Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

dajna11
26. sep 2010

@chanel5 ved to že na krabici UM je písané že by mal vypiť viacej,no ale ked viacej nevypije tak je asi normálne že aj skor je hladný ne?

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 skus davat nejake probiotika, my tiez davame Bebu, a zo zaciatu sme davali probiotika a upravilo sa to..

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 inak zahustovat skus Nutritonom, len to nedavaj podla navodu, lebo podla neho je potom z toho kasa, daj iba trochu mi sme doteraz zahustovali, ale odkedy sme kupili Bebu v rakusku, uz nezahustujeme, lebo ona je sama o sebe hustejsia ako ta nasa...

chanel5
26. sep 2010

@dajna11 sak aj ja si vravim🙂))

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 dávam aj probiotiká....od začiATKU ale nevidím zmenu...skor ked pil senzitivku bol kludnejší....len zasa tá stolica a aj mu skor vytrávilo.....

chanel5
26. sep 2010

@dajna11 jj ako pise karmelka77, davam probiotika a Infacol a je dobre len neviem ci tym alebo tym, ze ma 4 mesiace🙂

dajna11
26. sep 2010

@chanel5 len dakedy nás strašili.....pred rokmi ked som mala dcerku malú,že aby sme nedávali viacej ako je na krabcii písané lebo že z nich vyrstú tučkovia

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 myslela som že nutritonom sa zahusťuje ked je reflux...niekde som čítala ako lekár odporúčal zahusťovať ryžovým odvarom....no neviem ako to funguje a ako to je

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 preco chces zahustovat?? prepac nejak som si to asi neprecitala. Inak my ked sme davali AR alebo confort tak tie su redsie to je pravda a maly bol tiez hladnejsi...ale zacali sme davat obycajne - Bebu + probiotika a bolo dobre...ked sa nevedel vykakat pomohli sme mu, ale mozno sme mali stastie ze tak na to netrpel, iba na zaciatku ked sme prisli z nemocnie...

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 aby bolo mliečko sýtejšie,som myslela ten ryžový odvar...neviem či som toho lekára správne pochopila,no tam tiež mamička chcela že malemu musí dať skor jesť,že je hladoš a on že teda zahustiť tým odvarom...neviem však či by vlastne tým nestratilo tomlieko tú svoju špecifickosť kedže senzitivka je vlastn e dietetická na problémy so zažívaním

malekacatko
26. sep 2010

@suszi ahoj... my sme davali (asi po 3 tyzdnoch som prisla o mliecko) Nutrilon 1HA nakolko je manzel alergik....Maly ale v kuse plakal ale tak strasne ze som plakala s nim... nic nezaberalo, stolica tvrda, kakali sme len pomocou rektalnej rurky cca mesiac v kuse potom to uz manzel nevydrzal a kupil Bebu 1HA - od prvej podanej davky som syna nespoznavala...bol kludny, neplakal... so stolicou sme mali sice este aj potom problemy asi este 1 tyzden - asi kym si zvykol organizmus alebo neviem ako si to vysvetlit ale potom sa pokakal raz sam a potom som uz rurku nepouzila a islo to samo... Teraz mame stolicu 1-2 krat za den a je to v pohode.... Sice sme mali pred nedavnom problemy ze sa mu nedalo prdkat ale dali sme kvapky sab simplex do davky mliecka asi 3 dni do kzdej davky a potom uz len do vecernej a upravilo sa to....No a este mame probiotika infant dophilus, to sme zacali este s nutrilonom ale kym sme mali nutrilon tak nezabrali ale potom som mu ich nevysadila ked sme presli na BEBU....
a preco ste na nutrilone AR??? mate reflux? aj BEBA ma myslim AR.... ale samozrejme je to na tebe....
Tak nasa skusenost hadam pomoze aspon trosku...

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 to ano lebo ryza aj dospeleho prezenie🙂)) a nechces skusit prejst na normalnu Bebu?? Lebo tie co na nieco su su naozaj slabe...ja som sa toho tiez bala, ale hed sme mali AR a maly vyvadzal pri jedeni a bol casto hladny, tak so to riskla a presla na obycajnu a upravilo sa to vsetko...

