Problémy pri kŕmení umelým mliekom

mytraja3
30. okt 2015

ahojte viete mi niektora poradit mam dvojmesacnu dceru sme na umelom mlieku no hrozne papa vypije tak 90ml a zacne sa tocit vypluvat dudel plakat skusim ju dat odrgnut ale place dalej skusala som aj menit flasu aj mlieko no nic viete mi niektora poradit cim to moze byt:som s toho uz zufala

zabina27
30. okt 2015

@mytraja3 preco myslis, ze by mala vypit viac? ako casto pije? pribera? co na to hovori doktorka? teda nepamatam si presne, kolko asi by mala vypit, ale pokial pribera, asi jej staci, nie kazde babo je tabulkove 😉 viem, ze sa udavaju cisla, kolko ml na kg hmotnosti by malo babo vypit za den, tak skus poguglit a spocitaj a uvidis

mamka_danka
30. okt 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

mozno viac uz necce 🙂

seahorse27
30. okt 2015

@mytraja3 Ak pekne pribera, tak to neries. Moj maly v tom veku tiez nevypil naraz viac. Ak si dobre pamatam, tak vypil naraz max. 60 ml. On pil ale moje odsate mlieko, ale to je jedno...Proste niektore deticky potrebuju pit castejsie a v malých dávkach. Moj ma teraz rok a nevypije naraz viac ako 120 ml. Inak papa krasne, rastie a pribera, je to chlap ako hora 🙂

sardinka335
30. okt 2015

Ja by so sa tiež tym az tak netrapila...moja pije bezne 60 a o hodinu o dve zase 60ml...a potom niekedy da 120ml a niekedy ale malokedy aj 180ml....pokial pribera, je vo všeobecnosti spokojna, usmiata tak nie je o čom. MOja ma 4 mes a tiež len ,,popija,,. Zvykla som si, pokial je spokojna, pribera, tak neriešim.

mytraja3
autor
30. okt 2015

@zabina27 ja som sa preklepla 10 ml

mytraja3
autor
30. okt 2015

@seahorse27
@mamka_danka
@sardinka335 som sa preklepla malo tam byť 10 ml

zabina27
30. okt 2015

@mytraja3 tak to by som asi riesila s lekarkou, to je malicko, pokial ma aj nejake problemy, koliku, grckanie, bolest bruska... tak to spomen lekarke, doporuci vhodne mlieko. respektive z takeho mnozstva ani traviace tazkosti mat nemusi, ale nech ju vidi lekarka a zisti, preco vlastne nechce pit.
no a pribera???

mytraja3
autor
30. okt 2015

@zabina27 narodila sa 2980 15.9 a včera mala 4000 tak neviem či to je akurat

zabina27
30. okt 2015

@mytraja3 ale na to je doktorka, aby zhodnotila, ci pribera primerane, plynulo, ak nebodaj chudne, to nie je dobre, ale doktorka ma svoje zaznamy, kde to vidi, hlavne, ci je to plynule. no a mala by ti aj poradit, ci, a ked tak co, mas robit ohladom toho papania, ale chapem, ze teraz to uz asi neporiesis... v pondelok by som jej zavolala...
no a co mala? je spokojna? aj ked si myslis, ze uz naozaj musi byt hladna, tak nevypije? ci jej stale skusate davat a stale vypije len malo? ak je kludna, tak uz by som to do pondelka nechala tak a uvidite, co povie dr. ak place, tak asi len skusat, ci nevypije, skuste lyzickou davat, striekackou, cievkou po prste...
no a pre tvoj pokoj, nas cca v tych 6 tyzdnoch mal o cca 2 kg viac, ale zase on pil plne flase um, on sa zase nevedel dojest 😀

aristka
30. okt 2015

Ja teda neviem .keby ti vypila kazde tri hodky cez den 10 ml do tyzdna ju mas mrtvu...ak ti ozaj takto dieta pije den .dva ...okamzite ju oblec a smer spital ...

ivanya
30. okt 2015

To iste ako u nas. Maly stiahne takych 30ml a zacne sa pucit, skrucat, tocit hlavkou. Necham ho, za chvilku prestane a znovu si vypyta a takto to pocas pitia spravi este 2-3x. Ale vzdy mi stiahne tych 80-90 ml. Robi to posledne 2-3 dni. Ponukas jej flasu opat, ako ju skusis dat odgrgnut? Ja si myslim, ze je to nieco ako strajk pri kojenych detoch. Kolko ti spapa za cely den?

mytraja3
autor
31. okt 2015

@ivanya ona práve nie je kojeny sme na umelom mlieku no skúšam tam ponúknuť zas a zas za celý deň vypije tých 90 ml

mytraja3
autor
31. okt 2015

@ivanya dokopy 500ml

ivanya
31. okt 2015

@mytraja3 Rovnako aj my. Krmim UM alebo odsatym a robi mi pri papani to co som popisala vyssie. 500ml za den si myslim, ze je OK, moj maly niekedy spapa 500ml niekedy 700ml...ak ti pribera dostatocne, co posudi pediatricka, tak je to OK. Preto som to prirovnala k strajku, co mavaju kojene deti, lebo mi to pride podobna situacia. Aku flasku pouzivas? Netreba uz cumel s vacsim otvorom?

mytraja3
autor
31. okt 2015

@ivanya máme fľašu mám s tou jednou dierkou neviem ona keď pije všade jej to tečie jeduje sa potom ju musím ukludnit a tak za 15 minút to horko ťažko dopije tetaz máme 6 tyzdnov a od pôrodu sme pribrali 1100g

8291
4. nov 2015

@mytraja3 500ml/ 24 hod.stači 2 mesacnemu.my sme v 4,5 mes.ležali v nemocke kôli tomu ze vôbec nechcela mala mlieko,prestala nam prospievat a doktory jej na jej vek vypočitali 750 ml na den.teraz ma 15 mesac.a vypije mi 140-170 mlieka jednu davku myslim,ona proste mliekova nieje.