Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirinda10
1. sep 2010

@ivanek mozes aj my uz davame a mala bude mat az o 10 dni 6 mesiacov ale ma uz dnes 25tyzdnov, dr povedala ze mozeme

ivanek
1. sep 2010

@mirinda10 @exupery děkuju 😉

fukylove
1. sep 2010

@l123456 - my sme zacali cistu vodicku davat vtedy, ked sme presli na UM uplne... 😉 ja som najskor davala Lucku, ale potom sme presli na prevarenu cistu vodu, okolo 2.mesiaca... co sa tyka mnozstva - my teraz mame cajik, vodicku alebo tie detske stavicky vo flaske 125ml na cely den... niekedy vypije cele, niekedy iba trosku... takze sa to neda urcit presne... ja tak zhruba v polovici medzi jedeniami ponuknem a ak si da, fajn, ak nie, tak nenutim... ked sa prejde na prikrmy, treba ponukat isto 😉
my sme na Nutrilone od nejakeho 3.tyzdna (ciastocne som este kojila chvilku, potom uz uplne) a najskor sme mali zltu stolicu, ale tak po mesiaci a pol sa zacala menit na zeleno a potom uz az do zavedenia prikrmov bola viac menej zelena... davala som u dr. robit aj ster z prdelky, ale vsetko negativne... vtedy mi vlastne vysvetlila, ze to moze byt prave tym zelezom, ktorym je UM obohatene... ze ho uz asi tolko nepotreboval a tak islo von ... 😉
@denis19 - my sme s prikrmami zacali po ukoncenom 4. mesiaci, prvy mesiac iba 1x za den a cisto zeleninku... v dalsom mesiaci som pridala masko a pred dvomi tyzdnami aj detske vyzivy ako olovrant...
@ivanek - my mame dnes presne pol roka, ale 2ku davame uz asi 3.den... prave preto, ze nam dosla uz jednotka a mali sme doma uz len dvojku 😉

l123456
1. sep 2010

@fukylove myslite ze mam prestat davat COMFORT a davat naspat klasicky ? pretoze po klasickom nemal take zelene kakanie 🙂

fukylove
1. sep 2010

@l123456 - zavisi od celkoveho spravania... 😉 podla toho ako bolo ked ste boli na obycajnom a ako teraz... este mi napadlo - ta zmena v mnozstve papkania 🙂 nenastala nahodou par dni po zavedeni tohto noveho mliecka? 🙂

l123456
1. sep 2010

@fukylove ooo nie nie mliecko nove mame uz asi 6-7 tyzdne preto sa cudujem preco tak zrazu mozno tym ockovanim co sme mali v piatok

denis19
1. sep 2010

@fukylove a nahradila jsi zeleninovým príkrmem hned celou dávku mléka, či to bylo spíše jako predkrm a potom ješte mléko? a ješte jedna otázečka....když malý papá každé tri hodiny....kolikrát za den ti vypije tu dávku 120ml vody+UM ,když beru v úvahu že na obed má zeleninku a na olovrant výživu.... 🙂 dikas.

fukylove
1. sep 2010

@denis19 - zacinali sme s par lyzickami a dorkmit mliecko... ale len pri mrkvicke... asi dva tyzdne sme fungovali tak, ze som dala mrkvicku a potom som este ponukla mliecko 🙂 takto papal asi dva tyzdne a potom som uz zacala davat iba zeleninku... najskor to bolo tak, ze si asi po hodine pytal este mliecko, teraz uz po prikrme vydrzi bez mliecka 😉

my papame - v noci( medzi 1 a 3tou), rano (7.00), doobeda (10.00) a na veceru (19.00) mliecko - tj 4x mliecko, obed (13.00) a olovrant (16.00) prikrm. Niekedy je to hore/dole hodina... vyhoda je, ze na olovrant dostava ovocie, tj je schopny aj dve hodiny po ovoci spapkat veceru... tu mame vzdy o siedmej. napr. dnes mu vysiel olovrant na 17.00, tak dostal mensiu porciu detskej vyzivy 😉

