Štvormesačná dcéra odmieta umelé mlieko

miriam7979
19. nov 2020

Ahoojte baby zas sem pisem ja ale som uz fakt nestastna z mojej 4 mesacnej dcerky ...odmietamy uz 3 den dneska papat umele mliecko nornalne vydrzj cely den nejest a je len na caji. caj vypije pekne ale mliekk nie v noci my papala dobre aj po kupani teraz poslednu noc ale uz doobefa ked som jej sla dat papat tak odmietala plakala cucla raz a nic hra sa stou flaskou v ustach rozprava pritom my ale uz ked ju dlhsue nutim tak place...vesela je vsetko cula smeje sa len proste nepapa.. aj cely den len caj .vcera sme boli u dr ppzeral ju ze jej nic nieje dehydrovana neni a tak ze podla neho zuby alebo len strajk ..ze nebojte ona sa naje ju to prejde,ze len obdobie ...neviem si to vysvetlit papala pekne vzdy kazde 3-4 hod 90ml az 120ml ...teraz jej momwntalne vaha stoji nechudne...ale strasne ma to trapi hotova som z nej az placem ..ze preco nepapa skusaala som uz menit aj mlieko ale nic aj flasku cunel a nic...
Nrmate niektora skusenosti alebo co?

simcika
19. nov 2020

@miriam7979 akože tri dni nepapala vôbec? Koľko si do nej dostala Um?

miriam7979
autor
19. nov 2020

@simcika nieco zje ale malo vecer sa naje jedine a v noc

abcmajacba
19. nov 2020

@miriam7979 skús dať najprv mlieko a potom čaj, naša keď vypila čaj nevypila už toľko mlieka ako bežne, niekedy kvôli tomu vôbec nechcela mlieko.

lienka445
19. nov 2020

Ahoj, no s týmto mam bohaté skúsenosti a poradím ti, nenut ju papat keď nechce, lebo dostane averziu na flasu /mlieko a nevypije ti nič.... Dávaj jej papať keď už ide spať /trochu ju prispi a to by malo pomôcť a len vydržať.... Toto presne mal malý od 3 mesiacov a keď sme ho nútili tak sme to cele pokaslali a potom 3 mesiace sme sa trápili. Teraz ma 6,5 a ešte to nieje vždy ok... Tebe štrajkuje pár dní tak to nepokazte, musíš byť v kľude, aj keď je to ťažké a dávať jej papať v spánku... Mne malý strašne málo priberal od toho 3.mesiaca ale rástol do dĺžky a mal tak +300g mesačne ale inak bol spokojný, jedine plakal keď mal ísť jest lebo si myslel ze ho zas budeme nútiť 🤷‍♀️ ten kto nezažije že dieťa nechce jest, ten by tomu ani neveril... Hrozne to bolo a stále nie sme ok s papanim, vyšetrenia všetky ôk... Tebe možno pomôže ešte zmena um... Ja som kojila do 3 mesiacov a potom ako sme prešli na flasu a um tak odmietanie mlieka začalo +my máme aj reflux

janulik270
19. nov 2020

Pozri ci nema afty v puse.Jedna z priznakov ze dieta nechce jest alebo zaniest stolicu na rozbor ci nema kandidu.U nas sa obe veci potvrdili ktore pisem.Ak ma afty v puse to velmi boli a preto nechce mlieko.

lienka445
20. nov 2020

@janulik270 tiež sme si najprv mysleli ze ma soor aj mu dávali 2x lieky naň lebo mal biely jazyk a nakoniec z rozborov nemal nič 🤷‍♀️a teraz aj stolicu vyšetrili a tiež všetko v poriadku... Ale kľude to môže druhé bábo mat... Môj malý je taky ze ľahko sa mu niečo znechuti, bol chorý a dala som mu liek lyžičkou a pogrcal sa a potom 3 týždne nechcel jest prikrmy lyžičkou 🤷‍♀️to istá ta flasa/mlieko že tlačili sme ho do papania, lebo veľmi málo jedol a bála som sa aby nechudol

janulik270
20. nov 2020

@lienka445 mamicka ktora pisala tak dieta iba pije mlieko tak som myslela ze nievo z toho sl by bolo prikmovame tak u nas s diali vela veci od 5mes krce,dole z vahou,Dni nepila mlieko,hadzala sa pri mlieku od 5mes do 2.5r kopec vysetrrnie do toho kandidu a za tu dlho dobu zistili silnu celiakiu.Mozno ze idu zubky takemu malemu alebi vit d problem vela toho je kde hladat problem preco dieta nechce mlieko

janulik270
20. nov 2020

@lienka445 a tak ako pises nenutit dieta na silu pit.Ludia porovnavaju podla tabulky kolko ma dieta a ako casto vypit a to je chyba pretoze kazde dieta je ine ked nechce ponuknut inokedy a ked vipije malo nevadi.Popripade ponuknut cajik.Moja isla dole z vahou nechcela mlieko hladala pricinu ale nenutila som ze musi ma silu

miriam7979
autor
20. nov 2020

Dakujem Baby za komenty a za radi 🥰🥰uz papame opat tak sa tesim su to zubky 🙏😊