Pridávanie Hipp čaju do umelého mlieka Nutrilon

veronikadan
25. jan 2013

Môj partner prišiel jedného dňa s nápadom (nebol jeho dočítal sa kdesi na internete)aby sme do umelého mliečka Nutrilon začali prisypovať HIPP čaj.Vraj aby bol chutnejší.Čo si o tom myslite.Je to vhodné ,nieje to vhodné? Najradšej by som nerobila žiadne pokusy,synček ma tri mesiace.

luliu
25. jan 2013

@veronikadan Nechapem preco by to niekto robil?! Take male babo nepozna chute, to ze to viac chuti vam neznamena nic. Podla mna je to zbytocne a i nevhodne (pozri zlozenie hipp caju)

junovka
25. jan 2013

@veronikadan uz samotny cajik ma specif.vonu a chut...tak naco miesat k nemu UM?Ak nema dieta ziadne zdrav.problemy, tak by som davala obycajnu dojcensku vodu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
25. jan 2013

To som naozaj este nepocula a ani nevidim nejaky logicky dovod na co to moze byt dobre. Asi nejaky tradicny anglicky zvyk - caj s mliekom uz od babatka 😅

bodka70
25. jan 2013

ak bábätko neprospieva, nepije dobre UM, odmieta ho, málo pije - je namieste poradiť sa s detskou lekárkou a poprípade zmeniť značku UM. Inak nechápem dôvod, prečo niekto potrebuje, aby bábu UM viac "chutilo". A aj keby, určite by som to neriešila pridávaním ničoho do stravy dieťaťa - žiaden čaj, ovocné šťavy a podobne, maximálne trochu dojčenskej vody, ak je dieťa smädné, popr. trochu rasce prevariť do vody, ak má bolesti bruška.

kacena4
25. jan 2013

@veronikadan ja som to detom robila, ale len ked mali nejaky problem napr. ked boli chore tak som davala cajik na prechladnutie a v nom zarabala mliecko, ak boli zapchy, zle travenie, bolesti bruska proste co detom bolo tak v takom cajiku som im zarabala mliecko. je to prakticke nemusis im este nutit caj urcite nie hipp umelinu. ale prirodny najlepsie sypany a zarobis si presne mnozstvo podla veku dietata ak nebol problem tak som nedavala - zbytocnost - moj nazor

rora
25. jan 2013

urcite nie hipp caj a ani ziadny iny instantny caj. ked bude dieta vacsie tak jedine co mu do toho mozes trosku prisypat je nemliecna kasa. teda ja som to tak robila ked mi mala odmietala sem tam jest prikrmy a samotne mlieko jej nestacilo tak taketo hustejsie mliecko ju zasytilo na dlhsie a vydrzala mi vonku.

dodkap
25. jan 2013

viem si to predstavit v pripade, ze je kriza, dieta odmieta pit mlieko kompletne a chces nieco vyskusat, aby ho vypilo. Niektore deti totiz maju obdobie, ze proste nechcu mlieko. Niektore to maju dva tyzdne, moja dcera to mala asi mesiac. Pomohol nam vtedy bananovy sunar, ten maju uz od sest mesiacov a ked sa znormalizovala, presli sme naspat na obycajny nutrilon. Ale len tak z roztopase davat do mlieka caj mi pride fakt uplne nezmyselna hlupost. A granulove caje su predsa samy cukor, to fakt nepotrebujes do dietatka zbytocne pchat, nie?
Nepises, ci mas daky problem s dietatom a pitim mlieka. Mozno ten by si mala napisat. A ak nemas, tak o tom vobec ani nespekuluj. A urcite su lepsie cesty ako tato.

veronikadan
autor
25. jan 2013

Nemam so synčekom žiadny problém.pekne papá priberá a klasickým Nutrilonom nepohrdne.Môj nazor s týmto dojčenským "mixom" je uplne totožný s vasimi názormy dámy.Chcela som len dokazať že naozaj môj názor je opodstatnený a uplne na mieste.... ani netušíte damy ako ste mi pomohli ďakujem za nazory

spominanyotec
25. jan 2013

@luliu
praveze som to umele mlieko ochutil, aby sa podobalo viac na ludske , predsa matka ked koji a na veceru si da dva cesnakove langose, tak mlieko je cesnakove. ked je jahody je jahodove. nechapem ako mozes tvrdit ze dieta nepozna chute.

