• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prechod z umelého mlieka Hami1 na Hami2

5. augusta 2009 
Ahoj chcem sa spytat, ci je nutne prejst z 1 na mliecko 2, pretoze neviem, ci je to mozne ale Hami 2 ma inu chut ako Hami 1. Malu kojim ale asi od 5m dokrmujem vecer UM a velmi jej chuti teraz uz aj dokrmujem niekedy cez den, ma 6m tak som kupila Hami 2 a ma inu chut.
27. apr 2009 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaz zuzi :wink:
Z 1 na 2 sa prechádza preto, lebo každé mlieko má iné výživové hodnoty.
1 má výživové hodnoty potrebné do 1/2 roka a 2 po 1/2 roku, čiže ak by si zostala pri jednotke, dávaš jej nedostatočné množstvo potrebných látok pre jej rast a vývoj, takže prejsť by si mala. A to Hami 2 ti nechce?
27. apr 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj lion: no chce ale mne nejako smrdi, mozno sa mi to zdalo, 1 je fajn a je chutovo slacia. Tak neviem.
Ale mala som 2 len vzorku, sa mi minulo tak som utekala do tesca a nemali ani v lekerni tak som musela kupit zase 1tku :angry:
27. apr 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaaaj a sa mi zda ze z 2 viac grcaa :frowning2:
27. apr 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suziad, tak este s 2 pockaj. Ja som tiez s 2 zacinala neskor. Davam Nutrilon, volala som aj na infolinku a tam mi povedali, ze mam 2 zaviest az po zavedeni prikrmov, ked si mala trochu zvykne na tuhu stravu, inak jej moze byt 2 tazka na travenie
27. apr 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pietra: a mas pravdu, s prikrmami som zacala ale od kedy som dala 2 nielenze grcaa ale ju aj zapeka, az teraz som si uvedomila ze to moze byt s toho. :angry:
27. apr 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak som prave dostala mail info linky HAMI citujem:

Dobrý den paní Zuzano, pokud kojíte a malé vyhovuje zatím více mléko 1. můžete s ním pokračovat ještě i několik měsíců. Je to možné až do roka. V hami 2 je již jiné složení tuků a děti si je již musí sami rozkládat a tím je vyšší požadavek na trávení. U kojených dětí je rozdíl v zažívání při převodu na pokračovací mléko markantnější. Opravdu na Hami 2 můžete přejít později.
27. apr 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela by som vas poprosit o radu. zacala som maleho prikrmovat nutrilonom lebo mliečka mam nejako malo a zda sa mi ze s toho dost zvracka ked si odgrgne a aj potom. asi to nieje v poriadku no a neviem ci mam skusit ine alebo ako dalej.je to normale???
27. apr 2009 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suziad - no som o niečo múdrejšia :wink:

bubkaci - ja by som skúsila iné, pretože každému dieťaťu vyhovuje iné mlieko, nemusí mu zrovna sadnúť to o ktorom si ty myslíš, že je dobré :wink: . Niekto musí vyskúšať aj viac mliek, kým bábatku nájde to správne a sadne mu.
27. apr 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubkaci a grcne si len ked si odgrgne, alebo z neho zvracia aj inokedy? lebo ak len pri tom odgrgnuti, moze to byt znak toho, ze zjedol viac ako treba :wink:
27. apr 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bubkaci, skus Bebu, su s tym nutrilonom asi cenovo rovnake, nas bol na bebe od narodenia, teda od porodnice... Tam mi ju aj poradili...
27. apr 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubkci: přesně jak píše lyongirl, zkoušet a zkoušet....
27. apr 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pri tak malom dietatku by som sa prave castemu striedaniu mliek vyhybala,aj to zatazuje traviaci system. Na kazde mlieko si treba aj zvyknut a nie ho hned menit
27. apr 2009 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ked papa davam ho castejsie odgrgnut a stale sa mu nieco vrati. no a ked buva a nahodou sa zobudi tak mu tecie mliecko s ustociek.stalo sa mi ze ked mal o 3 hodinky papat este zvrackal mliecko. tak mu davam kus menej no aj tak sa mi to nevidi :unamused:
27. apr 2009 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali to iste po nutrilone, aj bebe, aj milumile az hipp nam sadol super. aj z neho super kakal, stale mu ho davam, uz dvojku. a zevraj je na slovensku hipp prave medzi lacnejsimi mlieckami.
27. apr 2009 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky mozu sa striedat mliecka? ja mam 3 mesacne babatka davam nutrilon nenatal. platite si mliecko vy alebo vam ho predpisuje pediatricka?

dakujem
28. apr 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka, mlieka by sa prveho pol roka striedat nemali, ak na to nie je vazny dovod.
Dcerka bola na HA nutrilone a do roka jej ho predpisovala pediatricka
28. apr 2009 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no akurat som sa vratila s poradne a pytala som sa na to zvrackanie. ja som malemu davala naskor moje mliečko a potom som ho dochovala nutrilonom. no ze mam skusit mu dat celu davku mliečka a potom ked ma jest o tri hodinky mam mu uz dat len nutrilon celu davku.Takze bud to alebo to.No tak som zvedava ci to bude uz lepsie.
28. apr 2009 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. aug 2009 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok