Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirka285
29. aug 2010

caute kocky 🙂 citam tuto temu uz dlho,nakolko aj moja mala je na Nutraci...ja jej davam ten obycajny,stiahne 120 ml kazde tri hodky a je spokojna...stolicu ma stale makku a obcas ked sa nevie vykakat jej uvarim kamilkovy caj,ktory tu niektora z vas poradila..inak velka vdaka,funguje u nas super 🙂 mala tiez prestane hocikedy v polke jedenia pit,a zacne sa krutit a revat,najprv som nevedela co jej je a teraz uz viem ze len si potrebuje odgrgnut a pokracuje v jedeni...

ija1
29. aug 2010

mirka to kruceni a rvani delala posledni tydny taky u nutrilonu ha,ted u beby ha vubec...je to lepsi u nas na streva,asi mame citlivejsi zaludek...pije v poho bez krouceni,odkrkne a pije dal...jinak dekuju vsem za rady,bez vas by to bylo tezsi a ten kdo mi poradil flasku Lovi zaslouzi metal...

peko
29. aug 2010

Nelka se taky u posledních 30 ml strašně kroutí, vím, že si potřebuje odbrknout, ale má s tím docela problém ☹
tak že bysme taky vyzkoušely Bebu??

fukylove
29. aug 2010

@ija1 - v prvom rade som rada, ze to tak dobre dopadlo a mala je OK, mala som veru strach s tebou... 😉 a ta flaska lovi nakoniec funguje? juuuj, to som rada 🙂

kablika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka285
29. aug 2010

kocky este k tomu kruteniu a revaniu pocas jedenia...mala niekedy papa pekne,raz dva vypije celu davku a niekedy sa kruti reve pri tom,potom si grgne a dopije to,niekedy ani nedopije...neviete cim to moze byt?ja som myslela ze keby jej vadilo mlieko tak to robi pocas kazdeho jedenia ale ona to robi iba niekedy...proste niekedy papa cely den pekne,niekedy zase uplne zle....

lenocka84
29. aug 2010

ahojte kocky
prosim poradte co robit, maly mi pije podla dr. vraj prilis vela mlieka
ale ako to obmedzit? ked on potom reve, a nic nezabera
snazim sa ho oklamat vodou, ale uz zistil ze to robim, a vypluva, place
obcas zaspi od unavy z placu, ale to je fakt malo
co mam robit? ma 4m 1tt a ma 7380g, a bol predcasne narodeny

pipussa
29. aug 2010

@lenocka84
a kolko pije ??
moj ma o mesiac menej a tiez ma okolo 7kg
vo stvrtok mame lekarku a tiez sa toho bojim
ale moj pije 6x 150ml, co je 900 dokopy
je to vela ??

lenocka84
29. aug 2010

@pipussa my max do litra, obcas, teraz mal 3 dni len po 700ml denne
tak nechapem, normalne skoro na mna az kricala

sunea
29. aug 2010

@lenocka84 ty si svoje dieta poznas najlepsie! Ked je hladny, tak mu daj napapat - keby mne dal niekto miesto jedla vodu, oplieskam ho o dvere 😉 Ale nie, vazne - ked je hladny, musi papat. Tabulky hovoria, ze dieta na UM by malo denne vypit max. 1000 ml mlieka a pokial mu to nestaci, moze sa od ukonceneho 4. mesiaca zacat s prikrmami. Ale ver svojmu materinskemu citu - ked vidis, ze je hladny, daj mu najest. Ved ani my dospelaci nejeme vzdy rovnako, raz sme viac hladni, inokedy menej.

sunea
29. aug 2010

@lenocka84 doktorke asi nepasuje do jej mudrych grafov. Ver svojmu citu. Doktorka ti moze maximalne tak nieco doporucit, poradit, ale za svoje dieta si zodpovedna ty sama, tak sa neboj, daj mu papanicko, maly bude spokojnucky a ty tiez.

pipussa
29. aug 2010

@lenocka84

a ved ked len 700 tak to je malo, nie ??
to akoze drzla hladovku ? ci dietu ??

lenocka84
29. aug 2010

@sunea tiez si myslim, najviac dvihla hlas ked som spomenula priiikrm, ze aky prikrm ze on ma len 3 mesiace
ja som to ale chapala ze psychicky ma 3 mesiace, ale telicko uz ma 4m, a chce papat
aj vysku ma priemer ako 4 m dietatko tak preco nie jedenie
ako viem ze moze prist ze by mohol byt az obezny, ale tak co mam robit?

lenocka84
29. aug 2010

@pipussa nie proste ma dni kedy mu to staci
ked bol mierne nachladeny tak nevypil ani kvapku mlieka

@sunea tiez som to povedala, a je rozdiel UM a MM

sunea
29. aug 2010

@lenocka84 Neboj sa, ked sa zacne plazit, lozit a behat, vybeha vsetko - keby si videla, kolko toho nas maly dokaze zjest - kazde 2-2,5 hodiny spapa fakt dost vela jedla na to, aky ma maly zaludok, a vahovo je na uplne spodnej hranici normy, lebo od 6 mesiacov sa plazil, v 7,5 mes. sa uz dokazal sam postavit, od 11 mes. sam beha. Je silny, pevny, aj ked vyzera ako taky slížik. Neboj!

lenocka84
29. aug 2010

@sunea dnes ma dostal, o 13tej vypil 150ml, o 15tej dalsich 200ml, a teraz vecer 19:30 mal zahustene mliecko na noc, vypil tiez 200ml

fukylove
29. aug 2010

@lenocka84 - neries to... a pani dr. si nevsimaj... my sme boli na poradni ked mal Sebko nieco cez 5,5mes a mame 9kg... zabijem sa? a pritom neje vela - nie viac ako by mal... ale prosto pribera... a u nas to nikto neriesi... vdaka bohu... my sme priberali pomerne vela - ja 1,5kg za mesia... a za posledny mesiac pribral len 500g... lebo sa hyba akoby bol duracelko 🙂 Sestrina mala mala v 9mes nieco cez 10kg, teraz ma 13 mesiacov a ledva "nasplhali" 10kg 🙂 ono sa to fakt casom zrovna... prikrmy by som ale neodporucala skor ako po ukonceni 4.mes... kvoli alergiam... a mliecka nepije vela - ak sa zmesti do 1000ml denne, tak je to v pohode, len prosto pribera trosku viac z UM... sa zrovna, neboj... 😉

co sa tyka trapenia pri papkani - mne ked robi sceny SEbko, tak bud skusim prikrm alebo ma smolu a jedlo skusime neskor... ved ani mne nechuti stale jest rovnako 🙂

tadotami
30. aug 2010

@pipussa no nas tiez papa 150ml a ked tak ratam tak tiez 6x za den.dr povedal ze je to normalne.teraz ma malicko cez 5 kil.
@lenocka84 a preco si sa neopytala co odporuca?ved je od toho aby poradila nie aby hucala po tebe.

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove ahoj
my sme za 7tt pribrali 1,5kg co si nemyslim ze je take hrozneeee

@tadotami lebo mi nedala priestor, skoro ma u nej vtedy rozhodilo

fukylove
30. aug 2010

@lenocka84 - ved to je uplne super 🙂 mne sa Sebko narodil na zaciatku 37tt, mal porodnu vahu 3kg, v prvom mesiaci sme pribrali kilo, doktorka hikala, to som este kojila, ze ako super... potom sme presli na nutrilon a ako 2mes. vazil nas sumo 5,5kg 😀 takze my sme 1,5kg pribrali v priebehu styroch tyzdnoch... potom sme sa uz tocili iba tak okolo kila, v 5tich mes sme vazili 8,4kg, teraz 8,9 - za posledny mesiac sme pribrali len 500g... fakt je ale ten, ze Sebko je aj dost dlhy... mali sme nahradnu doktorku na poradni a ona mi nechcela verit, ze ma len pol roka 🙂 ze vyzera minimalne na 8 mes... 😉
ja to priberanie do roka uz neriesim, raz priberie viac, inokedy menej... ja som bola na Sunare a prezila som... prvy rok som bola poriadna gulicka a mamine vycitali, ze som tucna... potom som zacala chodit a zase jej vycitali, ze som schudla... tj - ked dieta vela pribera - doktori tvrdia, ze je zle... ked pribera malo - je tiez zle... tak si vyber.. ja osobne radsej tvrdim, ze nech Sebikovi chuti a nech pribera radsej viac akoby sme mali mat problem s jedenim 😉 vsak to vybeha...

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove tiez si to myslim, len ma strasia s obezitou kedze ma Um
ale cez den ma energie aj za mna, ja som strasne unavena, on pospi polhodku cez den a je ok
comu az nechapem,ale v noci pekne spi, tak asi vtedy pribera a cez den to chce zhodit

fukylove
30. aug 2010

@lenocka84 - keby to tak bolo s tou obezitou, tak okolo nas momentalne chodia sami tuckovia.. kedze sme generacia, ktora vyrastla viac - menej na sunare 😉 ja si myslim, ze obezita zavisi vseobecne od toho, ako sa ludia stravuju dlhodobo... bez ohladu na MM alebo UM, ak dieta bude dostavat sladkosti a nie normalnu stravu a nebude mat pohyb, tak bude "tucko"... 😉 a skus takemu drobcovi povedat - nedam ti jest, lebo si tucny... tak ta svojim placom posle do kelu 🙂
pozeram, ze mate uz styri mesiace - ides skusat davat prikrmy? 🙂 my sme zacali do 4.mesiaca, najskor len s flaskou a cez kasovy cumel, kedze Sebko bojoval proti lyzicke a tvaril sa, ze ho nou chcem zadusit... v 5.mes sme zacali papat lyzickou a na moje prekvapenie, najlepsie sa mu papkalo po leziacky... teraz papkame v polosede v kresielku alebo v autosedacke 😉 a nema problem aj s nie uplne do hladka vymixovanou stravou...

inak - my mame priserne spanky - cez den tak 2 - 3x po hodine (maximalne, obcas ale prekvapi aj dlhsim spankom), v noci sa sice budi iba na jedno papkanie, ale zvykne byt hore aj hodinu, dve...

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove no prikrmy sme skusali aj trosicku skor, maly zboznuje mrkvu, a k tomu zemiacik
za tym sa ide zabit
zatial nema problemy, papa z lyzicky ked musime lieky tak je uz zvyknuty
cez den spi doslova ako sa mu chce
ale v noci 1 krmenie, vacsinou uz tak nad ranom, a po nom este pekne zaspi
ale pravidelne medzi 5:30 az 6:30 sme hore lebo sa pokaka

mirinda10
30. aug 2010

@lenocka84 nasa tiez nechcela vodu a vyskusala si caj a ked place, tak mozno chce pestovat je to urcite z hladu
no ja by som na prikrm este nesla nakolko Patrik sa narodil ako nedonoseny a mala by si vydrzat aspon do konca piateho mesiaca nakolko mu minimalne chybaju 4 tyzdne a nemusi mat pripravene crievka na tuhu stravu to by som asi neriskovala ak je dieta donosene, narodene od ukonceneho 37tt, tak nie je problem aby sa zacalo od ukonceneho 4teho mesiaca
preco mu davas na noc zahustene mliecko je strasne kaloricke, normalne mu nestaci?
inak v roku by malo dieta z 3nasobit svoju porodnu vahu a pri nedonosenych je to 3,5 nasobok a to je priemer
nasa teraz za 2 mesica pribrala 900gr som rada uz som sa bala,ze sa to bude stale tych 200gr a mame v 24tt 7,6kg a 68cm

lenocka84
30. aug 2010

@mirinda10 prikrmy zvlada perfektne, ked som to dr. povedala najprv ma zjazdila ale potom ze mu to mam rozdelit na desiatu a olovrant
patrik mal 2200g ked sa narodil, najprv povedala ze on pribera lebo to musi dobehnut, teraz uz bolo zle
ale ked on cez den keby mohol tak vyleti z tej postielky co tak trepoce rukami nohami
a to zahustene mliecko je vlastne kasicka, normal porcia mliecka ako na kasu ale kase 1/3 davky, ze je fakt zahustene lebo obyc je za 3hodky hore, a tym padom by mal prijem mllieka ovela vyssi ako ma

nikolkaaa
30. aug 2010

ahojte mamini.ja davam malemu hami optivital ma 1,5mesiaca a davame mu 140ml ale počas papania a aj po papani nam place je strasne nespokojnií a to ma najviac trapy že po hodinke alebo 2 sa zobudi nevidrži nam spinkať a je stale hladny a aj ho bilieva po papani brusko lebo to rychlo vypije..tak neviem ako mam docieliť aby aj pekne papal a aby mi vydržal aspon 3hodinky spinkať a aby bol spokojny mame zmeniť mliecko?a aj nam dosť vracka z mliecka..dakujem

mirinda10
30. aug 2010

@fukylove tak to spanie cez den mame rovnake uz ked spi hodku tak to je vykon normalne ficime na pol hodke a uz mame iba 3 spanky za den a v noci sa budi raz na flasu a ide spat medzi 20.00-20.30 a spime max do 5.30

mirinda10
30. aug 2010

@lenocka84 a kde ho davas spat cez den, ak sa trepe v postielke daj ho na zem mozno sa ti zacne prevalovat a pouzije cast energie co ma, no ja som zistila, ze do malej mozem pchat jedla kolko chcem ale nespi dlhsie ako 5 hodin v jednom kuse skusala som vsetko a teraz jej davam vecer 180ku mlieka a uz som skusala je spat dat aj 150ku aj tak spala presne tolko ako pri 180ke a to som skusala dat aj o 6tej kasu a nic
inak u nas jeme asi kazde 4 hodky cez den
ja by som nesla na prikm na tvojom mieste je to skoro neuvedomujeme si, ze aj ked sa narodil skor, tak nie je na to pripraveny vela som o tom citala a uvidis a prevalovat sa bude neskor, chodit proste tie 4 tyzdne mu budu chybat a preto si budes musiet odpocitavat ich ked ho budes chciet porovnat ci by mal vediet a kedy
ja mam susedu co sa narodila tiez v 34tyzdni nakolko mama mala problem s pecenou tak musela ist mala von a zacali s prikrmom az od 8ho mesiaca nakolko bola kojena a o mesiac si to museli posunut aj chodit zacina az teraz ale urcite chodis aj do poradne pre nedonosene deti a tam ti co povedali?

ivanka85
30. aug 2010

kocky trochu mimo ale aj vam po porode tak padaju vlasy?co vam pomohlo alebo pomaha?

lenocka84
30. aug 2010

@mirinda10 najprv ma zato zjazdila a potom ze mu to mam rozdelit na desiatu a olovrant, a ze by sa to malo zlepsit s tym rychlym priberanim z UM
proste najprv tak a potom tak
kto sa ma vyznat