Prechod z Babylove na Bebu Sensitive alebo Comfort

leria
25. sep 2014

Ahojte baby. Potrebujem poradiť. Moj malý má teraz 9tt. Od zaciatku sme na UM. Pediatrička mi poradila Nutrilon HA, no po ňom ho zapekalo a veľa plakal, tak isto nám po Nutrilone nesadlo ani Hami. Na odporúčanie známej sme skúsili Babylove Bio Pre a odvtedy drobček je pokojný, priberá aj má v pohode stolicu. Teraz sme asi tyzden na Babylove 1 a myslím si ze je to tiez v pohode. No dnes sme boli na kontrole u pediatričky a tá nám odporúčala aby sme prešli na Bebu sensitive alebo Bebu comfort. Ze vraj kvôli železu aby maly nebol chudokrvný a ze majú viac probio látok. Teraz neviem ako sa mám zariadiť. Bola som v dvoch lekárňach, Bebu nemali a navyse tu sensitive treba objednávať, vraj nie je vždy. O cene ani nehovorím. Jasné keby mu babylove nevyhovovalo, tak nepozerám na cenu a kúpim mu mlieko, ktoré sadne bez ohľadu na cenu. Ja neviem co si o tej lekárke myslieť. Preco ma od toho Babylovu odrádza ked je maly ok? Ved tiez obsahuje železo a stolicu má ok. Stále ma zahrnie kopcom letákov na kadejaké produkty. Som z nej sklamaná, mám pocit ze propaguje za každú cenu bez ohľadu na dôsledky. To akože teraz všetky deti, ktoré vyrastajú na babylove sú chudokrvné? Dala mi chrobáka do hlavy, vobec nemam chut mlieko meniť ....nevidím z môjho pohľadu dôvod, no na druhej strane vobec neviem ci drobceka o niečo neukracujem a ci doktorka nemá predsa len pravdu. Vobec neviem aké zloženie má ta Beba, ci je tam veľký rozdiel. Co by ste vy robili? Prešli na Bebu, tak ako ona radila?

janinah
25. sep 2014

neprešla...

jasminet
25. sep 2014

@leria beba ma zeleza 5,2mg na 100g - skus napr. tu kuknut etiketu http://www.feedo.sk/shop/nestle-beba-1-pro-dojc...
ak je dieta spokojne, tak by som nemenila

cawes
25. sep 2014

Ja som to riesila nasledovne na intermete som si stiahla pribalovy letak mlieka ktore mi odporucila lekarka a porovnala z mliekom ktore mam doma a ked obe obsahovali to oste tak som sa rozhodla ostat a ked napr by beba mala viacej zeleza ako babylove tak by som zmenila

Ja davam malemu bebu dva roky a podla mna lepsie UM neni ako Beba.som s nou velmi spokojna. Zijem v zahranici a napr. V nemecku a rakusku a na k atoji kraboca 9 euro tu 20 ale kupujem ju napriek tomu.

blahowoman
25. sep 2014

Ahoj! Nic nemen! Pokial si spokojna s tym mliekom co papate teraz,tak mu ho davaj aj dalej! Ide to o to,ze im treba zvysit predat,nie? Ser na nu! Kasli na vsetky letaky ktore ti dava! Nasa robi to iste ja jej ich po odchode nechavam v cakarni! Vies,uzkostlive matky by na odporucanie lekarky napchali dieta vsetkym moznym. Ved to odporucila lekarka nie????? Cela farmacia je svinstvo. A smutne je to,ze za lieky kt.predpisu lekari ,beru aj pekne provizie! Mne napr.gynekolog silou mocou chcel predpisat tabletky z ktorych mi nebudu vypadavat vlasy! Ked som apelovala,ze mne vlasy nevypadavaju,ze ich nechcem ,tak ostal urazeny. A o com to bolo? Nie co chcem ja!ale aby dostal proviziu on!

terezka1947
25. sep 2014

ja som musela na chvilu kvoli mojej chorobe prejst na UM...lekarka mi kazala kupit Nutrilon...v lekarni ho na pohotovosti nemali,kupili sme BEBU...a bola som spokojna aj neskor,ked som potrebovala....ale pokial nema babatko problem s mlieckom,nemen...naco???

bubula_007
25. sep 2014

@leria príde mi to ako nejaká reklama na iné UM, neviem, čo ona z toho má. Ja by som neprešla na iné, keď vidím, že moje dieťa je spokojné s "aktuálnym" UM. Viem, aké je ťažké nájsť vhodné UM, aj my sme s tým bojovali. Teda, nechala by som toto. Viem, veľmi veľa mamičiek a detičiek sú s babylove spokojní. Toť môj názor. Držím palce. 😉

lunnita
25. sep 2014

mala "vyrastla" na babylove 1,2,3 a aj pro mala. chodokrvna nikdy nebola. tiez nam dr. odporucala prejst na nutrilon, alebo bebu. nepresla som a ked nahodou druhe nebudem moct kojit opat budem davat tuto znacku.

mirreckall
25. sep 2014

@leria ja mam podobnu skusenost, ked som nunetene prestala kojit kvoli operacii, miesto 3 dni som tam bola dva tyzdne, mala si zatial zvykla na bebu, kedze to bolo zo dna na den, neriesili sme, kupili sme take mlieko ako jedla starsia kedysi... a ked som prisla k pediatricke tak, ze preco take mlieko, ze ona mi predpise iba sunar, alebo nutrilon, preco vymyslam s bebou, predpisala mi dve a viac nechcela...nahnevana som pisala do poistovne, lebo mi vravela, ze to ona nemoze a bla bla bla...ze dostane pokutu...a na dalsi krat som tam isla aj s odpovedou na ten mail... odvtedy ma nema rada, ale predpise, na com trva :D este ze ide do dochodku a pride nova, dufam rozumnejsia 🙂 takze ak si s nim spokojna nemen 🙂

nela1979
25. sep 2014

Moj maly bol tiez na UM od narodenia,davala som mu ale hami,nemal ziadne problemy a na poradni mi dr.povedala,ze co to za mlieko,ze nikto to u nej nepouziva a ze hned aby som isla na Bebu sensitive,pripadne sunar. A u nej v cakarni samozrejme same letaky a propagacie len na tieto dva vyrobky. Nepresla som,nadalej som mu davala hami a maly je ok a nema ani ziadne ine zdr. problemy.....myslim si,ze ak mu nerobi problem,pokracovala by som v nom 🙂
Kamaratka davala mlieko babylove ,maly je tiez zdravy ako buk 🙂 ,ziadne zdr.problemy.

leria
autor
25. sep 2014

@jasminet no a Babylove má 4,9 mg na 100g ..... takze taký rozdiel tam nie je 🙂

leria
autor
25. sep 2014

@bubula_007 tiez nechápem co z toho moze mať, ved to nepredpisuje na recept...som sklamaná z tých lekárov, človek nevie uz čomu sa prikloniť.... kde je vážny záujem a kde ide o biznis....

terezka1947
25. sep 2014

@leria naucis sa casom-materinsky instinkt-comu mas a comu verit nemas...ja som ako zacinajuca mamicka bola tiez zufala,milion vysetreni..kadejake zavery a strasenia a nikto ma nepocuval,ze vela veci nie je potrebnych,ved dietatu nic nie je-aaaale tabulky su tabulky a to,co sa im nepozdavalo sekundu v ordinacii-ja som nedokazala vysvetlit,ze to dieta normalne nerobi-alebo naopak robi
az po case som si povedala s manzelom a dost...
lekarov treba pocuvat....pre dieta urobit vsetko...ale ty si s nim stale a vies,co a ako 😉
napr.mna presviedcali,ze babatko nevie otocit hlavu na pravu stranu-daaarmo som im vysvetlovala,ze nie..lebo ved kojim,tak vidim...a kojila som pred lekarom-aaaa aj tak som nemala pravdu 😀 😀

