Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

achina
16. okt 2009

Holky, ma mame po Nutrilonu hrozny hlad, pijeme ho od zacatku a prekracujeme davky, malemu to nestaci. Myslite, ze muzu sama od sebe zmenit mleko nebo se musim poradit s doktorkou? Maly ma 2,5 mesice a vcera vecer vypil na jednu davku 230 ml !!! (?). Pres den ma porad hlad, stale kontroluju 3h intervaly, ale je to hrozne unavne.. Premyslim, ze prejdeme na Sunar, hodne mamin ho chvali....

ojo
16. okt 2009

tak jsem se radila s dr. tak jedna dávka mlíka dopředu se může udělat, ale ne na celý den, spíš to nechat v lednici jen pár hodin....no a samozřejmě je lepší dělat čerstvé...ale že pamatuje dřív v nemocnici taky ráno dělali mlíko a bylo na celý den... 😅

s tou termoskou je to dobrý, že nemusím čekat, až se voda uvaří...neni jen ale blbý, že bude voda v termosce celý den?? 😕

lucjanka, a opravdu malou po Hami prohánělo?? dneska mi od nich přišel vzorek mléka od ukonč. 6 měsíce a k tomu psali, že to obsahuje ty nutricia či co a že pak má dítě stolici jako kojenec, tak by to odpovídalo, že kaká několikrát za den 😉

achina, já teď dávám Bebu a chtěla jsem po tom 6.měsíci taky přejít na Sunar...a určo vyzkouším i to Hami...takže to taky prostřídám 😅
nemyslím, že by mělo být problém ho změnit....musí se to ozkoušet, jestli ti ho nebude blinkat, nebo tak..některé mamky vytřídají snad všechny, než najdou to pravé 😉 🙂

lidunka1981
16. okt 2009

Ahojky tak my jsme vyzkoušely už všechny mlíčka a po všech nám malá blinkala. Tak jsme teď týden na Hami a žadný blinkání a malá i krásně kaká a má stolici žlutou. Předtím měla pořád zelenou a každý řikal že je to v pořádku když je na UM ale mě se to pořád nezdálo že má zelený hovínka. No a teď žluťoučký. Takže konečně žeby jsme našli to pravé mlíčko. 😀

sunea
16. okt 2009

Achina, my sme na Bebe (okrem kojenia). Tiež sme spočiatku (do 2 mesiacov) dodržiavali 3 hodinové intervaly kŕmenia, ale potom začal byť syn viac hladný, napr. už po hodine. Bola som z toho na nervy, lebo mal za dva týždne prírastok 800 g... ale proste on to potreboval, naozaj mal hlad, bol to typický rastový špurt v 3. mesiaci života... Nemala som to srdce nechať ho plakať od hladu, len preto, aby sa dodržiavali nejaké intervaly. Takže papal, kedy si zapýtal, niekedy po 3 hodinách, inokedy po dvoch, niekedy navečer aj po hodine. Čo sa týka dávok, tak na jednu (okrem kojenia) vypil napr. 100 ml (viac naraz nechcel), za hodinu potreboval ešte 30 doplniť, za dve hodiny vypil 70, za ďalšie dve hodiny zase stovku...
Takže keď má hlad, daj mu ďalšie mliečko, uvidíš, ono sa to upraví. My sme potom na ďalšom vážení mali prírastok už ako kojené deti (niečo vyše kilečka za mesiac).

kessiee
16. okt 2009

ahojky kocky, prosim vas o radu. doteraz som kojila, ale mliecka je stale menej a malicky stale viac nespokojny... prospieva dobre, ale vidim, ze je hladny. chcem prejst na UM, aspon ciastocne dokrmovat, len neviem ako a s cim zacat. kratko po narodeni mal reflux, pomalicky sa to lepsi, len sa bojim, aby sa to niektorym UM znova nevratilo. no a casto ma problem s kakanim - stolicu ma taku babatkovsku, myslim, ze v pohode, ale kym ju vytlaci, tak sa niekedy "narobi"...
chcela by som teda skusit nejake mliecko, z ktoreho by negrckal, ale aby sa mu aj dobre kakalo... poradite niektora? prosim...

manika77
16. okt 2009

ja som bola spokojna s francuzkym ´mliekom ono je najlahsie stravitelne a myslim ze teraz maju aj bez laktozy ak by bol problem..vyhoda aspon podla mna bola ze sa dalo kupit iba v lekarni a nie hockde v supermarkete...to sa mi zda take divne...noo neviem 😒

ojo
17. okt 2009

kessiee, mám stejný problém, že mám málo mlíka...tak dr. poradila nahradit některá kojo UM a kojit z obou, nejdřív jsem nahradila 2 odpolední koja, ale teď budu muset nahradit i jedno dopolední, páč malej mě víc vysává, když kojím z obou...a UM mám zatím Bebu, ale po 6.m chci vyzkoušet Hami (to mi teď přišlo zadarmo od nich) nebo Sunar... 🙂

mě říkala, ať začnu s kterýmkoli mlékem...a čekat, jestli malému sedne...no nikdy neblinkal, takže problém nemáme, ale s kakáním je to horší, to kadí stále tak jednou za 3-5 dní 😕 ale bříško ho nebolí a normoš prdí...tak nevím... 😕

na ten reflux znám mléko Nutrilon AR...ale určo ti v lékárně poradí i jiná mléka 😉 a prý se po jídle nemá hned pokládat na záda, ale třeba čtvrt hoďky ho chovat v klubíčku nebo v klokance...nebo kámoška dávala před kojem Nutriton - to je přímo nějaké zahušťovadlo proti ublinknutí a byla s tím spokojená....no poptej se v lékárně nebo přímo pediatra... 😉

januska191
17. okt 2009

kessie, sama zistis najlepsie, ktore mliecko bude malemu chutit.. takisto som mala takyto problem, zdalo sa mi ze aj po kojeni bol stale hladny, tak som povedala, ze sa nebudeme trapit a budeme prikrmovat. skusali sme nutrilon, francuzske aj sunar, ale ziadne nechcel a nakoniec som si spomenula, ze aj v porodnici dokrmuju bebou, tak som ju skusila a papal bez problemov.. oni tie mliecka maju dobre zlozenia, aby sa im dobre kakalo, tak to sa nemusis bat.. my sme velmi spokojny aj ked som casom prestala kojit uplne, ale ocividne to malemu vyhovovalo, tak aj mne..
urcite nieco dobre najdete, len treba skusit..

kessiee
17. okt 2009

Dakujem Vam vsetkym trom velmi pekne za rady 😉 dnes som kupila francuzske mliecko, skusime ho, a ked nebude dobre,skusim postupne vymenit za bebu - medzi tymito dvoma som rozmyslala. Zo zaciatku by som malinkeho chcela dokrmovat len na vecer, resp. na noc, aby pokojnejsie spinkal. Potom sa uvidi, kedy bude treba. Mne dr. nechcela povolit maleho prikrmovat, povedala, ze prospieva az az, ale ja sa uz nemozem na neho pozerat, aky je hladny a taky potom chudacik aj zaspava ☹ teraz som zvedava, co mi povie na poradni...

ojo
17. okt 2009

kessiee a jak tedy víš, že máš málo mlíka, když ti stále přibývá?? 😕

já musela dát UM, protože už od srpna měl furt stejnou váhu...mě by vůbec nenapadlo, že mám málo mlíka, páč vždy pil z jednoho docela dlouho a nikdy neplakal že by nic neteklo nebo tak...je to takový flegmouš...tak dr. radila po 15minutak vystřídat prsa a pak zkusit odstříknout z toho prvního, no už nic jsem neodstříkla a tudíž zjistila, že po 15.minutach vše vypije a pak jen dudlá 😅 teď už se i odtrhuje, když vše vypije...

to mi spíš přijde, jestli nezačínáte procházet tím spurtem ve 3.měsících, to chtěj miminka papat i po 2h nebo i dřív...a často i v noci... 😉 nebo jestli ho netrápí třeba už dásínka, že je nespokojený... 😕 pláč může mít spoustu důvodů, prdíky, večerní kolika a tak... 😅 jestli máte některý z těchto problému, tak UM to nevyřeší... 🤐

andykov
17. okt 2009

my teď pijem banánový sunar, moc nám chutná a prosti hippu se teda úžasně rozpouští 🙂

kessiee
17. okt 2009

ojo no vies, mne prave malinky papa omnoho kratsie, ako na zaciatku. obidva prsniky stihne vytiahnut do desiatich minut, ked konci, zacne sa hnevat a hned po papani si do pusinky strci obidve rucky, ako by si ich chcel fakt zjest. zle zaspava, casto sa budi, dudlik taha o 106. s prdikmi problem nema, s kakanim tiez nie, v plienke nieco najdeme takmer po kazdom papani... je to hlados a ta troska co si vytiahne mu uz nestaci...

berenika39
17. okt 2009

kessiee, co se týká refluxu, zvládali jsme ho dobře mlíčkem NOVALAC AR, právě kvůli refluxu jsem dokrmovala UM od čtvrtého měsíce, pil MM, dost ho bylo, ale tak strašně blindil ☹ ☹ ☹ .
Novalac funguje jinak než ostatní AR mlíčka, houstne až v kyselémprostředí žaludku, prostě se hůř dostává ven 😉 . Byla jsem s ním já i malý moc spokojení, i přes vyšší cenu jsem ho dávala snad do osmého měsíce, s příkrmy se pak reflux mírnil, sice to trvalo do roka, ale už to bylo snesitelné.

Není běžně v lékárnách k dostání, ale nebyl problém ho objednat, vždycky jsem se nadejchla a objednala pět balení. Zkus.Kakal po něm v poho, bříško bylo spokojený.

Jen jsem nevěděla, jak později s přípravou kaší z něj, bála jsem se, že ho to zabetonuje 😉 , tak jsem přešla na HAMI a s tím jsme to dotáhli do roka a kousek.

ojo
17. okt 2009

kessie...aha ☹ tak to asi opravdu budeš mít málo mlíčka 😨 ...tak to zkus udělat jako já, jak už jsem psala...ono jak právě je tam ta delší prodleva mezi kojem, tak se mi stačí udělat dostatek mlíčka 😉

nebo jestli ještě nechceš přejít na UM, tak mi teď jedna kámoška radila nějaká homeopatika na podporu mléka Ricinus communis - zelený - dají se koupit v lékárně a že se jí opravdu začlo tvořit dost mlíka... 😉 zkus se poptat a třeba zatím zkus jen na noc UM...než by se ti začlo tvořit dostatek 😉 🙂

já jsem si je nekoupila, teď v 5.měsících už jsme byli na dolní hranici váhy, tak to potřebujem rychle dohnat, tak jsem rovnou přešla na příkrm 🙂 teď už snad budeme mít těch 6kg 😅

achina
17. okt 2009

Holky, ja to delam tak, ze pres den maleho vzdycky nakojim, muze vypit tak cca 60-70ml (vim to diky odsavacce) a pak ho jdu dokrmit. MM ma ale jen na zizen, vubec ho to nezasyti. Po 3h uz zase mleko mam, hodne piju a snazim se dost jist a piju kojici caje. V noci odsavam, nemam silu na kojeni a pak jeste prikrm, to bych byla vzhuru tak 2 hodiny ☹ Jinak Ricinus communis mam, ale nijak zvlast mi nepomohl, ale zkuste, treba nekomu zabere.

Ojo, taky pouzivam termosku. Vodu v ni menim tak 2x za den, je to celkem pohodlne a hlavne rychle. 🙂

Jinak muj maly vcera i dnes vypil na noc 230 ml UM (po nakojeni! ) 😲 Ale i tak nastesti denni davku (cca tech 750-800ml) neprekrocil, tak se zatim nebudu nervovat. Co mam delat, kdyz je to jedlik....

kessiee
18. okt 2009

berenika alexikovi sa ten reflux pomalicky lepsi, uz len sem-tam sa stane, ze nieco vyvrati, nam na to staci polohovanie, len sa bojim, aby sa mu to popri prejdeni na UM nevratilo...
holky tak dnes je moj malinky uplne nesvoj, posledny krat papal o 8hod!!! prso nechcel ani do pusinky vziat, tak som mu skusila odsat - 20ml!!! - z obidvoch!!! nic viac neslo... moje tusenia teda boli urcite spravne. aj ked prospieva, je hladny, lebo mliecko pomalicky konci ☹ predtym pri odsati mliecka dokazal vypit 200ml len tak na sup!!!
ojo tvoj tomasko este v piatich mesiacoch ma mozno tych 6kg a nas malinky takmer 2,5-mesacny ma uz teraz takmer 7kg!!! je to strasne, ale ako hovori achina, co s nim, ked je taky hladosko..
achina mozem sa spytat, kolko vazi tvoj danielko? zaujimalo by ma to, lebo je rovnako "stary" ako moj chlapcek.

