Problémy s mliekom. Čo mám robiť, aby ho vypila?

betina1984
20. sep 2008

Ahojte. Máme problémy s papaním mliečka. Malá má 5,5 mesiaca. Takmer od narodenia jej dávam Nutrilon. Posledné 2-3 týždne máme s papaním mliečka problém. Dokiaľ sme mali zelený - 1, tak ho jedla. Urobila som jej 165 ml, spapala 140 ml a ostatný sme dali niekedy lyžičkou. Teraz, keď už máme modrý - 2, potiahne 5x a koniec. Jednoducho nechce viac ťahať. Tak aby nebola hladná, musím jej ho nasilu dať lyžičkou. Bolo by možné, aby mal modrý Nutrilon iné zloženie, ako zelený, keď tento odmieta? V noci ho vypije bez problémov. Ale myslím, že je to tým, že je v polospánku a je jej jedno čo pije. Večer jej dávam Hami Hajaja, aj to mi vypije takmer bezproblémov. Ale ako náhle ráno vstane, mlieko nechce. Mala by vypiť aspoň 800-900 ml, ona vypije necelých 650 ml, aj to musí mať náladu. Príkrmy zje bezproblémov.

bashka
20. sep 2008

Ani my nepapame poriadne, ale nemyslim, ze by to bolo prave nutrilonom. Ja jej ponukam aj MM, aj nutrilon 1, aj nutrilon 2, aj 4 druhy kase a nic. Podla mna ma take obdobie nepapania. Ona dokaze vstat o 6.00 a prvy krat papat az o 11.00-12.00, dovtedy si neda ani za ten svet. Ale potom o hodinu si pyta zase...potom zase aj 4-5 hodin nic a vecer nevie kedy ma dost. Neviem to riesit nejak inak ako sa jej prisposobit, lebo darmo to budem do nej tlacit, ked si neda...alebo vypluje. Vody ale zato vypije ajajaaaj. Takze co sa tyka tekutin nemam strach, horsie je to s jedlom. Toto ma asi 2 tyzdne, predtym mi jedavala az prilis casto, dokonca v noci aj kazde 2 hodiny...takze tiez by sa mi zisla rada 🙂

dididi30
20. sep 2008

ja maleho plne kojim, raz som mu vyskusala dat nutrilon, moc tomu nedal, ale tak sa po nom vysypal, ze az.....takze som urobila chybu a nebudem nic testovat, materske je naj 😉 ak sa da.......

betina1984
autor
20. sep 2008

Ja materské bohužiaľ nemám. Pred 3-4 týždňami jedla asi tak každé 4-5 hodín bez problémov, spapala 165 ml a teraz? Nič. Ale nechce ani čaj ťahať z fľaše. Neviem, či jej nejdú horné zúbky a asi ju to bolí. Skúsim jej dať hrnčekom s tým cucáčikom, či nebude tak.

bashka
20. sep 2008

bettina, a skusila si cumel s vacsim otvorom, alebo ak mas avent tak s viacerymi dierkami? Mozno jej to nejde tahat...my uz mame s 3 dierkami, lebo tak sa chuda spotila, kym to vytahala z 1, potom aj z dvoch. Na kasu mame taky kasovy cumel

betina1984
autor
20. sep 2008

Ale v noci ťahá dobre a keď jej dám väčší otvor, tak sa mi s tým drhne, lebo jej to moc tečie. Ona aj začne ťahať, ale keď si uvedomí, že je to mlieko, tak prestane.

bashka
20. sep 2008

No presne to robi Barbi. Akonahle zisti, ze je to mlieko tak prestane...dam jej vodu a vypije. A az ked je naozaj hladna tak si da mliecko. Vies kolkokrat za den jej ponukam...tak asi neni hladna...robi ti to zakazdym?

betina1984
autor
20. sep 2008

Bashka, dnes som prišla na koreň problému. Už som nevedela čo robiť. Mala som doma ešte Sunar, ktorý som jej chcela dávať od 4 mesiaca, ale nejako sa jej nezdal. Tak som urobila pokus z núdze a dala som jej ho. Div sa za nim nezadrhla. Ona odmieta Nutrilon - 2, asi tam je nejaký prídavok. Chcela som ešte minút Sunar, tak som jej ho miešala s Nutrilonom - 1 a potom Nutrilonom - 2 a pila ho. Keď som Sunar posledný týždeň vynechala, robila cirkus. Tak som sa k nemu vrátila a je to OK. Dnes ma to napadlo, že by to mohlo byť v druhu mlieka, lebo večer jej dávam Hami Hajaja a to bez problémov pije. Skús vymeniť mlieko...