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 a este jedna vec - ked som odchadzla z porodnice bola som malemu kupit v nemocnicnej lekarni mliecko nech mame na zaciatok nieco, kedze som vobec neratala s tym ze kojit nebudem...pytala som si Nutrilon a ten lekarnik na mna pozrel ze preco?? Tak som povedala ze lebo to dostaval v nemocnici a on mi vysvetloval ako Nutrilon upchava a ze Beba je v tomto uplne ina...ze z tej by ho nemalo upchavat, ale bala som sa to menit tak malemu cloviecikovi ale netrvalo to dlhsie ako 2 mesiace a presli sme velmi rychlo na Bebu a odvtedy mame naozaj pokoj...mal pravdu ten lekarnik...aspon v nasom pripade

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 teraz sme na obyčajnej a vlastne sme na nej aj začínali....malý plače,ked si chce prdnúť tak tlačí ako na stolicu...kdežto pri senzitivke prdkal samovolne ako delo.....ale bol hladnejší a pri obyč.bebe je síce najedený ale zasa horši si ulaví ☹ ☹

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 no obyč.beba...teda teraz smena nej tak stolicu má krásnu,riedku.....pri tej upravovanej ju má tuhšiu ako plastelína

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 no tak to je potom tazko, asi len vydrzat ostava, na zasitenie je lepsie obycajna, ale zas na prdiky sensitivka, no neviem...my tiez pouzivame Infant dophilus a je to fajn, davam iba obcas...ale uz prikrmujeme takze teraz trosku probiotika frcali viac🙂) teraz ma napadlo, u nas tieto problemy prestali aj tym ze maly spava na brusku🙂) odvtedy s tym problem nebol, lebo si tym aj masiroval crievka🙂) skus cez den davat na brusko uvidis...

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 ved pretoto sa neviem rozhodnuť...každé ma niečo do seba a niečo proti..nechcem stále skušať iné...prechádzať by som asi mala postupne zavádzaním dávky že? skúsim ešte bio agiu..tú si chvalia..a objadnala som si babyšatku aby som ho nosila tak aj to vraj pomože.....ach jaj 🙂 🙂

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 my sme presli hned sokovo🙂) jeden den nam maly grcal pri kazdom pohybe ktory sme s nim spravili ale potom uz bolo dobre, doktorka nam povedala ze sa to robi bud sokom alebo postupne, ale ze ked to zvladol tak o.k. neviem bio gaia je zevrja nieco ako espumisan, ten ste skusali???

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 neskúšali....vraj bio gaia sú probiotiká ktoré ako jediné maju robenú štúdiu na to že sú aj na trávenie a aj na koliku

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 espumisan pomaha na prdiky...je to dobre...

suszi
26. sep 2010

@malekacatko ďakujem za rady... máme reflux,tak nám dr.dala nutr AR a kedže nás už v pôrodnici nastavili na nutr. tak som nechcela meniť. Ale vidím,že budem musieť. Nenechám ju trápiť sa... Do mliečka jej dávam aj espumisan alebo sab simplex ( prdká ale s kŕčami ) aj dnes celý deň pomrnkáva a krčí sa a po niekoľko min. plači prdká... Aj cvičíme, aj masírujeme a nič... A tiež je nervózna, nedá sa jej spať, lebo tie krče ju zobudia... Len musíme počkať do štvrtku ( chúďa moje ) lebo ideme na poradňu a poviem dr.aký máme problém,že chcem zmenu mlieka... Otázne je či prejsť na nutr. proti kolikám ( risknúť grckanie - lebo dr. vravela, aby som ho dávala do prikrmovania) alebo zmeniť značku ale aby bolo antirefluxné.. Neviem...

dajna11
26. sep 2010

@karmelka77 no neviem teraz či ostať pri obyč.bebe a skúsiť niečo také ako espumisan či tu bio gaiu alebo isť znovu na tú senzitivku a krmiť každé dve hodky.

