Problémy s prikrmovaním beby, nutrilonu a alergiou u deti

dadak
4. máj 2007

Chcela by som sa opytat na jednu vec. Maleho prikrmujem nutrilonnom, ale po nom vzdy dost zvracka. Chcela by som vyskusat bebu, ktoru mu davali aj v nemocnici a robila mu celkom dobre. Mozem len tak vystriedat mlieko? A ked nebude nahodou vyhovovat, mozem sa vratit k nutrilonu? Aky nazor mate na bebu a nutrilon?A este jedna otazka.Mojho 3-rocneho syna som od 3 tyzdnov nemohla kojit, tak bol iba na nutrilone.Musim poklopat, ale doteraz nemame ziadne alergie ani choroby. Mate niektora skusenosti s tym, ze ste nekojili a tiez mate dietatko bez alergii a naopak, ze ste kojili dlho a vas maly ma slabu imunitu a chyta vsetko okolo?

lindda
23. máj 2007

fifqa no lebo mne nechce predpisovat zevraj to poistovna nepreplati tak neviem aj ja uz kupujem. Som pisala do poistovne ,ale k nicomu som sa nedopatrala sesterka mi vravela, ze jej povedala pediatricka ,ze 10ks sa da max mesacne tak fakt netusim , ze ako to je ☹

leva
23. máj 2007

Ahoj kocky,v dnesnej dobe si treba vsetko zistit co je na predpis a co nie,ziaden doktor vam nepovie ze to je na predpis,oni maju za to body ked to nepredpisu,je to tak je to smutne ked to drahe mlieko musis kupovat s z materskej ked nemas inu moznost,ja som tak kupovala krem excipicial na suchu pokozku malej,dostala som napisane na kusku papiera co mam kupit a kupovala som,teraz som sa dozvedela ze to je aj na predpis a je to o 100sk lacnejsie,no uz jej to tak casto nedavam tak mi to je uz prd platne.Tak sa na ten nutrilon AR informujte,preco ak mate na to narok.

milhaus
23. máj 2007

ten excipial mi doktorka pre malu raz predpisala ale tu niekde vo fore bolo že aj nutrilon Ar je na predpis a ten mi nepredpisuje

inge23
24. máj 2007

ahojte. ja davam malemu Nutrilon Premium a zatial nemame problem -klop klop. len mam taku dilemu s papanim v noci. je podla vas normalne, ked sa mi maly budi v noci kazde 4 hodiny na papanie? o 20.00 - az 20.30 mi zaspi, zobudi sa okolo 00.45, potom o 5 a potom rano o 9.00...

cez den papa kazde 4 hodiny, tak ako to vychaza pola navodu na krabici...a este som sa chcela spytat, davate svojim babetkam papkat, ked pytaju albo dodrziavate tie odporucane davky, resp. hodiny. dakujem vam velmi velmi pekne za pomoc

fifa
24. máj 2007

inge, pravdaže je to normalne, každým dnom sa to može zmenit, ved je ešte hrozne malinky, my mame 4 a pol mes. papa okolo osmej, potom v noci okolo tretej, a rano okolo siedmej

lindda
25. máj 2007

inge to mas este ok moj nino papakal najprv kazde dve a potom kazde 4 a este aj teraz papaka kazde 4 kodky je to ok 🙂 a ak velmi place tak mu dam aj mimo ty 4hod. ked moc placka ale iba troska 60tku asi cca 😉

veronikap
25. máj 2007

no tak my papáme niekedy aj po dvoch hodinách, v noci sa nám niekedy stane, že aj po piatich.. keby máme dodržiavať ten štvor hodinový cyklus, tak mi tu malá asi už dávno skolabovala... ale mne sa darí ešte stále kojiť a prikrmujem len cez deň, aj to si už nepýta pri každom papaní
a papáme nutrilon HA (myslím, že sa tak volá, je pre deti so zvýšenou pravdepodnobnosťou, že z nich budú alergici) a lekárka nám ho vždy predpisuje, tak ho máme za polovičnú cenu.. a začala nám to predpisovať sama od seba a ohľadom nejakých limitov zatiaľ nebola reč..

inge23
30. máj 2007

dakujem vam za odpovede...u nas sa situacia zmenila..maly si prosi kazde 3 hodiny ci je noc alebo den...som z toho zufala lebo to potom vychadza na nejakych skoro osem davok...ja uz fakt neviem, bojim sa, ze ak mu dam viac davok, tak mi velmi zhurta pribere, aqle nemozem pocuvat jeho chulostivy plac 😔

a to na krabici pisu, ze do 2 mesiacov 6 davok po 90 ml...ta kde by mi to vydrzal...neviem ako casto mu budem davat tak v 7 tyzdni...kazdu hodinu?

