Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lublana1
6. okt 2010

@mirka285 ...no ved prave, niezeby pil stale viac a viac, ale ide to opacnym smerom, stale menej a menej a rev neskutocny... ale brali nam krv minuly tyzden a este cakame na vysledky, ci nie je alergicky na kravske mlieko, len musime cakat este za vysledkami cca tyzden, len neviem, ako to ten tyzden este vydrzat... a po kolike uz tiez bol zlatunky a teraz zase toto ☹

ija1
6. okt 2010

a este nam v tyhle dobe prechod z Nutrilon HA desne pomohla flaska Lovi, mozna ze i deti bolej dasnicky, a ona je jemnejsi a ditko si na ni skvele zvykne........a to jsme predtim meli chicco, nuk, i avent.............ale ted uz jenom Lovi.....nic jinyho nechce, netlaci ji to tolik na dasnicky...................prave sestra rikala ze to muzou byt i dasne, ze chvili bolej, pak zase ne, a zoubky porad nikde........proste jen je to boli..........

ija1
6. okt 2010

@lublana1 - chapu jak se citis, ja z tohohle byla naprasky.......obulela jsem to, a nevedela co delat..........krmeni bylo pro me nocni mura, s bebou ha se to srovnalo a davky mlika se zase zvetsily..........

lublana1
6. okt 2010

@ija1 ...ved to, ze mliek je na trhu strasne vela a experimentovat na mojom drobcovi sa mi nechce, aby to nebolo este horsie ☹ asi mi nic ine nezostava, len este pockat za krvnymi vysledkami a potom sa uvidi, ale neviem, ako to zvladneme, este tyzden ☹ ... ja pouzivam antikolikovu flasku MAM uz od zaciatku, takze si myslim, ze v tom problem nebude, ale mam aj LOVI, len som ju este neskusala...

lublana1
6. okt 2010

@ija1 a ten biopron su tiez probiotika, ako sa davkuju?

ija1
6. okt 2010

tak jako ono to meneni pro prcka nebezpecne neni, ja se tomu taky branila, vice mene mesic jsme bojovali if se to nezlepsi, a mezitim jsem malem prisla o nervy...........takze.............. jsme zkouseli fakt hodne, a ta beba ji sedla, takze jsem fakt za to stastna...........a jak jsem slysela od detske sestry........nektere deti najdou vhodne mlicko napotreti,..... proste kazdy ditko je jiny............... a Lovi je taky antikolikova ale je mekoucka a da se tvarovat v pusince...............

ija1
6. okt 2010

@lublana1 - biopron junior............v CR je od ukonceneho 1. mesice, v SR od 4. ukonc. a bere se pul sacku denne, nam zabraly po 14 dnech ale fungujou........... tak aspon neco.......ted jak jsme zacly davat prikrmy tak trosku po zelelnine bolelo brisko, tak jsme zmenily probiotika a po 14 dnech je to lepsi...............

http://www.docsimon.cz/zbozi/biopron-junior-sac...

lublana1
6. okt 2010

@ija1 a skusala si viac mliek? ktore?

ija1
6. okt 2010

ja hned bebu HA, a pak bebu....pro........ ale ta ji nesedla.............tak jsme se vratili k HA......... jak ji rostou zoubky a jeste zacla se zeleninou tak byla protivna a nechtela pit...............zkouseli jsme sladsi BEBU pro a nepomohlo, tak jsme se vratili k HA a uz pije zase v pohode.............

lublana1
6. okt 2010

@ija1 ...no my cca o tri tyzdne tiez zaciname s prikrmami, tak aj toho sa dost obavam...

mirka285
6. okt 2010

@lublana1 no nic tak pockaj na vysledky a ked sa alergia nepotvrdi zmen mlieko...ja som sa tiez tomu branila a som rada ze som to nakoniec spravila...a niekedy aj vymena flase pomoze...Lenocka veru daleko byvam,ale uz sa tu nestriela..

ija1
6. okt 2010

my to meli presne ve stejne dobe, asi tri tydny pred koncem 4. mesice................asi je to nejaky krizovy obdobi...........

fukylove
7. okt 2010

ahojte babulky - ono bud treba mrknut na velkost cumlika alebo aj flasku... nam chvilku sabotoval Sebik aj Avent flasku, tak nejaku dobu pil z Lovi a ta bola super... teraz uz mame 4ku cumlik na Avent a z toho pije tiez v pohode. Od polroka zacal odmietat cez den mliecko, snazila som sa do neho "tlacit", no po par dnoch odmietania som to vzdala aj ja... lebo on bol schopny od siestej - siedmej rano do jednej na obed (ked mal cas obeda) spapat iba 50 - 80ml a viac ani bohovy.. tak sme zvysili podiel prikrmov a kde sa len dalo, dostava UM. teraz napr. robim Sebkovi aj puding - 240ml vody + 8 odmeriek UM + 1/2 sacku pudingu. Ma z toho dve davky 🙂 kasu mu tiez zarabam do UM, zeleninovo - maskove prikrmy robim, resp. riedim UM.. a uz bez problemov papame Pribinaciky a kyslomliecne dezerty.

fukylove
7. okt 2010

este mi napadlo - aj Vam sa zda, ze ked uz konecne prekuknete Vasho drobceka, tak o par dni Vas prekukne aj on a potom musite hladat zase nejaky novvy figel? 😀

lublana1
7. okt 2010

...no ved to, par dni je klud a clovek si mysli, boze uz je to v pohode a potom pride zase s niecim "novym" a sme tam, kde sme boli predtym... ale snad to prejde a bude uz len dobre... alebo sa potom zase prihlasim s niecim novym a budem chciet od vas baby poradit 🙂

peko
7. okt 2010

holky jakým způsobem jste postupovaly při změně mlíčka? malí pije Nutrilon HA a tak cca po 100 ml se začne strašně kroutit, vypadá jakoby ji něco bolelo, flašku chce, ale po 2 potáhnutích ji zase vyplivne a tak pořád dokola ☹

mirka285
7. okt 2010

@peko ja som normalne od rana zacala davat ine mlieko...isla som na to razne 😀

ija1
8. okt 2010

peko - presne tak, normalne zacni jine a pockej 3-4 dny jak se to ustali...........evidentne tohle dela po nutrilonu HA spousta deti.......

junovka
8. okt 2010

@peko jednoznacne preferujem pomale zavadzenie noveho mliecka a mozno takymto postupom si ani nevsimne, ze je nejaka z mena v chuti 😉 Po malych davkach zvysuj mliecko ktore chces zavist a znizuj davky , ktore chces vyradit.

junovka
8. okt 2010

@peko samozrejme, ze ho boli brusko...ved kazda nova vec pre travici trak je " SOK", a hlavne pre take male mimi 😉

mirka285
8. okt 2010

@junovka a naco mu ma davat stale mliecko ktore mu zjavne nerobi dobre?ved to je len mlieko ,UM maju zhruba rovnake zlozenie a jemu zjavne nesedi niaka zlozka ktoru obsahuje Nutrilon....

junovka
8. okt 2010

@mirka285 nepise @ peko ake mliecko mu chce davat, ale ake mu dava...teda aspon som to ja nepostrehla 🙂 ....Ja som takto robila, aj pedina mi tak poradila, nemali sme ziadne problemy pri pomalom zavadzan mliecka....napisala som len svoj nazor, pretoze sa @peko pytala....nech si kazdy robi ako chce, ved kazda matka pozna svoje dieta najlepsie 😉

mirka285
8. okt 2010

@junovka no neviem ja som vymenila normalne od rana od prvej davky mlieko a nebol ziadny problem...zda sa mi to take cudne ze mu budem postupne menit,ved naco ked mu nerobi dobre tak to nebudem do neho cpat...ale to je moj nazor...urobila som tak ja aj kopec bab tu a nemali problem..

peko
8. okt 2010

@junovka , @mirka285 - no mě právě tu postupnou změnu doporučila doktorka, s tím, že jsou 2 možnosti - buď vyměnit denně jednu celou dávku a postupně víc a víc, nebo to měnit v rámci jedné dávky, tak jsem chtěla vědět, jak to dělaly ostatní
já jsem spíš pro to postupné zavádění, i u pesana jsme granule měnili postupným mícháním
takže díky za názory

anieanne
8. okt 2010

Holky, jak vám prckové reagují na Bebu ( konkrétně AR ) ? Teď jsme na AR Nutrilonu, ale uvažuji o změně..

junovka
8. okt 2010

@anieanne tazko povedat ako ti maly bude reagovat na Bebu?? 😒 Treba vyskusat a uvidis, lebo kazde dieta je individualne a preto aj kazde reaguje inak 🙂 Pri starsej sme skusali Bebu a mala zapchy.

anieanne
8. okt 2010

@junovka Jj, vím, že to nejde říct předem, ale kdyby mi tu dest lidí řeklo, že jim nedělala dobře, tak bych ji ani nezkoušela...

ija1
8. okt 2010

@anieanne - my sice Bebu nemame AR ale HA, a jsme s ni max spokojeny, predtim nutrilon HA, ale kvuli desnejm bolestem po 3,5 mesicich jsme zmenili a super............ papame i zeleninu a spokojenost.......je teda fakt ze jsme zmenili probiotika na Biopron junior z Biogaiy...........a fungujou super...........

ija1
8. okt 2010

a jeste teda musim rict, ze je to fakt individualni, pac jsme zkouseli Bebu pro a nic teda moc nejela...........tak jsme se vratili k HA............

lublana1
8. okt 2010

@peko ...ahoj, moj maly ma 3 a pol a robi presne to iste, pri 100ml zacne plakat, aj vidno ze chce, ale uz akoby nemohol a hystericky rev. uz som skusala zmenit aj velkost cumla, ale nepomohlo. tiez papame nutrilon HA. ak zmenis mliecko, daj potom vediet na ake a ako u vas zafungovalo, ja este musim cakat za vysledkami, ci nie sme nahodou alergicky na kravske mlieko a potom zmenim tiez.