Stolica u dokrmovaného bábätka s používaním kvapiek Baby Calm

lenca1401
16. feb 2019

Ahojte maminy.
Chcem sa opytat.Maly ma skoro dva mesiace a uz druhy týždeň mu davam Baby Calm(najlepise nam zabral a prdka aj kaka)Snazim sa kojit co sa da ale nestaci mu tak davam obyčajný Sunar.Mozu tie kvapky menit farbu a konzistenciu stolice????Malý vzdy ked ide kakat place kym mu povoli ale potom je super.Ma ju takú hlienovu a zelenozltu...V noci som ho.len kojila a bez kvapiek mal stolicu žltú prazenicovu ale s hlienom,cirim.Nic ine na nom nevidim ze by bol chorý alebo co...pytala som sa aj dr a ze to je za ten glycerin co obsahuju taka gelova.Ale bola by som pokojnejšia keby s tym mala nejaka mamina skúsenosť...

evitka83
16. feb 2019

@lenca1401 zelena stolica moze byt aj zo zeleza v UM. To nie je problem, ale ak ma problem sa vykakat, asi ho zo sunaru zapeka. Kazdemu drobcovi sedi nieco ine. Bud skuste pridat ine probiotika probiofix, alebo infant dophilus. Ak to nezaberie na zapchu, vymente um. Ja som dcere menila hned. Hned po prvej davke som videla, ci ho znasa dobre, alebo nie. Za nas top HIPP.

lenca1401
autor
16. feb 2019

@evitka83 jeho ale nezapeka,stolicu ma ,,riedku."s kakanim mal problem aj prvý syn.jednoducho sa to musel naucit alebo co...kaka po kazdom papani.trošku ale vykaka sa.ale on ma probem s plynatostou tak mozno za to tak plače...vtedy mu bruško velmi buble

lenca1401
autor
16. feb 2019

@evitka83 a uz somdruhy mu menila nutrilon na koliku,bolo to este horšie.Ked sa kojime prisaty je dobre(mala som poradkynu doma)probio som daval biogaiu ale nic moc no...

bobula46
16. feb 2019

@lenca1401 môj syn mal takú stolicu a ani nemal umelé, vraj je to v poriadku, tým že kaká vždy po každom papaní. Na prdkanie skús dávať bábätko na bruško, pokiaľ nechce byť tak si ho polož na ruku bruškom dole a chvíľu ponos. Môj malý má osem mesiacov a keď sa nevie vykakať tak si ho dám vždy na ruku. Môj mal ku tomu aj silný reflux takže liekov mal až až. Potom som sa nahnevala, vysadila úplne všetko, aj vigantol a koliky prestali zo dňa na deň.

lenca1401
autor
16. feb 2019

@bobula46 on spava na brusku na mne skoro stále 🙂 aj ho dávam.No trochu som pokojnejšia 😁 ďakujem a d cko mu davam od swnasonu na prirodnej báze.ja fakt neviem co by mu moho škodiť,ako je to lepsie oproti prvemu synovi ten to mal strašné...tam som skoro osedivela.teraz je to mozno lahsie aj za to ze uz viem co a ako 😁 a ,,mam viac na salame" ako povedal kamoš...aj mlieko a mliecne som obmedzila...neviem teda.

lenca1401
autor
16. feb 2019

@bobula46 ja by som bola najradsej keby len kojim ako prveho syna...Ale nejak sa nam nedari.Najskor malo mlieka,potom som si kupila lieky so senovkou a, benediktom.Tie pomohli ale stále mu to nestačí.V noci kojim casto lebo mi stale zaspi a rano potom zhltne 120ml jak nič...Aj si odsavam a tak mu dávam lebo cez den vnima ten slabí tok a strašné nervy na to má.umele mlieko mu davam tak 3x za deň.Aj to vzdy najskôr materské.Ale zas nechcem nas trapit.Uz teraz spime oddelene za jeho brusko lebo statsi syn hned prvu noc skoro dostal infarkt ako zacal malý plakat v noci...

bobula46
16. feb 2019

@lenca1401 s tým kakaním sa nemusíš báť. Niektoré detičky kakajú raz do týždňa, niektoré do každej plienky. Môj mal plnú každú plienku do asi polroka kým som nezačala dávať prikrmy, odvtedy máme asi dve len precikané.
no tie koliky a plakanie vie prestať. Nám trvalo nejako tri-štyri mesiace. Známa čo mala syna tak presne deväť mesiacov a to bola čistá hrôza, s bábätkom sa nedalo nikam ísť.
Vieš čo poviem to škaredo ale čo by som ja dala za to keby mi chcel syn umelé. Ja sa trápim s mojím mliekom už osem mesiacov. Na začiatku som kvôli jeho kolikám skoro nič nemohla zjesť, na všetko reagoval. Keď prešli koliky tak zas málo mlieka. Senovky a benediktu som sa najedla na desať rokov dopredu, denne pila pol litra melty, caro, vineu na litre, rascovú polievku ani nehovorím. Áno, pomohlo to, ale liezlo mi to hore krkom. To bola moja strava na ďalšie tri mesiace. Ešte čo mi poradili bola moringa. To tiež pomohlo ale len na určitý vas. A od pol roka to šlo dolu vodou, teraz kojím dvakrát denne a raz-dva v noci. Skúšala som všetky druhy umelého mlieka a syn to nechce ani za svet. Vieš, je mi ho ľúto keď vidím že by aj viac chcel ale už nemám.
Na to prdkanie si skús urobiť rascovy čaj alebo polievku. Skús najskôr ty, niekedy to vie prejsť aj cez mlieko. Pokiaľ by nepomohli tak do prevarenej vody daj na chvíľu vylúhovať malú lyžičku rasce. Tú vodičku mu potom môžeš dať vypiť. To mi poradila doktorka 🙂
prípadne, ak chce tvoj syn umelé tak to mu zarobiť do tej vodyprípadneeš skúsiť lieky, nám pomohol aj sab simplex

lenca1401
autor
16. feb 2019

@bobula46 pri prvom som mala mlieka pre celu porodnicu.Skoro dva roky somso kojila ale tiez to bolo najskôr trápenie...Nic nam nepomahalo aleo tiez soma nic nejedla,potom som sa nasrala a zacala vsetko a bolo to to isté ale ja som bola pokojnejsia.U nas to trvalo pol roka.Ked mal 4,5mesiaca sme zacali s prikrmom.kolika ustupila ale prestal kakat!to bola este len sranda a co zub to zapcha...slo ma porazit,ani som si ho ako mimino neuzila-on tiez nechcel umelé,bol to ceckacik.Tohto drobca si užívam.Alw on to ma všetko miernejšie.Akurat za to ze plače v noci nemôžem spávať s muzom a malým,sme v druhej izbe.Teraz som vymenila uz všetky kvapky.Na baze simetikonu na prdkanie nam nic nepomohlo,teraz tento baby calm je super Aj prdi ana aj kaka.LenDobrý ked mu ho dávam na tu stolicu ,,divnu"tak som sa bala trochu.ale vcera v noci sme sa len kojili a mal normálnu,hned rano som mu dala kvapky a pri dalsom kakani mal uz zelenkavu.No je to trápenie...Verím ze to clobeku lezie na nervy..Muz mi hovori aby som ho uz odstavila uplna ale ja s tym nie som zmierena...tak si odsajem cez den a tak mu dám a v noci ked je prispaty papa ale rano zje skoro 150ml umeleho.Nestavi mi to jednoducho...Ach no drzim palce teda!