Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ija1
16. sep 2010

mne doktor nakazal, ze do konce 6. mesice nesmim davat varene veci, jen sklenickove..........kupovane, ze pry je to hlidane........ prave proto me zajimalo jak dlouha by mela byt pauza po te cele sklenicce zeleniny, jako kdyz po mlicku je dve hodiny ..........

denis19
16. sep 2010

@lenocka84 tak to máte krásnou váhu 🙂 naše se narodila 1640/44 a ted má cca 5650/62 😀 ,ale je pravda, že má jen 4 mesíce a dva dny 🙂 Také mám doporučeno spíše kupované, že je to skutečne hlídané a OK a Hipp i jsou bio,ale delala jsem si i doma zeleninové pyré a také pohodička, jen kupovaná zelenina,asi není úplne to pravé orechove ☹

lenocka84
17. sep 2010

@denis19 my varime vsetko doma, zeleninka od babky zo zahrady, masko od uja z chovu
a vydrzi mi aj 3-4hodky

martina149
17. sep 2010

@ija1 ja už prikrmujem vyše mesiaca a malá si stále po príkrme ešte pýta mliečko.A príkrm mi spapá z ovocnej výživy 190 ml tak 3/4 a z zeleninového alebo zeleninovo mäsový príkrm niekedy spapá celý 135 ml a niekedy trošku nechá.Ale tak po hodinke a pol chce ešte mlieko.Niekedy vypije 160 a niekedy len 130ml.

martina149
17. sep 2010

@ija1 a takisto dávam väčšinou len kupované,lebo čo jej urobím doma tak veľmi nechce a toto bez problémov zje.

denis19
17. sep 2010

tak to jsme zvedavá jak dopadneme my. já ji zatím delala doma jen jednozložkové jídlo a jen tak na chuť, tak uvidím co rekne na kupované chute, švagrová také ríká, že to kupované jejich malé chutnalo daleko více 😀 ty deti vedí jak na nás 😀

ija1
17. sep 2010

ahojky, martinka dekuju za podporu, uz jsem se lekla,ze mam doma zroutika, dneska spapala 110g mrkve a dopila 140 ml mlicka..............

ija1
17. sep 2010

@denis19 - mne nakazal pediatr ze do konce 6. msice ji nesmim dat nic vareneho, ani bramboru, musim pouze davat sklenicky, ze pry je ta kojenecka strava hlidana.......... a vcera ji chutnala brokolice vic jak mrkev........ja to ochutnala a musela jsem to vyplivnout.........snim ji v tuhem stavu ale tohle bylo fakt nechutny.........

mirinda10
17. sep 2010

@ija1 no cokolvek zjes sklenickove sa neda jest, ja malej vsetko varim a som schopna to sama jest
iba raz som jej dala hippku spenat a zavreal pusu a nic nezjedla este, ze som mala navarene ani nas pes to nechcel jest a to zje vsetko
teraz ideme na vikend a musim zobrat hippku nebudem tam mat chladnicku tak dufam, ze nebude o hlade alebo nebudem musiet davat mlieko
to som inak pocula prvy krat, ze dr odporuca sklenicky pred domacou stravou

ija1
17. sep 2010

mirinda - tak pokud pestujes doma potraviny, tak chapu ze to chutna lip, bohuzel tady v Praze to tak slavny neni, takze doktori tady tohle doporucujou......uz jsem to slysela od vice mamin.........a vylozene me varoval at to pred 6. mesicem nedelam ani brambor............ze pry je kojenecka strava hlidana............

ija1
17. sep 2010

a moji male to chutna...........takze.......asi jsme nenarocni 🙂.........

