Umelé mliečko Hami. Máte s ním skúsenosti?

kamajka
12. júl 2007

Pekný dník, maminky,

chcem sa opýťať, či máte niekto skúsenosti a ak áno tak aké s umelým mliečkom Hami, synček má 12 mesiacov, doteraz papal Nutrilon, ale finančne nám to už nevychádza, lebo malý má mliečko veľmi rád, tak sme sa rozhodli pre niečo finančne menej náročnejšie. Ďakujem

xxmargaretka
13. júl 2007

ahojky..
ja dcerke davam od 4 mesiaca mliecko Hami..kym som ju len kojila tak sme mali problem s bolavym bruskom a ked som presla hami tak ako by zazrakom to preslo a to som ja nejedla nic co by ju mohlo zdut..a mozem povedat,ze jej chuti..len sme mali problem ked sme chceli s 1ky preist na 2ku bo s tej 2ky grckala a tak stale davame 1ku aj ked ma uz skoro 9mesiacov,ale uz iba ako doplnok stravy..neviem ci som ti nieco pomohla..

kamajka
autor
14. júl 2007

Ahoj xxmargaretka,

už som ani nedúfala, že mi niekto napíše.
My máme trojku Hami, zatiaľ ju malému len skúšam zavádzať.
A s tým kojením - to aj my sme tak boli, to boli vreskoty....
Malého mesiac bolelo bruško, bol zpuchnutý ako žaba,
v kuse zvracal a to som tiež nič také nejedla, od čoho by ho
mohlo zduť.
No a teraz ako mu to mlieko zavádzam (raz Nutrilon, raz Hami),
má nejakú hnačku, no vlastne ani nie tak hnačku ako sr.ačku...
Tak neviem teraz či z toho, alebo či to môže byť z melóna,
predvčerom aj včera som mu dala ochutnať....
Vďaka za odpoveď.

maca793
14. júl 2007

hami je nové mliečko z radu hamilon to sa prestalo vyrábať a nahradilo ho Hami.
z finančného hľadiska je to oveľa menej finančné náročné ako nutrilon. ja dávam malej babylove3 z DM drogerie. 800g balenie stojí 189.90,- som s ním spokojná, a myslím si, že je to finančne aj v celku fajn. na mesiac nám stačia 2 balenia mliečka. skús toto. má príchuť jabĺčok. hami je balené po 600g a stojí okolo 160,-? neviem, ale skôr sa oplatí to mliečko z DM. skús vyskúšať ahoj

kamajka
autor
14. júl 2007

No, len u nás nemáme DM, ani neviem kde najbližšie je.
Počkaj, sestra vraví že je v Rim. Sobote, ja som 25km od RS, ale len jedna, tak neviem, či by som tam niečo zohnala....
Hami u nás stojí 600g 230sk! Ale teraz bolo v akcii tak som kúpila za 169sk.
Už sme ho vyskúšali, chutí dobre (aj mne).
Díky za tip.

maca793
14. júl 2007

to som rada že vám chutí ja pomaly dávam malej už normálne mliečko hlavne do grísu a niekedy keď sa mi nechce robiť mliečko tak jej zohrejem normálne a dám jej do toho granko alebo jahodové granko. tak pa 😀

kamajka
autor
15. júl 2007

Ahoj marca,

a aké staré je tvoje dieťatko? A mliečko mu už nepreváraš? My sme skúšali tiež mlieko obyčajné, ale malý ho veľmi nechcel, ale do grízu som ešte nikdy nedala umelé mlieko, ani do jedál pre malého. Tiež robím s obyčajným mliekom.
Lebo teda neviem či mu už nemusím prevárať mliečko (má 1 rok).
Priznám sa, niekedy keď je už veľmi hladný a voda je horúca, tak mu zvyknem aj doliať do fľaše trocha neprevarenej vody, aby mal čím skôr vychladnuté.....

