Umelé mlieko. Do akého veku ho dávať?

jona74
8. máj 2009

Mozete poradit?Maleho som kojila bohuzial do 5.mesiaca potom sme presli na mliko Hipp ktory znasal a znasa velmi dobre.Dnes ma 16.mesiacov a robim mu sem tam krupicu alebo puding aj s kravskeho mlieka 3,6 znasa ho dobre nehnackuje, nezvracia a ani nema zapchu.Vzdy rano a vecer mu davame este 200ml mlieka Hipp je neaky vek dokedy je nutne podavat umele mliko ked toleruje aj kravske?Vsetky mudreknihy pisu ze do 3 rokov aku mate skusenost ? 😉 DIK

jaja0110
14. máj 2009

Aj my davame Activiu, ale len sem tam, hlavne koli probiotickym bakteriam...activia je jeden z jogurtov ktory ma predlzenu trvanlivost, co "o niecom hovori"...moja dokina tvrdi (trocha sa vyzna 😉 ) ze tie probioticke bakterie su len reklamnym tahom, kedze nie je sanca, aby v mliecnom prostredi jogurtu, mimochodom s trvanlivostou dva tyzdne a viac, vobec prezili.... ale aj tak ich sem tam kupujeme 😉

jaja0110
14. máj 2009

Kukam jednu activiu mam v chladnicke, a trvanlivost ma 28 dni... 😝 😝 ale chuti nam 😀

susik77
14. máj 2009

jaja: aha, to jezvlastne...my kupujeme Holandiu , obsahuje bifi bakterie, myslela som, ze je to jeden z najlepsich jogurtov pre deti a pozeram, ze ma trvanl. do 29.5 😕 tak potom teda asi ziadny jogurt nie je ucinny 😕

jaja0110
14. máj 2009

...no ono je to tak...Komercne jogurty na to aby mali dlhsiu trvanlivost su rozne konzervovane a stabilizovane, co ich biologicku kvalitu a obsah uzitocnych probiotik hodne znizi.... 😒 ale kazdy produkt ma nejake plusy aj minusy, tazke je vybrat to "naj"... aj preto mi tie "reklamove produkty" kupujeme len striedmo 😉

susik77
14. máj 2009

prave holandia je prirod. jogurt, neobsah. ani konzervanty, ani nie je reklamovany...musim si nieco o tych probiot. jogurtoch nastudovat-ako to s nimi vlastne je...
a ktore su vlastne nekomercne jogurty? 😅

jaja0110
14. máj 2009

My kupujeme Zvolensky smotanovy biely, Coop jednota smotanovy biely a Tami-smotanovy jogurt biely a sem tam activiu bielu 😉 vsetky maju zive mikroflory alebo probioticke kultury, su plnotucne a biele - to su 3 veci ktore ja pozadujem od "dobreho jogurtu" 😎

bzuco
14. máj 2009

mne dr. povedala presne to, čo akejke 😉
ja už teraz dávam na striedačku UM a KM...ráno a večer má vždy sunar a cez deň ak si pýta, tak dám KM

zitaje
14. máj 2009

Inak baby moja sestra robila jeden cas na mliecnej farme, a od nej viem, ze v EU je zakazane davat do mliecnych vyrobkov konzervanty. Takze ak tam nejake su, su v ochucujucej zlozke.
Ja som sa dnes pozrela na smotanovy jogurt, ktory som na vas popud kupila dcere: a zlozenie sa zacinalo ze smotana. Takze my sa vraciame k 3%-nym jogurtom, ktore su z plnotucneho mlieka. 😉
A ako je to s acidkom? Mne pride acidko lepsie / zdravsie ako jogurt. Ale to je cisto pocitova zalezitost, nijak som to neskumala.

susik77
15. máj 2009

baby, ono su tie smotanove jogurty asi lepsie pre vacsie deti-po roku. pre mensie su lahsie stravitel. tie obyc. jogurty, samozrejme nie nizkotucne.

martina46
15. máj 2009

Ale ten smotanový zvolenský, tá chuť! 😀 🤐

akejka
15. máj 2009

zitaje s acidkom ti neviem poradiť...spýtam sa v poradni dr...ani som sa nikde nedočítala, či sa už po roku odporúča kyslomliečny produkt...ale asi nie je problém...dr. nám hovorila, že okrem orechov, medu a húb môžme papať teoreticky všetko...