achina
18. okt 2009

kessiee, muj maly ted muze vazit cca 5 kg, ale on kdyz se narodil, tak mel 2,40kg. Zalezi, jakou vy jste meli porodni vahu. 7 kg je dost, ale zalezi, jak to mimco vypada, jak se hybe. Ja potkala poradne maminu, jeji mimco melo ve 4 mesicich 8 kg, vubec se nehybalo, nezvedalo hlavicku, doktorka ji dokonce predepsala dietu. Ale to mi prijde teda dost drsny. Neumim si predstavit, kdyz bych malemu nemohla dat najist. Kazdy prece rika, ze mimco si ma samo rict, jak chce papat. A i kdyz je vetsi, tak se rika, ze az zacne lezt a chodit, tak to vybeha 🙂
Danicek to dela presne jako ten tvuj, strka si pri kojeni ruce do pusinky. Z meho mleka by opravdu moc nevyrostl. Ja osobne umele mleko obrecela, ale ted vidim, ze bez toho by to v zadnem pripade neslo.Takze nenech maleho trapit a hladovet. Uvidis, ze bude po UM spokojeny.

ojo
18. okt 2009

kessie, jak píše achina, záleží taky na porodní váze, Tomík měl 3300g a ve 3.měs. 5400g 🙂

to UM určo vyzkoušej...ale s dr. bych se poradila ohledně dávek...já dělávám malýmu ještě míň než má podle věku na krabici dostávat...ale zase pije častěji, než je to tam psané a stejně většinou ještě zbyteček nechá, takže mu to stačí 😉

kessiee
18. okt 2009

achina moj malinky mal porodnu vahu 3530g, 51cm. teraz ma skoro tych 7kil a nieco cez 60cm. a hybe sa teda dost 😉 hlavicku si pri noseni ani neoprie, drzi ju pekne, dokonca sa taha sam do sadu - ked lezka a len sa mu dotknem ruciciek uz si sada, najnovsie mu nestaci uz ani to, vyzera, ako by chcel aj na nozky uz vyskocit - jasne, ze mu nic z toho este nedovolujeme.
teda ale dnes mame s tym papanim hrozu, takyto este nebol, nechcel ani prsnik, ani UM ☹ dufam len, ze sa z toho vyspinka a zajtra bude dobre...

achina
18. okt 2009

kessiee, neboj, on urcite vyhladne a pekne se napapa...Nas maly kdyz jeden den malo papal, tak dalsi den malem vypil pul plechovky 🙂

ojo
18. okt 2009

kessiee, nebuj, jen vydrž v dobré náladě a nesmutni a žádný stres nebo nervozita!!! z toho že nepapá, malý to potom cítí a třeba kvůli tomu nechce...a určitě ho nenuť...ani chviločku...
doufám, že teď večer už papkat bude nebo až si něco pospí, tak bude mít větší hládek a bude papat... 😉 🙂 držím palečky 🙂

adka12
18. okt 2009

baby neviete mi poradiť, zdá sa mi, že malej už nestačí Nutrilon HA1. Vo švtrok má 4 mesiace a chce papať každé 2 hodiny a v noci každé 3. Predtým mi spala celú noc aj 10,12 hodín a teraz sa budí a je hladné.
Ako jej to mliečko môžem zahustiť aspon na noc aby vydržala?

