Prečo sa nesmú striedať umelé mliečka?

zuzioli
8. mar 2012

ahojte maminky chcela by som vedieť prečo sa nesmu umele mliečka často striedať.. ani ked je to nutné a mamina hlada to spravne mliečko ??? nerozumiem tomu.. my mame problemy a lekarka nam nechce dovoliť zmeniť mlieko.. začinali sme na hami, bolelo nas bruško, vygravali sme dosť , prešli sme na nutrilon a nutrilon extra, ale sa to zhoršilo, dneska nam brali krv na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka tak čakame na vysledok, zatial nam lekarka dala nutrilon allergy care to je na tu alergiu ale maličkej vobec nechuti, ma len dva mesiace a neviem čo mam robiť, chcem skusiť bebu alebo france lait :( ale musim počkať do vysledku či sa alergia nepotvrdi... zatial neviem čo mam robiť lebo to protialrgicke mlieko jej nechuti, vypluva a stale je hladna a plače :( poradteeeeeeeeeee

nani7278
8. mar 2012

Striedanie nie je dobré preto, že každé umelé mliečko je umelé a teda tráveniu dieťatka neprirodzené. A zároveň je každé trošku iné. Tráviaci trakt dieťatka sa potrebuje s týmto niečím pre neho novým vysporiadať, zvyknúť si... a keď si musí zvykať každú chvíľu na niečo nové, tak mu to skôr prihorší ako pomôže, trávenie sa "rozhasí". Čakanie na výsledok alergologického testu je síce nepríjemné, ale dôležité. Ak by sa dokázala alergia, tak striedanie mliečok by nielen nepomohlo- každé obsahuje kravskú bielkovinu, na ktorú môže byť bábo alergické, ale zaťažilo by už aj tak porušené trávenie stále niečím novým. Ak sa striedajú rýchlo, trávenie nedostane šancu na žiadne si zvyknúť a hrozí, že nakoniec neprijme ani to, čo by mu postupom času "sadlo". Takže skúste vydržať, poradiť sa s lekárkou, čo robiť ďalej.

koniarova
8. mar 2012

Ja by som tiež počkala na výsledky testov. Skúste to ešte nejako pretrpieť. A kedy budú?
@zuzioli

katren
8. mar 2012

@zuzioli kvoli traviacemu traktu....ten si musi na nove veci zvykat, kedze dovtedy nic takze nepoznal.....je to velmi velka zataz....kazde mliecko by si mala mat min. 2tt a potom z toho vyvodit dosledky.......NESMIES ani ked chces zistit to spravne mliecko....
a preco chces skusa france lait alebo bebu??? na Hipp, DM-kove Babylove su ooooovela lepsie hodnotenia ako na tieto.....ale ved ty si rozhodujes, je to tvoja vec.....len to brusko tolko nezatazuj....

medinila
8. mar 2012

@zuzioli a nemate reflux,ked sa to grckanie zhorsilo? Jednoznacne treba pockat na vysledky a mozno aby nebola hladna tak jej daj to mliecko ktore jej predtym chutilo.

babajaga
8. mar 2012

Ahoj,my sme mali od narodenia,teda v porodnici mal Bebu,ale ako sme prisli domov,dala som Nutrilon,kedze aj dcera bola na nom odchovana a verila som mu...len ho bolelo brusko plakaval vzdy po krmeni,bola som z toho nestastna..a chcela som sa vratit ku Bebe,len som si pamatala ,ze ked bol malicky pri mne tiez plackal a grckal mal prdiky...z Nutrilonu aspon negrckal..bolesti bruska zostali a aj prdiky..tie ma doteraz a to mame rok...ale bolesti bruska presli ked mal cca 3 mesiace ale boli to hrozne mesiace...tiez som chcela zmenit mliecko,ze je to tym,ale lekarka mi hovorila,ze ak ma peknu stolicu a nema problem s kakanim,aby som nemenila,ze mozem narobit este horsie,ale skusila som Nutrilon HA-z toho mi papal menej,kedze je horke a nebol nauceny ,ale aj grckal..inak ako ti grcka,vela?prudom?lebo kazde babetko trosku po krmeni vygrcne...skus si poliet na plienku lyzicku mlieka,aky je to velky flak..podla toho odhadnes ako grcka,lebo aj ta lyzicka sa nam zda vela...takze my sme vytrvali pri Nutrilone a malicky ho miluje ,stale by bol iba na nom a tesi sa na flasu...uz som vymenila na Nutrilon3,ale z toho mu bolo tazko,odgrgaval aj hodinu po papani..tak pijeme Nutrilon 2,ja by som zostala na Nutrilone apockala na vysledky....tiez nam robili testy na alergiu,som rada ze sa nepotvrdila.Viem ,je to tazke ked nevies co mu je place a ma boliestky....tiez som bola zufala a uz som mala aj ine mliecko doma kupene...ale mal peknu stolicu,pekne kakal...to ma odradzalo a bala som sa,ze mu zmenou spravim este horsie...tak sa drzte a drz sa instinktu...ty vies co je pre tvoje malicke dobre....