karmelka77
26. sep 2010

@dajna11 skus ostat a davaj nieco na to...nemen hned zas...to tiez nie je dobre...

karmelka77
26. sep 2010

@suszi skus Nutriton proti grckaniu nam to pomohlo, odvtedy sme mali pokoj.

malekacatko
26. sep 2010

@suszi joooj reflux... my ho sice nemame potvrdeny ale grckame o 106 ☹ ideme na sono trosku neskoro vsak uz mame 4 mesiace ale az 14.10 tak uvidime co nam povedia.... my priberame pekne tak to dr. neriesila ale teraz posl. mesiac je to strasne... Tie koliky- teda krce sme si prezili aj my - trvalo to asi tak 1.5 mesiaca a to bolo strasne.... Skus ozaj tie probiotika, su aj kvapky biogaja alebo tak nejako sa volaju tiez probiotik ale s tym skusenost nemam... Ale tie probiotika trva trosku dlhsie niekomu 1 ale niekomu az4 tyzdne kym sa to upravi.... Ale ublizit tym neublizis len mozno pomozes....
Aj my sme to mliecko menili mimo dr. aj ked ho mame na predpis bola prave na dovolenke a prezili sme si fakt velmi tazky tyzden, tak manzel siel a kupil Bebua vysledok som ti uz pisala... Drzim palceky, daj vediet ako ste dopadli u dr. a veeeela sily a trpezlivosti zelam 😉 🙂

zuzul1310
26. sep 2010

Ja som malého tiež nemohla kojiť a od narodenia sme papali Bebu, bola som s ňou maximálne spokojná aj ja aj drobec.

dodika
26. sep 2010

@suszi my sme mali reflux, dávali sme Nutrilon AR a potom som sa nasrala, lebo mal stále prdíky s bolesťami, v noci sa budil na prdíky. Nasadila som Francúzske mlieko AR a bolo po probléme, pijeme doteraz a bez problémov🙂

suszi
27. sep 2010

@malekacatko Tak dnes som to už nevydržala a volala lekárke... Malinká mi doslova ručala od bolesti,krčila sa,nedala sa utíšiť ( po papaní )... Dr som povedala čo je vo veci. Nebola madšená,že chcem meniť mlieko 😒 😠 ( neviem prečo by mi malo dieťa trpieť ) doslova ju budem citovať : " keď teda tak veľmi chcete,tak skúste iné mlieko" ale nakoniec navrhla kombináciu BEBA 1 premium + Nutriton ( zahustiť proti grckaniu ) - ona mi vravela,že Beba nemá antirefluxné mlieko a v lekárni som sa pýtala a vravela mi,že nemjú... Tak teraz neviem je alebo neni... ? !
Mám jej zmeniť čajík a dávať len čisto kamilkový a viac piť, aby sa stolica riedila a nebola taká hustá... Dnes jej mam dať len jednu dávku, zajtra dve... a prejsť postupne na BEBU... Ale predstava,že mi má po Nutr.zase chytiť krče,tak by som jej ho už najradšej nedala vôbec.
Som z toho nešťastná, hrozne ma bolí keď vidím, ako malinká trpí a ja jej nemôžem pomôcť... ☹

fukylove
27. sep 2010

@suszi podla toho, co som nasla na webe, ak AR mliecko asi nema http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

a neskusali ste Gastrotuss ci ako sa to vola? to sa tiez dava na grckanie myslim ze po mliecku.... prepac, bola som par dni prec a nestiham docitat, co je vo veci u Vas... 😉

fukylove
27. sep 2010

@suszi este mi napadlo - probiotika ste neskusali? mohlo by to zregulovat aspon trosku hustotu stolice... my sme boli 3 mes. na rektalnej rurke, no probiotika nam aspon zregulovali hustotu stolice... vykakat sa aj tak nevedel sam a preslo to doslova zo dna na den... a prdiky asi tyzden - dva potom, co drobec zacal kakusat sam 😉