Sunar Premium 1 - dieťa zle spinká

evka64
1. mar 2016

Ahojte maminy, mate skusennosti s tymto mliekom? Mame 4mesacnu dceru, donedavna bola kojena ale uz odmieta cicat, tak sme presli na UM. Odkedy davame Sunar, v noci sa mi budi kazde dve hodiny od hladu, vypije celu davku a za dve hodiny opat pyta. Uz som strasne unavena, nevyspata. Som si myslela, ked bude pit UM vydrzi dlhsie spat aj 4-5 hodin :(

ruthike
1. mar 2016

Viesco, to mozes mat hladosku - od 20. Tyzdna zacni s prikrmami. Ked bude trochu navyknuta - kasu na veceru a spinka sa lepsie. Moja mala sa tiez takto zacala budit v 4. Mesiaci a preslo to az ked bola na 3 jedlach denne a 4 flaskach um - pred ranajkami, desiata, olovrant, po veceri okolo 10pm

evka64
autor
1. mar 2016

@ruthike zacala som od nedele s mrkvou a pokusam sa jej dat aj kasu na veceru, ale nechce, vypluva vsetko, musi si asi zvyknut na novu chut...len cez den velmi jest nechce a asi v noci to dohana.

ruthike
1. mar 2016

@evka64 no presne! Neboj, netrva to vecne,ak mas len jedno dietatko - spi s nou cez den - kasli trochu na domacnost;) je to dolezitejsie. Mne trvalo par tyzdnov, kym mala zacala primat prikrmy. Hlavne zachovaj rozvahu, neukazuj jej, ze ta to frustruje alebo rozosmieva, babetka to potom robia neskor pre reakciu. Mozes pridat trochu um alebo vlastneho do prikrmu, aby to lepsie chutilo a ked si privykne tak to tam davaj len po troske a potom uz vobec. Moja odmietala flasku, tak ja som sa aj takto uistovala, ze mas dost zivin. Ale nie vela um - aby ju nezapieklo

niky21
1. mar 2016

@evka64 ak odmieta cicať, to znamená, že odmieta prsník ? Skúšala si odsávať vlastné mliečo ? My dokrmujeme Sunar complex 1 tkou a spinká aj 4-5 hodín a to máme 2 mesiace. Ale trošku nás trápia prdíky a kaká tak každé 2 dni, ale ináč mu mliečko chutí, hladný po ňom nie je...

evka64
autor
1. mar 2016

@ruthike no ono je problem, ze nechce velmi ani cez den, tak 2x po 30 min....v kociku trochu dlhsie. Ved toto, uz som sa aj smiala ako to plula a bolka cela od mrkvy...musim sa kontrolovat 🙂
@niky21 ano odmieta prsnik, uz neodsavam, mliecko sa postupne straca...my sme nemali problem dokym som ju kojila a dokrmovala, vedela spat aj 5 hodin, ako sme presli cisto na umele, tak je furt hladna a nevydrzi dlho spat....my mame brusko v poriadku, kaka kazdy den, niekedy aj 2x za den...

niky21
1. mar 2016

@evka64 aj mne sa už mliečka tvorí menej a menej ☹ ale ten sunar complex 1 by som skúsila, na mall.sk predávajú aj vzorku, jednu dávku, skús, uvidíš, vraj meniť sunar premium za complex nie je problém, lebo je to taker to isté mlieko, akurát, že complex má viac tukov, preto viac zasýti.

misipka
1. mar 2016

U nas to bolo rovnako, v styroch mesiacoch presla dcerka na sunar premium, pije ho doteraz ( ma takmer tri roky ) a pamatam si na urcite obdobia, zrejme rastovy spurt, bola nedopapatelna. Potom zase jedla menej a aj prikrmy urobili svoje. Skuste pockat par dni, mozno sa to upravi ;)

maslenka47
1. mar 2016

@evka64 to mas zacarovany kruh. Cez den neje a v noci dohana - sa napraska.. a ty by si cez den chcela jest, keby si sa nacpala cez noc az po zaklopku? Ja by som sa teda to nocne krmenie snazila obmedzit vsetkymi moznymi sposobami - cumel, miesto mlieka voda, mensie davky, uspat bez krmenia.

Ved nemusi hned papat prikrmy, davky UM jej mozes dat aj cez den - napriklad hned po trenovani prikrmu.

ruthike
1. mar 2016

@evka64 inac zavinac - moj syn ma od 8-9. Tyzdnov take stavi, ze odmieta materske. Najprv som si zvysila produkciu o takych 80 ml denne aby som sa uistila, ze je mlieko a krmim ho v polospanku(uspim ho v nosici) a potom sa napapa, ale fakt neviem, uz som pocula o tolko babetiek, co zacnu takto strajkovat

ruthike
1. mar 2016

@ruthike "stavy" a "tolkych babetkach". Prepac, pisem ako nemlehet a na mobile nemam moznost opravit preklepy

evka64
autor
1. mar 2016

@maslenka47 zatial nocne krmenie neobmedzujem, pretoze reve ako paviam ked nedostane svoje, cumel nechce ani cez den nieto cez noc, vodu pluje...asi vydrzim, mozno to prejde. UM dostava aj cez den, prikrmu spapa este malicko, tak musim dokrmit.

evka64
autor
1. mar 2016

@ruthike no asi ozaj strajkuje, skusim pockat co urobia prikrmy 🙂

evka64
autor
1. mar 2016

@niky21 praveze nechcem take co ma vela tukov, uz terz dost pribera...uvidime no...

