Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prechod z Beby Premium 1 na Bebu AR

milka1978
28. nov 2012

Ahojte maminky ..... mám doma 9 dňové bábo a mojeho mliečka mám málo ☹ takže musím prikrmovať ..... teraz dávam synčekovi Bebu 1 Premium no za každým sa mu z nej čká a po chvíli sa mu začne mliečko vracať naspäť ..... na internete som čítala, že je to reflux a preto by som chcela prejsť na Bebu A. R. .... môžem tak urobiť aj bez toho aby som šla k pediatričke? nebude mať drobček problémy napr. so stolicou? Neviem aké je A. R. mliečko, či z neho zapeká alebo nie, pretože viem, že z H. A. mliekča zapeká ...... Ďakujem za všetky info

zuzana2000
28. nov 2012

no ja by som len tak nemenila mliečka,nerobí to dobrotu.....nemáš ani reflux potvrdený na gastro....my sme napr mali reflux ,aj potvrdený na gastro,ale mlieko nám AR-kové nedávala....a to sa nám z desiatich sledovaní...mlieko osem krát vrátilo,takže tak....my sme papali bebu HA. Raz nám napísala doktorka AR mliečko,ale Adamko ho vôbec nechcel.
Ak si si istá, že musíš dokrmovať.....a drobec vracia,choď s ním na gastro.....mliečko budeš mať na predpis.

liz_lemon
28. nov 2012

@milka1978 sama od seba mlieko nemen, porad sa s lekarom, AR mlieka su hustejsie, ale da sa to urobit aj tak, ze budes pouzit to iste mlieko ako doteraz, ktore zahustis Nutritonom
kazde dieta znasa mlieka inak, niekoho zapeka, ine nie
proti grcaniu sa pouziva aj sirup Gastrotuss

milka1978
autor
28. nov 2012

@zuzana2000 práve toto som nevedela aké je mlieko A. R. ... pri prvom bábätku som používala Bebu H. A. a do roka a pol sme mali problémy s kakaním, preto by som sa jej teraz radšej vyhla ..... no zajtra zrejme zavolám lekárke čo mi na to povie .... a s dokrmovaním som si celkom istá .... drobec sa mi totižto nechce prisať k prsníku a tak si mliečko odsávam ...... a sotva si odsajem 30 ml na jedno krmenie a to nie je bohviečo ☹ tažke prikrmovať musím ..... pri prvom dieťatku som stratila mliečko po mesiaci a vtedy mi drobec ťahal cicku o dušu ...... teraz odsávam a je to rovnaké .... máločo odsajem

@liz_lemon o sirupe Gastrotuss som počula .... len neviem či ho môžem dať aj bez porady s lekárkou .... no zajatra jej zavolám a radšej sa poradím, pretože neviem či je alebo nie je synček na niečo alergický

liz_lemon
28. nov 2012

@milka1978 ten gastrotuss je volnepredajny, takisto nie kazdemu pomoze, kamoskinu dceru z neho zapekalo
a ci je tvoj maly na nieco alergicky nezistis nijako, este je maly, dr. ti to urcite nepovie, lebo to nema ako zistit
vsetko je to len o skusani, co ako sadne, chce to trpezlivost, lebo aj 2 tyzdne trva, kym sa zisti, ako dieta reaguje na mlieko

ivulik413
28. nov 2012

Ahoj, mali@milka1978

ivulik413
28. nov 2012

Pardon, mali sme rovnaký problém plus k timu grckanie dva krat tyzdenne na noc. Gastro nam poradila zmenu flase na dr. browns a od vtedy pokoj a riadne grgat, odporúčam alebo na zahustenie mlieka sa pouziva nutrilon nutriton mozem ti posunut aj bebu ar 300 g dohodneme cenu za malo bo sme mali predpis.

lucinta21
29. nov 2012

@milka1978 urcite sa opytaj pediatricke.. z beby su casto problemy prave s grckanim a zapchamy.. Ak chces prejst na AR, doktorka ta moze poslat na vysetrenie a tym padom ak sa reflux potvrdi ti moze pisat mlieko na recept... ak pridas nutriton ( ktory je odporucany do materskeho mlieka) moze drobceka zapekat.. najlepšie bude ked sa opytas pediatricky a ta ti povie ake ar mlieko kupit, alebo ta posle na gastro a uvidis..

milka1978
autor
29. nov 2012

@zuzana2000
@liz_lemon
@ivulik413
@lucinta21

No dnes som bola u lekárky a tá povedala, že chlapci sú známi tým, že sa im ťažšie odgrckáva a trávy ..... vraj ich treba aj hodinu nechať odgrgnúť ...... preto teraz dávam syna spať do sklonu aby keď sa mu aj mliečko vráti tak sa mi nezadusí ..... zatiaľ mu mám dávať Bebu 1 Premium ako doteraz a ak to bude pokračovať tak potom to bude riešiť .... dnes sa mi pogrckal zatiaľ iba raz tak uvidím ako to dopadne v noci, vtedy sa vie poriadne povracať

Tu začni písať odpoveď...

Odošli