Problémy s prikrmovaním beby, nutrilonu a alergiou u deti

dadak
4. máj 2007

Chcela by som sa opytat na jednu vec. Maleho prikrmujem nutrilonnom, ale po nom vzdy dost zvracka. Chcela by som vyskusat bebu, ktoru mu davali aj v nemocnici a robila mu celkom dobre. Mozem len tak vystriedat mlieko? A ked nebude nahodou vyhovovat, mozem sa vratit k nutrilonu? Aky nazor mate na bebu a nutrilon?A este jedna otazka.Mojho 3-rocneho syna som od 3 tyzdnov nemohla kojit, tak bol iba na nutrilone.Musim poklopat, ale doteraz nemame ziadne alergie ani choroby. Mate niektora skusenosti s tym, ze ste nekojili a tiez mate dietatko bez alergii a naopak, ze ste kojili dlho a vas maly ma slabu imunitu a chyta vsetko okolo?

ervotoc
4. máj 2007

a prečo si dala nutráč a nie bebu?ked ju mal aj v nemocnici???a nerobila mu problem,,hm? 😕

adetka
4. máj 2007

nam v nemocnici tiez davali Bebu H.A.... a tak sme v nej, na ich odporucenie... pokracovali... mliecka by sa nemali velmi striedat... my sme raz urobili pokus... a na noc sme jej zacali davat Hami... a cez den obcas Nutrilon... a zrazu zacala kakat tak neskutocne smradlavu stolicu... ako ked clovek zvracia... preto sme sa vratili k Bebe... a Mirka mava dni, ked grcka viac, niekedy menej... obcas zvracka... ale nakolko dobre pribera... nie je dovod mliecko menit... povedala lekarka...

co sa tyka kojenia vlastnu skusenost nemam... ale mna mama kojila pol roka... a som menej alergicka na potraviny... ako moja sestra, ktoru kojili takmer dva roky...

dadak
autor
4. máj 2007

dala som mu preto nutrac,lebo som ho davala i mojmu prvemu a niekto mi povedal, ze je najblizsie mlieko, ktore sa vyrovna materskemu mlieku. Hm?
Takze mu mam davat znova bebu? Myslite si ze oba ´mlieka su rovnake v zlozeni?

vavka33
4. máj 2007

Dadak,ja davam francuzke mliecko a som spokojna.nedala by som ani bebu ani nutrilon,mam zle skusenosti pri prvej dcerke.Museli sme po nich pit nutrilon pepti-co je bez laktozove mlieko,lebo mala po hentych problemy.
Lee davam to francuzke a ine by som jej ani nedala,je sladke,vyzivne a hlavne jedine sa da kupit len v lekarni,co asi o niecom svedci.Dost ma udivuje ze vsetky mlieka bezne dostat v obchodoch,dokonca v drogeriach.su v sackoch,co tiez nie je bohvie co.franc.mlieko je v hermeticky uzatvorenejplechovke.tolko moj nazor.nikomu neberiem,ten jeho,urcite kazdy vie,ake mliecko je pre jeho dietatko najlepsie. 😉

ervotoc
4. máj 2007

materskemu sa nevyrovna nič,ale co hovori Samuelkova lekarka na to?aj na to grckanie?
nas bol zo začiatku prikrmovany bebou,aj ked sme niekam isli..ale uz v nemocnici nas upozornili ze bol prikrmovany bebou a aj nasa lekarka ze nie je dobre striedať mlieka tak sme vymenili len bebu so zvysenym železom za odlahcenu,ale v podstate ostali sme pri bebe...kym sa rozbehlo mlieko...
kojeny,nekojeny to je velmi rozne,zalezi predsa od mnohych inych vecí
ale ked porovnam drobca,..zatial nebol este vazne chori,mal soplik v porodnici,kedze sme tam spolu prechladli,noa raz mal horučku,čo mu isli tri zuby a hned na to aj štvrty vykukol..inak nič,

julkaxxx
9. máj 2007

My sme davali prve 2 mesiace Nutrilon, ale vela grckal tak ako aj Vas, Dadak. Doktorka nam poradila Bebu HA AR. AR je antirefluxne, odvtedy nemame ziadny problem s grckanim a Beba mu aj viac chuti ako Nutrilon, mozno preto ze je hustejsia. Inac chutovo je uplne ina, vobec nie je sladka , ba az trochu horka. Tak sa cudujem ako mu to moze tak chutit... 🙂 My sme s Bebou spokojni a prechod na ine mlieko mu nerobil ziaden problem

milhaus
9. máj 2007

inak aj nutrilon ma formulu AR a aj ho davam lebo mi vracala dost po obycajnom nutrilone

kvietocekx
9. máj 2007

vavka...nie len to tvoje francuzske mliecko sa da kupit len v lekrani... aj beba HA sa da kupit vyhradne len v lekarni...
my sme davali malej bebu HA, mne odislo mliecko uz po 2 tyzdnoch takze sme davali umele... a musim poklopat ale mala nema ani alergie a dokonca este ani raz nebola chora... u lekarky sme boli len v poradni... kolko som sa naplakala ked mi odislo mliecko a teraz mi to uz vadi menej.. bala som sa ze bude chorlava... ale ako chemik si poctivo citam vsetko zlozenie a kym sme vybrali umele mliecko, tak som si vsetky poriadne prestudovala...beba HA je podla mna najpodobnejsia materskemu mlieku... aj ked je jasne ze materske nikdy ziadne umele nemoze nahradit. aj ked bola sice draha ako slak ale co clovek neurobi pre blaho a zdravie svojho anjelika... naozaj vrelo odporucam... nemali sme problem s refluxom alebo ze by vrackala... za cely jej rocny zivotik vrackala tak mozno 8 krat...takze pohodka...teraz po roku uz davame hocijaku trojku mliecko... ale najcastejsie bebu junior.
vela stastia a zdaru🙂

lindda
9. máj 2007

cafte ja uz som presla cez vsetky mlieka a skoncili sme na Nutrilone comfort a zahustujem Nutritonom a je to ok ja este davam na reflux sirup Ulcogant a uz je to nastastie lepsie inak aj beba je celkom fajn lepsie chuti ako Nutrilon.

elri
9. máj 2007

dadak, ja som mojej dcerke davala od narodenia bebu,/tiez sme vyskusali vsetky mozne mlieka/ lebo som ju nemohla kojit. Bola som s bebou velmi spokojna, mala mi nebola vobec chora, kym nesla do skolky ☹ nikdy to nebolo nic vazne, len bezne detske choroby, ziadne alergie...Teraz je uz skolacka a este nebola chora /klop, klop/.Takze mozem len vrelo odporucat.
Maleho uz 7 mesiac kojim..

matka26
9. máj 2007

ahojte,
my sme prišlie tiež z nemocnice s bebou ha, ale hned v noci sa mi totálne spustilo mliečko, takže som ju nemusela používať dalej. po troch mesiacoch som začala zase s bebou, ale nebola som spokojná s kakaním, tak sme prešli na humanu ha, s ktorou sme tiež skončili teraz - zase kvôli kakaniu a doktorka nám predpísala nutrilon comfort - omneo, čo je vlastne pre detičky so zápchami, takže uvidíme aký to bude mať výsledok. Takže ťažko povedať aké mlieko je najlepšie, pretože každé bábätko je individuálne a vyžaduje si niečo iné.

vavka33
9. máj 2007

Kvietocek ja som nepisala o tych antialergickych mlieckach,ale beznych.viem ,ze tie sa daju kupit len v lekarni 😉

fifa
9. máj 2007

dadak ja by som len tak mliečko sama od seba nemenila, len po dohode so svojou lekarkou, pretože grckanie može mat aj važne príčiny, my sme menili mliečko po dohode s lekarkou asi 4 krat, medzitým mu zobrala aj krv, on totiž tiež stale grckal a nakoniec mu zistili alergiu na kravske mlieko.na začiatku sme papkali bebu, potom nutrilon, potom nutrilon ha, potom omneo a potom ked sme zistili tu alergiu, tak musime nutrilon pepti

vavka33
9. máj 2007

fifa,na kolko krizikov mu vysla ta alergia?lebo to iste mala aj vaneska,z krvi jej zistili alergiu na mlieko,tiez sme pili nutrilon pepti.Doktorka ale vravela,ze to nemusi byt ta typicka alergia,ze je to len reakcia babtka na umele mliecko.Tak asi v 7mom mesiaci jej zas zobrala krv a vysledky boli dobre,ziadna alergia.Pila od roku klasicke kravske mlieko na litre 😉 Tak radsej mu aj potom este raz vysetrit krvicku,nech nie je alergik ak nim nebude 😀 /vies ako to myslim,hm/

fifa
9. máj 2007

zevraj to mal zvýšene 5nasobne, tiež nam bude brat krv asi o 3 mesiace, či to ešte má , normalne si ma potešila, ja tiež strašne dúúúúúfam, že to už potom nebude mat, lenže tu ja aj ten problém, že ja som alergik a vavka vy ste mali ake hodnoty?

michalag
9. máj 2007

Ahoj dadak,viem ze mlieka by sa nemali velmi striedat, lebo to nieje dobre ani pre maleho.Kedze ja som stratila mlieko v 3 mesiaci, tak som na odporucanie davala Samkovi Nutrilon H.A, (ja som bola alergicka). Uz predtym sme ho obcas museli dokrimit (okolo 2,5 mesiaca).Vyskusali sme aj BEBA H.A (pre nedostatok Nutrilonu na trhu), ale tu mi nechcel, asi mu nechutila, lebo bol zvyknuty na NUTRILON.
Neviem ale co som sa rozpravala aj s kamaratkou tak malemu neprijemne smrdela stolica, ale ked presli na Bebu tak uz to bolo fajn a aj u nas to bolo rovnako.

newyorkgirl
9. máj 2007

baby tak tato tema je ako pre mna, my sme boli na nutrilone, ale som vymenila za BEBU lekari ju vraj viac odporucaju, neviem, mne pride ako SLABSI ODVAR nutracu a nechuti az tak zelezite 😀 keby som isla podla chuti dam urcite Sunar, ale toho sa bojim, bo vela babatiek s nim malo problemy 😒

fifa
10. máj 2007

ja som počula že so Sunaru sa dost pribera

katarinaa
10. máj 2007

baby, a mali ste niektora problem, ze po um vam babo hnackovalo? my sme od 6.tyzdna na mm+ nutrac a teraz, ako 4 mesacna hnackuje uz 2 tyzdne. vylucili sme s dr. uz vsetko a vyslo z toho, ze jej nutrac nerobi dobre. len nechapem, ako to mohlo byt doteraz ok a zrazu hnacka. rozmyslam teda nad bebou. mohlo by to madam pomoct, co myslite?

dorotka
10. máj 2007

dadak no alergie sa mozu prejavovat aj v neskorsom veku u nas v rodine sa objavuju zvacsa po dvadsiadke a nepomohlo ani to ze sme boli kojeni

monicka17
10. máj 2007

tak ja tiez prikrmujem nutrilonom HA a zmenila sa mu stolica. Skor hustejsia ako redsia, co by bolo OK, ale vonia po marhuliach. Tiez mam obavy ci mu ten nutrilon nemoze uskodit.

S bebou mam skusenosti pri prvom dietati. Strasne ju zapekala tak sme hned presli na nutrilona neskor na francuzske, a tosme pouzivali dlhu dobu.

loren
10. máj 2007

ake je to francuzske mliko?nazou presny na krabici

kvakynka
11. máj 2007

nasej Vande tiez davali uz v porodnici bebu HA a tak sme pri nej ostali, do 6 tyzdnov som jej davala aj moje mliecko, ale potom mala uprednostila flasku a aj tak som citila, ze ho uz mam len malinko. Chcela som bebu vymenit, lebo sa mi zdalo, ze malo kaka a dost sa puci, ale doktorka nam povedala, ze neni dobre striedat mliecko, lebo sa moze stat, ze babetko nebude chciet papat, ked sa mu tolko krat zmeni. Tak sme zacali do kazdeho mliecka pridavat Infacol, to je novinka na trhu - cosi na sposob sab simplex, postupne sme ho davali tri krat denne a teraz uz len do vecerneho mliecka a malicka je v pohode. Kaka raz denne, vzdy rano, niekedy nas prekvapi aj vecer 😀 . Ale sme s bebou spokojne.
A je fakt, ze beba je asi hustejsia, aj doktorka to hovorila. Vtedy mozete babetku davat cez den cajik - feniklovy, kt. to mliecko rozriedi a babetko bude kakat, ked sme nedavali cajik, tak sme mali problem kakat a musela som Vanduske pomahat.

pipo1777
13. máj 2007

Keď ti grcká možno má reflux skús nutrilon A.R to je pre deti čo grckajú po normálnom mliečku alebo Nutriton- ten sa primiešava do obyč, mliečka.

lindda
22. máj 2007

baby cafte mam jednu otazku je nejaka mimicka ktora dava nutrilon comfort 1??? Alebo akykolvek Nutrilon 1 , ze ake mnozstvo vam lekarka mesacne predpisuje ?? Dik

peha
22. máj 2007

ahojte, my tiez davame nutrilon ha, a mala mi po kazdom krmeni nieco grcne. tiez uvazujem, zesa musim poradit s dr, co dalej. ale nutrilon mi odobrila ako to najlepsie. podla mna zavisi od lekara, co preferuje a s cim ma skusenost a samozrejme v prvom rade od babatka, co mu robi dobre. skusim sa spytat na ten AR.
lindda - nam predpisuje 3-4 krabice za mesiac, ja som alergik, takze mame na to narok. platis za krabicu len 140. lenze nasa mala je jedak a jedna krabica jej vydrzi na 5 dni. takze polka mesiaca frcime za plnu sumu. musime to nejako poriesit. je to drahe jak slak.

majte sa a prijemne papanie 😉

lindda
22. máj 2007

peha a ja som alergik a zevraj mame narok na 10ks mesacne tak fakt neviem mne vydrzi krabica na 3 az 3,5 dna.

fifa
23. máj 2007

lindda, prečo sa pytaš na to, kolko pedpisuju na mesiac? My si ideme predpisat /nutrilon Pepti/ vždy ked sa minie, ešte som sa nestretla s tým, že je množstvo obmedzene

kvakynka
23. máj 2007

aj nam doktorka povedala, ze mozeme len 3 krabice na mesiac, ale zatial sme nejako vystacili, resp. nam o par dni skor predpisala recept. Tiez som alergik.
Pytala som sa, ze dokedy nam moze mliecko predpisovat a ze bebu 1 do pol roka a potom bebu 2 do konca prveho roka a potom uz nic...
Inak ja doplacam viac ako 200 korun ☹

milhaus
23. máj 2007

da sa predpisat aj nutrilon AR
mne ho kazala kupovat ale nikdy mi nedala recept a vraj sa to da predpisat