denis19
1. sep 2010

@fukylove tak vidím, že máte super systém a režim, také se o neco podobné snažím a jsme s malou na dobré ceste 🙂 chtela bych totiž také od ukončeného čtvrtého mesíce začít s príkrmy a to je za dva týdny 🙂 tak nasávám zkušenosti zkušených matek 🙂
A v noci ho budíš či se vzbudí sám na jídlo? Víš jsem v nejakém začarovaném kruhu s tím, že mi nejí jak jsem byla zvyklá a delá u jídla strašné brikule a kroutí se a treba ted mi pila 120ml na dvakrát po pul hodce!!!! A stejne se ji do toho moc nechtelo a mám pocit, že jak tak méne papá, tak více spinká a nevím jestli to je dobre, víš je predčastnák a ješte byla chudokrevní,ale to jsem naštestí vyléčila 😀 😀
Karolínka je schopna ,když ráno v osm vypije vítezoslavne tech oblikátních 120ml i pet hodin nejíst!!! A to jsem doted neznala, jak jsme z 90 prešli na 120 tak každé čtyri hodinky se ozývala na jídlo a ted nic. nevím jestli mela doted ten rastový spurt či jak se to jmenuje a ted jak dobehla je už méne lačná...ale trápí mne to,ale zase ne tak,abych zešílela 🙂

ivanek
1. sep 2010

@fukylove díky moc. Ještě, kolik ti malý sní, že už mu nedáváš mlíčko? Malej mi už 2x snědl tu větší skleničku (190g) a to už jsem mu mlíko nedala. jenom vodu na zapití. Zeleninu v poledne dávám 14 dní. Já už si to od dětí nepamatuju A byly kojené.

fukylove
1. sep 2010

@denis19 - v noci nebudim na krmenie 😉 ak sa zobudi a pyta si, dostane... niekedy sa zobudi, chvilku pomrmle a zaspi sam 🙂 pokial drobcek pribera, tak si nelam hlavu... 😉

@ivanek - my jedavame tak okolo 150g, neviem presne... viac mi na obed nezje, ale mliecko uz nepyta... detsku vyzivu ale zje celu... a pritom pri ovoci bojujeme, pri zelenine a masku vobec nie... 😉

petrauk
1. sep 2010

ahojte, moja 3 mesacna dcerka sa tiez budi sama na papanie. vecer okolo 20.00 sa napapa a spi do 2 rano, potom zasa do 8.00

mirka285
1. sep 2010

@denis19 moja mala ma dva mesiace a od mesiaca a pol mi spi celu noc bez papania...vecer sa naje okolo siedmej osmej a zobudi sa az rano okolo siestej siedmej...ja v tom problem nevidim

denis19
2. sep 2010

@mirka285 ahoj no já bych v tom problém také nevidela, ba naopak, pokud by byla ochotná,jako naše Karolínka 🙂 , v čase od 08:0 do 20:00 sníst aspoň pet dávek,ale to ona není ,sní jen čtyri a tam vidím problém ,proto ji kolem čtvrté ráno krmím a potom každé další čtyri hodinky,víš....ale pokud máš nejakou dobrou radu..sem s ní 🙂 dekuji.

ija1
2. sep 2010

ahojky, moje mala od pulky 3. mesice spi taky celou noc, predtim se budila kolem 4,....ted zaspi kolem 22h po jidle a vzbudi se rano po seste........a krmime petkrat.........v 6, 10, 14,18,22 .............. a vzdycky papa................az od pristiho tydne zacneme prikrmovat........

lenocka84
2. sep 2010

ahojte mamicky
tak dnes mame konecne poradnu, tak som zvedava kolko pribral od minuleho utorka, kedy bol povodny termin poradne
dufam ze nespadnem z noh

denis19
2. sep 2010

ahoj holky, @ija1 také chci od dalšího týdne začít s príkrmy a už se na to teším!!!!! hm jen mne naše zaspí mezi 20-21hod a je schopná se vzbudit v 8hod jako dnes 🙂 ale nevadí, to už nejak zvládneme.....

@lenočka84 tak držím palec a kolik vážil malý doted? také se naše dcera narodila v 34tt a nastrtovala takové otáčky, že to už asi i vše dobehla...to víš zaujatá matka 🙂 ale i na neurologii byla p dr velice mile prekvapená, že je to šikašmika 🙂

mirka285
2. sep 2010

@denis19 moja mala toto co pises robila tiez...nebola schopna vypit ani 120ml,krutila sa pri tom revala,trvalo to asi tyzden a teraz to z nicoho nic preslo...pekne bez problemov tu 120 vypije,dokonca vcera vecer som jej dala 150ml...skus vydrzat,mozno to prejde po tyzdni a tiez bude pekne papat..ja som tiez z toho bol nervozna,ze strasne malo papa a preslo to same od seba,tak vydrz 😉

