Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prechod z kojenia na UM

barborka8888
23. júl 2019

baby asi budem musiet zo zdravotnych dôvodov prestat kojit.zatial je to rozhodnutie na mne a dost sa kvoli tomu trapim ci ju odstavit a uprednostnit svoje zdravie.viete vsade je kojenie to naj naj.aj sme s malickou na seba navyknute a bude mi chybat to jej slastne krochtanie.pocit mat ju privinutu.mam velke problemy so spankom,takze mi chyba energia a odraza sa to uz aj na mnozstve mliecka, ostrazistosti.tie co ste si presli odstavenim babatka v tomto alebo mladsom veku (ma skoro 4m)ako ste to zvladli? ako to zvladli deticky? aku flasku je najlepsie jej skusit dávať?malo to aj nejake pozitiva ?

lucinka1988
23. júl 2019

@barborka8888 synceka som kojila do 4mesiacov, ale od 3 týždňov som musela dokrmovat..To bol síce trochu iný prípad od tvojho, ale u nas to išlo nejako prirodzene postupne, tvorba mlieka sa mi začala znižovať a ja som to už potom nijako nesilila, aby som ho mala viac..S kojenim som sa trápila od začiatku, takze keď som prestala kojiť, uľavilo sa mi psychicky aj fyzicky. Prvé dni som síce tak s nostalgiou rozmýšľala, že už maleho nekojim, no po pár dňoch som si ani nespomenula, lebo som riešila iné veci a bola zase v inej fáze- ako dávať UM a podobne..Ja som ale od malička nič čo sa týka materstva nejako extra nepreháňala, brala som všetko triezvo..Od nastúpu na MD pracujem z domu s občasnými výjazdmi do práce a tým padom bolo pre mna aj veľmi praktické, že môžem synceka nechať s niekym iným, rovnako, keď som išla hocikam inde (pre mna veľmi potrebná psychohygiena). Takmer od 5mesiaca sa mi maly budil v noci len 1x, od 12mesiacov spava celu noc aj 12hod v kuse. Ma 16 mesiacov, je zdravý, urastený, sikovny a ďalšie superlatíva nebudem menovať, lebo by to vyznelo zvláštne (pre každú mamu je to jej dieta naj)...Mám v okoli kamarátky, ktoré koja a koja, aj do 2 rokov a viac (každého vec, nechcem rozpútať ďalšiu diskusiu), ale ich deti sú stále choré, raz viróza, raz neviem čo, potom pobyt v nemocnici, potom choroby čo som ani nevedela že existuju...Takze UM nie je otrava a nijako tvojmu dieťaťu neublíži, pre mna odstavenie od kojenia malo samé vyhody a moje dieta je naozaj zdravé ako buk a pohybovo dosť popredu v porovnani s rovesníkmi..Spokojná mamicka (oddýchnutá, vyspaty)=spokojne dieta. Možnosti na maznanie sa s bábätkom budeš mat každý den neúrekom, takze sa ničoho neboj. A flasky sme používali tomme tippee od narodenia až doteraz a uplna spokojnost. Majú aj špeciálne cumle pre kombinovanie kojenia a UM.

michellia
23. júl 2019

@barborka8888 ja si myslim, ze sa nemas coho bat, vela matiek ani nekoji a je to ich volba a myslim, ze na tom nie je nic zle, je dost mala, proste jej kup flasku s makkym dudlom na 4m v obchode ti poradia a bude, jemne prihriate mliecko a ak bude pochuti ani si to moc nevsimne 🙂

luba41
23. júl 2019

ake zdravotne problemy liečiť? ..ak ti záleží na zachovaní dojčenia, mlieko nezmizne z toho že nemáš energiu..aj pri dojčení sa možeš prakticky normálne liečit / ak potrebuješ lieky od psychiatra/..takisto musíš byt ostražitá, musíš mať energiu aj ked dieta bude na flaši, ani vtedy sa pravdepodobne nevyspíš atd..

rinsh
23. júl 2019

Viem, že je to možno neporovnateľné, ale podelím sa 🙂.
Ja som prestala kojiť už po prvom mesiaci (nemala som dostatok mlieka). Záleží na tom či jej dané mlieko bude sedieť a chutiť. Dajú sa kúpiť aj malé (cestovné) balenia myslím že 100g majú. Ja som kupovala BEBA (na predpis) a po 10. mesiaci som prešla na Hami. Malej to chutilo a nemala a ničím problém.

ukulela
23. júl 2019

@barborka8888 skus potiahnut do prikrmov, potom bude dojcenia menej a menej. alebo - ak je problem noc - tak v noci odsate/umele nech da ocinko a ty si oddychni.
ja som oboch v prvych tyzdnoch prikrmovala UM asi 1x denne (mladsi bol dokonca kvoli mojim liekom tyzden len na UM - kratko po narodeni) - a pri oboch sa mi osvedcila flaska avent natur. a mlieko nutrilon HA, to davali aj v porodnici.