jaja0110
15. máj 2009

Kyslomliecne vyrobky by sa mali podavat od 1. roka...ved activia je kyslomliecny vyrobok, ten my jeme, lebo Acidko nam nechuti, ani biele ani ochutene... 😉

susik77
15. máj 2009

teraz som nasla na nete, ze medzi kyslomliec. vyrobky patri jogurt, tvaroh, kefir. Z toho urcite jogurt sa moze tusim od 8.mesiaca, tvaroh od roku a kefir netusim 😕

jona74
autor
23. máj 2009

konecne som sa sem dopracovala 😵 Vidim ze ste sa tu rozkecali ale chcem vam vsetkym podakovat za rady.Naozaj si musim vybrat sama co nam bude vyhovovat obom je fajn precitat si aj ine nazory a priznam sa aj o tych jogurtoch to bolo fajn tiez som sa trochu poducila 😅 tiez to striedam vacsinou vsak kupujeme probioticke mozno je totiez reklamny tah ale aspon sa znazim mat ten pocit ze je to zdrave 😀

sirinka
24. máj 2009

kyslomliecne sa mozu davat od kedy zavadazate mliecne vyrobky...ja u kojeneho dietata povazujem za hranicu 10. mesiac u nekojeneho 9.mesiac...
takze kludne aj neochutene acidko, ja som od zaciatku davala malej iba zvolensky smotanovy, prípadne klasicky od madety v skle...
tvaroh od roku a s mierou...

benkovamartina
14. jan 2012

Mamičky. malinký má 15mesiacov a pije vela umeléo mliečka, v noci aj 4 flašky po 120 ml a cez den 1 počas spánku. Normálne mliečko nechce a ani nič iné namiesto toho, ihned to zistí aj ked je v polospánku.
Ako ho prekabátiť? dakujem

laska.nezna.hranic
14. jan 2012

@benkovamartina - v patnácti měsících pije jen po 120 ml max. v pěti dávkách a to ti přijde moc? 120 mi syn pil ve dvou měsících a od třech je na 150 ml. v roce mi ten starší vypil celou láhev na jednu dávku, přičemž alespoň dvě by do sebe denně měl dostat. pokud ti mléko malý jinak odmítá, tak buď ráda za to, jak to je. starší syn mi od devíti měsíců pil mléko jen na snídani, nevěděla jsem, co dělat, abych do něj dostala víc. kaše nechtěl vůbec. ve dvou letech zlom a po UM je jak divý, dá si ho minimálně 3x denně a já jsem moc ráda. proč dávat prckům neupravené kravské mléko? ušetříš? peníze možná, ale malému to nic nedá...

benkovamartina
14. jan 2012

@laska.nezna.hranic Dakujem za názor, v noci by vobec už nemal mliečko a my už papáme všetko. Je velký jedák, ked niekoho vidí jesť, papá aj on, bez ohladu na to, či je najedený alebo nie.
Nechcem aby už v noci jedol, doktorka nám ja čaj zakazuje dávať ale aj ja sama sa chdoím v noci napiť, to je prirodzené.
Ps : náš malý je na MK od 4 mesiaca zo zdravotných dovodov a nikdy viac ako 150 ml naraz nevypil.

yvetulka
14. jan 2012

@jona74 napr. na sunare 24 je napisane, ze je vhodne od 2 rokov do 6-tich, takze niet o com.

katy1979
14. jan 2012

@benkovamartina len teraz chces vediet ci davat aj nadalej UM alebo skor ako ho odnaucit v noci pit?
ked ide o UM pri prvom som bola tiez toho nazoru ze ho bude pit co najdlhsie. pil ho skoro do 4rokov vecer pred spanim. ine mlieko nechce takze nepije ziadne.
mladsí sa na UM naucit nenechal teda vsetky pokusy boli marne takze zatial kojeny a potom predpokladam ze zasa ziadne.
po dlhych uvahach a pytania sa lekarov som dospela k nazoru ze KM kludne po roku ak ho dieta chce a znesie.
tie pokracovacie mlieka su v podstate susene mlieko a par vitaminov.
a ked v noci nie mlieko daj vodu po par nociach prestane pytat aj to

laska.nezna.hranic
15. jan 2012

@benkovamartina - já vím, že v noci už by vzhledem k věku neměl. starší mi v půl roce spal celou noc (od cca 21:00 do 08:00), ale beru to tak, že lepší do něj mlíčko dostat takhle, než aby ho nepil vůbec. i když chápu, že by ses už asi potřebovala vyspat. já bych to tak dlouho asi nedala, to tě obdivuju 🙂 naštěstí druhý syn je velký spáč po mně a v noci mám klídek (ne že by mi bylo zatěžko mu posloužit, jen je fajn spát víc než dvě hoďky v kuse 🙂)
to, že ti pije malé dávky, není to tím, že mu nechutná, že tím jen zahání největší hlad, případně žízeň? a máte dudlíka? třeba mu jen chybí to cumlání...

tami9
16. jan 2012

mhzg

tami9
16. jan 2012

ospravedlnujem sa za omyl 😅

lucka023
16. jan 2012

ahojte.my sme s malou chodili na gastro lebo mala reflux a sama doktorka nam povedala,že ak nam to finačna situácia dovoli tak jej mame davať UM do troch rokov ak nie tak od roka kludne kravske mlieko plnotučne a to iste nam povedala aj naša pediatrička... 🙂 🙂 🙂 🙂

benkovamartina
16. jan 2012

@lucka023 takéto niečo som potrebovala počuť, čo na to iné doktorky.
Keby iné mliečko chcel ale nechce, dosť papá mliečnych vecí ale samotné mlieko nie, ani kakao, ani vaniklkové mlieko balené ako džúsiky ani nič podobné....