Preváranie vody pri príprave umelého mlieka

patriciaem
10. máj 2022

Ahojte mamky, chcela by som sa opýtať do kedy ste vašim drobcom prevárali dojčenskú vodu s ktorou ste robili UM a vlastne kedy ste ju nahradili normálnou vodou z vodovodu 🙂

denden77
10. máj 2022

@patriciaem dojcensku vodu som nikdy neprevarala 🤷‍♀️😊

vsetkounas
10. máj 2022

@patriciaem dávam od narodenia s vodovodu .Prevaram vždy .

fantinka
10. máj 2022

@denden77 dojcensku som neprevarala, beznu z vodovodu vzdy.

danyelia
10. máj 2022

Ahoj, dávam takú dojčenskú vodu, ktorú netreba prevárať...(Lucka) - keď náhodou nemám, tak prevarím z vodovodu.

hennyinnsbruck
10. máj 2022

Dojcensku som nedavala - netreba extra plasty do baba davat i tak ich je vsade dost , normal vodu som prevarala do 5 mesiaca

bajka16
10. máj 2022

Pri prvom synovi som bola aj ja taká prehnaná- prevarala som dojčenskú vodu cca do pol roka...no a potom mi to došlo a od vtedy prevaram obyčajnú z kohútika

nikpa
10. máj 2022

@patriciaem dojčensku som pri prvom prevarala do 1,5 roka 🤦 prvorodička, no comment 🙄😃 pri druhom som dojčenskú prevarala asi 4 mesiace a po pol roku som prešla na neprevarenu z vodovodu.

aurorastone
10. máj 2022

@patriciaem ja som tiež nikdy neprevarala

izabela181
10. máj 2022

@patriciaem ja som dojcensku nikdy neprevarala ani neprevaram, miesam ju s horúcou prevarenou z kanvice aby som mala akurat teplotu vody na mlieko 😊

petko81
10. máj 2022

@patriciaem ja dávam vodu z vodovodu a v kanvici prevarim. Mala ma o chvilu 2 mesiace a ziadny problem. Aj staršiemu som tak davala.

rachel36a
10. máj 2022

Dojcenecku som nikdy neprevarala, pd narodenia som davala prevarenu vodu z vodovodu

x_mery_x
10. máj 2022

Asi 4 mesiace balenu a potom z vodovodu neprevarala som

tehotna40
10. máj 2022

Mam 15 mesačnú a preváram stále, ale už rozmýšľam, ze začnem prevarat normálnu z vodovodu.

aurorastone
10. máj 2022

@izabela181 ja toto obdivujem sa trafiť do tých 37 stupňov... Ja keď som miesala tak to malo bud veľa alebo málo a namiesat mi to trvalo aj 20 minut tak som sa na to vykaslala 😁🙈

ckatka
10. máj 2022

@aurorastone ja mavam prevarenú v termoske (aby som nemusela každý raz dávať variť kvôli pol deci). . Nalejem do fľašky cca tých 40 ml horúcej a dolejem studenou z vodovodu po vrch. Plus mínus je to akurát. Na dva tri stupne sa ozaj nejdem hrať...pichnem prst a keď sa mi zdá horúca, odlejem a dolejem studenou z tocky. Nasypem mlieko z davkovaca a hotovo. 30 sekúnd celá paráda...

ckatka
10. máj 2022

Dojčensku vodu som nikdy nekupovala. Mame pitnú z vodovodu. Cca do 6 mes som prevarala. Potom už nie. Niekedy si uvarím do termosky nech mam na viackrát, ale už pije len 1-2 fľaše denne tak to ohrejem aj v mikrovlnke vodu. Supnem tam aj cumel a rovno sa mi to tam sterilizuje

katulienocka999
10. máj 2022

@patriciaem dobrého pol roka som prevarala ale z vodovodu, dojčensku sme používali v pripade nudze ale tu som iba ohriala

zuzana2299
10. máj 2022

@patriciaem dojcensku som nikdy neprevarala iba zohriala v hrnci a asi 4 alebo 5 mesiaca dávam vodu z Brity. Aj tu len zohrejem. Dojcensku vodu jej dávam len na pitie.

patriciaem
autor
11. máj 2022

Dakujem vam vsetkym za odpovede 🙏🏻 Mne vraveli ze treba prevarat (kupujeme drobceka) ale uz ma to nebavi :D tak zacnem davat uz aj ja postupne neprevarenu a z vodovou.

mima173
11. máj 2022

@patriciaem prvé tri mesiace, potom ma to prestalo baviť 😂

coccinellaseptapunktata
11. máj 2022

@patriciaem chcem len doplniť, že UM je potrebné ZALIEVAŤ min. 70°C pretože ten prášok nie je sterilný, navyše je otvorený nejaký čas, je v dávkovači, dóze atď. Čiže ak nie je správne pripravený, môže bábätku ublížiť....

izabela181
11. máj 2022

@aurorastone ale tak ja som to nikdy neriešila koľko má stupňov 😆 ochutnam a keď sa mi zdá dobrá tak dám mlieko 😆 ale tak časom som sa už naučila že ideálny pomer je napríklad keď potrebujem 150 ml vody na mlieko tak 100 ml studenej dojčenskej a 50 ml horúcej z kanvice 😆 v živote som nemerala koľko má stupňov 😆

izabela181
11. máj 2022

@patriciaem ja kupujem iba drobceka od narodenia a nikdy som ho neprevarala takze si myslím že to bude v pohode 😊

aurorastone
11. máj 2022

@izabela181 ja som musela merať lebo ja neviem ci mam dajak zle termo vnímanie lebo sa mi zdalo ok a drb voda 47 stupňov 🤦‍♀️

essenceee
27. máj 2022

na tvorbu umeleho mliečka som vždy použivala prevarenu kojenecku vodu