Umelá výživa. Môžem ju odložiť do chladničky na neskôr?

macicek79
17. júl 2008

Ahojte baby,
chcem sa vas spytat, ak uz raz zarobim umelu vyzivu, a babatko to nespapka, mozem to dat do chladnicky a neskor zohriat?

emmaelzer
17. júl 2008

nie macicek, umela vyziva sa ma po 2hodinach zahodit. Podstata je v tom, ze po dvoch hodinach sa v umelom mlieku tvori bakteria, ktora je pre babo nebezpecna. Preto sa ma aj flasa po kazdom pouziti prvych 6 mesiacov sterilizovat. viem, ze u nas na SK sa to nerobi, pretoze, ked som bola na prazdninach, chcela som kupit sterilizator (tu v UK je to bezne dostat) tak ho nemali, a ani v podstate nevedeli o com rozpravam...

macicek79
autor
17. júl 2008

emmaelzer, dakujem za odpoved!
Takze v podstate 2 hodinky ju mozem nechat vonku, a potom znova zohriat? Alebo musim podavat v izbovej teplote?

sipcek
17. júl 2008

ahoj,ja davam do chladnicky,ked chcem do dvoch hodin spotrebovat,potom zohrejem v mikrovlnke alebo teplej vode a dam.Emmaelzer-sterilizator je bezne kupit v lekarni,aspon mi sme s tym nemali problem,mam Avent a som s touto znackou spokojna aj co sa flasiek tyka.Len je to dost drahe.

erikasadek
17. júl 2008

SPRAVNE CO BABATKO NESPAPKA MOZES POUZIT DO 1 hodiny spravne mas to mat aj napisane na kazdom baleni mlieka takze co sa nevypije tak vyhod max po hod.

sipcek
17. júl 2008

Na krabici Nutrilonu je spotrebovat do 2 hodin,ale postupne prides na apetit babatiek aby si zbytocne nevylievala vela mliecka.Drzim palce. 🙂

monique02
17. júl 2008

macicek priklanam sa k nazoru radsej po hodine vyhodit, ako sposobit krpcovi problemy
a emmaelzer neviem ako si prisla k tomu ze u nas sa to nerobi, sterilizatory maju u nas v kazdej vacsej lekarni (ja mam tiez avent a som spokojna) a preto ich nepredavaju az tolko, lebo vela mamiciek sterilizuje este klasicky vyvarenim flasiek v horucej vode 😉

adusha
17. júl 2008

Nesetrit, a bezpodmienecne vyhodit!! Neriskovat!

STerilizaroty - na slovensku ich maju v kazdej vacsej lekarni a v speci detskych obchodoch ich maju na 100 %. Ja mam doma avent, ale je pravda, ze som si ho spolu s ohrievacom fliac a s odsavackou avent isis dala priviest z UK, pretoze na Slovensku je to nekrestansky predrazene v porovnani s anglickymi cenami

elize
17. júl 2008

emmaelzer tiez som nemala problem kupit sterilizator. To co bol za obchod, ze o takom niecom nepoculi. Nejaka mudra teta pred dochodkom tam asi musela byt 😀

Tiez radsej vylievam. Nestoji to za to. A ked ideme von zohrejem vodu na horuco, dam ju s flaskou do termosky a v pripade potreby len zamiesam s vopred naodmerkovanym mnozstvom mlieka. Ma to cerstve a viac mu to smakuje 🙂

sipcek
17. júl 2008

Ako vidim,tak zacnem aj ja vylievat zbytok mlieka 🙂

marianeta
17. júl 2008

Urcite vylievat.
To mliecko ma uz po polhodine divnu pachut takze malemu to ani neslo,tak co nedopije necham max.10 min. potom vylejem.