lenka2710
23. júl 2019

@barborka8888 ja som kojila len asi 2 mesiace,nemala som žiadne mlieko,veľa mamičiek utekalo domov,že im už tečie mlieko,ja som mohla aj celý deň chodiť kade tade a nič! Mala sa narodila veľmi maličká,asi nemala dosť sily riadne ťahať alebo co,v noci jej to stačilo,cez deň bola na fľaši! Od pol roka mi prespala celú noc,max sa raz zobudila! Do roka a pol sme nevedeli co je dr,okrem poradni! Takže je to naozaj na tebe 😊

jaja23
23. júl 2019

Ja som malého príkrmovala od začiatku. Úplne som prestala kojiť v 6 mesiaci. Bol to boj, 2 laktacne poradkyne u nás, Benedikt a senovku som jedla na hrste, píla matysaka a co ja viem co ešte. Malého som vždy na kojila, odvážila a dokrmovala cievkou. Vždy. Pri každom kojeni, s výnimkou noci. To sa pekne na papal a zobudil sa po cca 1 a pol hodinke a zase papal. V 6 mesiaci nastúpili príkrmy, mliečka bolo menej, za noc sme boli hore hádam aj každú pol hodku, spinkal somnou a vždy som striedala prso keď sa zobudil. Povedala som dosť. A zostal na umelom. Aj mne to chyba, pri kojeni zvykol zaspať pri mne a ja som sa ani nepohla, aj 2 hodiny som pri ňom ležala a hladkala ho. To mi chýba. Ale inak super, v noci sa odvtedy budí len 2x,sice ma už rok. Ale mne to nevadí, rada k nemu vstanem. Ja ti poradím urob tak, aby bolo tebe dobre. Mala bude rada, že ma spokojní maminku. Držím palce. Ja nie som za kojenie dlhodobo, keď vidím, ako maminky koja detičky, ktoré už chodia, príde mi to divne, babo je už veľké, nevedela by som to. Ale to je môj názor.

jaja23
23. júl 2019

Inak možno vyskúšaj na začiatok tu cievku, aby si zvykla na chuť iného mliečka. A tiež mame avent natur a nutrilon,ale obyčajný.

1zaniva
23. júl 2019

My sme prestali s dojčením v 8.mesiaci kvôli tehotenstvu. Nakoniec to bolo dobré rozhodnutie. Malá konečne prespala celú noc, ja tiež. Aj psychika bola lepšie na tom. Aj keď na začiatku mi bolo smutno... Také to obviňovanie, že nie som dosť dobrá mama, keď tak skoro prestávam kojiť. Bol trošku pocit prázdnoty... Našťastie to všetko prešlo. Malá to hneď pochopila, a prešli sme plynulo. Nahradila som kojenie fľašou... Na začiatku chvíľu oboje kým sa prestalo tvoriť. Niektoré detičky to vyžadujú, plačú, nechcú sa odstaviť. Uvidíte ako to bude u vás. Je ešte maličké, zvykne si rýchlo. Staršie deti už viacej vnímajú, tak to býva náročnejšie. Každopádne treba vydržať. Skúste mätový alebo šalviový čaj, ten brzdí tvorbu mlieka. Držím vám palce a dajte vedieť ako ste dopadli 🙂

evkamotka
23. júl 2019

Ciastocne som kojila a ciastocne flaskovala do 5,5m.potom uz len flasa. Kupili sme Bebu. Flasu MAM (prislusny vek) mne sa tvarovo pacila viac nez tie od Aventu. Krpec bude mat 2r,este nikdy nebol chory, je stastny a spokojny. Zo zaciatku ked som prestala kojkt som si nejaky cas este poplakala, ale maleho to nemrzelo. Mala som cas iba pre neho, tak sme sa vela mojkali, pestovali

zajacik85
23. júl 2019

Ja som z kojenia na UM presla tiez po 4 mesiacoch a na mlieko France lait sa maly chytil okamzite. Boli nan vyborne ohlasy, ze nezapeka a chutovi tiez vyborne a mozem len potvrdit. Chutovo je uplne rovnake ako klasicke susene mlieko (skusala som) 🙂 takze aj detom chuti viac ako sunar, nutrilon a podobne. Z tych som mala tie vzorkove balenia na jedno pouzitie a chut je otrasna, umela.. My uz ideme malemu akurat kupit France lait 3, 1 a 2 uz ma za sebou. Ani raz zapeceny po mlieku, zasyti, chuti. Uz bude nat pomaly rok a je zdravy ako buk takze odporucam 🙂 cenovo je veeeeeelmi vyhodne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli