Problémy s prechodom na umelú výživu

evitka83
17. júl 2014

Prosim Vas vedeli by ste mi poradit pri problemoch s umelou vyzivou? Mam velmi malo mlieka a preto musim dokrmovat 2 tyzdnove babatko umelou stravou. Mala ma asi z toho hnacky. Je asi normalne, ze to babatku chvilu trva kym si zvykne na stravu, ale neviem ako dlho to mam "testovat", kym vyskusam nieco ine.
Mate s tym niekto skusenosti?

brumka
17. júl 2014

@evitka83 skusila by som dojcit. ved 2 t je este malo casu na nabeh plnohodnotnej laktacie.

lienka2407
17. júl 2014

ani ja som v 2 tt este nemala plnohodnotne mliecko ale malemu to v pohode stacilo,mliecko mi nabehlo po 5 dnoch po cisarskom a plnohodnotne mliecko cca 3 tt po porode takze neviem preco uz chces davat UM len prikladaj malinke castejsie a mliecko nabehne

jul11
17. júl 2014

@evitka83 ahoj,odporucam sa nakontaktovat na laktacnu poradkynu z mamily. www.mamila.sk robia aj osobne navstevy,alebo telefonicke. mne velmi pomohla,aj ked som musela dokrmovat.ale z 600ml na den som to stiahla na 60ml na den. co je uspech. inak aka je ta stolica?lebo take male deti kakaju velmi riedke.ma to byt ako prazenica.mozu kakat aj 10x za den,alebo aj 10dni nekakat. pri kojenych detoch je to vsetko v norme. drzim palce

evitka83
autor
17. júl 2014

Mam aj laktacnu poradkynu, malu prikladam, odsavan, skusam kadejske babske rady, aby sa mi rozbehlo mlieko, ale zatial ho mam malo a mala je stale hladna, takze drtiva vacsina stravy je zatial umels vyziva. Povodne som jej davala materske mlieko z laktaria, ale uz maju nedostatok ☹