Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Problémy s papaním umelého mlieka

dasika83
8. apr 2016

Ahojte mamicky, obraciam sa na vas s nasim problemom... hladala som tu prispevky o nasom probleme, ale bohuzial som nenasla, tak som sa rozhodla sem prispiet, lebo si nevieme rady... Máme doma dcerku Sasku... ma 7 a pol tyzdna... uz od porodnice papame Bebu (v porodnici Beba Ha, od prepustenia Bebu Pro 1)... Saska sa nevie normalne od rana, ked vstane, napapat.,.. v noci normalne pekne spinka, vstane okolo jednej a potom okolo piatej, ale potom uz nespi, cely den vobec nevie zaspat, aj ked vyzera neskutocne unavena, ked vrieska, dame jej papat a uz po par hltoch pri piti stale krici, zacne sa strasne trhat, aj hlavou, ze si vytrhne aj flasu velakrat, vyhadzuje rukami, ze sa az sama bije, aj nohami kope -akoby pila kyselinu, potom sa zas unavi, pije trochu normalne a unavi sa zadrieme, takto sa to opakuje skoro kazde krmenie cez den..., vypije max. 60 ml, na rukach zaspinka - na hrudi, clovek ju ulozi do postielky a po 5-15 minutach je zase hore s krikom(alebo s placom pocas spanku sa strhne a uz zas nespi)... uz ani v kociku nevie spat, vydrzi tak necelu pol hodinu, potom precitne, chvilu popozera okolie a potom zas krik a nespokojnost, i ked vyzera velmi unavene... neviem, ci je normalne, ze cely den nespi... max... vyspi za cely den po par minutach taku hodinu...

lenicka2609
8. apr 2016

Mozno to bude refluxom aj ked tak nepekne papa asi ju trapi ta kyselina. Krmite ju v lahu?

dasika83
autor
8. apr 2016

Nikdy nie v lahu

lenicka2609
8. apr 2016

A nevies ci to aj v nemocnici robila? Mozno jej len mliecko nesedi. Treba to dr.spomenut pri najblizsej poradni,alebo jej aspon zavolaj a opytat sa. Viem co to je mat doma skoro od rana placuce dieta ktore malo co spi.

dasika83
autor
8. apr 2016

Ona to robi asi iba styri dni, robila to este asi v tretom tyzdni, ale len obcas...nasadili sme bio gaiu asi tyzden

anjeli_k
9. apr 2016

Ahoj, mne moj syncek nespinkal do troch mesiacov vobec.pocas 24hodin zaspal na hodinku a aj to mal taky trhany spanok, ze pocas tej hodinky sa aj 5krat zobudil.ono to prejde neboj nic.mozno ma zacinajucu koliku a boli ju brusko.alebo skuste zmenit mliecko, napr.nutrillon.drzim palce

lenicka2609
9. apr 2016

@dasika83 No ako sa mate? Ako pokracujete?

dasika83
autor
9. apr 2016

Dnes bol den, len paukazkdenpanie a spanie...uvidime, co prinesie zajtrajsok...neviete, ci to mohla sposobit bio gaia? Vcera sme ju zabudli dat a dnesok bol ukazkovy

dasika83
autor
9. apr 2016

Ze bol ukazkovy den

monikaparson
9. apr 2016

Mňa by veľmi zaujímalo z akého dôvodu dávate UM a nekojíš? Nerýpem, nejdem sa tu hádať. Čisto ma to zaujíma. To objasňujem, ak by si sa náhodou chcela hneď uraziť.

edn
11. apr 2016

mne toto robili obe deti pri kojeni... skus zmenit mlieko alebo skus krmit v sedacke.. starsiu som krmila v sedacke a ona si popritom poprdkala.. pravdepodobne to je brusko.. treba vyckat.. neboj, ked bude hladna, tak sa napapa.. ale davala by som jej menej casto pit.. u nas to tak fungovalo - ze ked som jej dala az po troch hodinach, tak pila a ked skor, tak robila hento.. a s tym spankom to je tiez v pohode, moja nespi poriadne doteraz a ma 3 roky.. ked bude chciet, zaspi..

dasika83
autor
13. apr 2016

@monikaparson bohuzial, od porodnice bola uz velky hlados a mne sa urobilo mlieko na 9 den, co uz bola prikrmovana a nechcela sa prisavat a zaspavala, vzdy bola hladna, takze som potom odsavala, ale mlieko sa vytratilo

dasika83
autor
13. apr 2016

@edn ako ju mam donutit vydrzat? Ked napr vypije 45, uz o hodinu krici, dam jej caj, ona riadne vela stiahne a o 45 min znova krik, zas caj...ale ako sa potom mavporiadne najest aspon 100 ml, ked ma zaludok plny caju???

edn
13. apr 2016

@dasika83 asi treba vyskusat, ci krici od hladu alebo pre nieco ine.. moja mladsia plakala stale, ale potom som zistila, ze nie od hladu, ale potrebovala si poprdkat..tak som ju dala do sedacky a spievala jej, ukludnovala a tak.. potom poprdkala a ked bola kludna, potom pila.. proste asi treba len skusat, co zaberie..mozno tvoje je ine, ale naozaj ja ked som jej davala casto pit, tak to bolo este horsie..niektore matky ma ukamenuju, ale ja som sa drzala pravidla, ze aspon dve hodiny som jej nedavala nic, aby jej to zaludok stravil..ale samozrejme ked moc krici a naozaj je to od hladu, tak ju netreba trapit..

dasika83
autor
13. apr 2016

Takze ani caj a ani voda???
@edn

edn
13. apr 2016

@dasika83 ale jasne, ze musi aspon trochu pit, kedze davas umele mlieko, ale radsej vodu by som odporucila..to uz si musis ty odsledovat, ci potrebuje pit a kolko a tak.. lebo ja som pol roka kojila, tak som im pit nedavala..ale zas to nie je myslene tak, ze mas nechat uplne dieta vyhladovat a vysmadut.. proste na to musis tak nejak prist.. ale urcite by som ju nenechala, nech vypije 2 dcl caju.. potom naozaj nebude hladna..

gabona1
17. apr 2016

Ahoj, aj my sme vyskúšali viacero mliečok, trvalo to asi niečo viac ako týždeň. Krik, nechcel papať, papal veľmi málo. Stále som mala pocit, že je hladný. Dávala som vodu, čaj...Nakoniec sme skončili pri amilk bifido, to jediné mu asi pochutilo - konečne. Normálne maličký fajnšmeker. Ako ho máme, tak neni problém. Sadlo mu totálne. A to som o tom mlieku predtým ani nepočula. Len suseda nám ho odporučila.

dasika83
autor
17. apr 2016

No len my uz mame dva mesiace a robi to len raz za cas, takze mlieko v tom urcite nebude

Tu začni písať odpoveď...

Odošli