milhaus
30. máj 2007

ja dodržiavam to podla navodu ale v noci nie len cez den, v noci prespi bez jedla 6 - 7 hodin a to vychadza nakrmit ju okolo 2:30 a potom spi do rana
mame nutrilon AR

katrin
30. máj 2007

ja osobne si myslím, že podľa krabice sa netreba riadiť. Akurát dnes som skonstatovala, že malým podľa váhy, keď sa narodili, vyrátali, že majú jesť každé 3 hod 40ml Nutrilonu. Keď som ich doniesla domov, prevrešťali mi celé dni a noci, lebo som dodržiavala tých 40ml každé tri hodiny.. Kým som na to prišla, že tých 40ml je málo, narástlo mi na hlave zopár ďalších šedivých vlasov.... Treba sa riadiť dieťaťom, dať mu koľko vypije (zas to netreba preháňať). Dieťa, ktoré sa ešte nehýbe má vypiť cca 150-160ml tekutiny na kg svojej váhy za deň. Ale nie každé toľko stiahne a zas nie každému to stačí... 😉

Inak, Nutrilon AR je riadny humáč, smrdí, malí mi ho vypľúvali, od narodenia jedli Nutrilon HA, najprv 1, teraz 2-ku. Pri refluxe sa odporúča dávať do Nutrilonu Nutriton

erika153
30. máj 2007

inge 23 neboj sa to sa casom upravi..ja som tiez nedodrziavala podla krabice kolko ma maly jest lebo ocividne mu to nestacilo aj ked hodinovy limit sme celkom dodrziavalai,ale kedze tvoj malinky je este fakt maly tak sa nemusis bat cim dalej bude jest menej teda v dlhsich casovych intervaloch 🙂 ,, nas papal tiez kazde 3 potom kazde 4 a teraz uz len 5x denne.

inge23
31. máj 2007

ahojte babulky. tak sme dnes boli u dr. a ta povedala, ze pribera pekne, ale ocividne mu to nestaci,ked je taky. takze mam davat viac...takych 120ml, co sa mi zda zas prilis vela tak zhurta. takze som dnes zacala davat 100ml a zatial si pytal papat po 4 hodinach a potom zas zaspal... 🙂

takze dufam, ze to bude lepsie...
dakujem velmi pekne za odpovede...fakt ma to ukludnilo, ze nie som sama, ktora riesi takyto problem... a mozno dnes prespim aj vkuse 4 hodiny 😵

katrin
31. máj 2007

inge, ak si myslis, ze malemu to nestaci, pridavaj tak max. 10ml za deň, aby sa ti velmi nepogrckal 😉 na dalsi den, ak ti to zje, pridaj dalsich 10ml... nie naraz

milhaus
31. máj 2007

inge ja som tu volakde vo fore čitala že jeden chlapec vypil v dvoch mesiac 210 ml čo moja vypije až teraz a v noci prespi 6 hodin v kuse

inge23
1. jún 2007

tak noc sme prezili 🙂 Filip papal o 20.30, 01.00 a potom 05.00 a davala som mu tak 100 - 110 ml. vecer 20.30 spapal 120ml - na skusku a aj to pri grgnuti vybehlo von-strasne som sa zlakla. dnes papal 100ml / 4hod a vyzera byt celkom spokojny, dufam, ze to vydrzi 😎

milhaus: to vazne??? 😕 , no dufam, ze to nebude nas pripad...to bude potom iny klacek

lindda
2. jún 2007

inge neries to moj Nino ma skoro 4mes a je 6x az 7x ale iba 120tku a to by uz mal jest 180 a viac mi nechce a to mi pretym jedol aj 150tku tie co koja vobec nevedia ze kolko to dieta zje. A su aj take dni ze chce viac a niekedy napr ako dnes jedol iba raz cez dena to horko tazko 120tku

lindda
2. jún 2007

inge ozaj a ja pridavam do mlieka Nutriton aby negrckal a teraz uz kas kase.

bubonic
3. jún 2007

my sme začínali s Bebou a prešla som na Nutrilon, lebo malý nedokázal zjesť toľko Beby naraz koľko potreboval a veľmi často plakával. s Nutrilonom tento problém nemáme. teraz má cez šesť kíl a spapá tak 5x denne 150ml a na noc ešte niečo malé po okupkaní. ale na noc mu dávam Nutrilon Forte a spinká takých sedem hodín, po normálnom Nutrilone sa mi budí po štyroch hodinách.

loren
3. jún 2007

bubonic nazdar 😉 mi mame tiez bebu premium sice ju davame len vynimocne ale radia mi tiez ze mam kupit nutrilon ze vraj od beby maju deti vetry a tazi ich brusko. no neviem zas o nutrilone vravia ze smrdi a zvracaju deti po nom tak uz fakt neviem, este je tu dake francuzske mlieko a o tom je dako ticho.

paska
3. jún 2007

tak ja som dávala aj aj a od každého bruško bolelo ☹ ale skúsila som hami a všetko je ok 😉

bubonic
3. jún 2007

ja by som asi mala skákať tri metre, keďže malý plače len keď je hladný ainé bolesti bruška nás viac-menej obišli, kolika chvalabohu úplne.

