Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

majinka85
20. okt 2010

@mimi21mimi od kedy ste na sunare?

majinka85
20. okt 2010

jaj.ok diky moc

majinka85
20. okt 2010

dievcata ako dlho ste kojili?Pretoze sa mam depku z toho ze nekojim. Kazdy mi vravi ze treba kojit no neda sa. Este sice niekedy davam MM ale je to malinko.

mimi21mimi
20. okt 2010

@majinka85 zhruba mesiac

mimi21mimi
20. okt 2010

@majinka85 nic si z toho nerob, mne sa tiez nedalo... po sekcii nabehlo len trochu a potom nic. Aj som sa radila s dr, ale povedala, ze nie vsetkym je to sudene.

majinka85
20. okt 2010

@mimi21mimi a uz davas babatku aj nejake stavy?Caj?Lebo moja lekarka vravela ze od siesteho tyzdna mam uz skusat aj stavy.

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 mě se holky vůbec nepřisály, takže jsem necelé dva měsíce odsávala a pak už nebylo co - myslím ale, že není potřeba mít z toho deprese, prostě se nepovedlo a dnes jsou mlíčka kvalitní 🙂

mimi21mimi
20. okt 2010

@majinka85 ake stavy????
ja davam fenyklovy cajik.

majinka85
20. okt 2010

no šťavu z jablka a mrkvy

majinka85
20. okt 2010

@vlckulka a ake UM davas???

suszi
20. okt 2010

@majinka85 my sme vydržali 3 týždne... ☹ Doteraz mi to je veľmi ľúto, ale ako vravíš aj ty, keď sa nedá, tak sa nedá... ☹
Ja som začala tieto reči o dôležitosti kojenia hádzať za hlavu, lebo inak by som sa aj ja z toho zbláznila... Moje dieťa je a bude rovnako zdravé, ako ktorékoľvek kojené...🙂
. Takže žiadne depky... 🙂

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 Kačenku mám na Nutrilonu, ale začala mi ho odmítat, tak zvažuji změnu a Verunku mám na Hippu - na ty šťávičky mi to přijde ještě brzy

majinka85
20. okt 2010

no sa velmi tešim,že som na tomto fore a že si s vami pišem.Aspoň mi pozdvihnete náladu.

majinka85
20. okt 2010

@vlckulka no ved aj ja si to myslim.No neviem čo mam robiť. Ja davam mojmu Samkovi nutrilon a zatial ho znaša dobre.No niekedy je nepokojny pri jedeni a po nom a nevieme čím to je.

seagull2404
20. okt 2010

jeeej, som rada, ze mi nesibe a nie som jedina, co si mysli, ze niekedy tie reci o dolezitosti dojcenia viac ublizuju ako pomahaju, ja som strasne tuzila kojit, ale malickej to nestacilo a tak sme na umelom mliecku takmer od zaciatku, najprv ma to trapilo, ale potom mi kamoska povedala, ze jej v "prieskume" vyslo aj to, ze deti na umelom mliecku su niekedy spokojnejsie a zdravsie ako tie na materskom, tak som sa tak nejak uspokojila a uz to neriesim, teraz papame Bebu a sme spokojni... 😉

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 zatím bych mu šťávičky nedávala, čajík ano, dávám heřmánkový a Kačence fenyklový, protože té když dám heřmánkový, tak má z něj průjem 😒 Jinak s tím papáním, mě Kačenka také u papání občas hází ručičkama a pláče a připisuji to tomu, že hltá a napolyká vzduch a pak jí to tlačí, protože když jí dám odkrknout i v průběhu papání, tak je to pak lepší a klidněji saje - ačkoliv teď už tedy spíš nesaje 😖

majinka85
20. okt 2010

@seagull2404 A nestrhava sa ti dcerka pocas spanku?Nemas s tym skusneosti???

majinka85
20. okt 2010

@vlckulka a kolko toho caju ti vypije?Lebo moj len na lzicky.Moc mu nechuti

seagull2404
20. okt 2010

nestrhava, ked spi, spi pokojne, ale ona vela nespi 😀 akoze po Bebe sa deti strhavaju zo spanku?

majinka85
20. okt 2010

@seagull2404 ja neviem ci je to od stravy alebo nie.Ja som len chcela vediet ci s tym nemate skusenosti.

vlckulka
20. okt 2010

kojení nebo nekojení nijak neřeším, nepovažuji to za všelék, ano jsou tam cenné protilátky, ale i to nespasí za každou cenu - je třeba pravda, že pro nás je to hodně finančně náročné, ale bohužel - zase si myslím, že proti maminkám, které jen kojí jsem klidnější, protože mě děti spí v noci od posledního krmení ve 22 hodin až do rána do sedmi a to je budím, kamarádka, která kojila, vstávala v noci co dvě hodiny - to by mi asi hráblo 😕

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 s tím čajíkem je to různé, tak 20 - 50 ml denně, více jim nedávám

majinka85
20. okt 2010

a to od ktoreho tyzdna ti tak pekne vyspi?Lebo moj ked ho okupeme este vystraja asi do desiatej potom ked konecne zaspi tak spi maximalne do tretej.Doobedu spi na minutky a poobede uz pospi dlhsie.A aj to sa bojim ci nema vymeneny den za noc.

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 takhle mi spinkají asi posledních 14 dnů, vstávaly mi v noci kolem půl třetí v noci, pak se to začalo prodlužovat a spinkají krásně celou noc - někdy se samozřejmě stane, že se výjimečně probudí, ale opravdu málo

majinka85
20. okt 2010

no snad to caka aj nas.Aby sme sa vyspali a cez den ti ako spinkaju?

vlckulka
20. okt 2010

musím jít, holky si mě žádají 🙂

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 přes den mi toho právě moc nenaspí, když to nějak zprůměruji, tak 3x za den půl hodinky až hodinu nebo když jsme na procházce, tak déle, večer jsou samozřejmě už unavené a občas protivné - dávám je spinkat po krmení v sedm hodin večer a pak je ještě budím na to krmení v deset

kaja73
20. okt 2010

@vlckulka No, vo veku tvojich malych aj moji spali celkom OK ,ale od 6 mesiaca to začalo u oboch 😢 -a to som už tohto druheho betara vtedy ani nekojila.On sam sa odstavil.Takže u mna neplatilo kojemie -zly spanok, UM-dobry.Pri druhom to bolo skor naopak.Prveho som kojila 2 roky a vtedy som si myslela,že preto tak zle spava.Teraz vidim,že to tak byt nemusi 😉

majinka85
20. okt 2010

@vlckulka Dakujem ti za tvoj cas

miruska76
20. okt 2010

Ja mam uz stvrte dieta a kazde papalo Frace lait, nikdy nemali ziadne problemy.Aj teraz ho papa moj 5 mesacny drobec.