fukylove
17. sep 2010

ahojte babulky 🙂 ja tiez - ak mam zdroj na domace potraviny, radsej varim, ak nie, tak kupujem sklicka - tie su kontrolovane, narozdiel od zeleniny z obchodaku, ktora je akurat tak hnojena a rychlena.... 😉 vdaka bohu, nas drobec nema problem s kupovanou ci varenou stravou 🙂

denis19
19. sep 2010

Ahoj holky, tak máme za sebou první skleničku karotky a mooc nám chutnala 🙂 ,ale já to zkusila a byl to hnus 🙄
A mít zdraj na domácí zeleninu neváhám to delat doma,ale jak fukylove, v obchodáku nevíš co kupuješ a kámoška z hygieny ríká, že ty detské skleničky jsou neskutečne hlídané, že se nemám čeho obávat a tak ji to verím a vidím, že vy to píšete také.
ija a nevíš proč do 6. mesíce nemáš dávat nic vareného? to jsem já ješte ani neslyšela....
preji vám krásný den, ikdyž u nás je kosa!

medan29
19. sep 2010

@denis19 tak to závidím, mě to malá zatím odmítá

denis19
19. sep 2010

@medan29 a deláš ji to teda doma anebo jen mléčko?

medan29
19. sep 2010

@denis19 dělám ji to doma

denis19
19. sep 2010

@medan29 no co jiného, že ano 🙂 ale já také delala na zkoušku doma jestli to vubec bude jíst,ale fakt nevím co za zeleninu v tom obchode koupím,ale co nadeláme.....mám ješte nejaké skleničky, co mi dala švagrová, že jejich malá to už nechtela, taak mám nejaké zásoby..jsou tam i kombinace s masem, tak to jsem fakt zvedavá 😝

mimi21mimi
19. sep 2010

Baby, nechce niekto kupit - samozrejme lacnejsie, BEBU 1 600 g? Mala mi ju nepije a mame este jedno nerozbalene balenie.... alebo to vymenim za Sunar 🙂

fukylove
19. sep 2010

@lenocka84 - ja mam kamaratku, co sa jej dcerka narodila v 28tt a od piateho mesiaca na odporucanie detskej gastrodoktorky a uz papkaju takmer vsetko vratane maska, lepku a pod. Lebo na gastre jej povedali, ze sa sice narodila skor, ale brusko muselo od zaciatku pekne fungovat, kedze ju po asi mesiaci zacali normalne prikrmovat mlieckom... 😉 takze ziadny strach 🙂

@ija1 - my sme zo zaciatku papkali malu sklenicku + mliecko, potom mliecko vypytal asi tak po hodke, hodke a pol... a teraz uz po prikrme vydrzi pekne do dalsieho jedla - prikrmujem od 4.mes, tj tak po dvoch mesiacoch prikrmov sme sa dostali na iba prikrm 🙂

fukylove
19. sep 2010

@mirinda10 - ja osobne nemam problem zjest aj tie sklenicky ked maly nedoje, je mi to luto vyhodit 🙂 kupujem od Hami tu na SK alebo Bobovita v PL 🙂
u nas sklenicky s maskom vedu 🙂 ale ked mam domacu zeleninku od svokry alebo masko, tak radsej varim 🙂 🙂 🙂

labambola
19. sep 2010

Ahoj, prosim o radu. My jsme se vyklubali o neco driv (36+0), mame dvojcatka -dva kluky, mame problemy s kojenim - dle pediatra je to pro ne ješte moc namahave tudiž po minute sani usinaji. Hned v nemocnici nam nasadili prikrm, abysme neubyvali na vaze. Snažím se mličko odstřikavat, aby až zesíli ještě nějaké bylo 😒 ☹ navic i s příkrmem mame problemy - dle pediatra z porodnice bysme meli vypit cca 60ml každé 3 hodiny. Kluci vypiji tak 40ml - když se do nich snažím nacpat víc, tak se mi pozvraci. Na radu naseho pediatra jsme zmenili system krmení a krmíme každé 2 hodiny (krmime pres prst stříkačkou- aby si nezkazili sací reflex - nebudu se ani vyjadřovat jak je to s dvojčaty náročné ☹ 😝 ) Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás byl na příkrmu, kolik a jak často jste pili??? - prosim písněte do IP!! Jsem z toho nervozní - to víte prvorodička a rovnou ještě navíc double matka 😀 😉

