Umelé mlieka nespĺňajú nové normy.Vedeli ste o tom?

marselitka
22. aug 2008

Ahojte dievčatá.Dovolila som si založiť novú tému,lebo dnes som sa od doktorky dozvedela aspoň pre mňa veľmi zaujímavú informáciu.Riešili sme dnes spolu problém s výberom UM a Dr.mi povedala,že vyšiel nový zákon o UM,kde sa presne určilo,čo musia UM spĺňať.A že týmto kritériam zodpovedá len Nutrilon.Ostatné mlieka musia zmeniť svoje zloženie,ale firmy majú možnosť ešte 1 a 1/2 roka vypredať svoje zásoby.Potom už v takomto zložení nesmú na trhu byť.
Veľmi ma to šokovalo,lebo keď som sa bola opýtať v lekárni,Mgr.mi povedala,že len počula o nejakých zmenách,ale nič konkrétne.Som z toho trošku zaskočená,lebo vlastne keby ma na to Dr.neupozornila,a ja by som sa rozhodla pre iné mlieko,tak svojej malej by som dala niečo,čoho sa niektoré firmy potrebujú zbaviť.
Ja chcem pre svoju malú to najlepšie.Takže,aj ked sme za týždeň nič nepribrali,ešte sa nevzdám a budem bojovať s dojčení a ak to nepôjde ,tak uvidíme.

bambucinka
22. aug 2008

Zaujímave.....no ja som už dlhšie rozhodnutá že malému budem dávať Nutrilon, ked mu už MM stačiť nebude.

alififi
22. aug 2008

len ci pani Dr nebola s firmou Nutrilon na vylete v Alpach 😀
keby to bola nejaka tragedia, tak urcite nebudu moct predavat ostatne firmy mlieko este jeden a pol roka 😉

capricieux
22. aug 2008

😀 😀 😀

titkovamiriam
22. aug 2008

ved tie mlieka sa u nas nevyrabaju tak splnaju normu eu 🙂

jahodka11
22. aug 2008

marselitka-tak nahodou ja davam nutrilon 🙂 ale tiez si mysllim, ze je to kontrolovane a nemozu byt druhe mliecka zavadne alebo nevhodne....bohvie o co ide 😒

marselitka
autor
22. aug 2008

Toto je vraj nové nariadenie,nový zákon-ja som to aj pozerala na stránke ministerstva zdravotníctva a je to tam popísané,čo musí UM obsahovať-ale mi to veľa nehovorí,to chce farmaceutické vzdelanie.Firmy sa musia presne podľa toho riadiť.
Pani dr. mi povedala,že vraj to bola už len otázka času,lebo vraj si už firmy robili čo chceli.Kadečo si tam pridávali a tvrdili,že sú preto najlepší.Vraj to bude takto lepšie,lebo aj mamička bude mať istotu,že čo dáva,dáva dobré.Vraj boli mlieka veľmi kalorické,maqli veľa cukru a že nesmú byť v nich probiotiká.Že je to vraj doslova zakázané.
Aj ja som bola prekvapená,prečo teda ešte 1+1/2 roka môžu byť na trhu.Ani moja dr.s tým nesúhlasí,vraj je to dlhá doba a keď už,tak ich mali stiahnúť hneď.Je to možno dohovorené aj s firmamii,aby nemali také straty.
A ešte mi povedala,že jednotky sa majú dávať do pol roka,to je vraj tiež novinka od začiatku tohto roka a že na krabiciach sa to bude postupne prepisovať.
Asi v tom bude poriadny zmätok.
Ale pýtala som sa aj kamarátky z iného mesta,čo ma malého,či to počula,tak jej to dr. povedala už pred mesiacom.TAk to my sme boli ešte v brušku 🙂

martina46
22. aug 2008

A nutrilon náhodou neobsahuje probiotiká?

marselitka
autor
22. aug 2008

Nutrilon obsahuje vraj vlákninu,ani nie probiotiká.Ja som v tom mala tiež chaos.Aký je rozdiel pre a pro BIOTIKÁ.Dnes som bola v poradni vyše hodiny,ešte že za mnou nik nebol.Takže Martinka,podľa posledných info od dr. - 🙂 - sú probiotiká-živé kultúry a prebiotiká-vláknina-potrava pre to zdravé,čo sa v tom detskom črievku nachádza.

susik77
22. aug 2008

aj nutrilon obsahuje 😎 tiez si myslim, ze firma nutricia asi dava pani doktorke dobre darceky 🙂

marselitka
autor
22. aug 2008

susik,myslíš,že nutrilon obsahuje živé kultúry?pozerala som to teraz aj na web stránke-tak je IMUNOFORTIS-vláknina.

sasenka
22. aug 2008

my sme dávali Nutrilon, tzo všetkého ostatného mlieka sme mali problemy s kakaním, takže na tom niečo bude 😉 Ale od roka už na tom nezáleži, už malemu nevadí, a davame aj Sunar, Hami, teraz pijeme polské mlieko Junior od Nutricie... ale už papá všetko možné, takže to mlieko už je taký doplnok.

To aj moja Dr. vravela, že je lepšie radšej o mesiac dlhšie dávať jednotku, ako prejsť o týžden skor na dvojku. Ja som sa totiž pýtala, lebo sme mali 1 do zasoby, či to ešte može aklo 5-mesačný piť alebo si to mam nejako vymeniť v lekárni.

susik77
22. aug 2008

toto je zo str. www.nutrilon.cz: Každá maminka chce, aby její dítě bylo zdravé, a proto mu dává to nejlepší. Nejlepší výživou je pro miminko mateřské mléko. To obsahuje unikátní látky, které významně podporují imunitní systém dítěte. Pokud kojení není možné, doporučujeme podávat kojenecká mléka Nutrilon s novým systémem ochrany – IMMUNOFORTIS®.

Co je IMMUNOFORTIS®?
Jde o nový název pro patentovanou smes speciálních prebiotik, které jsou přidávány do Vašeho oblíbeného Nutrilonu. IMMUNOFORTIS® podporuje imunitní systém Vašeho dítete po vzoru mateřského mléka. Účinky IMMUNOFORTIS® byly oveřeny klinickými studiemi.
O Nutrilonu
Kojenecké mléko a kaše Nutrilon posilují imunitu po vzoru mateřského mléka. Obsahují patentovanou prebiotickou směs Nutricia, která prokazatelně posiluje složky imunitního systému dětí.

Nutrilon rozumí potřebám imunitního systému dětí. Dětem, které nemohou být kojeny, nabízí Nutrilon vysoce kvalitní výrobky až do 3 let věku.

Proto i já, stejně jako většina dětských lékařů, doporučuji maminkám Nutrilon.

marselitka
autor
22. aug 2008

susik-ale tam nie je písané o probiotikách (živé kultúry),tam sú spomínané práve tie PREBIOTIKÁ- čo je vlastne vláknina a v tom je ten rozdiel.V iných mliekach sú živé-probiotické kultúry.

bihan
22. aug 2008

Aj v Activii sú probiotické kultúry a lekáry ich odporúčajú ako prvé jogurty.
UM majú všetky veľmi podobné zloženie a nechce sa mi veriť, že jedine Nutrilon už teraz spĺňa nejakú náročnejšiu normu...

martina46
22. aug 2008

Marselitka, vidíš, tak to som ani nevedela...

marselitka
autor
22. aug 2008

tak sa skús na to opýtať nabudúce svojej dr..Ale ja som to pozerala na str.ministerstva zdravotníctva a volá sa to Výnos MZ SR ,ktorým sa vydáva hlava potravinového kodexu SR upravujúca požiadavky na potraviny.Škoda,že nie som PC talent,lebo by som to poslalastiahnuté ako prílohu

adetka
22. aug 2008

a preco potom tolko pisu o tom, ako su probiotika dolezite aj pre male deti?

adetka
22. aug 2008

Mirka bola od narodenia na Babe HA, kde su probiotika...

nejak tomu tiez velmi neverim...

dididi30
22. aug 2008

ja som pri malej pouzivala nutrilon a ked prestanem kojit tak len nutrilon v anglicu aptamil 😉

marselitka
autor
22. aug 2008

určite sú,ale sú aj dve skupiny ľudí a ich názor na to.Niekto povie,že to to taká novinka-booom.Ale v našom tele je strašne veľa kultúr-milióny.a keď sú v mlieku,tak tam je len jeden -dva druhy.a nikto ešte nepovedal,aké množstvo je účinné,koľko ich treba dať.a čo s nimi robí prevarená voda a kyslé prostredie v žalúdku.Ja to ešte neprebádaná oblasť,ktorú treba preskúmať.
takže keď je v črievku veľa zlých baktérií a dáme tam 1-2 dobré,tak sa može stať,že aj tie nám zahubia.
ale nemusíme.To je ešte stále v rovine úvah.
ale keď dáš bábu prebiotikum-vlákninu-potravu pre dobré baktérie,tak ich vlastne vyživuješ a podporuješ ich rast.Aj keď ich je napríklad menej,keď sú ohrozované alebo napádané tými zlými.Ty posilnuješ a živíš vlastne tie dobré a oni sa potom bránia.
a v tom je ten rozdiel.
lebo napríklad živú kultúru nesieš dať nedonosemému bábu,ale prebiotikum ano

adetka
22. aug 2008

marsel... uvidime, co ukazu dalsie vyskumy... ja zatial probiotika povazujem za dobru vec... Mirke ich teraz zacinam davat vo forme lieku... kedze o tyzden ide do jasliciek... a chcem jej zvysit imunitu (mliecko mi od 15. mesiacov odmieta)...