althejka
25. sep 2014

nemenila by som. My sme boli na Hami a sama nasa doktorka,ked sme jej hlasili,ze uz nechceme Nutrilon kvoli zapekaniu, povedala,ze je super ze sme si nasli take,z ktoreho je drobcovi dobre. to je komercia a kampan firiem v zdravotnictve

sense
25. sep 2014

no za 9tyzdnov ste tych mliek vymenili dost, ...takze ak malemu robi dobre urcite nic nemen....ak chces mat pokoj na dusi kvoli zelezu a ostatnym latkam stiahni pribalovy letak a porovnaj....aj tak si myslim ze kazde jedno mlieko je vhodne pre tak male dieta (myslim 1) nakolko taketo veci prechadzaju velmi prisnymi kontrolami...len zrejme z DM nemaju lekari odmeny...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cinnamon111
25. sep 2014

No keď je pani doktorka taká šikovná, nech ti ho predpisuje, lebo ak ti odporúča prevedenie sensitive, alebo comfort, tak ti ho môže dávať na predpis ako špeciálnu výživu. Prvom rade si porovnaj etikety, koľko toho jednotlivé mlieka obsahujú, ale viem, že ke´d som to porovnávala niekedy ja, tak tie rozdiely boli minimálne, ale pre srandu si pozri. My sme tiež na baby love mlieku a sme v poriadku, síce áno do 14 mesiacov som dávala Nutrilon, ale do 10 mesicoav sme ho mali na predpis.

leria
autor
25. sep 2014

@althejka
@terezka1947 no ja som si myslela, ze som natrafila na jednu úžasnú doktorku.... ked bola u nas prvy den ako sme prišli z porodnice, bola velmi zlatá.... mala som dojem, ze pre detičky žije a ze ked uz je to skoro pani v dôchodkovom veku, ze nie je komerciou tak skazená...no čím častejšie ku nej chodím, mám dojem ako keby ma ani nepočúvala.... ide si svoju pesničku..... ani neviem, či ona vobec vie aké zloženie to babylove má.....ano budem musieť dávať na svoj inštinkt, ktory sa začal konečne u mna prebúdzať a nebrať všetko od lekárov úplne vážne....ved som sa mohla uz dávno poučiť, ked mi nedávali veľké šance otehotniet a tlačili silou mocou do CAR....

dollynkaa
25. sep 2014

Nemen ked babatku vyhovuje a ma ten isty obsah zeleza

leria
autor
25. sep 2014

@cinnamon111 no to som ani netušila a ona ani nespomenula, ze mi ich moze dat na predpis...

soniatko
25. sep 2014

Ty si matka,ty sama sa rozhodni. Nenechaj sa ovlyvnit doktorkou. Ja by som nemenila. Za prve preto,ze tvoje dieta za kratku dobu vyskusalo dost druhov UM a za druhe,ked dobre toleruje to,kt.davas. naco to menit?!Bebu nemusi dobre tolerovat. My sme menili mlieko 3x.nakoniec nam dr povedala,aby sme skusali dlhsie to posledne,lebo dcerka mala tiez casto menene mlieko. Posledna bola Beba,ale ja som narozdiel od mamiciek tu, s nou nebola spokojna. Malu z nej velmi zapekalo. Mesiac sa nedokazala vykakat bez pomoci. Az ked mi sestra poslala Bebu z Talianska. Vtedy sa mala konecne vykakala sama. Neskor mi vozil Bebu svagor z Rakuska a uz sme nikdy nemali problem. A vychadza tam aj lacnejsie.

la0813la
25. sep 2014

ja by som nemenila.uz len z toho dovodu ze ked je dieta spokojne tak neni co spekulovat,svagrina davala malemu bebu SK z tej maleho zapekalo, brat kupil v rakusku bebu nezapekalo ho uz ale kolika bola stale.dr im povedala ze nech kupia beba sensitiv. no poviem vam hotova katastrofa-dieta bolo kazdu hodinu hladne !!! nakoniec dali malemu kravske mlieko prevarene.doktorka sa skoro zjancila, obvinila svagrinu ze mu dokazila zaludok z tym kravskym a podobne aby pokracovali v tej baby sensitive.viete si predstavit kazdu hodinu dieta krmit ? aj v noci? na nervy ...tak na najblizsej kontrole povedala ze mu davaju nutrilon a ze ten sadol...viem ze vela ludi to odsudzuje a ja som tiez starsiemu najskor davala nutrilon obycajny, potom protikolikovy a potom este nejaky a nakoniec bezradna po celodennych placoch maleho a potom uz aj mojich som mu dala obycajne prevarene mlieko a syn ma 6 rokov a nic mu nie je.zdravy je ako repa.ja som takisto vyrastala na kravskom a som tu !!! ale mam este aj druheho chlapca rocneho a tomu sadol nutrilon .ale chcela som tym povedat ze nie je dobre dietatku menit tak casto mliecko a pride mi nezmyselne menit mliecko z ktoreho mu je dobre, pribera a nema ziadne potiaze 🙂

janalv
25. sep 2014

my sme presne prípad ako ty. z pôrodnice sme odchádzali na umelom mliečku s odporúčaním od lekárky na nutrilon. no to bola hrôza. malá mala také koliky, až bola bordová od plaču a kŕče, až ju triaslo. tak sme asi behom týždňa zmenili na babylove a odvtedy kľud, malá pekne papala, prespala aj 7h vkuse, no naozaj spokojnosť. ale potom prišiel problém- nedostatok mlieka, pretože výrobcovi chýbala nejaká hlavná zložka- bio-srvátka. našťastie manžel mi nosil z rakúska, a potom znovu obnovili dodávky aj na SK a pokračovali sme dalej. Pri každej poradni sa ma dokina pýtala, čo je to za mlieko, že ona sa v "mliekach z drogérie" veľmi nevyzná... 🙂 tiež nás nepriamo nabádala na zmenu značky mliečka, ale ja som to vôbec neriešila, pri každej poradni, ked sa pýtala na značku mliečka, vždy som opakovala: babylove. potom prišiel zase další výpadok v zásobovaní a tak som to vyriešila tým, že sme prešli na sunar, pretože ten sa najviac zložením podobá na babylove. prechod bol v pohode a pijeme ho vlastne aj doteraz. 😉

lucy125
26. sep 2014

Rozhodne u nechaj UM Babylove ked mu robi dobre.My sme mali najskor nutrilon ar kvoli refluxu,kedže bol nehorazne drahy asi 12€ za male balenie a malý bol papkač,tak sme prešli na Babylove a dávala som do neho Nutrilon-Nutriton,to je tiež proti grckaniu,mali sme Babylove 1,2 ale potom sme prešli na Sunar complex 2,kedže Babylove malo dlho vypadok a my sme nemali čo pit.Doteraz sme na Sunar complex 4 ale všetky tri mliečka nám sadli,klop,klop,klop,Babylove pil 5mes. a chudokrvny nebol.Takže nemenit,ak mu robi dobre.Ak ti nedá okoj,tak ju oklam,že ste kupili Bebu a mal po nej bolesti ,tak že ste sa vrátili k Babylove a bude. 😉 😉

