Prechod z umelého mlieka Hami1 na Hami2

suziad
27. apr 2009

Ahoj chcem sa spytat, ci je nutne prejst z 1 na mliecko 2, pretoze neviem, ci je to mozne ale Hami 2 ma inu chut ako Hami 1. Malu kojim ale asi od 5m dokrmujem vecer UM a velmi jej chuti teraz uz aj dokrmujem niekedy cez den, ma 6m tak som kupila Hami 2 a ma inu chut.

lyongirl
27. apr 2009

čaz zuzi 😉
Z 1 na 2 sa prechádza preto, lebo každé mlieko má iné výživové hodnoty.
1 má výživové hodnoty potrebné do 1/2 roka a 2 po 1/2 roku, čiže ak by si zostala pri jednotke, dávaš jej nedostatočné množstvo potrebných látok pre jej rast a vývoj, takže prejsť by si mala. A to Hami 2 ti nechce?

suziad
autor
27. apr 2009

Ahoj lion: no chce ale mne nejako smrdi, mozno sa mi to zdalo, 1 je fajn a je chutovo slacia. Tak neviem.
Ale mala som 2 len vzorku, sa mi minulo tak som utekala do tesca a nemali ani v lekerni tak som musela kupit zase 1tku 😠

suziad
autor
27. apr 2009

jaaaj a sa mi zda ze z 2 viac grcaa ☹

pietra
27. apr 2009

suziad, tak este s 2 pockaj. Ja som tiez s 2 zacinala neskor. Davam Nutrilon, volala som aj na infolinku a tam mi povedali, ze mam 2 zaviest az po zavedeni prikrmov, ked si mala trochu zvykne na tuhu stravu, inak jej moze byt 2 tazka na travenie

suziad
autor
27. apr 2009

pietra: a mas pravdu, s prikrmami som zacala ale od kedy som dala 2 nielenze grcaa ale ju aj zapeka, az teraz som si uvedomila ze to moze byt s toho. 😠

suziad
autor
27. apr 2009

Tak som prave dostala mail info linky HAMI citujem:

Dobrý den paní Zuzano, pokud kojíte a malé vyhovuje zatím více mléko 1. můžete s ním pokračovat ještě i několik měsíců. Je to možné až do roka. V hami 2 je již jiné složení tuků a děti si je již musí sami rozkládat a tím je vyšší požadavek na trávení. U kojených dětí je rozdíl v zažívání při převodu na pokračovací mléko markantnější. Opravdu na Hami 2 můžete přejít později.

bubkaci
27. apr 2009

chcela by som vas poprosit o radu. zacala som maleho prikrmovat nutrilonom lebo mliečka mam nejako malo a zda sa mi ze s toho dost zvracka ked si odgrgne a aj potom. asi to nieje v poriadku no a neviem ci mam skusit ine alebo ako dalej.je to normale???

lyongirl
27. apr 2009

suziad - no som o niečo múdrejšia 😉

bubkaci - ja by som skúsila iné, pretože každému dieťaťu vyhovuje iné mlieko, nemusí mu zrovna sadnúť to o ktorom si ty myslíš, že je dobré 😉 . Niekto musí vyskúšať aj viac mliek, kým bábatku nájde to správne a sadne mu.

pietra
27. apr 2009

bubkaci a grcne si len ked si odgrgne, alebo z neho zvracia aj inokedy? lebo ak len pri tom odgrgnuti, moze to byt znak toho, ze zjedol viac ako treba 😉

nanika
27. apr 2009

Bubkaci, skus Bebu, su s tym nutrilonom asi cenovo rovnake, nas bol na bebe od narodenia, teda od porodnice... Tam mi ju aj poradili...

trpaslikg
27. apr 2009

bubkci: přesně jak píše lyongirl, zkoušet a zkoušet....

pietra
27. apr 2009

pri tak malom dietatku by som sa prave castemu striedaniu mliek vyhybala,aj to zatazuje traviaci system. Na kazde mlieko si treba aj zvyknut a nie ho hned menit

bubkaci
27. apr 2009

no ked papa davam ho castejsie odgrgnut a stale sa mu nieco vrati. no a ked buva a nahodou sa zobudi tak mu tecie mliecko s ustociek.stalo sa mi ze ked mal o 3 hodinky papat este zvrackal mliecko. tak mu davam kus menej no aj tak sa mi to nevidi 😒

paola.o1
27. apr 2009

my sme mali to iste po nutrilone, aj bebe, aj milumile az hipp nam sadol super. aj z neho super kakal, stale mu ho davam, uz dvojku. a zevraj je na slovensku hipp prave medzi lacnejsimi mlieckami.

mirka.m
28. apr 2009

babulky mozu sa striedat mliecka? ja mam 3 mesacne babatka davam nutrilon nenatal. platite si mliecko vy alebo vam ho predpisuje pediatricka?

dakujem

pietra
28. apr 2009

mirka, mlieka by sa prveho pol roka striedat nemali, ak na to nie je vazny dovod.
Dcerka bola na HA nutrilone a do roka jej ho predpisovala pediatricka

bubkaci
28. apr 2009

no akurat som sa vratila s poradne a pytala som sa na to zvrackanie. ja som malemu davala naskor moje mliečko a potom som ho dochovala nutrilonom. no ze mam skusit mu dat celu davku mliečka a potom ked ma jest o tri hodinky mam mu uz dat len nutrilon celu davku.Takze bud to alebo to.No tak som zvedava ci to bude uz lepsie.

pushkinka
5. aug 2009

a