Prechod z Humany na Nutrion. Treba sa radiť s lekárom?

eva770
6. jan 2009

mozem prejsť na ine mlieko aj bez porady s lekarom?

bianca
6. jan 2009

doporucujem konzultaciu hoci aj po telefone.Nasa dr. si stale znaci ake mlieko mala pije

beelinka
7. jan 2009

Aj nasa si to znaci a cim viac mliek vystriedas tym horsie pre mimco. Eva preco ho chces vymenit ?

hankky
7. jan 2009

My sme boli v pondelok v gastro poradni, lebo nekojim a mala ma nafuknute brusko a zvracala prudom raz do dna cely tyzden medzi sviatkami....zacali sme Bebou (asi len 2 dni) potom sme boli na poradni a pediatricka povedala ze mame davat hypoalergenne tak sme kupili Bebu HA...po tyzdni sme presli na Nutrilon lebo sa mi zdala ze Beba je pre nu tazko stravitelna a ze brusko ju bolelo z toho....asi po tyzdni sme sli znovu k lekarke lebo brusko neprestavalo a spravila sa jej aj pliesen v pusinke...tak povedala ze mame davat Nutrilon HA...tak sme presli na ten...ten sme davali asi 3 tyzdne. Medzi sviatkami doslo a vsetko bolo zatvorene tak sme par dni davali obycajny Nutrilon. Minuly piatok sme znovu davali Nutrilon HA. Mala z neho mala totalne zelenu stolicu..jak pomixovany spenat. No a v pondelok nam na gastre predpisala Humanu HA, ze mame vyskusat toto, ze je sice drahsie ale "najlepsie". Spomenula som si ze mame doma este skoro celu Bebu HA tak som sa opytala lekarky ci neni problem ked strieda tolko mliecok, a ona mi na to povedala ze vsetky mlieka su vyrabane z toho isteho a lisia sa len znackou. Od utorka davam tu Humanu HA a mala je znovu nekludna a kaka bobky ako zajko a ked tlaci tak ma zvrastenu tvar a sem tam poplace...takze teraz neviem. Ideme dnes do poradne tak sa spytam lekarky.
No a este k tomu striedaniu mliecok...najprv mi na gastre povedala ze Humana je najlepsia ci lepsia ci ako to povedala a v zapati mi odpovedala na moju otazku o prechodoch z mlieka na mlieko ze sa lisia len znackou ale zlozenim su rovnake....cize mne z toho vychadza len to ze preferuje Humanu nie pre lepsiu kvalitu ale preto ze ma s tou firmou najlepsie vztahy...
Ale ak je pravda ze sa lisia len znackou tak by nemal byt problem ak sa prejde z mlieka na mlieko inej znacky....ale nasa pediatricka si tiez vzdy poznaci co prave pijeme....ta tam bude mat ale dlhy zoznam 😅

beelinka
7. jan 2009

Aj my sme v porodnici dostali bebu HA lebo som nemala dost mlieka, potom ho z toho bolelo brusko tak nam povedali ze mame vyskusat francuzske, cez den som si odsavala svoje a na noc som ho dokrmovala. Potom sme isli zase kvoli brusku k doktorke tak nam dali nutrilon confort nevidela som ziadnu zmenu tak nam dr povedala aby sme sa vratili k francuzskem. Strasne ho bolelo brusko a trapili sme sa tak som vsetko povyhadzovala a dala som mu hipp. Ten nam bol chvilu dobry a potom zas cirk, tak nas poslali na gastro: potom nam na gastre vypisali neo cata, ze pre istotu ci nema nejake alercie, ale to my nechcel vobec papat tak som len dr oznamila, ze pri ktorom mlieku sme skoncili a co papame, a povedala ze dobre. Este nam aj dala nutrilon Ha, ze ak by ho brucho dalej velmi trapilo tak mozme vyskusat to. Kazda dr ma svoju znacku. Tie mlieka sa odlisuju len malinko je tam o 0.001 niecoho viac a niecoho menej. Ale pokial dietatko nema tazkosti mlieko menit netreba 😉