sammy
20. sep 2008

Betina, nie som sice odbornik na UM, lebo kojim, ale nie je to nejak vela, ze malej v 5 mesiacoch davas na striedacku 3 druhy mliek? 😕

erikasadek
20. sep 2008

800 az 900 ml to je vela na 6 mesacne nemyslis a ktomu uz davs aj jdlo vsak vypije ti 650ml tak to je normal v tomto veku, uz nie je novonarodenec...
pokial tii uz papa aj ine ako lieko tak sa zbytocne stersujes.
normalne ti postaci ak vypije denne 500ml mlieka a strava na vrch, a pokial davas jogurta syry vsetko sa ti zapocitava do spotreby mlieka

pokial rano hned ako vstane a nechce tak ju nenut, pockaj trosku a ona ti da vediet , ze je hladna ;
nie vsetky deti sa rano zobudia s krikom , ze su hladne to mi ver staci pockata neskor ti da vediet..

hlavu hore..

betina1984
autor
20. sep 2008

sammy, nedávam jej tri mlieka. Hami Hajaja je ryžové mlieko, aby lepšie spinkala a hlavne dlhšie. To jej dávam len raz - na večeru. Keby si dávala UM, vyskúšala by si všetko možné, aby ti dieťa jedlo.

erikasadek, ona by mala podľa lekárov spapať miniálne 800 ml mlieka denne + 2 príkrmy. Zje 600 ml mlieka + 1 príkrm. A to si zase nemysli, že ten príkrm je bohviečo. Je to len polovička detskej výživy ovocnej prípadne zeleninová celá. A ona ešte nepapá jogurty, ani syry, ani nič podobné. Na to je ešte moc maličká. Od pol roka jej chce už začať dávať piškotky, Marina kekse do výživy nech to má sýtejšie. A tiež krupicovú kašu, ale tá je tiž až od polroka. A myslím, že keď sa naje okolo 1.00 hodiny v noci o 9.00 by už mala byť hladná a keď som dávala Nutrilon, bola by radšej vydržala o hlade aj doobeda, len aby ho nemusela.

erikasadek
20. sep 2008

no pokial este nepapa jogurt tak nic , mohla y uz al elen cisty probioticky.
al eto uz nzcham na tvoju lekarku. 😉

bashka
20. sep 2008

Jasne, ked ti nechce babo papat je to dost o nervy a vyskusas naozaj vsetko, ci jej zachuti...aj ja som otvorila 4 kase 😒 , stresovala som...a naozaj si myslim, ze proste ma teraz take obdobie...kym nechudne tak neriesim
Tak betina, problem mas vyrieseny 🙂

betina1984
autor
21. sep 2008

bashka, neboj, aj ja mám toho hodne pootváraného. Aj banánovú kašu jej robíš, rozrába sa z vodou a tú mi vcelku spapá, ale robím jej len trošku k príkrmu.

bashka
21. sep 2008

Aku bananovu? Myslim znacku.
Ona inac ked je hladna tak spapa vsetko, ked nie je tak darmo. Ale kedze ona je taky dost velky placko tak mi je aj tazko odhadnut niekedy, kedy je hladna...vela krat je tak, ze vresti...vresti, papat nechce a o 5 minut stiahne aj 150...

betina1984
autor
21. sep 2008

Myslím, že Hami. Od pol roka je taká istá piškotová, tak jej skúsim takú kúpiť. Moja sa najprv tiež musí trošku ukľudniť, prípadne podriemkať a potom papá. Robím jej 165 ml (150 vody + zbytok mlieko), vypije mi tak 130, potom sa pokaká a potom už nechytí. Tak jej to dám lyžičkou a spapá to aj tak.

veve.esp
21. sep 2008

hej ma ine zlozenie su pridate vitaminy y slozky ktore su na pokracovanie.... Pozri skus hami alebo jej daj uz len tri krat mliecko a skusaj uz vyzivy piskotky zarobene v mliecku v tom jej rozmixovane ovocie

betina1984
autor
22. sep 2008

veve.esp ja jej dávam výživy ovocné aj zeleninové už od 4.mesiaca. Ale piškóty chcem až o 6. mesiaca. Ešte by sa mohla s nimi drhnúť, keby mi tam ostal väčší kúsok. Už vydrží pár dní