kessiee
18. okt 2009

holky dakujem vam, ste zlate 🙂 alexikovi sa vecer podarilo vypit 50ml UM, viac nechcel ☹ teraz uz spinka, tak som zvedava, ako dlho vydrzi a ako zvladneme noc... zajtra vam podam info, este raz dakujem 😉

sunea
18. okt 2009

Kessie, aj my mame teraz s mojim malym lumpom take obdobie... ja ho kojim + UM, ale zacal dost vyvadzat (chapala som ho, ze casto vyvadzal pri kojeni, ked mu mlieko slabo tieklo a on bol unaveny apod., ale s papanim Um nemal problem). Teraz mi casto trva aj dve hodiny, kym dopije svoju davku (resp. kym prestane byt hladny) 😨 Napr. dnes som ho kojila rano, potom dostal UM, lebo si pytal. Doobeda som ho kojila, flasu nechcel, vrieskal, vyvadzal (okrem toho mu uz asi lezu zuby). Po zobudeni som ho nakojila, potom nechcel dalej jest...uz som mala nervy...asi to moc prezivam, on je spokojny, kopka nozickami, zvedavy, hra sa s okusovatkom a ja nad nim sliedim s flasou, ci nie je hladny 😅 Az teraz vecer po kojeni vypil 100 ml. Takze nie si v tom sama 🙂 Treba vydrzat a oni nam to raz vynahradia 😉

sunea
18. okt 2009

Adka, mojmu synovi sa tiez vekom skratil interval papania (kuk moj prispevok hore zo 16.10.2009). Podla mna by sa nemalo takto nasilu zahustovat kvoli predlzeniu spanku, deticky maju este citlive crievka a preco im to cele komplikovat... mozno ju uz zacinaju strasit zuby, ma plytkejsi spanok, chysta sa na zmenu casu atd... Moj syn si pocas minuleho tyzdna uz nastavil sam v sebe zimny cas (zaspava o hodinu neskor a vstava tiez posunuty). Ked bol malinky, na nocne budenie som ho musela nasilne budit, postupne sa budil sam raz v noci alebo nad ranom, a posledny tyzden, odkedy si sam zmenil svoje vnutorne hodiny, sa mi budi este aj nadranom cca po 1,5-2 hodinach (hlad), co predtym nebolo. Neriesim to, ked je hladny, nakrmim (v noci teda len kojim, ale ked bol mensi, potreboval v noci aj UM), ono to nebude trvat vecne. Daj si k posteli celu vybavu (navazene davky UM vo flaskach a vodu v termoske) a budes rychlo ready 😉

kessiee
19. okt 2009

ahoj holky, tak noc bola fajn, zobudil sa az o pol tretej (normalne pri kojeni uz pred polnocou), prsia sa dovtedy pekne naliali, tak sa napapal az az 🙂 druhykrat sa prebral o stvrt na sedem, to uz sa pri papani vykrucal, vzala som ho odgrgnut si a mam taky pocit, ze vsetko vyvratil, no hruza ☹ okrem toho celu noc nekakal, a normalne - teda ked len kojim, sa mu to podari aj dvakrat za noc... teraz znova spinka, ale som zvedava, co ma s nim dnes caka 😖
sanea, dakujem za povzbudenie. vies, ja z toho ani nervy nemam, len ma trapi, ked viem, ze je hladny a nemozem mu pomoct... snad to nejako zvladneme a bude dobre...

ojo
19. okt 2009

kessie, když ho budeš dokrmovat, tak by měl kadit tak jednou denně....no já měla opačný případ, Tomášek nekakal standartně tak 2-4 dny 😅 a teď poslední 2 dny po sobě a už je to tužší kakání...tak jsem zvědavá na dnešek...

třeba se pak přepil, že blinkal...no určitě to vychytáte a bude dobře 😉 🙂 🙂

berus222
22. okt 2009

baby, ake UM mam dat, ked z nutrilonu nekaka? do teraz som kojila a este aj kojim, len uz musim davat aj UM. nechcem skusat kazdu znacku. ktore sa osvedcili vam?

ojo
23. okt 2009

berus, my máme Bebu a spokojenost... 🙂

alias313
23. okt 2009

ahojte žienky, mate niektora Bebu HA 2? My sme používali celý čas-cca od 1 mesiaca Bebu HA 1, a včera sme presli na 2, ale maly mi toto mlieko velmi nechce pit-no vlastne skoro vôbec, mozem ho nechat aj vyhladovat a vypije len kusok.a este k tomu vecer ked mu robim do mlieka ryzovu kasu-tu inak zboznoval, teraz mi nechce spapat ani tu. Nemali ste niektora podobny problem?