eva770
autor
7. jan 2009

hankky,mi sme mal tak tiez tu humanu ha a nerobila mu dobre.Bolelo ho bruško a strašne plakal.potom sme ali obyčajnu humanu,ale ta nebola nič moc.nakoniec mi svokra doniesla nutrion1 a ten je celkom dobry,aj sa troška vispime

hankky
11. jan 2009

pediatricka nam predpisala dalsie 2 humany...ze mame davat to co odporucila lekarka na gastre pokial tam nepojdeme na kontrolu....lenze humana v lekarnach nie je...uz sme boli v piatich a nemaju !!! 😠

eva770
autor
11. jan 2009

a nemozu ti ju objednať,lebo mne ju objednavali

hankky
12. jan 2009

no dnes som nasla jednu lekaren kde mali az 5 krabic HumanyHA1 a 4 krabice obycajnej humany 🙄 a nutrilonu kolko len nechces... no nic, to je asi obchodna politika a nebudem sa nad tym rozjimat 😉
takze od piatku som jej davala bebu HA 1 co som mala este doma a dnes prejdeme zase na humanu...dufam ze rozdiel v mliekach je fakt len vo vyrobcoch a ze ju nebude boliet brusko ☹

eva770
autor
12. jan 2009

hankky-tak toho mojho prehanalo a bolelo ho bruško,vracal.ale to asi z mliečka nebolo.boli sme chori lebo bral aj kvapky.Teraz mu davam nutrilon a aj moje mliečko.pekne pol na pol a zatial mu chvala bohu je dobre a konečne nevraca.Napiš potom ako ste dopadli vi s tym striedanim mliečok.DRZIM PALCE.

pietra
12. jan 2009

ono to s tym zlozenim je aj nie je pravda. Ak si porovnate dve rozdielne UM, zistite, ze naozaj zlozenie je rovnake, ale mnozstva tych jednotlivych latok su rozdielne, energeticka hodnota je rozdielna, .... takze je tam viac ako rozdiel v cene 😉

eva770
autor
12. jan 2009

PIETRA-TAK TO MAš PRAVDU.JA SOM TIE HODNOTY POROVNAVALA,ALE UBLIZIť BY TO DAKO MOC NEMALO.

pietra
12. jan 2009

eva770, samozrejme, ze to nebulizi. Ale niektore deti prave na to ktore zlozenie negativne reaguju, ci uz bolestou bruska, zapchami, zlym travenim, .... zaroven si musi detsky organizmus vzdy zvyknut na nove UM, takze nie je dobre pocas prvych mesiacov kazdu chvilu mlieko menit, resp. ho menit takmer bez dovodu

a_rianna
12. jan 2009

Ahjojte, ked sa malý narodil tak v porodnici mu dali hned Nutrilon, ked sme odchadzali z porodnice tak som sla do lekarne a v domnení že kupujem Nutrilon Ha som kupila France Lait, malý mi začal neskutočne vrackať, ked som to mlieko ochutnala tak sa mi zdvihol zaludok... no hnus...
ked som sa po 3 dnoch opatovne dostala do nemocnice pýtali sa ma ake mam mlieko ked som im ukazala dokina mi hned povedala to hodte do kosa / france lait / že to je najhoršie mlieko ake može byť a muža poslala kupiť nutrilon HA 1. odvtedy mu davam to a je to v pohode. Máme ho na predpis o polovicu lacnejší.