spominanyotec
25. jan 2013

@veronikadan deti ktore nekoja a piju stale rovnake UM casom ho odmietaju /na anglickych forach v preklade " unava mliekom"/ a to preto lebo UM mlieko ma stale rovnaku chut, skuste vy jest 4 mesiace to iste, tu istu neutralnu chut. a potom mi napiste kritiku mojho kroku. Dakujem

luliu
25. jan 2013

@spominanyotec ale vase babatko je na UM, takze jedine co pozna je chut nutrilonu. Manzelka vravela, ze pekne papa, tak preco mu tam pchat hnusnu umelinu plnu cukru, ked nema ziadny problem papkat mliecko.

anjelicek26
25. jan 2013

@veronikadan - fuha no to je zas vymysel. Ak dietatu nechuti nutrilon - zmente na hipp, babylove rovnako kvalitne a chutnejsie. Jednotka nutrilon je fakt horky. Ale babrat do toho hipp cajik fakt ze nie 😖

@spominanyotec - dieta pozna chute, isteze... ale na co ho ucit prave na nieco uplne presladene? To si moc "nepomozete" ked o dva-tri mesiace zacnete s prikrmami a dieta bude plut vsetku zeleninu, mäsko, nesladenu kasu ci biely jogurt do radu, lebo bude mat chutove bunky nastavene inak 😖 Zmente pre mna za mna mlieko (aj ked pravy dovod mi unika), ale nech je to v tomto veku stale MLIEKO a nic ineho.

luliu
25. jan 2013

@spominanyotec len tak mimochodom moj syn pije uz 2 roky stale to iste mlieko - hnusne a horke a jemu chuti. Vypije denne svoju davku a keby som mu dala i viackrat denne nepohrdol by. A este k tej chuti - dieta samoxrejme pozna chute, ale len tie, ktore uz ochutnalo. Nechyba mu nieco, co nepozna

cawes
25. jan 2013

@veronikadan ahoj ja som do UM pridavala feniklovy caj, teda nepridavala ale napr. som 30 ml dala caju zvysok vodu a potom UM. Dr. mi to poradila ked mal maly bolesti bruska

domak2
25. jan 2013

@spominanyotec no ale to je bohuzial udel deti na umelom mlieku 😅 Ale ako je dietatu napomocna chut prave caju hipp? Cukor ? Do 17 tyzdna nic ine ako mlieko, ani prichute. Inak v spominanom anglicku dokocna caje neodporucaju do 5 rokov, kvoli vstrebavaniu zeleza.

cawes
25. jan 2013

@spominanyotec moj maly pije UM uz 6 mesiac a vobec mi ho neodmieta praveze naopak po prikrme mu musim este dat napit UM

spominanyotec
25. jan 2013

dal som mu tam prichut aby bol z neho clovek, matka ktora koji ma mlieka po jedle co jedava to je prirodzene, neprirodzene je ked mlieko nema chut, je pravda ze fenikolva polovicna cajova lyzicka nieje najvhodnejsie prichut

anjelicek26
25. jan 2013

@spominanyotec - prosim spomen toto pediatricke a vypocuj si - a skus aplikovat - to, co ti na to povie. Mas vlastnu teoriu v hlave, od ktorej nechces upustit a odnesie si to tvoje dieta. Dieta vo veku vasho maleho NEMA potrebu skusat nove chute. Nema, lebo nepozna. To mlieko chut ma, to, ze to tebe nechuti - no nemusi... nie si kojenec ;)

Si myslis, ze deti, kde toto maminy neaplikuju a su deti na um - ze z nich nie su ludia 😀 Prosim ta 😀 O par tyzdnov zacnete normalne s prikrmami a maly spozna vsetky mozne chute. Len treba chvilu pockat. Mlieko nie je spravna cesta.