peko
2. sep 2010

@mirka285 , @denis19 - tak kroucení se u mlíčka je teď u nás taky na pořadu dne, malá papá tak 100 ml, půlku většinou vypije v pohodě a u druhé se začne strašně kroutit a vztekat, občas pomůže odbrknutí, ale někdy ani to ne a dopít lahvičku je boj, i spaní má poslední dobou takové neklidné, pořád se kroutí, tak doufám, že ji to přejde

denis19
2. sep 2010

@mirka285 @peko tak si predstavte, že nám to skončilo, včera večer to byla úplná katastrofa, chytla hysterický záchvat a já s ní, když jsem ji jen vzala do náruče do polohy jídla a napnula se jako struna, už jsem byla odhodlaná jet na pohotovost a mnž napadlo dát ji normálne lehnout na polštár a tak ji krmit a svete div se, zabralo to a jí mi celé dávky teda 150!!!!!!! bud ji špatne držíme u jídla,anebo ji ta poloha už proste leze na nervy.!!!!rozumíte tomu???? jsem zvedavá co bude ted na obed 😕

fukylove
2. sep 2010

@denis19 - no teeeeda - kurna, ze mna to nenapadlo... my sme tiez asi tyzden krmili tak ako pises... ale uz papkame aj pekne v naruci... 😉 tak daj vediet, ci je vsetko OK.. napr. prikrmy najnovsie pri zapnutej telke, lebo ta ho tak zaujem, ze sa neznazi bojovat so mnou 🙂 a nema potrebu sermovat rukami - nohami... naposledy mi tak vykopol misku s kasou 😀
ako sa vcera vyjadril moj manzel... na dieta si najdes fintu, zistis ze funguje a potom na to pride aj drobec, ze si s nim "vybabrala" a najdena finta neplati 😀 a treba hladat novu... tie deticky su fakt zabavne v tomto smere 🙂

fukylove
2. sep 2010

@lenocka84 - tesime sa na Vase miery 🙂

denis19
2. sep 2010

@fukylove ale je to trochu síla ne, s tím ležením a na misky s príkrmama po celé kuchyni se vskutku moooc teším, jsem totiž magor na porádek, verejne si to priznám, až úchylku, tak to bude zábavička 🙂 tak tech fint budu muset hledat asi moc, neboť Karolínka šermuje už i ted, když ji dávám zeleninové šťávičky po lžičkách, tak ji zabalím do takového toho igelitového podbradníku, z toho je v šoku, chvíli neví co se deje a šup s tím do pusinky 😀

fukylove
2. sep 2010

@denis19 - my sme prve prikrmy tiez papali po leziacky... Sebko mi do piateho mesiaca jedol iba z flasky s kasovym cumlom, potom zobral na milost lyzicku... ale prosim pekne - po leziacky 😀 toto je fotka z konca jula... a az na moje narodky 5.8. zobral na milost polohu v polosede a lyzicku v puse v tejto polohe 😉

fukylove
2. sep 2010

inak - ked vznikla fotka, tak mi odmietal jest prikrm z flasky... tak som skusila opat vytiahnut lyzicku a fakt ze sa to nafigu z flasky na kasu vyberalo... ale zabrala lyzicka a odvtedy uz vsetky prikrmy vratane kase jeme iba lyzickou 😉

denis19
2. sep 2010

no tak paráda, jsem fakt zvedavá jak to dopadne u nás 😀 aspoň, že vím, že eventuálne i príkr se dá v leže????? ale kaše lžičkou, to musí být záhul 🙂

lenocka84
2. sep 2010

@fukylove tak od minule tyzdna stagnujeme, rovnaka vaha nam ostala pocas poslednych 8dni 😉

fukylove
2. sep 2010

@denis19 - no - ja som tiez netusila, ze sa da prikrm jest v lahu... ale Sebko ma nieco nove naucil... a kasa lyzickou je v pohode, len musi byt trosku hustejsia... prva, co som lyzickovala mi tiekla z lyzicky a prave tu mi Sebik vykopol, tak si vies predstavit ten bordel 😀

@lenocka84 - no vidis a ty si mala taky strach 🙂

lenocka84
2. sep 2010

@fukylove tak po poslednom vystupe dr. som nevedela co mam cakat
ale trosku stagnacia vahy nezaskodi

rainee
2. sep 2010

ahojte chcem sa spytat ci HA mlieka /konkretne nutrilon comfort/ su na lekarsky predpis len do 1 roka veku dietata ci neobmedzene? mame ho od narodenia ale ak by uz nebol dalej na recept tak prejdeme asi na ine mlieko....