Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lublana1
14. mar 2012

jedna odmerka sunaru na 30 ml vody, neviem, kolko vypije naraz tvoje babo na jednu davku, skus urobit zo 60 ml vody a das dve odmerky sunaru, dufam, ze odmerku ti pribalili, ak nie, tak odmerky su rovnake pri vsetkych umelych mliekach.

solinkarka
14. mar 2012

@momicek to ako ste ho dastali bez krabice? 😕

momicek
autor
14. mar 2012

@lublana1 hej odmerku mám a zatiaľ mám dokrmovat po kojení každý druhý krát po 30ml,ale niekedy ked sa malý prisaje na viac ako 10min.tak mu ani sunar nedavam nech zbytočne negrcká bo vie pekne ťahať a to som veľmi rada 😉

momicek
autor
14. mar 2012

@solinkarka no sestra mi posunula ale nemá už krabicu a nepametala si ako to bolo bo už to je skoro 9mesiacou čo ho davala ona,a nie každé mlieko sa rovnako davkuje podla týždnou,teda spon si myslím 😖

lublana1
14. mar 2012

@momicek takze ked po 30 ml, tak jednu odmerku sunaru, drzim palce, nech sa pekne rozkojite 😉

ikke
14. mar 2012

@momicek no v prvom rade si skontroluj, ci mlieko uz nie je po zaruke, ked ho mala tvoja sestra 9 mesiacov v skrini. samozrejme predpokladam, ze ti nedala otvoreny sacok...!
a mozno by stalo za to sa poradit aj s laktacnou poradkynou, kedze sama pises, ze maly sa prsaje dobre a aj ty chces este dalej kojit. 😉

momicek
autor
14. mar 2012

@ikke mlieko je v zaruke to bolo prvé čo sme pozerali (som predavačka tak na toto si davam pozor),a ja som asi robila zo začiatku chybu bo som nehavala maleho len max.10 minut priloženého ale asi to bolo málo ,on síce pýtal ale vždy sa dal aj učičikať dudlikom ale za 1,5hod.hladal znova a aj tá žltačka to sneho asi nejako odoberá či čo.

adanaty
14. mar 2012

@momicek ahoj, no ide aj o to, že aký Sunar ti sestra dala...oni sú odstupňované podľa veku dieťatka...vravíš, že máte 2 týždne, tak som ti našla som etiketu Sunaru pre také malé bába
http://www.feedo.sk/shop/includes/get_pdf.php?i...
...možno ti to pomôže, popr. ako hovorí ikke, opýtaj sa laktačnej poradkyne...
ak chceš anonymne, tak na feedo.cz sa skús opýtať online, vysvetli im hlavne svoje kojenie...🙂
snáď som pomohla, ahoj a držím palce🙂

monuska342
14. mar 2012

@momicek a preco kojis iba 10 minut??male babenko pije aj 30 minut to je to najhorsie pri kojeni ak mu ratas cas on sam vie kedy ma dost a potom pusti prsnik...ak mu staci tak iba koj a nedavaj umele mlieko budes mat o starost menej 😉

katy1979
14. mar 2012

@momicek suhlasim s monuskou 10 minut mu asi netaci a namiesto ucicikania si ho radsej priloz. nie cicikat dudlikom. ak si zapyta koj a je jedno ze to bude kazdu pol hodinu. nevies kolko vypije mozno pije po troskach a na to aby sa napil naraz a poriadne potrebuje zosilniet. vyskusaj uvidis umele mlieko si nechaj v zalohe keby to teda naozaj inac neslo

momicek
autor
14. mar 2012

@monuska342
@katy1979 no bohužial som robila chybu.som sice mama dvoch detí ale ako som už písala prvého som kojila minimum a sestrička v pôrodnici tak radila ale asi to bolo myslene len na začiatku a nie stale,teraz ho už nehavam ako on chce 😉 ,a prikrmujem minimum a nie ako hovorila doktorka bo by som mala každe druhé kojenie aj prikrmiť.

benne
14. mar 2012

@momicek ešte jedna vec, kedže nemáš krabicu, obsah otvoreného balenia je potrebné skonzumovať do 4 týždnov 😉

momicek
autor
14. mar 2012

@adanaty dakujem veľmi pekne a je to ten sunar ako mame,skusim aj na tu stranku napísať ešte raz dík 😒 🙂

momicek
autor
14. mar 2012

@benne dakujem za info ,ale už viem bo mi jedna mamina poslala link a tam je vlastne vyfotená krabica a už som si aj poznačila dokedy to môžme použiť,ale ešte raz dakujem 😅

benne
14. mar 2012

@momicek hej..neskoro som si to všimla.. kým som našla ja staru škatulu, v ktorej držím dvd-čka 😅 😅

monuska342
14. mar 2012

@momicek aj mne toto hovorili v porodnici ale podla mna je to hlupost nechaj maleho papat kolko chce a bude mliecka dost 🙂

katy1979
14. mar 2012

@momicek joj zlate sestricky v nemocnici keby ze sa velakrat radime nimi tak asi polovica z nas nekoji. kolko ti vypije sunaru po kojení?

ikke
14. mar 2012

@momicek hmm, 10 min. je fakt malo, aj pre zaciatok, mna na zaciatku ucili max. 20 min. jedno prso, ak este nevyplul, 20 min. druhe. myslim, ze kvoli tomu, aby si bradavky zvykli. urcite vyhladaj laktacnu poradkynu, pri dvojtyzdnovom dietati to s velkou pravdepodobnostou este lahko napravis 😉

aja2112
1. mar 2017

Ahojte mamičky pozná niekto dávkovanie sunaru ale silnejšie viem že je 30 ml na jednu odmerku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli