Umelé mlieka nespĺňajú nové normy.Vedeli ste o tom?

marselitka
22. aug 2008

Ahojte dievčatá.Dovolila som si založiť novú tému,lebo dnes som sa od doktorky dozvedela aspoň pre mňa veľmi zaujímavú informáciu.Riešili sme dnes spolu problém s výberom UM a Dr.mi povedala,že vyšiel nový zákon o UM,kde sa presne určilo,čo musia UM spĺňať.A že týmto kritériam zodpovedá len Nutrilon.Ostatné mlieka musia zmeniť svoje zloženie,ale firmy majú možnosť ešte 1 a 1/2 roka vypredať svoje zásoby.Potom už v takomto zložení nesmú na trhu byť.
Veľmi ma to šokovalo,lebo keď som sa bola opýtať v lekárni,Mgr.mi povedala,že len počula o nejakých zmenách,ale nič konkrétne.Som z toho trošku zaskočená,lebo vlastne keby ma na to Dr.neupozornila,a ja by som sa rozhodla pre iné mlieko,tak svojej malej by som dala niečo,čoho sa niektoré firmy potrebujú zbaviť.
Ja chcem pre svoju malú to najlepšie.Takže,aj ked sme za týždeň nič nepribrali,ešte sa nevzdám a budem bojovať s dojčení a ak to nepôjde ,tak uvidíme.

erikasadek
22. aug 2008

neboj slovensko nie je 100 rokov za opicami t nie , ale pripajam sa k Bihan, probiatika sa pouzivaju v zapadnych krajinach uz niekolko rokov, predtym to boli len dve znacky ktore ich davali do mlieka, teraz na francuzkom trhu kazde jedno mlieko cerealne , pre deti je tym obohatene , pretoze su stym dobre skusenosti, takze teoria o tom , ze nesplnaju EU normy je pre, mna nepochopitelna, to znamena, nikde som zatial doteraz nepocula , skor naopak, treba ich davat aj vetsim detom dokonca aj starsi ludia by ich mali konzumaovat, viac, u mna to skor znie ako aprilovy zart, alebo naozaj rozsirenie falosnej spravy.

ikke
22. aug 2008

marselitka, mozes prosim zistit presny nazov toho vynosu a kedy vysiel? lebo nic nove (z poslednych 2 rokov) s nazvom "Výnos MZ SR ,ktorým sa vydáva hlava potravinového kodexu SR upravujúca požiadavky na potraviny" podla google ani stranky MZSR nevyslo... je ale pravda, ze stranky MZSR a statnej veterinarnej a potravinovej spravy maju daleko k aktualnosti... 😉

julie6
22. aug 2008

asi tak, my sme v Bruseli,a tu vacsinou maju len Nutrilon alebo od Nestle,asi nasa Beba,vyber chaby,aj co sa tyka prikrmov,vsade je cukor, sol, paradajka, mlieko,v keksikoch,tiez mlieko,susena smotana,alebo vajce,takze nie sme za opicami,

zuka
22. aug 2008

Marselitka, akekolvek su nazory mamiciek a chute deticiek 😉 , je to zaujimava informacia. Je fajn, ze si sa s nou s nami podelila.

dudlo
22. aug 2008

zaujímavé, ale firma nutricia vyrába aj mliečka Hami nie len Nutrilon.
To akože vyrábajú Nutrilon podľa noriem a Hami nie?

bihan
22. aug 2008

A ešte mi to nedá.. probiotické kvapky sa dávajú deťom takmer od narodenia pri problémoch s kolikami... tak teraz ich zakážu? Niektoré maminy by sa bez nich asi zbláznili 😅

laurita
22. aug 2008

pracujem vo pharmabiznise a usmievam sa, viem, ako to tam chodi... 😎

laurita
22. aug 2008

a ako sa posuvaju "doveryhodne" informacie 😕

horallka
22. aug 2008

laurita, a ako to tam chodí- pouč nás - čo nepracujeme vo pharmabiznise.

laurita
22. aug 2008

nooo, to je vyrobne tajomstvo 😀
ale zhruba tak, ako som si precitala prve informacie na predchadzajucej strane...
upozornujem, na nikoho nesmerujem ani neutocim, ani Hori nepoucim 😉
my sme na bebe 😕 , mali sme problemy, zelena kaka, ale vydrzali sme, no kvoli cene pojdeme na sunar od 10m, probiotika davam zvlast
nutrilon nerobi dobre kazdemu babatku,ale mne sa skor zda,ze ide tu o nieco viac, posielaju dvd,kde je tlaceny nutrilon a ze by bol jediny naj na slovensku, to zas nie... keby to bolo vazne, pre babatka len to najlepsie ma byt a vsetko by sa malo spravit co najskor...
straty na krabiciach? pre pana jana, to je riziko podnikania, aj nam sa stalo a slo o uplne ine cisla...

