Prechod z nutrilon na kendamil organic 1

forte6
5. júl 2021

Ahojte,
syn má 6 týždňov a nerozbehlo sa mi tak mliečko, aj keď mám niečo. Pije nutrilon ale začal mávať veľmi časté bolesti bruška , hádam aj po každom napapaní, po napapaní keď si odgrgne je nekľudný, krčí sa, mračí sa, že je vidieť že má kŕče a častokrát plače tak sme si povedali že dosť, ideme meniť mlieko , chceme skúsiť kendamil organic 1, aké máte s ním skúsenosti?

arivederda
5. júl 2021

@forte6 to ani nepoznám. My mame Sunar AR + comfort a je to topka. Stará osvedčená klasika. Tiež sme začínali Nutrilonom a to bol horor 🤦‍♀️

forte6
autor
5. júl 2021

@arivederda no veľmi tú značku chvália aj maminky tu na mk, ale jedná sa o plnotučné mlieko , čo som čítala že je jediné také na slovenskom trhu, neobsahuje rybí olej ani sóju čo sú veľké alergény , a tiež je bez palmového oleja

nikpa
5. júl 2021

@forte6 veľmi dobrá voľba, ja som s Kendamilom spokojná pri oboch deťoch. Pil ho starší a teraz aj mladší.

forte6
autor
5. júl 2021

@nikpa a koľko mal mladší keď si mu to začala dávať?

nikpa
5. júl 2021

@forte6 starší začal až od dvojky, po pol roku ale teraz som musela začať dokrmovat takmer hneď po návrate z pôrodnice, malý mal asi 2 týždne, odvtedy je na Kendamile

zuvelyn
5. júl 2021

Ja som prechádzala na kendamil 2 z nutrilonu a v pohode. Ale môjmu zase sadol aj ten Nutrilon (podla mna on by vypil hocičo). Čítala som ze vraj kendamil viac zasýti, vdaka tomu ze je kvalitnejší (ja osobne som detialne neporovnavala zloženie) ale u nas to neplatilo. Jeidne čo mi príde taky bez chuti, Nutrilon je sladký kendamil naopak smrdel za rybacinou a bol do horka ale ako píšem,syn by vypil všetko bez problémov.

lyci
6. júl 2021

@forte6 ja by som presla radsej na kozie dojcenske UM