mirinda10
19. sep 2010

@fukylove to je pravda, ze mam vsetko bud z nasej alebo susedia nieco daju aj babka tak varim a masko chodim kupovat k masiarovi cerstve pozna ma a hned ma upozorni, ze ma cerstve ale aj na trznici mam znamu a od nej by som tiez kupovala keby bolo treba asi cez zimu aj my prejdeme na sklenicky ak uz nebudu zasoby ale snazim sa mrazit co sa da
ja som skusala sklenicky hippky zatial bez masa ale ja som dost nenarocna zjem vsetko ale toto mi nechutilo ale ak sa neda tak sa neda \
z ovocia zatial kupujem iba banany inak mam vseko zo zahrady

fukylove
19. sep 2010

@mirinda10 no - my sme mestovy... a ja som odkazana akurat na to, co dopestuje trosku svokra - to poctivo bud varim alebo mrazim (podla mnozstva 🙂 ) ja som tiez mala par Hipp ale tie mi moc nechutili veru... tie od Hami alebo Bobovita mi pridu chutnejsie 🙂 a pritom v zlozeni nie su dochucovane nicim 😉 ale ked teraz nikam necestujeme, tak doma varim 🙂

mirinda10
19. sep 2010

@fukylove mam este nejake zasoby Hiipiek tak miniem to a skusim tie Hami aj ked ja som doma a varim ale teraz najblizsie 2 vikendy sme mimo, tak budu Hippky ale asi zoberiem viac mlieka keby to nechcela jest 😀
ja mam rodinny dom v meste a mam mensiu zahradku tak pestujem aj ked mi to zabera dost casu ked mala spi vonku, tak stale nieco robim vonku, tak nemam cas relaxovat iba ked prsi alebo je moc zima ale aj tak mala spi vonku

ija1
19. sep 2010

@denis19 - povidal mi to doktor, i sestra, oni jsou na vsechno takovi hodne peclivi..........rikali ze prece jen ta kojenecka strava je hlidana a ty dva mesice to mame vydrzet..........maji moji duveru a nevim, proc bych to mela zpochybnovat, co clovek to nazor............ nasi male ty hami sklenicky docela chuti, na hipp pujdem taky, za par dni, az budem testovat cuketu...........

fukylove
19. sep 2010

@mirinda10 ozaj - este mi napadlo - neskusala si primiesat do toho mliecko? 🙂 lebo mne ked Sebik ked nechce papat prikrm, tak zaberie ked pridam mliecko 🙂

mirinda10
20. sep 2010

@fukylove to myslis do toho zo sklenicky, co varim to zje 200gr to 5tich min stale ma otvorene usta a tam mlieko nepridavam
no mozem to potom skusit ked cez vikend nebude chciet jest, dik za radu

bufina
20. sep 2010

Ahojte, teď mně došel leták z DM a je tam reklama na novej Sunar Nutradefense. Už ho někdo máte? Asi už půjdu malýmu koupit nějaký UM, tak bych ho možná zkusila vzít.

ivanka85
20. sep 2010

kocky a ktore zeleninove a ovocne prikrmy sa vam osvedcili najviac, myslim kupovane - znacka,dik🙂

beruska24.9.
20. sep 2010

@ivanka85 - já skleničky prakticky nekupovala, všude cpou rýžovou moučku či co a malá rýži nemohla. Takže z počátku jen mrkev od sunárku (ta chutnala i mně) a kukuřice s bramborami také od sunárku. Tam je jen daná zelenina + snad řepkový olej a možná voda, to už nevím přesně.
Přesnídávky se osvědčili jen první lžička jablko od hami a pak 100 procent ovoce jablko hruška od hami a jablko banán od sunárku. Ty 2 přesnídávky 100 procent ovoce jsem kupovala někdy do 10m. než začala přesnídávky odmítat a využívala jsem je hlavně na cesty, doma jen příležitostně.