maca793
15. júl 2007

malá má 14 mesiacov a grísik som jej od začiatku 5 mesiaca robila s obyč. mliečkom. obyč. mliečko jej nepreváram

kamajka
autor
15. júl 2007

No tak to si ma fakt zarazila,
ale tak je potom všetko ok ani ja nebudem prevárať.
Ďakujem ti pekne za rady. paa

maca793
15. júl 2007

kamajka
nie je zač, malej nie je nič nemá nijakú alergiu na mliečne výrobky, od 5 meisaca jej dávam detstké tvarohy a jogurty.
raz som sa pokúšala trvanlivé mlieko prevariť, nakoniec skyslo. ☹
tkaže ho nepreváram. do varenia tiež dávam óbyč. mlieko. 😵

xxmargaretka
18. júl 2007

ahoj kamajka..
kakacku moze mat preto,ze stredas dve mliecka..vraj by sa to nemalo..dokonca ani znacka by sa nemala vymenit viac ako dva krat..

kamajka
autor
18. júl 2007

xxmargaretka, už som na to prišla 🙂 , akonáhle sa nutrilon minul a papáme len Hami, tak je kakanica v pohode 🙂 .
Možno aj trocha tvrdšia ako predtým... Ďakujem.

xxmargaretka
18. júl 2007

neni zac 😀

zdenka821
28. aug 2007

ahojky, momentálen som šťastná že už len kojím, ale kým som ešte prikrmovala nutrilonom, malý po ňom zvrackal, tak sme sa rozhodli zmeniť značku a kúpili sme Hami1. Musím povedať, že o dosť lepšie...

maca793
28. aug 2007

zdenka821
ja som nutrilon malej dávala len vzorky, čo sme dostali od doktorky vždy sa mi po ňom vyhádzala prešla som na hami a bolo v poriadku. po čase keď sme mali 5 mesiacov som malej dávala babylove z dm ale na hami ako značku zlé povedať nemôžem. 😝

zuz11
30. apr 2008

beboo • 1d • Dnes o 13:09
Davate niekto svojim drobcom mlieko Hami 2? Ak ano ako im chuti a ako ho znasaju? Rozmyslam totiz nad zmenou a chcela by som ho zacat davat mojmu malemu po Nutrilone, na inom fore som citala ze je velmi podobne Nutrilonu kedze ho vyraba aj rovnaka firma.

Este by som prosila o nazor resp. radu, kupila som prikrm od Hipp - zmes zeleniny a az dodatocne som si vsimla ze obsahuje aj mlieko. Myslite ze to malemu 6 - mesacnemu mozem dat alebo je to riziko? Nechapem ako na to mozu napisat ze od ukonceneho 4. mesiaca...

Dakujem vopred za rady a nazory 🙂

junovka • 2d • Dnes o 13:33
bEBOO, CO SA TYKA TOHO hAMI 2.My ked sme skoncili Nutrilon 1, tak isto som zacala davat Nely Hami 2, lenze nedopadlo to dobre.Zacala mi ponom zvracat, tak sme sa vratili k Nutrilonu a pijeme ho uz dodnes, ale uz 3-ku.

jankand
30. apr 2008

beboo,
kazde babo znasa prechody rozne. V pohode vyskusaj prechod na Hami, nakolko si spravne zachytila info o tom, ze je to v podstate Nutrak, ale v inom kabate... Marketingovy tah nutricie nic viac. Ak by ti vracalo, kludne na zaciatok pouzi Nutriton aj ked sa odporuca iba do materskeho mlieka. My ho maminam odporucame a zatial mame dobre ohlasy. Kazdopadne odporucila by som aj vyskusat mliecko HiPP, ktore je velmi dobre a zatial pri nasich odporucaniach nerobilo nikomu problem. Mame vsetky druhy a v podstate aj v akcii http://www.nasimdetom.sk/hipp-2-pokracujuce-mli... alebo aj momentalne vyhodnejsie v duopacku http://www.nasimdetom.sk/hipp-2-pokracujuce-mli...
inac aj spominane mliecko Hami 2 mame momentlane za super cenu http://www.nasimdetom.sk/hami-2-600g-472.php
pozdravuje Janka 😉

lenka1smejka
7. nov 2009

Ahojte mamicky prosim vas o radu.chcela by som prejst na mliecko Hami.Mame Nutrilon2.Neviete mi poradit ci to mam spravit naraz?Nebude mat koliku?Aku stolicu mali vase deti po tomto mliecku?

