Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evitka83
13. dec 2018

@natalia_ff skusila by som vymenit mlieko. Tipujem, ze niekde okolo pol roka ste menili mlieko z 1 na 2. nemusi jej uz zlozenim sediet. Skuste inu znacku. Moja dobra skusenost je s hipp. Ked ste vyskusali vsetko, ale mlieko zostalo, tak to na beton bude mliekom.

natalia_ff
autor
13. dec 2018

@evitka83 no práveže mliečko mame zmenené mali sme Bebu ha 1-2 potom sme zmenili lebo z dvojky bol problém dali sme Bebu sensitive nepomohlo tak nám kázali skúsiť sunar kvôli tomu mliečnemu tuku.

malinajahoda
13. dec 2018

@natalia_ff skúšala si dávať piť čistú vodu? Alebo miešať s troškou jablkovej šťavy. Do prikrmov pridávaš olej? Ryža, banán, mrkva zapeka. Ale to už isto vieš.

natalia_ff
autor
13. dec 2018

@malinajahoda áno áno mala pije aj vodu, a do príkrmov davam lanovky olej

malinajahoda
13. dec 2018

@natalia_ff no moje nervy. Nerobí jej zle nejaká potravina? Ze jej nerobí dobre a zapeka ju z nej.

petulkahu
13. dec 2018

@natalia_ff moja ma 10m a mame podobny problem... gastro nam predpisala fortrans na upravenie stolice, kaka po tom kazdy den. Zmakcuje stolicu, nam to dost pomohlo. Inak vysadit mlieko kvoli BKM ( ja este dojcim) celkovo musim ja upravit stravu. Drzim palce

nela6
13. dec 2018

@natalia_ff môj malý pije len vodu, a je každý deň ráno a večer ovsené vločky s banánom a nedokáže zadržať stolicu,vždy ide ako po masle preto sa mi aj veľmi ľahko naučil chodiť kakať na wc ( nechcel byť posratý a zadržiavať nevie 🙂)) konzistencia je proste mäkká nie riedka, šúľok ale mäkký...)

angela1989
13. dec 2018

My sme s týmto tiež bojovali. Malá (16m) nám kakala presne ako popisujes, skončili sme raz aj na pohotovosti čo nemohla vytlačiť a len sa zvijala na zemi a triasla... Nechcem to viac zažiť. Nasadili sme probiotika, vlákninu v prášku, mlieko jej zarabam do vývaru z ovsenych vlociek, veľa vody, ovocia a zeleniny. Už sme mysleli že všetko máme podchytené a aj tak ju občas zapieklo a zasa bol rev pri kakani. Písala som si čo zjedla a tak sme zistili že jej nerobí dobre tvrdý syr. Odkedy ho neje, s kakanim problém nemáme. Preto možno aj vašej malej nerobí dobre nejaká potravina

asia83
14. dec 2018

@natalia_ff Slivky, slivkový kompót, slivková šťava, ovsené vločky, vývar z nich. Ono môže to mať aj tak dané, genetika a podobne. Určite to prejde, keď začne chodiť, behať.

evitka83
14. dec 2018

@natalia_ff fakt by som skusila tu hippku s zvysila davku probiotik. Ja davam dcere nad limit ked je problem

natalia_ff
autor
14. dec 2018

@nela6 no vidíte a nám vločky, ani vývar z nich nepomáha a ani pitie vody

natalia_ff
autor
14. dec 2018

@angela1989 musím si to teda nejak odsledovať aj keď popravde ani sama neviem ako keďže malá s tým má dá sa povedať problém každý deň

angela1989
14. dec 2018

@natalia_ff nám na gastre ešte poradila na kakanie surovú mrkvu alebo mrkvovu šťavu piť. A jablcko ale aj so supkou

katren
14. dec 2018

@natalia_ff ja by som zrusila fenilkovy caj....v malych davkach pomaha, ale pri pravidelnosti skor skodi...

katkakub
14. dec 2018

a ako to mate s mukou, mucnymi jedlami, pecivom,.zasmazanim polievok a zahustovanim omacok? Papa maso s prilohou alebo so zeleninou? Ja som totiz pri mojej malej zistila, ze ona tazsie a menej casto kaka, ak ma.viac mucnych jedal za den (chlieb, cestoviny, halusky, .....) a ked k masu nedavam dost zeleniny.... Inak kaka aj 3x za den ak ma dobre naordinkvanu stravu.
Este moze.byt problem aj v traveni laktozy. Hlavne v cerstvom mlieku a UM....

nela6
14. dec 2018

@natalia_ff to mi je ľúto, a napr ľanové semienka?

natalia_ff
autor
15. dec 2018

@nela6 aj tie používam 😏 fakt mám už vyskúšané všetko

natalia_ff
autor
15. dec 2018

@katkakub viete čo sa týka pečiva nedávam pravidelne a keď aj podávam viaczrné, biele nie, máme zákaz aj na klasickú ryžu, cestoviny a pod. všetko iba viaczrne, celozrnného, spaldove. A maso väčšinou mava so zeleninou alebo v polievke. Len sa čudujem že nám nevedia nič povedať, že či ozaj nemá problém aj s tým štiepením laktozy pri tom mlieka mi vypije 350ml s to len večer a nadranom a davam jej ho do vyvaru z ovsenych vložiek

natalia_ff
autor
15. dec 2018

@angela1989 no nám mrkvu a jablko zakázala to ako ja niekedy chytám nervy z týchto lekárov

katkakub
15. dec 2018

@natalia_ff tak to je zaujimave... nic ine take bezne mi uz nenapada, co by sa dalo zlepsit...

katrin21
15. dec 2018

@natalia_ff duphalac.. pytaj si od lekarky, alebo skus zohnat, ale tusim je na predpis.... vzborne pomaha... a tiez jej mozes davat kazde rano a vecer ciste aloe vera nalacno lyzicku, to robi priam zazraky tiez .. najlepsie od Forever Living, ale ak nezozenies, kup aj ine...

a davaj jej pit harmancekovy cajik.. zmakccuje tiez stolicu

lenzas
15. dec 2018

@natalia_ff A nezacalo sa to s prikrmami? U nas bolo nieco podobne ked som zacala prikrmovat.

natalia_ff
autor
16. dec 2018

@katrin21 duphalac používame to som spomenula a nám nepomáha , ani harmancekovy čaj a to aloe vera to som ešte neskúšala

natalia_ff
autor
16. dec 2018

@lenzas viete čo prikrmujem od zakončeného 4 a začalo to cca od zakončeného pól roka

mogaa
16. dec 2018

Duphalac pokiaš nezaberie ráno (pred raňajkami - na lačno aspom 15-20min.pred jedlom, tak treba dať aj pred obedom - určite zaberie.....nie je to návykové, len to zmäkčí stolicu a vylúči sa to.....ak sa to dá po 3dňoch tak malinká je už zapečená a treba to dať aj ráno aj pred obedom.....možno by nebolo zlé dávať jej to každý druhý deń, stolica nebude taká zapečená a črevá lenivé.....

lenzas
16. dec 2018

@natalia_ff tak to potom asi nebude ten pripad, co mali sme my.

kikuta
17. feb 2019

@natalia_ff môžem sa spýtať ako sa máte??? My mame tiež problém so stolicou je tuhá a teraz mi kakala až na 6 den aj zo nasilu pomocou rúrky s to ja ju kojím a mlieko má raz na večer sunar a nejeme ešte ani mliečne výrobky ani pečivo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli