Problémy s prikrmovaním beby, nutrilonu a alergiou u deti

dadak
4. máj 2007

Chcela by som sa opytat na jednu vec. Maleho prikrmujem nutrilonnom, ale po nom vzdy dost zvracka. Chcela by som vyskusat bebu, ktoru mu davali aj v nemocnici a robila mu celkom dobre. Mozem len tak vystriedat mlieko? A ked nebude nahodou vyhovovat, mozem sa vratit k nutrilonu? Aky nazor mate na bebu a nutrilon?A este jedna otazka.Mojho 3-rocneho syna som od 3 tyzdnov nemohla kojit, tak bol iba na nutrilone.Musim poklopat, ale doteraz nemame ziadne alergie ani choroby. Mate niektora skusenosti s tym, ze ste nekojili a tiez mate dietatko bez alergii a naopak, ze ste kojili dlho a vas maly ma slabu imunitu a chyta vsetko okolo?

kvakynka
15. jún 2007

ahojte, tak som si zistovala v dovere, ako je to s predpisovanim UM, a nie je to obmedzene na pocet krabic - ale malo by to zodpovedat veku a potrebam babetko. tzn, ze vam nepredpise 10 krabic, ale tych 4-5 je v pohode, s tym vystacime

katrin
5. nov 2007

baby, chcem vas poprosiť o radu. Moji chalani pijú od narodenia Nutrilon HA1, teraz HA2. Do jedného roka môže pediater predpisovať mlieko, čo mi doteraz aj pediatrička robila. Ak by som ale chcela, aby tomu tak bolo aj naďalej, musela by som navštíviť gastroenterologa alebo alergologa, na jeho odporúčanie by mi predpisovala pediatrička ďalej mlieko. Samozrejme, ešte by to musel schváliť aj revízny lekár. Zatiaľ sa u nás neprejavila žiadna alergia na mlieko (aspoň teda o tom neviem). Chcela by som teraz prejsť na nejaké iné, cenovo dostupné mlieko. Poraďte, aké ...? (beba, nutrilon, france lait..... 😕 ) Samozrejme, my musíme kupovať dvojnásobné dávky, takže som ochotná platiť max. 150,- Sk za 400gr. krabicu.. Viete mi poradiť čo vyskúšať??? 😕 😕

sorpresa
5. nov 2007

Baby, ak ktorá koľvek z blízkeho okolia (ja som zo Šurian) používa Nutrilon1 HA, tak jej DARUJEM 1 celé a 1/2 balenia. My sme museli zmeniť mlieko. Tak napíšte do súkromnej pošty

Katrin ja keď som sa rozhodovala aké mlieko ďalej, tak ma detská poslala gastroenterologičke. To vyšetrenie bolo dosť kruté, ale som rada, že som išla, lebo malému zistili, že mu črievka nespracovávajú laktózu v Nutrilone, tak sme museli prejsť na dietetické mlieko.

martinadt
8. dec 2007

baby máte skúsenosť s mliečkom beba premium? 😕

veverica
21. jan 2008

mamicky co davate Bebu HA AR nemaju vase deticky problem zo stolicou? Alebo to moze byt tym, ze ked mu davam odsate MM tak mu ho koli refluxu zahustujem Nutritonom?

kkatrina
21. jan 2008

veverica ja myslím že je to kvôli tomu nutritonu aj kamarátka s ním mala problémy - jej syn sa dokonca začal od neho dusiť. Ja s bebou nemám žiadny problém, od dnes sme na 2 ha, tak uvidím či sa nevráti grckanie, ale tá ar mu už nechutila a nechcel ju piť

janina77
21. jan 2008

baby,
ak mate niekto zaujem o BEBU AR, mam neotvorene 2 krabice, ktore nepotrebujem. Mala som ich na recept, takze predavam za 240 SK/ 750 gr. Expir. 05/2009. My sme presli na Nutrilon, ale 3 mesiace sme boli na Bebe, po prikrmoch malemu prestala chutit 🙂. Poslite IP ak mate zaujem.

veverica
5. feb 2008

janina77 ako si zistila, ze malemu prestala chutit?

minusa
5. feb 2008

ahojte
ja sa maleho snazim este kojit, aj ked mi nie vzdy vystaci MM. doktorka nam predpisala Bebu AR koli refluxu, ale uz sa mi zda, ze ju nebudeme dlho musiet davat, pretoze z MM uz negrcka prudom tak ako to bolo kedysi, sem tam mu len nieco vybehne. Este mesiac budem davat bebu a potom prejdeme na nieco ine, uvidim 😉

tajomno22
6. feb 2008

ahoj, mám 16. mesačnú dcérku. Mlieko???? Nepije ho už od svojich šiestich mesiacov. Nekojila som ju. Keď sme prišli z nemocnice začala som dávať Nutrilon. Povedzme, že začiatky boli ok. 😉 Ale potom sa zaťala. Prešla som na SUNAR a zas sa vrátila k nutrilonu. A zas naopak. Vyskúšala som všetko. Do mlieka som rozmixovala banán. Nič. Nakoniec som jej dávala kašičky. Koniec - koncov - nechce nič čo je biele.... ☹ teda čo má spoločné s mliekom. Samozrejme sem - tam ju donútim - jemne. Ale, nič jej nie je. Mám spokojné a zdravé dieťa. Aj lekárka súhlasila. A na záver - striedala som jej tie mlieka ........... V POHODE.

denka1
13. mar 2008

Prosim Vas ,neviete mi niekto poradit,ako naucit 3 mes babo na Bebu AR?Moja dcerka ju odmieta.Asi jej necchuti,pretoze je dost horka.Dr nam ju doporucil,ale nevieme ju papkat.Ked si potiahne ,tak sa tak zamrasti,ze zacne mlieko vypluvat a potom sa zlostit.Tak mozno mate podobne skusenosti a niekto mi poradite.Pa pa 🙂

susika
13. mar 2008

denka-neviem, či ti pomožem, neviem aké je to AR mleiko, ale my ked sme prešli z Nutrioon ha1 na Nutrilon ha2, tiež mi ho malá nechcela piť, lebo bolo horkejšie, taksom ho zarábala do čaju. nie takého z obhcodu, ale uvarila som si doma taký fenikový+troška rasce.trošku to malo inú chuť a naučila sa to piť. už jej to mlieko teraz nevadí ani v obyčajnej vode.

deina
14. mar 2008

My mame Nutrilon HA 1, ale maly ho zje strasne vela. Kebyze mu mam davat davky, ktore su na krabici pisane, tak by mi tu cely den plakal od hladu. Mal by jest okolo 100ml 6x denne, ak sa nemylim, ale zje 150ml 7x denne. Inak nic mu to nerobi, vela rastie - aj pribera, aj rastie do vysky (narodil sa o dva mesiace skor), nema problemy s travenim, negrcka, len mu tie predpisane davky nestacia. Rozmyslala som, ze mu vyskusam dat Bebu HA - zevraj je hustejsia? Mohla by ho viac zasytit?

janina77
14. mar 2008

Denka, my sme tiez papali Bebu AR, a maly ju teda jedol, ale bola to pekne trapenka. To mliecko je hustejsie, tak neviem ci mas dost velku dierku na cumliku. A inak ked sme miesto Beby AR vyskusali Nutrilon AR, tak ten bastil jedna radost. Nezjedol ho viac, ale urcite rychlejsie a s vacsou chutou. (aj podla mojej chuti je ten nutrilon lepsi 😉 ) Inak ten Nutrilon AR1 je hustejsi ako Beba AR, potom Nutrilon AR2 je uz kus redsi. Tak vyskusaj.

junovka
10. júl 2008

baby, mne doslo od Nestle vzorka Beby 2 Premium 31g balenie.Ktora mate zaujem, tak napiste IP My pijeme Nutrak, a luto je mi to vyhodit, lebo viem, ze UM su drahe.Myslela som, ze by sa hodil niekomu, kto rpzmysla prejst na Bebu 2 Premium. 😉

ociviste
19. mar 2009

Dobry den. Chcela by som sa spytat ci niekto nema skusenost s Bebilonom. Je to ten isty vyrobca Nutricia ako pri Nutrilone a ma rovnake zlozenie, ale pocas poslednych par dni ma uplne riedku stolic a dost zapacha. Bebilon kupujeme v Polsku normalne v Carrefoure ako tu na Slovensku sa da kupit Nutrilon

uhrikovci
19. mar 2009

Ahojte. My dávame Bebu, Teraz Už dvojku tú obyčajnú. Najprv sme mu dáli Nutrilon, no iba jednu krabicu sme vybrali, lebo malý sa nám tak zapiekol, že sme mu museli pomáhať teplomerom. Potom sme prešli na Bebu a je to ok? Teraz už máme tuhú stravu, ale tri dávky po 180ml Beby musí mať denne. Večer aj 210ml. Je super a aj lacnejšia.

marrrka
12. apr 2009

ahojte, pls kto davate cisto len bebu HA, ake mate skusenosti? zapeka babatko? moja Lola uz par dni bojkotuje kojenie, vyzera to ze budeme musiet prejst cisto na Bebu, dik

boka79
12. apr 2009

marrrka - hmm, to mi je najeke povedome, moja mala tiez ma momentalne taku fazu, ze ked je na prsniku, cucne, potom zaspi a jakmile sa zobudi, chce zasa, uz som z toho zufala, je to taky kolotoc a mne sa to prestava pacit. Nezvazovala si myslienku pumpovat MM a potom jej davat flastickou?
ja pokial toto nezvladneme a nebude priberat, co sa dozviem na dalsej kontrole, tak prejdem na pumpu, ona je mom. velmi pohodlna v piti na prsniku.

koniarova
12. apr 2009

Boka79, ver mi, že odsávať je časovo náročnejšie a oveľa únavnejšie ako kojiť. Ja som kojila 2 mesiace, potom 2 odsávala, bola to hrôza, bola som totálne vyčerpaná.Priznám sa, že som to nezvládla a prešli sma na BEBU HA. Teraz je malý už veľký chlap, má 19 mesiacov a pijeme Junior Bifidus.

marrrka
13. apr 2009

boka, tak ako vravi koniarova, odsavat je drina a je to aspon pre mna neprijemne. mlieka nemam tak vela ze mozem hocikedy odsavat a ked nemam velmi naplnene prsia tak ma to ani nebavi bo to boli. 😅 😕

pls koniarova ako ste to zvladali na tej Bebe HA? my ju mame tiez, nezapekalo?

boka79
13. apr 2009

ahojte, ja to s odsavanim poznam, mali sme jednu krizu, ked som musela odsavat a davat jej to, za dvadsat minut som mala odsane , aj ked sa t niekedy velmi tazko zvlada, ked mala chce nieco robit. To mi je uplne jasne. Ono sa to da, len ked mas pomoc, v noci krmil manzel a ja som odsavala a len vtedy, ked chcela pit aj mala. Cize u nas raz za noc. myslim, ze sa to neda natrvalo, ale prechodne, mozno ze mala bojkotuje len prechodne, skusat proste stale prlozit a ked nic nechce, tak odsat, o dva dni to moze byt dobre a mala dostane rozum. Tvojho mliecky by bola skoda, ale je to na tebe, ked to boli, tak to je jasne, ze sa to neda na dlho.

