoze este nemam babo a skusenosti s UM, ale moja diplomova praca bola presne na temu: alergia na bielkoviny kravskeho mlieka, tak mi to nedalo a musela som zareagovat.

shela
2. mar 2008

z.u.z.k.a... perfektne si to vystihla...ja som sa tiez cudovala ako niekto moze dat malickym kravske alebo kozie mliecko...my sme jeden cas mali podozrenie na alergiu na kravske mlieko..2 tyzdne som nesmela jest nic co by obsahovalo k. mlieko...pekne nam vsetko vysvetlili ..tak ja radsej neriskujem kedze v rodine mame 3 alergikov..a s tym mas uplnu pravdu ake boli mliecka kedysi a ake su teraz..same chemikalie

z.u.z.k.a.
3. mar 2008

shela ... a alergia sa vam nakoniec nepotvrdila? super, ale myslim si ze je spravne ze si davate pozor. ja som toho nazoru, ze do toho rociku treba dodrzievat co odporuci pediater a potom pomalicky pridavat vsetky povolene potraviny. myslim si ze dietatu nic neujde 🙂

safiah
3. mar 2008

z.u.z.k.a neda mi povedat ze s tebou suhlasim 😉

shela
3. mar 2008

z.u.z.k.a....Nie chvalabohu ale bol tam iny problem...ked mala mala 1 mesiac vobec nam nepriberala tak si mysleli ze je to alergia na mlieko...ale nakoniec to bola pokazena technika satia kvoli cumliku ☹ tak som musela len odsavat a tak ju krmit...

z.u.z.k.a.
3. mar 2008

tak este ze tak, pretoze alergie akeho kolvek druhu nie su vobec prijemne, ci uz pre dieta alebo matku.

safiah- tak ze so mnou suhlasis,alebo nie? 🙂 nejako sa mi to tam neguje to :neda mi povedat ,alebo nepovedat? 🙂

sonoga
3. mar 2008

cau zuzana (zuzula), ale im tam doktorka odobrila kozie mlieko a nie kravske. Sona

safiah
14. mar 2008

zuzka jasne ze anooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 😉

safiah
14. mar 2008

to moje pisanie z rychlika tak aj vyzera 😀

sakura77
14. mar 2008

baby,co sa tak pustate do tych co chcu krmit kravskym mliekom,ved vsetky tie nutrilony,sunar,beba a podobne su asi tak z coho robene? z materskeho? 😀 😀

bubba
14. mar 2008

taktiez musim povedat ze som bola od2 mes.krmena K.Ma nemam ziadne alergie,nebyvam vobec chora,mozem cokolvek zjes....a ani nenosim okuliare 😎 woops ale to asi nebude kravacinou 😀
ja davam malej K.M od 10mes,nemame(2,5mes bola kojena)nemame ziadne prob.s alergiami,refluxom,nikdy este nevracala(20mes)
moja starka chovala kozy isteho casu.koza pri porode zdochla a tri kozlence hladne,tak teta dotrepala Bebu a kozlence od toho nafuklo a podochli...pritom predtym im davala starka aj kravske a nemali ziadne problemy.
dokonca dava K.M aj mackam a psovi takze si mylsim,ze clovek nie je jediny cicavec,kt.pije mlieko ineho ziv.druhu a nema problemy....
a k americanom...oni vedia stravit uz len pizzu,hranolky a burgery 😀

zuzula28
15. mar 2008

ze by preto, lebo sme to niekolko rokov studovali a chceme poradit tomu, kto mozno nemusi ako laik az tak dobre rozumiet preco sa do roka kravske mlieko nedava?

www.ta3.com/sk/relacie/21_zdravie/3700_dojcenie...

tu sa kazda mamina v podstate dozvie to, co potrebuje, vo vseobecnosti 😉

susik77
15. mar 2008

sakura: ale vo vsetkych tych kojeneckych mliekach su tie bielkoviny kravskeho mlieka nastiepene a tym padom sa znizuje riziko alergie.