spominanyotec
25. jan 2013

zlozenie fenikloveho caju teda mojej prichute do UM : Glukóza alebo hroznový cukor (D-glukóza aj dextróza alebo škrobový cukor) a feniklovy extrakt.
D-Glukóza je pre existenciu ľudského organizmu nevyhnutná. Je to najrýchlejší a najzákladnejší zdroj energie pre ľudské telo, najmä pri športe alebo inej pohybovej aktivite; glukóza je de facto liek na hypoglykémiu. Pre niektoré ľudské orgány, najmä pre mozog a červené krvinky, je glukóza úplne nevyhnutná. Je to ich jediný zdroj energie, bez ktorého sa nezaobídu. Organizmus nemá schopnosť vytvoriť glukózu z tukov okrem veľmi malého množstva, ktoré vzniká z glycerolu. Ako energetický zdroj sa glukóza využíva aj v umelej výžive (infúzia) a jej roztoky sa podávajú do žily na zavodnenie chorých alebo ako nosiče pre iné lieky. Kaloricky je glukóza rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20 %.

domak2
25. jan 2013

@spominanyotec ved ale je velky rozdiel ked ja ako matka zjem napriklad cesnak a dieta ho cezo mna dostane prefiltrovany ako jemnu prichut, predsa si nemozete mysliet, ze ked mu ho nastruhate do umeleho tak je to to iste. Aj to je jeden z dovodov preco je dojcenie take dolezite , ale ked sa neda tak si babatko proste musi zvyknut neskor, o nic nepride, len mu to moze dlhsie trvat. Nic sa mu nestane ked pockate, ale zbytocne mu zatazovat telicko, lebo vy si myslite ...? 😕 Doteraz jedlo cez pupocnu snuru, takze aj to stale rovnake mlieko je nieco nove 🙂

anjelicek26
25. jan 2013

@spominanyotec - a basnik tym chcel povedat co? Precitaj si zlozenie UM, toho hrozoveho cukru je tam tiez dost. A fenikel je bylina, liek, liek na bolest bruska, nie nieco, co sa dava len tak, na "chut". Ty si aj tak nechces dat poradit a robis zo syna pokusneho kralika :(

domak2
26. jan 2013

@spominanyotec no a co ho teraz davate bicyklovat ci co? Ved preto mu kupujete drahe umele mlieko, lebo tam ma vsetko co potrebuje a je tam minimalizovane mnozstvo neziaducich veci. Cukru je tam habadej. Uz za nejake 2 tyzdne mozete (samozrejme mozte aj neskor ) zacat davat prve prikrmy, tak tam potom ochutna aj nieco ine , ale naozaj zatial netreba.

spominanyotec
26. jan 2013

This phenomenon is known as “tired of milk”. Many mothers came across the similar phenomenon more or less.

domak2
26. jan 2013

@spominanyotec no a vam sa to deje? Odmieta mlieko?

spominanyotec
26. jan 2013

vsak feniklovy caj sa detom dava od 1 tyzdna na doplnenie tekutin

spominanyotec
26. jan 2013

zdalo sa mi ze niejak mu prestava chutit mlieko tak som mu tam dal pol cajovej lyzicky fenikloveho caju len na zmenu chuti a vypil vsetko a rychlo, chutilo mu a este si pytal tak som mu dal ale uz bez chuti a to mu uz tak nechutilo

domak2
26. jan 2013

@spominanyotec Ano ale nie ked sa prisype do mlieka, a hlavne netreba pokial nie su problemy 🙂 A ked uz tak je lepsie zaliat par zrniek cisteho fenilku, ako tento granulovany caj, ale to je samozrejme na kazdom.

kbeata
26. jan 2013

mne odporucili namiesto feniklu kmin,lebo ze fenikel sposobuje zvysenu tvorbu zal.stiav,kyselinu 😉

spominanyotec
26. jan 2013

ved je to na kazdom, tak ja som mu trosku s tym cajom ochutil mliecko to je vsetko, chutilo mu tak som vedel ze som urobil spravne