pietra
13. apr 2009

odsavanie je naozaj narocne fyzicky aj psychicky, ale zvladnut sa da. Moja dcerka mala problemy s prisatim a odsavala som 8mesiacov a keby som nestratila mlieko, tak som bola odhodlana odsavat aj dalej. Len som po par mesiacoch presla z rucnej odsavacky na elektricku

marrrka
13. apr 2009

pietra tak to ta obdivujem :o) no ja sa asi nebudem hrat na mamu fanatika, kolko deti vyrastlo na UM a tu su, zive a zdrave 🙂

boka79
13. apr 2009

Pietra : ahoj , mam na teba otazku, ako si to organizovala? s tym odsavanim? mne to asi tiez je sudene na trvalejsie, chcem to pre moju malu urobit, aj keby som mala davat 50:50, od kedy si to tak praktizovala?
napis mi Pls ako si to robila, odsvala si ked mala papala? teda potom? alebo si to kémbinovala?

koniarova
13. apr 2009

Marrka, z Beby HA ho vôbec nezapekalo, ja som bola spokojná.Potom som okolo 10 mesiacov prešla na Bebu obyčajnô a tiež v pohode. Tá obyčajná bola o dosť lacnejšia a bohužiaľ sme vtedy nemali veľa peniažkov, tak sme ju zmenili. Ale všetko v pohode.

pietra
13. apr 2009

marrrka, ja som to nebrala ako fanatizmus. Ja som len bola presvedcena, ze MM malej mozno pomoze, aby nebola alergik po tatinovi.

boka, ja som odsavala uz v porodnici a uz z porodnice som odchadzala s tym, ze mam dokrmovat aj UM. Moja snaha bola prejst uplne na MM, co sa mi zial nepodarilo ☹ ale v prvych mesiacoch mala viac MM ako UM 🙂 Spociatku som sa snazila odsavat kazde dve hodiny, niekedy to vyslo tak, ze mala dostala cerstvo odsate mlieko, niekedy mlieko z chladnicky. Toto ale zacinalo byt tak strasne narocne, ze som presla na system zohrievaneho MM. Teda som odsavala po napapani malej, ako napapana, prebalena vydrzala vzdy chvilu pod hrazdickou, alebo v lehatku. Mala som aj to stastie, ze mama byva kusok od nas, tak obcas malu zabavala ona.
po case odsateho mlieka nebolo ani tolko, aby to stacilo na celu davku, takze som kombinovala priamo v jednej davke MM aj UM. Najprv som dala MM a potom malu dokrmila UM

koniarova
13. apr 2009

Pietra, ja som takto vydržala fungovať len 3 mesiace ☹ Naozaj ťa obdivujem. Ja som nerobila nič iné, len som odsávala. Bola som totálne vyčerpaná, nervózna a nakoniec som to vzdala. Ono záleží aj od toho, či bábo veľa papá. Môj bol veľký jedák, stále mu bolo málo.

boka79
14. apr 2009

pietra

No ja mam pocit, ze mlieka mam dost, len mala mi zle papa a nespolupracuje.ja ju prilozim, chvilku papka a potom zaspi a neda sa vobec motivovat, ked sa zobudi, tak si papa pasticku a hlada,a to je 10 min. po papani. aj striedam prsniky, a nic nepomaha a uz ma to prestava bavit, uz sa to taha 6 tyzdnov a ja stale nevim, ci ma dost, alebo nie. Teraz zasa, je 20 minut v satke a uz hlada, ja ani sama neviem. Kreby pila z flasky, vedela by som, co vypije a kedy.

boka79
14. apr 2009

pietra:a este musim dodat, ze mlieka je habadej, vzdy si aj vela po kazdom papani odsajem, ale mam ju hodinu na prsniuku a opna je potom nespokojna, uz ma to nebavi takto, myslim, ze pre mna bude odsavanie rychlejsie, tam mi staci 20 minut a ked bude mala syta, tak stihnem aj odsta. Prinajhorsom budem tiez kombinovat. Ako dlho si to vydrzala?