anjelicek26
8. mar 2012

@zuzioli - zatial jej daj povodne mlieko, to protialergicke je strasny blivajz a tych par dni uz vydrzite. Ako pisu baby, kludne moze mat reflux ci ine problemy, nemusi to byt alergia na BKM, vygrckavanie je skor spojene s refluxom a to pomoze skor polohovanie ako zmena mlieka a bolenie bruska je u deti do troch mesiacov bezna zalezitost, musia si zvyknut crievka na to, ze nieco travia. Menit znacku umelych mliek sa celkovo fakt neodporuca, ak je dieta od malinka na jednom, malo by na nom do roka zostat - teda aj pokracujuce mlieka brat tej istej znacky. Hami je pravda jedno z tych nie skvelych mliek. DM mlieko je lacna bio alternativa, ktoru väcsina deti dobre znasa. Nas maly zacinal na hipp a teraz je na aptamile (nutrilon), menili sme po pol roku pitia, ale tak nas je uz hodne velky chlap.

desszi
8. mar 2012

@zuzioli neviem preco by si nemohla vyskusat ine mlieko 😕 aj my sme mali Nutrilon HA a robil nam strasne problemy, ked som tvrdila doktorke, ze maly ma koliky, hnacky a bolesti brucha a ze chcem ine mliecko, tak povedala, ze nie, ze Nutrilon je najlepsi. Prd makovy, sorry za vyraz. Ja som si mlieko zmenila bez jej vedomia (presla som na normalnu BEBU) - a do troch dni sme mali upravene travenie a stolicu ako ma byt. Nehovorim, ze striedat mlieka kazdy tyzden, ale nechapem preco by si sa mala pozerat na trapenie tvojho dietatka. Podla moho nazoru mozes skusit ine mliecko. Navyse Beba je aj chutna, Nutrilon je horky 😝

mandragora22
8. mar 2012

ked vidim tuto temu, neda mi neopytat sa, ci mate skusenost s tym francuzskym mlieckom? nasej celkom chuti, pije ho uz dlho, ale pre zaujimavost. ak mate akukolvek skusenost, dajte mi vediet, ci uz tu, alebo cez IP.dakujem!

alecka
8. mar 2012

@zuzioli a nepovedala ti dr co mas robit ak ti bude mala odmietat to speci mlieko? ked nas testocvali na alergiu bkm, vyfasovali sme neocate a dr nas upozornila, ze je dost mozne, ze malej nebude chutit,lebo je horke a bude ho odmietat. mala ho neodmietala, ale grckala z neho viac ako z beby, lebo je riedke. ale dr povedala, ze musim vydrzat. uz to ze som zazivala stresy s dusenim a musela ju strazit viac ako predtym, to ju nezaujimalo. inak nam ziadne krvne testy nerobili, len sme 2tyzdne mali papat toto mlieko. dr povedala, ze v pripade ak ma alergiu na bkm, zmiznu jej grckacie problemy,citujtm "ako smahnutim carovneho prutika". nestalo sa a vratili sme sa na ar bebu. pri starsej dcere som vyskusala 3mlieka, kym som trafila relativne vyhovujece. z j1 mala strasne tvrdu stolicu, z dalsieho grckala, tak som skusala. ono kto moze zarucit ze prave to, ci ono mlieko babu sadne? a dr odporucaju, podla lobby firiem distribujucich mlieka. tak drzim prsteky 😉

desszi
9. mar 2012

@alecka uplne suhlasim, aj v tomto pripade ide castejsie o lobby firiem ako o zaujmy matky a dietata, zial 😖

