Príprava umelého mlieka

3. mar 2022

Ahojte , chcela by som poprosiť o vaše skúsenosti ako deťom pripravujete UM, ja osobne kupujem dojcensku vodu, ktorá sa nemusí prevarat , no veľakrát som počula že mamičky len prevaria vodu z točky. Čo si o tom myslite ? Premýšľala som kúpiť si filtracnu kanvicu a vyskúšať to tak . Ďakujem za každú odpoved 🙂

dori2
3. mar 2022

ja som malemu vzdy robila len z prevarenej pitnej vody…

lesnajahodka
3. mar 2022

My sme si dali našu na rozbor, zistili, že je ok, ale deťom nevyhovuje. Tak ďalej dávame dojčenskú neprevarenu🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka26
3. mar 2022

Pouzivam prevarenu vodu z tocky

beata_k
3. mar 2022

Pitna voda z vodovodu verzus voda, ktora x mesiacov stala v plaste pri kto vie akych podmienkach.

ajko2011
3. mar 2022

Vždy som prevárala vodu z vodovodu. Keď sme šli mimo domu tak som si vzala prevarenú vodu do termosky.

veronika_sk000
3. mar 2022

ja pouzivam dojcensku a neprevaram, filtracnu kanvicu neodporucam, mame Britu (dva druhy) a prepusta drobne uhlikove ciastocky, ktore sice vraj nie su zavadne, ale miminu by som nedavala z toho ani prevarenu. Pri vode pre deti je podstatny udaj rozpustnych latok v mineralnych vodach.

barbie1981
3. mar 2022

Prevarenu vodu z vodovodu, tým plastom by som neverila

mariska1989
3. mar 2022

Prevarena voda z kohútika . Ak som šla mimo domu tak do termosky horúca a v inej fľaše som mala studenú prevarenu v lete zas mi stačilo nechať fľašu vonku prevarenu za oknom a bolo samozrejme ešte ďalšia studená v tieni keby niečo a stalo sa že keď sme sa šli najesť poprosila som v reštaurácii

kuriatkocervene
3. mar 2022

Vraj by sa mala aj dojčenská voda prevárať aj keď je na flaši napísané, že sa nemusí. Napr. Lucka to tak má na flaši uvedené, že sa prevárať nemusí a na svojej web stránke píše že by sa mala ...

mia_von_prag
3. mar 2022

Kojenecka voda sa doporučuje prvy rok.
Pitná voda je ok, ale na male deti ma vela dusičnanov, čo by mohlo ovplyvniť vyvoj mozgu.
Riešila som to s viacerými Dr. nakoniec som používala :
0-3 mesiace prevarena kojenecka voda
4-12 mesiacov neprevarena kojenecka voda
Od 1 roka neprevarena pitná voda z kohútika

tosomja
3. mar 2022

Ja kedy ako..ked mam prevarenu v kanvici, pouzijem tu. Ked nie, tak dojcensku ale neprevaram.

emalka
7. mar 2022

Prevarenu z vodovodu. Tie odporucania pre pouzivanie dojcenskej vody su vseobecne a plosne používané vsade, bez ohladu na kvalitu vody v krajine. Je to pre nich aj poistka pred zalobami.