francúzske mlieko mi lekárka neodporučila, údajne je veľmi sladké. ešte sa mi celkom pozdáva Dauermilch (tuším, nemčina nie je moja silná stránka), to je dostať v DM. mimochodom môj malý papá obyčajný Nutrilon (nie lekársky) a ten veru na predpis nie je. takže pekne tých 5 krabíc platím mesačne, teda cca 2000sk. ako by som to mala stíhať z materskej, to mi ešte nikto nevysvetlil. hold smola. a potom sa niekto diví, že sa detičky nerodia tak ako by si oni predstavovali ☹ .

a ešte jedna vec: nie je pravda, že francúzske mlieko nie je dostať v supermarketoch a drogériách. je možné že tam nie je dostať jednotku, ale dvojku a trojku som videla napríklad v Carrefoure.

lindda
3. jún 2007

bubonic ja teraz davam z DM take bebelou mlieko stoji cca 190sk 800g a nam celko chuti. a to francuzke stoji asi kolko ??

bubonic
3. jún 2007

cca 120sk/750g. to bebelou si musím pozrieť. toto bolo mliečko vyrábané pre DM a keď som ho porovnávala s hodnotami Nutrilonu, tak to bolo ok.

lindda
3. jún 2007

no ved hovorim mne ho maly pije i ked on nema moc roblem s papkanim 🙂 ja kazde zahustujem s Nutritonom alebo Hipp kasou a je to ok. Dnes este kupim teda to francuske skusime ,ze ake je 🙂

evinnaa
6. jún 2007

Ahojte, my sme zacali s prikrmovanim nutriolonom ha v troch tyzdnoch a kedze ma Ninka reflux, pridavali sme nutriton.Najskor sme si vsetko kupovali sami,aj sab simplex...Potom sa ma v jednej lekarni lekarnicka spytala, preco ho nemam na predpis, ze si ho mam dat predpisat pediatricke.Ta mi povedala, ze mi ho moze predpisat, ale ze musim navstevovat alergologicku ambulanciu - uz som tam nebola skoro rok, tak som sa tam vybrala-ozvali sa mi dych. tazkosti a to ze som tam bola stacilo na to, aby mi moja detska lek. mohla predpisat nutrilon ha a poistovna ho uznala.Takze platime menej a kedze sme mali problemy aj s bruskom, na sab simplex na recept mame tiez narok. Dnes sme sa s detskou dr. dohodli ze skusime nutrilon ar, pretoze nas reflux trapi stale viac a nutriton nam nevyhovoval. Mame narok aj na ten - na recept, ale musi nam to do zdravotnej karty napisat gastrologicka ku ktorej s refluxom chodime. Takze dnes sa mi podarilo vymenit v lekarni nutrilon ha za nutrilon ar - mala vyzera byt po nom spokojna - uvidime vecer, no a dalsi si musim ist vybavit na gastro.
K tomu francuzkemu mlieku - france lait - davala som ho starsej dcerke, sice az od dvojky, ale uplne nam vyhovovalo, keby Ninka nemala problemy s refluxom, tak sme na nom aj teraz.

inge23
7. jún 2007

ahojte. takze vcera sme prisli od dr. a teraz nam zas povedala, ze mu mam dat NUTRILON HA, ale budi sa mi este viac, ocividne mu nestaci 😢 . na krabici je napisane, ze sa ma cakat 10 minut a potom podat, cakavate aj vy?
dnes mi rano vsak maly pytal po 2 hodinach, tak som sa vratila zas k PREMIIUM a zobudil sa po 3 a pol hodkach, takze asi je to pre neho lepsie...vyzera to teda tak

bubonic: odkedy davas to Forte na noc..tiez o tom rozmyslam

gaja
7. jún 2007

my sme tiež nutrilonový... mne prestalo ísť mliečko, tak sme šikovno kúpili bebu. danko mal cca mesiac aj niečo.. tá ho strašne zapekala... tak sme prešli na nutrilon... a ten v pohode..

gaja
7. jún 2007

ešte som chcela - na noc som mu dávala nutrilon forte... pre detičky do 4. mesiaca

hasleerka
7. jún 2007

ahojte kočky, ja som nemala čím kojiť ani jednu dcéru, obom som dávala Bebu HA a som s ňou veľmi spokojná, od mesiaca a pol prespali celú noc, žiadne zapekanie, žiadne vrackanie ... staršia dcéra už bude mať 5 rokov a nemáme žiadnu alergiu, chorá začala byť až keď nastúpila do škôlky, ale teraz už je to OK ... mladšia bude mať 8 mesiacov, tá už bola chorá, ale chytila to od staršej ... no a v mojom okolí sú maminy, ktoré dávajú deťom len nutrilon

vesi
7. jún 2007

ahojte, nedá mi aby som sa nepridala. moje obidve deti vyrástli na Bebe HA a nedám na ňu dopustiť. neboli žiadne problémy. a keď máte v rodine alergiu, môžete ju mať na predpis do 1 roka.