petuska2110
26. sep 2014

ahoj ja som tiež davala na pediatričku a skusala vsetky možne mlieka zacalo to nutrilonom ktory nam posobil najprv hnacky a potom ho zapieklo ale tak že sme museli rurku rektalnu použivat otom france lait sunar beba vsetko jedna vecsia katastrofa maly prestal sam kakat do skoro 4mesiacov sme museli rurkovat nakoniec nam pomohol Hipp Bio kde sam pekne kakal nic ho nebolelo ale ked som presla na mliecko 2 tak nechcel ta sme museli hladat ine mliecko a kedze sme toho dost odskusali bol vyber zlozity a nakoniec som podla zloženia vybrala babylov kedže zloženie je skoro rovnake ako u hippu a malinkemu velmi chuti krasne pribera a nema ziadne problemi preto ja na tvojom mieste by som nemenila ked prejdete na bebu a nebude vyhovovat len budes trapit drobca predsa len pre neho zmena mliecka neni dobra a hlavne sa može stat že mu beba nesadne a bude ho boliet brusko aby sa ti nestalo to čo nám maly prestal kakat lebo sa bal že ho to bude boliet kedže bol stale zapečený a mal tvrdu stolicu ....ostan na mliecku ktore mate a pozri si zloženie že babylov neni zle mliečko a ked chceš pridat probiotika kup si zvlast v lekarni a pridavaj 🙂

leria
autor
5. nov 2014

@petuska2110 chcem sa ta opýtať alebo niektorej z vas 🙂 aké probiotiká mám dokúpiť? aké a v akom množstve ste užívali? a je vobec nutné ich užívať? dnes mi doktorka odporúčala ze treba, lebo babylove ho neobsahuje...no maly má normálnu stolicu aj vetríky...

exupery
5. nov 2014

Nemen,pediatricka asi dostava nejake odmeny od obchodneho zastupcu,ked odporuca mlieko jeho znacky 😉 moj maly je od narodenia na Baby love Bio 1,BIe Pre je UM popri kojeni...pokracuj ak mu vyhovuje,je to dobre mlieko,vyraba ho vyrobca Nutrilonu...a ak chces,ja som tiez nasadila probitika od narodenia,v cca 3mesiacoch som vysadila...

petuska2110
7. nov 2014

@leria ahoj probiotika niesu nutné ale je lepšie pridá dávať záleží aj na veku dieťaťa môj malý má 10mesiacov a nedávam každý deň len keď ma napr hnačku alebo je chorý. To si každá matka zvolí samá ja som tak do 8-9m dávala bez Probiotik samozrejme prežije no sú prospešné na trávenie atď atď na internete je to pekne rozpísané takže sa sama musíš rozhodnúť či dávať ci nie uškodiť to nemôže. Probiotik je veľa druhou v lekárni ti určite poradia aké množstvo a ako často sa podávajú. My sme dávali malému každý deň 5 kvapiek no na názov Probiotik si neviem spomenúť :D

leria
autor
7. nov 2014

@petuska2110 si zlatá 🙂 a este.....ako si ich podávala?ja každý večer dávam aj vigantol na lyžičke s mliekom...
nemalo by prekážať, ked probio dám tiez večer ale uz vmiešam do fľaše, či?

petuska2110
7. nov 2014

Ja som dávala tiež večer keďže raz denne sa dava 5 kvapiek už som si spomenula respektíve nasla my mame biolac baby ja som dávala presne ako píšeš naraz na lyžičku ci s mliekom alebo čajík aj s vigantolom 🙂

matafilipova
8. nov 2014

Naša staršia pila babylove od 2 rokov (keď mi brat povedal, nech si pozriem zloženie NUTRILONU a BABYLOVE-takmer to isté) a malé ho pijú od narodenia (ak nerátam prvé 2 týždne, lebo v pôrodnici ich dokrmovali Bebou, ale doma sme hneď prešli na babylove) (teraz majú 15 mesiacov-a budú ho určite piť do 3 rokov 🙂 .Ostatné mlieka sú predražené, však obrovská reklama a darčeky pre lekárov stoja veľa peňazí 🙂
Keď si pozrieš a porovnáš zloženie mliek, tak zistíš, že je u všetkých na viac ako 90% to isté. A babylove sa vyrába v Nemecku. A žiadne probiotiká nepotrebuješ, ja som ich babám dávala len keď boli choré.
Naša pediatrička nikdy nemala k babylove mliečku žiadne výhrady.