junovka
7. nov 2009

lenka, urcite to nerob naraz.Musis pomalicky vynechavat davky Nutrilonu ...cize napr.das 3 davky Nutrilonu a 1 davku Hami.No a pri kazdom davky zvysujes davku Hami a znizujes Nutrilonu.Ja som takto robila , ale nakoniec sme aj tak zostali pri Nutrilone, lebo Nelinka mi zvracala po Hami a mala aj krce v brusku. 😉

lenka1smejka
8. nov 2009

a to mozem takto miesat?to som nevedela ale dakujem za radu

mimkagumka
16. nov 2009

ahoj lenka, ja som mojmu začala davať mliečko Hami asi v devaitich mesiacoch lebo nutrilon nechcel vobec piť tak sme pršli zo dna na den na Hami a velmi mu zachutilo a nemal ziadne bolenie bruska ani nic podobne...nutrilon a hami vyraba ten isty vyrobca takze tie mliecka su dosť podobne tak podla mojho nazoru mozes kludne namiesto nutrilonu skusiť dať hami a ked zachuti a nebudu problemy tak pokracovať s mliekom hami...

pajinka23
16. máj 2010

ahojte baby 🙂 potrebovala by som poradit od tych ktore maju take skusenosti..totiz moj syncek mi uz asi tyzden nechce papat vcer mliecko,ale nie vzdy niekedy si ho vypita napriklad o hodinku potom ako mu ho urobim inokedy zase az o try hodinky a niekedy mi ho nevypije vobec..Uz som zufala..Lebo mliecko vylievam za kazdym do umyvadla a ono je to taka skoda ☹ ☹ Chcem sa vas opitat ci je mozne to mliecko dat aj napr. po dvoch hodinkach prihriat.Dakujem 🙂

renika80
16. máj 2010

Ahoj pajinka, aj moj syn niekedy uplne odmieta vypit mlieko, vacsinou vtedy, ked mu idu zuby, pijeme aj my Hami od 6 mesiacov, prve tyzdne po ukonceni kojenia som mu este davala nutrilon ha, ale velmi mu to nechutilo, tak sme presli na Hami 2, potom po roku na Hami3, za mesiac mi vypije 7 baleni hami 3(600g), kupujeme aj bananove, aj to mu strasne chuti, tak odporucaju, ze po priprave to treba spotrebovat do dvoch hodin, este som sa neodvazila mu to zohriat aj po dlhsej dobe, radsej to vylejem, v tychto mliekach sa strasne rychlo mnozia bakterie, sice je uz velky, ale aj tak, kaslem na to, radsej ho vylejem

pajinka23
19. máj 2010

renika ved aj ja vylievam o sto sest..a to bananove mliecko je od kolkeho mesiaca??Ja som ho tu u nas este ani nevidela 😕

renika80
20. máj 2010

cau pajinka, to bananove je tiez od jedneho roka, podla mna ti ho urcite objednaju v lekarni, ked im povies, je v takom istom 600 g baleni, najlacnejsie som ho zatial zohnala v lekarni max, co je v tescu, tam stoji aj bananove aj obycajne 600 g balenie 7,38E

nanulik
23. mar 2011

ahoj chcela by som pridať našu skúsenosť s mliekom hami. kúpila som lebo nám došlo to čo práve pijeme. s Hami nie som spokojná 😒 malý doteraz negrckal ale po tomto mlieku to ide z neho prúdom ☹

bumbuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juana21
4. júl 2011

babule chcela by som poradit mi pijeme mliecko hami....uz asi mesiac ale malinky zacal mat hrozne riedku stolicu a niekolkokrat za den.ma to posledne dva alebo tri ndi.doteraz mal pravidelne zltu stolicku 1 az 2 krat za den.zacala som mu davat na vetry infakol...myslite ze to moze byt sposobene tym?vdaka

andymkso
18. okt 2011

Ja sa chcem opýtať my máme synčeka má mesiac mlieko som úplne stratila asi pre týždňom a tak sme dávali nutrilon ked sa nutrilon míňal tak sme postupne pridávali Hami1 ale teraz sa nám zdá že malý ho ťažko znáša a má krče v brušku vždy po papaňí dávam mu aj espumisan ale asi nepomáha ani to tak asi budem musiet sa vrátit k nutrilonu? Má niekdo podobný problém? Ďakujem Andrejka.

daniela02
9. dec 2012

Dievcata ktore pijete Hami 1 mam 6 krabic na predaj

ktore
6. jan 2013

@daniela02 ahojko nepijete hami?ci som sa splietla?