Umelé mliečko s čajíkom

janka12350
15. nov 2017

Ahojte baby čo si myslite o rozrábani UM v harmančekovom čajiku ?..dr mi poradila lebo máme tvrdu stolicu že namiesto prevarenej vody mam dat harmančekový čajik

jana_eyre
15. nov 2017

@janka12350 ja som tak davala druhej dcere - ked som odstavila umele mlieko mi uplne odmietala a tak som jej davala caj.. lenze hoci papala pekne vsetky mliecne vyrobky, mne sa to zdalo malo a tak som sa bala aby to stacilo - zacala som postupne zarabat do caju um.. mala 13m, postupne som znizovala caj a zvysovala davky UM az nakoniec presla uplne na ciste UM..

janka12350
autor
15. nov 2017

Takže jej ot nemám robiť radšej??... ona mi umele mliečko pije pekne...to mi poradila len kvoli tej stolici

jana_eyre
15. nov 2017

@janka12350 no neviem, ja som len dala svoju skusenost, preco som zarabala umele do caju.. pokial ale viem, harmancek je proti hnacke, tak ak ma stolicu tvrdu aby to nebolo este horsie.. ja davam totiz detom harmancekovy caj pri hnackovej diete.. ale mozno sa mylim a harmancek posobi celkovo proti tazkostiam so stolicou? nech ma niekto opravi..

a ako je stara dcerka? lebo je to aj alergen..

janka12350
autor
15. nov 2017

7 týždnov má tak teraz neviem

zabulienka266
15. nov 2017

@janka12350 ja som takto robila mlieko dcére. Mala takú tvrdú stolicu, ze som plakala s ňou pri vyprazdnovani. Robila som jej UM aj do slivkoveho odvaru (uvarila som slivky a do tej vody UM). Nam pomohla az zmena UM, bolo to lepšie.

marion09
15. nov 2017

@zabulienka266 z akeho na ake si presla prosim?

martinkine
15. nov 2017

Ahoj, ak mozem moj nazor.. Myslim, ze tak malemu dietatku je to velmi vela cajiku. Zober si, ze to budes podavat babu kazdykrat ked mu budes robit papat. Ak by si to chcela predsalen vyskusat, tak urcite by som to UM zarobila max 1x do dna v tom caji. Alebo radsej skus samotny cajik po lyzicke. Ak je dieta dojcene alebo na UM, ine tekutiny do 4 mesiacov sa podavat nemusia.

zabulienka266
15. nov 2017

@marion09 my sme šli z beby HA na nutrilon, ale zlepšilo sa to až keď som kupila obycajny sunar.

marion09
15. nov 2017

@zabulienka266 dakujem za odpoved

marlenka222
15. nov 2017

@martinkine skusala si po lyzicke davat 7tyzdnovemu dietatu caj? O com rozpravas? Dieta s tvrdou stolicou nepotrebuje tekutiny iba mlieko z ktoreho ho zapieka? Z coho potom zoberie hydraraciu? A co zistis z 1x do dna ked mu z 8 alebo 7 flias spravis mlieko do caju 🙄 toto su isto odskusane rady typu dostaneme sa do nemocnice 😔 rychlejsie

evitka83
15. nov 2017

@janka12350 z harmanceka ju zapecie este viac. A skusila by som skor vymenit znacku UM a pridala probiotika. Dieta ked ma tvrdu stolicu a nic ine ako mlieko neprijima, tak to z najvacsou oravdepodovnostou bude z toho. My sme menili mlieko ale z opacneho dovodu, mala hnacky. Stolica sa upravila doslovne okamzite

janka12350
autor
16. nov 2017

no to že nemala ani dva mesiace tak som nechcela meniť lebo somjej zmenila ked mala dva týždne brala nutrilon HA a tiež mala tvrdu stolicu..

kacko12
16. nov 2017

Mne tiez sestricka povedala, ze do harmancekoveho caju zarabat UM. Mne sa ale osvedcilo do fenykloveho caju. Jednu davku UM raz denne som zarobila do caju a o par dni maly nemal ziadne problemy so stolicou.

janka12350
autor
16. nov 2017

no niekto píše že zapeká zase dr povedala že riedi..dalej že potom dieťa nechce UM pis samotne atd..tak mám naozaj obavy aj niečo vyyskkušať... le posledné dni stale mliečko vyvracia nerozumiem aja hodinu dve po jedeeni a za každým jedným jedlom..bojim sa aby nemala reflux

kacko12
16. nov 2017

@janka12350 skus par dni s tym fenyklovym cajom, z toho sa aj vyprdka, nebude ju boliet brusko. Prvemu synovi to velmi pomohlo. Druhemu pomohla len zmena UM na Humanu.

lucinecka149
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veve157
20. jún 2018

Nam to tiez takto poradila dr.ze mame skusit zarobit um do harmancekoveho caju.na skusku 1-2x do dna.kedze maly sa sam malo kedy vykaka.😩ked uz je zle a je nervozny pomahame mu rektalnou rurkou.