Ale poznam jednu kočku kt. dava France lait a je s nim spokojna. Takže fakt ťažko povedať.... ale mne doktorka ešte povedala, že striedať mlieka by sa nemali. že dokonca aj prikrmy by mal papať z tej značky kt. používa mlieko. Myslim kaše. ale my sme mu začali davať sunarku, kedže može len nemliečnu kašu. a Nutrilon nemliečne nerobi teda aspon som nevidela....

hankky
13. jan 2009

Tak ja fakt neviem...vystriedali sme uz tri znacky mlieka a vsetko na odporucanie lekarov...a to ma len 5 tyzdnov 🙄 Pediatricka povedala ze by sa nemali mlieka striedat a lekarka na gastre povedala ze to nevadi...tak si mam vybrat? No nic, mala nema nejake velke problemy, ked vidim ze je nekludna tak jej dam do mlieka espumisan alebo jej ho dam na noc aby sa jej dobre spinkalo...ale inak je to uz neporovnatelne s tym co sme mali na zaciatku. Dokonca jej ani velmi neublizilo to ze som jej teraz cez vikend davala bebu ha1 kezde v lekarnach nebola humana 😠

a_rianna
13. jan 2009

hankky ja som davala Infacol to su kvapky a do mliečka som dala jedno to kvapatko... on prve 3 týždne plakaval a ked sme skuili toto tak sa ukludnil a bolo dobre. Je to na prírodnej baze, nenavykove, dokina vravela že možem do každeho mliečka dať 5 dni sa sebou a potom 2 dni pauza.. a zasa ale ja som davala do každeho 2. mliečka cele kvapatko až do 4 mesiacov. už teraz nedavam. Infacol nepreplaca poisťovna, ked som to kupovala ja stalo to 212.- sk ale to ako v kt. lekarni ku koncu som objavila už aj za 145.- Sk 🙂) tak možno to pomože aj tebe.....

eva770
autor
13. jan 2009

Ahojte baby.Ja malemu davam espumizan,ale počula som,ze infakol ma to iste zlozenie.ten espumizan stoji 111 sk.inak vratili sme sa spet k humane a uz je lepšie a je kludnejši 🙂

hankky
14. jan 2009

baby, aj vam sa zda ze nutrilon je hladove mlieko? ze je dieta stale hladne? teraz som to citala v inom fore a ked sa tak zamyslim tak pri nutrilone papala castejsie. teraz pri humane mi prespi od 20 do 4 rana v pohode 😕

pietra
14. jan 2009

hankky, mala je ha nutrilone a skusala som aj ha hami a po hami bola hladnejsia a vypila ho viac, takze ja ho za hladove mlieko nepovazujem. A celu noc mi mala prespala od zaciatku 5.mesiaca 😉

a_rianna
14. jan 2009

Ja mam nutrilon a maly spava od 20 tej do 4:30 to sa napapa a spi do 7:30 niekdy aj 8:00
tak neviem je to asi indi vidni.... A maly papa 150 ml od 5 theo mesiaca každe 4 hodky cez den
teraz ked prikrmujem tak po prikrme mu davam o 2 hodky nižšiu davku

eva770
autor
14. jan 2009

no ja neviem,ale nutrilon mi vivracal.nemal ho rad.teraz sme na humane ha.a prespi štiri hodky.

a_rianna
14. jan 2009

je to fakt individualne od každeho babatka. každemu chuti ine mlieko 🙂 mne teraz prišlo 200 gramove HAMI mlieko zadarmo z HAMI klubu porkačovanie mlieko. a n emam čo s nim urobiť, kedže sme na Nutrilone Hami mu davať nebudem 🙂)) ale dostali sme aj prikrm karfiolovy a presnidavku to využijeme ale to mliečko nie .

eva770
autor
14. jan 2009

a-riana,ako si sa dostala do takeho klubu?

a_rianna
15. jan 2009

na www.hami.sk som sa zaregistrovala. vybrala som si aky prikrm by som chcela a oni mi cca za 2 mesiace poslali balik, píšu tam myslim že poslu za kratši čas, tak som už ani nedufala. ale nakoniec som to včera obdržala 🙂 a myslim že som tam vypisovala aj nejaky dotazník 🙂)

eva770
autor
15. jan 2009

a-rianna,tak dik.neskvor sa tam skusim pozrieť.