Priberanie v 3. mesiaci

sisi2212
18. jún 2020

Ahojte mamičky, malý mi už tri dni váži rovnako, pijeme Kendamil, negrckame, kakame pekne, stalo sa vám take pri UM? Ďakujem za info a skúsenosti

pribinak
18. jún 2020

@sisi2212 to fakt vážis bábätko každý deň? To sama sebe robíš stres. Nechaj ho na pokoji a ty si užívaj materstvo. Toto väzenie sa robí len predcasniatkam, ale takým, ktoré sa fakt narodili veľmi skôr

veronikaszabova
18. jún 2020

@sisi2212 no sme radi, ze TY teda negrckas, kakas pekne.... 😃😃

Inak ozaj ho nevaz kazdy den - zbytocne sa stresujes. Ak prospieva,je to OK

sisi2212
autor
18. jún 2020

@pribinak ja mam tak váhu položenú pri pulte a tak vždy keď ho kupem automaticky uz ho tam položím, ked to tam mam

pribinak
18. jún 2020

@sisi2212 odprac váhu preč a hotovo. To sú staré zvyky furt vážiť deti, sú z toho nervózne matky a následne aj deti

natalief
18. jún 2020

Neváž každý deň ja vždy malej váhu zistím až na poradni a moja ma tiež 3 mesiace a 2 je na um 🙂 zbytočne sa tým stresujes

sisi2212
autor
18. jún 2020

@natalief asi pravda, hlavne ze je spokojny a na poradni zistím a aké dávate umele mlieko?

jaroe
18. jún 2020

to je naco dobre, mat doma vahu pre babatka? Ved poradne su celkom casto, spokojnost babatka po jedeni tiez vidno....Ja som nikdy ani nevedela, kolko mlieka si "natahali" a vobec ma teda netrapilo, kolko vazia resp. priberaju kazdy den.

natalief
18. jún 2020

@sisi2212 my máme Sunar premium a tiež priberá iba tak decentne ale prospieva takže je to všetko v poriadku ;)

dajana1983
18. jún 2020

@sisi2212 ono sa ta váha rozbehne časom aj čím budeš dávku zvyšovať ,drobec papa kendamil,síce trochu grcka a sem-tam vypije pomenej nie podľa tabuľky ale pribera aj tak.

katarina9593
19. jún 2020

@sisi2212 neváž ho každý deň .. .to je chyba zbytočne sa stresujes .. moja malá 3.9pri pôrode schudla na 3.6kg keď sme išli domov a tiež dlhšie trvalo kým pribrala ale potom sa to tak rozbehlo že pekne papa priberá prosperuje a už ma 7kg 🙂takže váhu neries občas zváž ale nie každý deň ☺️

tinqua
19. jún 2020

@sisi2212 ahoj, moja je tiez na kendamile, rovnako ako ty bez problemov...za tri tyzdne pribrala 300g, takze keby ju vazim kazdy den tiez by tam tie prirastky neboli markantne...doktorka ju chvali kazdu poradnu, takze ziadny stres, a este k tomu kupaniu - nie je ani to dobre robit kazdy den, ked tak len oplachnut cistou vodou, bez sprchacov, olejov...

sisi2212
autor
19. jún 2020

@tinqua ja si práve s tým kúpaním neviem predstaviť ze nie každý deň, lebo tým ze je chlapec, ked sa aj po kaka a poriadne ho poutieram mam potrebu ho poriadne aj umyt, jemu sa to tam hocikde usadí a ked ho aj utiera nechcem mu tam nejako naisku to drhnut a tak to kúpanie mi zaručí vždy ze to tam ma cistucke

sisi2212
autor
19. jún 2020

@tinqua a inak mne z kendamilu práve priberá aj 300g za tyzden 😂 preto mi to divne, ze zrazu tri dni nic

tinqua
19. jún 2020

@sisi2212 tak mate len obdobie, zacali tepla aj s tym to moze suvisiet...a nemyslela som to tak, ze ma maly chodit smradlavy 😀 ja ju tiez umyjem, ked sa pokaka alebo ovracia, som to hovorila len na margo pripravkov do kupela