Problémy s prikrmovaním beby, nutrilonu a alergiou u deti

dadak
4. máj 2007

Chcela by som sa opytat na jednu vec. Maleho prikrmujem nutrilonnom, ale po nom vzdy dost zvracka. Chcela by som vyskusat bebu, ktoru mu davali aj v nemocnici a robila mu celkom dobre. Mozem len tak vystriedat mlieko? A ked nebude nahodou vyhovovat, mozem sa vratit k nutrilonu? Aky nazor mate na bebu a nutrilon?A este jedna otazka.Mojho 3-rocneho syna som od 3 tyzdnov nemohla kojit, tak bol iba na nutrilone.Musim poklopat, ale doteraz nemame ziadne alergie ani choroby. Mate niektora skusenosti s tym, ze ste nekojili a tiez mate dietatko bez alergii a naopak, ze ste kojili dlho a vas maly ma slabu imunitu a chyta vsetko okolo?

pietra
14. apr 2009

boka, poslala som ti IP, nech neodbocujeme od temy 😉

zannyka
16. apr 2009

Ahojte mamičky.

chcela by som sa opýtať keď zarobím BEBU do kedy ju musím spotrebovať? lebo ked idem von do mesta niečo vybavyť tak to trvá a ja neviem kojiť na verejnosti. neviete do kedy to treba spotrebovať?

pietra
20. apr 2009

zannyka, zarobene UM by sa malo spotrebovat do dvoch hodin, ale v teple aj skor. Lepsie je si dopredu UM nezarabat. Ved si zober teplu vodu do termosky, odmeranu davku prasku a ked pride cas papania, zarob cerstve mlieko 😉

jvo
17. júl 2009

Ahojte neviete ci je velky rozdiel medzi bebou 1 HA a obycajnou bebou 1 premium, samozrejme okrem toho ze ta druha nie je hypoalergenna? Neviete ci nie je chutovo lepsia a sladsia? ta HA je troska taka horka, dakujem

pietra
17. júl 2009

jvo, s bebou sice skusenosti nemam, ale vychadzam z toho, ze vsetky HA mlieka maju horku chut oproti "obycajnym", takze beba premium je urcite sladsia ako beba HA 😉

kvietky
17. júl 2009

Ahojte, chcela by som sem pridat aj ja moju skusenost, mam trojicky dievcatka a tiez som chcela skusit davat im Bebu 1 HA avsak nastala katastrofa, moja Danielka co nikdy negrckala zacala z nej zvracat prudom, Julianka a Paulinka mali neskutocne krce v brusku a co je hlavne vobec som ich nemohla nachovat na prvy krat, lebo im to vyslovene nechutilo. tak som presla na Nutrilon 1 HA a je to nebe a dudy... Popritom si myslim, ze hypoalergenne mliecka koli tej nastiepenej bielkovine su vsetky chutovo rovnake, take horke. Takze nas dobry Nutrilon - ostavame pri nom. Prajem vam aj vasim detickam vsetko dobre a nech im chuti a pekne vam rastu, pa 🙂 🙂

janicka14
17. júl 2009

Nam uz porodnici dali bebu a my davame len bebu premium a sedi bez problemov. beba ha inak je pre deti alergicke a co maju haklivejsie bruska. Myslim ze kazdemu sadne ine mlieko a pokial jedno sadlo netreba pokusat s inymi mliekami. My sme nikdy ine nevyskusali. Komu niejake skodi,musi skusat ine.

bianca
17. júl 2009

nam dali v porodnici tiez bebu HA.Koli podozreniu na alergiu na BKM sme skusali nutrolon AC a to bolo teda.Malu zapekal neskutocne.Presli sme naspat na bebu Ha a sme na nej do teraz a vyhovuje

ajluirnaaj
12. okt 2009

ahojte, my davame malickemu Nutrilon Comfort z neho ho zapeka, rada by som skusila Bebu alebo Francuzske... ale ako citam, kazdemu vyhovuje ine.... bojim sa aby nezacal grckat, a tiez sa bojim striedat mliecka.... maly ma dost krce, velmi tlaci, kakame s rurkou, niekedy sme zufali.... mal niekto taketo problemy a presiel na bebu a bolo OK?

anndrea
12. okt 2009

Našu Sofi zapekala práve Beba HA, my sme prešli na Nutrilon HA a bolo po starostiach. Tiež sme mali problémy pri kakaní, veľa krát sa to nezaobišlo bez rektálnej rúrky. Tiež ma strašili že sa mliečka nemajú striedať, ale ja som začala pomaly zavádzať Nutrilon a to tak, že som dávala postupne jednu dávku, dve...tri až som na neho prešla úplne. Treba sa prispôsobiť potrebám vávatka a ak to má pomôcť, tak radšej mlieko vymeniť.

palomka
13. okt 2009

tak my sme na zaciatku zacali davat obycajny Nutrilon ale z toho sa taaak vyhadzala, ze nam predpisali Nutrilon HA. lenze sa mi zdalo, ze je stale v kuse hladna a je pre nu slabe a nepribera z neho. zacala stan na vahe. tak som vyskusala Bebu premium a mala hned pribrala a ziadna alergicka reakcia. proste nie kazdemu babatku sadne to co inemu 😉

ajluirnaaj
15. okt 2009

uhmm... mne vcera lekarka povedala ze nemam striedat mliecka.... u nas je kazdy den iny, jeden den dobry, a vcera bol napr. velmi zly... plakal takmer 4 hodiny....tak uz neviem co....pritom sa vykakal.. predtym plakal lebo nekakal, tak sme dali rekatlnu tycinku, teraz kaka (aj vdaka harmancekovemu caju) ale place a place....lekarka poradila aj vyvar z ovsenych vlociek .. tak rozmyslam co vyskusam to alebo skusim ine mlieko....neviem?

edusik
15. okt 2009

baby čo znamená ked písete ye bábo "zapekalo"? My sme na Bebe 1 Premium asi cca mesiac, z MM mala srajdy úplne riedke, teraz kaká raz niekedy 2x denne, ale také kašovité. Kedy viete, že máte použiť tú trubku? To je pre mňa všetko nové.... A ešte - moja pedi mi neodporúčala Bebu, ale Bebou dokrmovali v pôrodnici, tak som si ju kúpila domov keby niečo, ale tak sme 3 mes. boli len na MM, a až teraz sme museli začať prikrmovať, tak som, napriek kyslej tvári mojej pedi použila Bebu - však nevyhodím 13Eurové mliečko von oknom - a myslím že jej chutí, teda začala opäť prospievať, tak asi jej nevadí...

juja
16. okt 2009

edusik bábo zapeká vtedy, keď sa nemôže vykakať a kaká tak raz za 3 dni a to sú doslova kamene čo vykaká...ja s tým chvala bohu nemám skúsenosti (zaklopem si) kakáme pekne pravidelne každý deň a my papáme BEBU HA 1 od začiatku, keď sa malý narodil , pretože som mala málo mliečka a musela som prikrmovať. Naša pani pediatrička nám tiež povedala, že by nám tiež odporučila Nutrilon, ale keďže v nemocke tiež dávali BEBU, tak povedala, že nech skúsime BEBU a ak nebude problém so zapekaním, tak môžeme byť na BEBE - a sme do dnes. Keď som sa jej po čase pýtala, že prečo skoro každý ohrnie nos nad BEBOU, tak mi povedala, že Nutrilon je lepšie kombinovateľný t.j. je viac typov, ktoré sa dajú naraz papať a Beba zvykne zapekať , ale určite nie je čo sa týka zloženia o nič horšia.
A napr. Sunar absolutne vylúčila z toho vraj detičky moooc priberú a to nie je dobré, ten dáva len "podvýživeným" bábätkám .
Inak kamoška jedno bábo odchovala na Bebe a druhé na Nutrilone a sú z nich krásne a zdravé deťuše, nepozoruje žeby jedno bolo chorľavejšie pretože papalo Bebu.

jenn44
25. feb 2010

ahojte maminky, neviem ci to patri do tejto temy, ale snad mi pomozete, nasa mala papa kombinaciu beby HA a mojho mliecka (uz prechadzame cisto na UM), no nechce papat, strasne do nej musim tlacit, spapa malo a potom je zasa hladna... narodila sa fajna, s papanim sme nemali problem, no zacala najprv s prsnikom vymyslat a teraz s UM... myslite ze jej mliecko nechuti? papame ho uz mesiac, ale stale viac a viac sa vzpiera... je hladna, place, vypije 30ml a uz sa usmieva... uz nechce, ked jej dam zasa flasu tak place ako odusu... Skusala som rozne strategie: vyhladovat, davat stale... neviem ani jedna nezabera, uvazujem, ci nemam zmenit znacku, napr na Nutrilon... Mate skusenosti? Poradte mi prosim.

andrema
25. mar 2010

Ahojte, ja by som sa chcela spytat,ci moe mat moja mala zapchy a koliky po nutrilone...Mliecko sme si naordinovali samy potom,co strasne plakala od hladu,lebo som mala malo mlieka a doktorka len hovorila,ze mam len dojcit a dojcit,ale po hodinach na prsniku stale len plakala a nahltala sa asi aj vela vzduchu,tak sme kupili Nutrilon. davam jej tak 2x denne svoje mliecko,co si odstriekam a ostatne nutrilon, okrem toho sa ju snazim aj prikladat k prsniku,co ju velmi upokoji.
Ale strasne prdi a boli ju brusko a kaka tak raz za 3dni a to aj 2x po sebe. Myslite,ze to moze byt tym nutrilonom a zmena mliecka by to napravila?

olienka12
25. mar 2010

Ahojte,troska Vam tu nakuknem nas maly gckal po bebe ha v kombinacii s materskym mlieckom, od kedy bol len na bebe grcal uz len ojedinele,ale zapekalo ho mal hustu zelenu stolicu dr. nam povedala,ze moze byt z HA mlieka,lebo obsahuje vela zeleza a ze mame davat cajik a ono to funguje, stolica za zlepsila kaka sam aj viackrat do dna. Davame Baby Krauter Tee z DM Alnatura takze skuste k UM pridat vodicku,alebo cajik potrebuju troska zriedit to co do seba dostanu 🙂

apple15
31. mar 2010

ahojte, vedeli by ste mi púoradit aky je doplatok za bebu ha 900g a 400g? Dakujem moc

tinnka9
1. apr 2010

Apple15, my sme doplacali za 400g 5,91€, ked sme mali na recept (bez receptu stala 11€)

nina99
2. apr 2010

Ahojte maminky, nema niekto zaujem o Bebu premium 1? V krabicke su dva balicky po 400g. V obchode stoji od 14,50Eur a ja ju mozem zohnat po 10Eur.

seuska
30. apr 2010

Baby neviete mi poradit? Malej davam Nitrilon HA a dostali sme jedno 600g balenie SUNAR 1. Mozem jej to nejak prestriedat?

lucula73
30. apr 2010

seuska - pokiaľ ten sunar nie je HA,tak ja by som to nestreiedala,lebo prečo vlastne dávaš HA?

inak ja mojmo malého dokrmujem bebou HA,raz denne,ostatné je moje mliečko z flašky a mne malý kaká tak raz za 5 dní...neviem či to je noirmálne,ale je to riedke,vobec nie bobky,tak hádam ho bruško nebolí a je to ok...A skúšala som mu dať aj nutrilon HA,vlastne tým sme začali,ale on z neho prúdom vracal,obidvoma nosnými dierkami z neho šlo...
takže každému sadne iné mliečko. 🙂

angie777
30. apr 2010

Seuska - ja by som tiež nedávala ten sunar,ostan pri tom čo mas odskusané,aby si nenarobila zbytočne zle.kôli jednemu baleniu by som to rozhodne nerobila.

angie777
30. apr 2010

my papame tiež bebu ha skoro od narodenia,tiež jej to dávali uz v porodnici,tak som pokračovala dalej,a nemala absolutne ziadny problem,nikdy negrckala,bez problémov.Inak dá sa objednat aj na nete,a je lacnejšia ako v lekárni.Ja to tak robím od začiatku a uz sme teda ušetrili riadny balík za tých 9 mesiacov 🙂

seuska
1. máj 2010

My davame Nutrilon HA kvoli tomu ze sme alergici obaja s manzelom. No asi mate pravdu baby, kvoli jednemu baleniu sa to neoplati. Diky za nazory. Co sa tyka toho kakania tak moja kaka aj 6 x za den.

annickka
11. máj 2010

ahojte mamini chcela by som sa vas opytat ci by ste mi vedeli poradit nejake mliecko mne bolo odporucene aj francuzke mlieko ale aj nutrilon no neviem sa rozhodnut potrebujem si syna Davidka na noc uz prikrmovat.mame dost velke problemi z bruskom (kolika) a na to mame nutrilon confort a je super na to brusko 🙂 len zasa je o nieco drahsi ten nutrilon ☹ ako napr francuzke mlieko mate niektora skusenosti dakujem 🙂 a ako som pocula bebu asi nie ze?ked mame dost velke problemi s tym bruskom???

bumbuska
13. mar 2011

ahoj, ja som dcerku zo zdravotnych dovodov nemohla kojit a od 3 tyzdnov bola na Nutrilone.Beba nam nerobila dobre. Dnes ma dcera 4,5 roka a v skolke bola zatial 2x chora tak ze mala aj antibiotika....takze super.mladsia je na Nutrilone od 5 mesiacov a tiez sme boli raz chori / teraz ma 1,5 roka.
dbala som na to aby aj kase dostavali potom kvalitne/ Nutrilon, Hami.....
dnes sa venujem detskej strave aj na www.detskastrava.sk....

heln
13. mar 2011

@annickka francúzske je dobré pri problémoch s bruškom a myslím že je aj o niečo lacnejšie než nutrilon, a kupuje sa myslím že len v lekárni. a môžem ho len odporučiť.

doncapp
23. mar 2011

Ahojte ja mam 4 mesacneho chlapceka a po 1 mesiaci som prisla o mlieko.nasadili sme mu Nutrilon a nemozem sa stazovat pekne priberame a rastieme.Nemam znim ziadne problemi a mozem aj zaklopkat este sme neboli ani chori....

kika87
10. apr 2011

ahojte cena NUTRILONU išla dolu 🙂 ak by niektora maminka mala záujem stačí mi napísať do IP 🙂 čím viac nás bude ,tým lepšie 🙂