niky21
1. mar 2016

@evka64 neboj sa, môj ho papá od narodenia a je taký drobec, akurát dlhý a sestra má plne kojenú ,,bacuľku,, to nie je o mliečku, to je len mliečny tuk, ten bábätku prospieva, nepriberá s neho. Ale tú zvorku by som vskúšala, ak nepomôže, tak to nie je mliečkom.

evka64
autor
2. mar 2016

@niky21 dobre, dakujem 🙂

gabika2580
12. mar 2016

@evka64 aj ma sme presli okolo 3 mesiaca na Sunar Premium 1 a som vysoko spokojná.maly kaka 1-2 krat denne ale v noci este stále papame. Ja ho vrelo odporúčam každej mamičke. A do každej dávky pridávať detský espumisan.

evka64
autor
12. mar 2016

@gabika2580 aj nam pekne kaka, len je stale hladna a najviac v noci....tak neviem preco ju nezasyti viac, ci ma dajaku rastovu fazu alebo je to tym,ze uz sa prevaluje na brusko a je velmi aktivna?

misipka
12. mar 2016

Dcerka nebola ako male babo velmi aktivna, ale v urcitych obdobiach v noci pytala um kazde dve-tri hodiny podobne ako u Vas, bolo to dost narocne, pretoze velmi priberala a moja depka z nedostatku spanku tomu tiez nepridala. Je to tu na mk nie prilis popularne riesenie, ale dost mi pomohlo riedenie mliecka ( ale mierne ), pretoze vodu ani caj nechcela, a nechat par minut vyplakat " ze ju to mozno prejde" sa v panelaku nedalo praktikovat. Ale nakoniec to preslo a dnes mam normalne papajucu dievocku 🙂

evka64
autor
13. mar 2016

@misipka uz som rozmyslala nad riedenim, ale zatial som sa k tomu nedostala, stale dufam ze ju to uz prejde a bude normalne papat. Vyplakanie sa u nas neda praktizovat, tiez byvame v bytovke a reeeeve strasne, ze by aj mrtveho zobudila...ono sa to budenie zhorsilo po druhom ockovni, je strasne stale nervozna :( sme boli 10.3., dufam ze sa to da do normalu, bo uz sme vycerpani....

mimka1111
13. mar 2016

Vyskúšajte od Nutrilonu to mliecko good sleep ,, to je na noc mlieko ,, je viac sytive ,, 5-6 hodín si pospite aj vy aj babo 😉 @evka64

evka64
autor
13. mar 2016

@mimka1111 dakujem vyskusame 🙂

gabikacentrum
13. mar 2016

@evka64 ahoj mi mame uplne opacny problem mala nechce vobec papkat tiez sme na sunare complex ale ma strasne cierno zelenu stolicu ako blato tak mdr.nam predpisala sunar premium po tom je strasen nepokojna ako keby bola hladna ale tiez ho vela nevipie max100ml a to budeme mat 6 mesiacov a ze complex je sicie mlieko nez premium skus to nas zajtra caka aj gastro kvoli tomu ze odmieta mliecko bud rada ze ti tak papka ale mozes skusit ten complex mozno ju to viac zasiti

evka64
autor
13. mar 2016

@gabikacentrum no nasa uz druhy den stale reve a je nervoznejsia ako inokedy...cez den menej papka, zacala som uz aj so zeleninou, ale viac je na pidbradniku ako v zaludku...skusime este na noc nutrilon good night a potom uvidime, kasu sme tiez skusali, ale tiez nevydrzala dlho spat.

gabikacentrum
13. mar 2016

@evka64 moja nechce ani kasu a prikrmy tak ako u vas viac na podbradniku ja by so nemenila inu znacku aby si jej nepokazila zaludok mi sme uz menili ai 4 krat aj preto si myslim ze sme tak dopadli ale ako chces ale nutrilon dost zapeka nas bolelo brusko a aku mate stolicu po sunare

evka64
autor
14. mar 2016

@gabikacentrum ten nutrilon len na noc chcem, ci bude lepsie spat...po sunare mame ukazkovu zltoorandzovu a kaka pekne kazdy den, dakedy aj 2x za den.

evka64
autor
15. mar 2016

@mimka1111 vyskusala som to mliecko a budila sa kazdu hodinu, tak ja uz neviem :(

misipka
15. mar 2016

To mi pripomina moje pokusy s mlieckami a kasami na "dobru noc", neprisla som doteraz na znacku, ktora by naozaj fungovala, akurat som rozhodila malinkej travenie. U nas to pomaly, ale naozaj velmi pomaly preslo casom, najma ked si zvykla na prikrmy. Kazde babi je ine

evka64
autor
15. mar 2016

@misipka no ved, preto nechcem velmi experimentovat, aby este horsie nebolo. Skusili sme kasu od Hami na dobru noc a teraz ten Nutrilon a asi sa na to vykaslem, budem dufat ze z toho vyrastie 🙂 aj ked som uz vycerpana ale asi s tym nic neurobim :/

gabikacentrum
15. mar 2016

@evka64 tak tvoja je mali hladosko ta moja zas nie do nej musim tlacit mliecko a kolko ti vypije? skus jej ponuknut viac mliecka a mozno vydrzi dlhsie alebo sa v noci striedaj z manzelom aby si si aj ti odychla troska

evka64
autor
15. mar 2016

@gabikacentrum no max co vypije je 130 ml, viac nechce...manzel chodi do prace, tak chcem aby sa vyspal...musim vydtzat, vsak ono to dakedy prejde 🙂