lucka1987
9. mar 2012

to, ze sa nesmu striedat pocujem prvy raz... my sme v nemocnici mali nutrilon HA. po 3 tyzdnoch z neho zacal dost grckavat a ani tolko neprospieval a tak nam doktorka dala BEBA AR a ta bola super.. mali sme ju az do 3 mesiacov, pekne sme prospevali a ani sme negrcaki vobec... no v 3 mes zacal drobec zle kakavat tvrda stolica a zapchy a ked mi dosla beba v lekarni u nas mali len nutrac a sunar a tak som vyskusala klasicky siunar.. a cuduj sa svete, negrcka, kaka kazdy den, a prospieva ... takze o zmene mlieka som sa vtedy ani s doktorkou neradila.. sak aj tak som nemala na vyber kedze do mesta som sa nemala ako dostat a u nas v lekarni bol len tenb sunar a nutrilon... a som spokojna

luciana157
9. mar 2012

ja som sa s doktorkou o mlieku nikdy neradila,len som jej vzdy nadiktovala ktore papame.mali sme od 2 mes. nutrilon, po 6 mes. sme presli na bebu,lebo mi z nutrilonu stale grckala a uz jej nechutil. v 1 roku sme presli zase na nutrilon,lebo beba jej prestala chutit.takze vzdy som jej to prisposobovala jej chutiam.

zuzioli
autor
9. mar 2012

@alecka presne aj mne sa dusi a grcka to mlieko :((

zuzioli
autor
9. mar 2012

dobre žienkx dakujem 🙂 skocim do dm a uvidim ci kupim babylove alebo bebu vdakáááááááááááááááááá

dankadina
9. mar 2012

mne dr. neradila žiadne mlieko len skúste a uvidíte čo bude malej vyhovovať a pijeme france lait, čo je podla niektorých mamičiek blivajz ale uvedomte si to mliečko je najdlhšie na trhu oproti iným mliekam.

tatianka7
9. mar 2012

@mandragora22 No my tiez pijeme France Lait pomaly druhy mesiac a nemozem povedat nic zle..akurat,ze maly nam pribral po nom dve kila za mesiac :D .Pili sme Nutrilon,potom protikolikovy Nutrilon,lebo sme mali strasne problemy-maly nam prereval,doslova prereval 16 hodin v kuse.Ale po case zacal byt z neho hladny,lebo sa napapal,vykakal,napapal,vykakal a tak dokola,tak sme sa natoto a vyskusali sme francuzske.Teraz kakame raz za den a buvame osem-devat hodin v noci 😀 😀 😀 😀 😀 .A vy ako?

mandragora22
9. mar 2012

@tatianka7 noja mam praveze uz dvojrocnu. kym pila nutrilon, tak sice smrdelo mlieko, ale kakala kazdy den. odkedy pije francuzske, tak kakava menej casto, ju zapekava vzdy pri zuboch, avsak mam podozrenie, ze trochu "napomaha" aj toto mlieko, asi zmenim mlieko, dost ma trapenie, kym jej zuby vyjdu, este jej v tom nechtiac mliekom asi pomaham ☹

zuzioli
autor
9. mar 2012

žienky ja som dnes šla do DM -ka a kupila som babylove.. už sme vypili prvu flaštičku zatial ok tak držte palce... 🙂 ked nepomože potom už neviem čo :((

simisi
9. mar 2012

@zuzioli moje obe kocky mali reflux,pili Nutrilon AR a mladsia pije Babylove uz 6 mesiacov a je uplne super 😉

argyro
9. mar 2012

@zuzioli držim palce 😵 to je to bio, však? verím, že bude lepšie. 🙂

kytykenka
9. mar 2012

moji chlapci isli z nemocky na bebe dodnes jeden pije bebu, druhy na vecer nutrilon good night a cez den babylove..... moji chlapci ked mali obdobie ze nechceli mlieko mne dr povedala ze mam kupit viac znaciek a skusat ake im bude chutit

m.i.r.i
9. mar 2012

aj my sme menili...naprv sme mali Bebu..ale z tej ho hrozne brusko bolelo, tak sme skusali Bebu sensitive, to bolo trosku lepsie..ale nic moc..tak sme mali aj Nutrilom comfort..dokonca doktorka nam poradlia, za aj take menej zname znacky su dobre, len sa o nich nehovori ako napriklad Humana..neskor sme mali Sunar HA a to bolo velmi dobre na travenie, uz ho nebolelo tak brusko..ale kakal hrozne zelene..tak ked preslo to brusko v asi 3 mesiaci, presli sme na Hipp a na nom sme doteraz, co ma 2 roky..a viacmenej s tym Hippom som spokojna najviac, aj lutujem, ze sme na to nesli skor, ma probiotika a v BIO kvalite,....ale podstata je v tom, ze nam sama doktorka povedala, ze mame skusat co mu najlepsie sadne..jasne, ze sme nemenili kazdy den nieco ine, ale po par dnoch sme videli ako reagoval, ako kakal, brusko a ci mu chuti a ked to nebolo dobre, skusili sme ine....a tak okrem klasika koliky sme nemali ziadne ine vazne problemy...tak ja si myslim, ze mozes skusat aj ine...

zuzioli
autor
9. mar 2012

dakujem žienky za rady, pomohli ste dakujem ste super :-*

tatianka7
9. mar 2012

@mandragora22 No toto,ale ktovie naozaj ako to vplyva na starsie deticky 🙂 .Uvidime,hadam bude dobre-ja som zatial taky naivny optimista 😎 😎 .Este som nepocula o tom,ze by mliecko skodilo pri zubkoch.Ale je pravda,ze sa este nevyznam,kedze my riesime len take tie " ranne problemiky" este 😀 😀 .Tak drzim palecky a hlavne zelam zdravicko.

mandragora22
9. mar 2012

@tatianka7 asi sme sa nepochopili. nam neskodi mliecko na zubky, nam "skodia" zubky na stolicu 😀 😀 vzdy, ked sa tlacia nove zuby, tak ju zapeka. straaaaasne zapeka. ja som sa len zamyslala, ci nahodou k tomu mierne nemoze prispiet aj prave toto mliecko prave v nasom pripade. deti su rozne, a na kazde vsetko vplyva uplne inak, tak som len bola zvedava na skusenosti inych 🙂

tatianka7
9. mar 2012

@mandragora22 No neviem moja,ja ako laik si myslim,ze ked to papa dlho,tak by nan mala byt uz navyknuta..ale ktovie..mam dojem,ze jej pripadnou zmenou asi uskodis...Jaaj tie detvaky,keby pri nich clovek vedel predpovedat buducnost 😎 ..aby im neuskodil..Som faktis zvedava,ako sa nam bude vodit.Ozaj,ako sa vam darilo pri prvych prikrmoch?

mandragora22
9. mar 2012

@tatianka7 tak az tak dlho to nepapa. od 4 mesiaca do cca 17.mesiaca papala nutrilon, a asi 4 mesiace papa toto francuzske. zapeka ju mesiac. ale brutal. no a prve prikrmy boli v pohode, pekne spapala z lyzicky, akurat ja som musela mixovat vsetko, takmer do 1,5 roka, lebo z hrudiek, co i len drobnych, ju napinalo na zvracanie. ved uvidis sama, ako pisem, kazde dieta je ine. poznam deti, co nemaju zuby a pozuju piskotu a poznam deti, ktore maju 3 roky a musi im matka mixovat jedlo, inak sa pozvracaju. je to rozne, drzim palce 😉 😉 😉

tatianka7
10. mar 2012

@mandragora22 Jajaj,tak sa máme na čo tešiť vravíš? 😀 .To som rada,že som našla skúsenú maminu ochotnú poradiť 😉

darina2711
21. máj 2020

Naša lekárka dokonca ani povacsinu mliek nepozná,to už ja viem viac z diskusií🤔striedať nestiedat ztonje diskutabilné ...keďže mlieko by malo byť v podstate stvorené pre miminko,to že každé je však niečím iné ako každé bábo,svedčí o tom že ak to nevyskusa ,tak na to nepríde....bez toho to vážne nejde...príde mi jednoducho na hlavu že lakari nechajú dieťatko trápiť sa kým prídu výsledky,pričom ono okrem mlieka nic iné nemôže...prečo jednoducho nevedia vyrobiť jedno dve ktoré by sa predávali a nie desať sraciek,pričom v samotnom nutrilone má byť toľko vitamínov a ja neviem čo a bábätku nerobí dobre...to nepochopím....keď nesedí,vymeniť,to už nemôže byť horšie predsa ako zotrvať na Tom na ktorom má skoro záchvaty 🤷

vierabodi
1. mar 2023

A to sa nemôže ani keď mám Nutrilon colic s obyčajným Nutrilonom ?