zucha
22. aug 2008

bihan, jogurt ale nemoze porovnavat s UM, ktore by dieta mohlo pit od narodenia. Jogurty az od 10. mesiaca. To uz ziva kultura az tak neublizi a dieta uz je niekolko mesiacov aj na prikrmoch.
Ja tomu Nutrilonu tiez doverujem asi najviac.Skusali sme aj ine, ale mali sme tiez problem so zazivanim.
Aptamil je to iste, ako Nutrilon. Maju ho aj v susednom rakusku a o 100Sk lacnejsie. Dokonca ma aj ine urcenie veku, take citlivejsie. Nutrilon je od narodenia po 5 mesiacov, potom od 5 do 11. Aptamil je od narodenia do 4, potom od 4 do 8, od 8 do 12 a potom od roka je zas nejake specialne.
A nemyslim si, ze ta lekarka, ktora na to mamicku upozornila dostava nejake zvlast darceky od firmy. Verim, ze to povedala v dobrej vole a ked dotycna mamicka o tom nasla aj clanok, tak je to asi pravda

k.a.t.k.a.
22. aug 2008

aj ja som dávala Miške od 2 mesiacov mlieko Baby lactum s prebiotikami aj probiotikami, nevidím v tom žiaden problém, rohy jej nenarástli z neho, zdravá je jak buk, antibiotiká ešte nemala a ani kolikami netrpela. A aj tak by som sa v prvom rade riadila potrebami dieťaťa, lebo ked jej raz to super mlieko Nutrilon nerobí dobre tak prejdem na iné, aj ked dr. hovorí že "nesplnaju normy", čo sa mi zdá ako riadny blud.

k.a.t.k.a.
22. aug 2008

a ja som tiež odchovaná na sunare, keby ten sunar z tej doby dnes preskumali, tak by asi oči prevracali, no ale som tu zdravá a živá 😀 zase netreba pri každej novej správe a výskume hned híkať 😉

marselitka
autor
22. aug 2008

zucha,&´dakujem za tvoj názor.Súhlasím s Tebou,ale aj s ostatnými dievčatami.V každej je kus pravdy.Aj TY adetkamáš pravdu.Ale naozaj ide o to,že živé kultúry by sa nemali dávať deťom do 1/2 roka,lebo nie je overená ich účinnosť a to,čo robia.V neskoršom veku sa s tým ľudské telo vysporiada,ale taký drobček je na to citlivý.Aj ja som jedno obdobie užívala probiotiká,lebo som mala problémy ,ale keď som začala pátrať po výsledkoch-aj na nete,tak som nadobudla pocit,že ublížiť neublíži a či pomože-tak to uvidíme.Je to individuálne.Ako si nevie niekto predstaviť život bez vitamínov,iný tiež niečo potrebuje a verí tomu.Ale aj ja som za to,aby nám tieto veci pomáhali

zucha
22. aug 2008

k.a.t.k.a. nikto tu nenapisal, ze ine mlieko skodi, ci nebodaj su z neho deti chore 😉 Ide len o splnenie normy pre EU a ked uz tam raz sme, tak sa musime tomu podriadit a to je spravne. Aj mne napriklad mama davala zuzlat rozky od piateho mesiaca a som tu. Ale teraz sa preferuje nieco ine. Je samozrejme, ze ak dieta odmieta Nutrilon, nebudem mu ho na silu pchat a skusim nieco ine. A po tom roku a pol aj tak vsetky znacky budu splnat to, co maju, takze ide len o to, ze v tuto dobu je to zatial len nutrilon, ale cochvilu to budu aj ostatne mlieka, takze to nie je propagacia znacky, ale objasnenie urciteho faktu

franziska
22. aug 2008

no cudujte sa svete, ale moja mala praveze vsetky mlieka moze akurat nutrilon nie, lebo mi z neho aj v 11 mesiacoch kaka 5x denne. Ked jej dam sunar, alebo ine tak iba 2x a je urcite rozdiel ked ju prebalujem pokakanu 2x denne alebo 5x denne, asi

franziska
22. aug 2008

prepacte mala mi to odklikla skor ako som stihla dopisat

vezmime si nas, ked sme boli mali bol iba sunar a tu sme 😉

k.a.t.k.a.
22. aug 2008

no však to že splnenie normy pre EU, nemám nič proti tomu, ale čo Slovensko je 100 rokov za opicami alebo čo? to som teraz akože moje dieťa do 1,5 roku trávila jedmi ? zase v tých mliekach nemože byť až taký rozdiel, to nech mi nikto nevraví, len tí tam hore si potrebujú zase niečo odfajknúť

adetka
22. aug 2008

tiez si myslim, ze probiotika mozu pomoct.. vlaknina je tiez dolezita... ale aj probiotika... a v spravnej miere aj od narodenia