mozno su podane veci trochu inac a ja netvrdim,ze to tak nie je, len mi to nieco pripomina...

bodka 😉

emita
22. aug 2008

😀 😀 😀
každá líška svoj chvost chváli 😀 že, laurita. To si poviem vždy keď mi dôjde nejaká reklama ktorá vraví aký je Nutrilon úžasný

erikasadek
22. aug 2008

ved hovorym je to skor reklmamny trik, hlavne detska strava, podlieha prisnym kontrolam, pokial je problem tak su okamzite stahovane strhu, a verejne oznamovane, 😉
a nie cakanie , pokial zmiznu zasoby a potom prestaneme, vidite v tom logiku.

horallka
22. aug 2008

laurita, ja som dosť dobre nepochopila z tvojho príspevku o čom točíš- skús ešte polopatistickejšie- pre nás- čo nerobíme vo pharmabiznise. 😉

laurita
22. aug 2008

horalka, ved emita a erika to tu zhrnuli 😉
nechcem zaujimat opacny nazor ako zakladatelka tejto temy,ale sa mi zda,ze toho nutrilonu je tu trochu vela, l
proste existuju formulky a tahy
nezda sa mi, ze len jedno jedine UM splna normy
preco to nebolo v TN na markize? ved ona si na niecom takom zgustne
deticky - to je dost citliva tema, veci sa musia riesit okamzite, nie o pol roka a uz vobec nie systemom lekar posuva info pacientom, co bude...ved ludia mozu spanikarit, co to preboha detom davam?!...
a tak dalej, nechcem to rozoberat, mozno je za tym fakt nieco, clovek niekdy nevie 🤐

annag
22. aug 2008

o tomto je tu reč:

Vestnik MP 14/2007 zo dna 13:8:2007

Výnos Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 25. júla 2007 č. 16826/2007-OL, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca požiadavky na potraviny na osobitné výživové účely a na výživové doplnky

erikasadek
22. aug 2008

ANNAG KED MOZES TAK HOD link, ved to nacitava neskutocne pomaly, a ktomu je tam toho vela , tak nam ulahci pracu prosim ta

zuz11
22. aug 2008

dobre som sa zasmiala aka dobra reklama 😀
ak by to bola pravda ze su tie mlieka nie ok tak ich okamzite stiahnu toto je fama jedna teta povedala 🤐 nadalej budeme ficat na francuzkom mlieku a vobec nemam obavy ze nerobim to najlepsie pre moje dieta, rok som ju plne dojcila to je to najzdravsie mlieko, az za nim je n....... 🤐 ale to je na inu temu 🤐

jaja0110
22. aug 2008

Len pre informaciu, v lekarni v Martine kamoska kupila Nutrilon kde uz je na skatuli napisane "od ukonceneho 6. mesiaca" (podla noriem EU), doteraz tam bolo do 5. mesiaca.... takze veci sa uberaju istym smerom 😕

erikasadek
23. aug 2008

je mi luto ja tam nic co sa tyka mlieka nenachadzam, vy ano?
co sa tyka tych mliek jedne su do 4 mesiaca , niektore, do 5 , a su aj vynimky do 6 mesiaca, zalezi od znacky a kompozicie.

petulienka
23. aug 2008

hm zaujiomave, a ktovie co by povedala pani doktorka, keby dieta Nutrilon odmietalo, bohuzial ked mu nechuti, co mam mu ho davat na silu? My sme na Sunare, vyrastli sme na nom aj my a malemu tak chuti.... 😉 Myslsim si ako tu uz niekto pisal, ze ista pani doktorka o ktorej je rec, ma asi nejaku nepisanu zmluvu na reklamu Nutrilonu. 😕

zanetak
23. aug 2008

no ja som tiez z toho trochu mimo, pretoze mala bude mat 5 mesiacov a chcela som prejst na nutrilon2, ale teraz som na ich stranke natrafila, ze nutrilon2 sa ma pouzivat az od ukonceneho 6.mesiaca. Takze asi budem pokracovat nutrilonom1. A tiez na tej stranke este pred mesiacom bolo od 5 mesiaca. Keby som si tuto temu neprecitala, tak ani si nevsimnem ze to zmenili.
Zaujimave je , ze iba prepisu cislo na krabici a uz splnaju normy EU 🙂

zuka
23. aug 2008

Musim napisat, ze je zaujimave citat reakcie a nazory. Zjavne su to mamicky, ktore davaju detickam ine mlieka, ktore spominanu doktorku obvinuju zo sponzorovania firmou Nutricia.
Je ok, ak niekto nesuhlasi, podstatny je instinkt matky. Ale zase bolo by fajn, overit si info.
Ja som dokument nasla.

http://www.land.gov.sk/index.php?start&navID=12...

Na tejto stranke najdete Vestník MP SR, čiastka 14/2007 (vystavená 23-08-2007) a je to VYNOS 52

grmitko
23. aug 2008

moj nazor je, ze pani doktorka dostava pekne darceky od mutrilonu, myslim si, ze keby naozaj boli ostatne mlieck zavadne, okamzite by ich stiahli z trhu bez ohladu na straty, a napriklad nasi chlapci nutrilon neznasali 😀

erikasadek
23. aug 2008

tak ja som si to zhruba v rychlosti preletela, ak to dobre chapem , tam sa jedna aby mineralne latky bielkoviny, a a udaje o mnozstavach boli v normach, EU, oznacovnie, na etiketach bolo dobre oznacene, ak su latky ktore by mohli sposobyt, alergiu , aby to tam bolo , ja som nic nenasla, aby mlieka, boli vadne, ze nesplnaju normy to neznamena, ze, su nevhodne pre deti, alebo zavadne, proste u nas sa dava tolko vitaminov, a zeleza a bielkovyn, a Eu sa dava vyssie alebo nizsie,
pre mna to bol predcasny alarm, tieto mlieka ktore mate na trhu , nie su niako hygienicky a lebo inac vadnek spotrebe.
tot vsio

bubba
23. aug 2008

pozanm vela mamin co sa stazovali na nutrilon,ze im deti z toho grckali co keby len grckali,ale ze to letelo z nich von na meter..a pritom aj u nas je najodporucanejsi i ked nasa detska hovorila hned o Bebe ale prospektov sme najviac dostali od nutrilonu a ak s apamatate tak nutrilon posielal aj vzorky mlieka domov aj vzorku kase a dokonca aj dve dvdcka o zdravotnej starostlivosti....proste ja som nikdy nic neposielala cize mi to pripadalo akokeby oni mali infosky o vsetkych rodickach a automaticky ich chceli zaradit medzi svoje "zakaznicky"maju velku kampan mozno si to ani neuvedomujeme a tiez som toho nazoru ze toto patri medzi tie kampane ociernovanie inych spolocnosti...

asitka
23. aug 2008

ako nič v zlom...my fičíme na bebe ha....a doteraz sme nemali najmenší problém....ani s bruškom...ani so stolicou....a keby fakt nesplňali normy....a splňal ho len nutrilon...tak verím, že už dávno by samo ministerstvo dalo info do meeeeedií a nečakalo na spotrebovanie prebytočných škatuúľ...predssa si nikto nevezme na triko nejakú hroziacu katastrofu...v podobe nekvalitného detského mlieka....niekedy mi až rozum zastáva, čo sa tu všetko popíše.... 😠

bubba
23. aug 2008

to este zistim ako je to s tymi normami EU a dam vam vediet lebo moja teta ma s tym troska do cinenia 😀 😀 teda je managerkou aj oddelenia co ma na starosti vyrobu distibuciu a predaj beby(a maju tam aj specialnu laborantku nejaku medicku ci makrobiologicku ci co) takze ta to bude 100 percentne vediet.podam info 😉 😉

jevel
23. aug 2008

určite ostatným umelým mliekam nič nie je a nie sú menej kvalitné ako nutrilon, len po novom asi nespĺňajú niektoré prísnejšie normy EÚ. A nasvedčuje tomu aj to , že výrobcovia ostatným UM majú toľko času na dopredanie zásob(to by si nemohli dovoliť nechať na trhu ak by boli závadné 😉 )

My pijeme nutrilon HA 2 a teraz už prechádzame na obyčajný nutrilon 3. Aj môj prvý syn pil Nutrilon aj malá - nemali sme s ním žiadnu zlú skúsenosť. Ostatné sladšie mlička malá nechce vypiť.

jevel
23. aug 2008

bubba - budeme čakať čo zistíš nového 😉