Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ojo
24. okt 2009

alias, já teda takový problém nemám, ale nedávno mi někdo říkal, že se stane, že po nějaké době, začne mimčo to stávající UM odmítat...nevím proč...takže jedině přejít na jiné 😅

alias313
25. okt 2009

ojo to som si aj ja myslela, ze to tak je, ale ked mu dam tuto 2 tak zacne riadne pit a po chvili ked si uvedomi tu chut, tak si stale vytahuje flasku..a tu 1tku mi pil pekne a zrazu na druhy den ked sme presli na 2, tak mu prestala chutit...teraz sa to uz trosku zlepsilo vcera vecer prvy krat spapal kasu co mu robim do toho mlieka ale cez den je to boj dostat do neho mlieko...

hanybany
29. okt 2009

AHojky,

mám dotaz...
My jsme na Nutrilonu 1, chystáme se na 2 🙂 ale jde mi o jinou záležitost 😵
Od kamarádky jsme dostali Nutrilon HA, hypoalergenní.Věděla jsem, že má nahořklou chuť.Zkusila jsem udělat jednu dávku malýmu a po chvilce prskal a nechtěl pít 😒 Tak jsem udělala normoš a jedl jak přetrženej 😀

Myslíte, že můžu míchat HA a 1, jako např.na jednu dávku, kam dávám 6 odměrek dát 3 od N1 a 3 od N HA???Aby na se ta nahořklost zmírnila? 😕 😵 Ovšem když to nepůjde, nevadí...prostě ho neužijem 😒 🙂 Jen jestli máte někdo zkušenost???? 😕

Moc děkuji 🙂

martinka1981
3. nov 2009

Ahojte kočky,všili ste si aj vy to riadne zdraženie UM???? Teda my papame Nutrilon a normalne sme naštvany ake ceny si tu nahodili naši obchodnici 😠 .........neviete kde sa kupiť najlacnejši Nutrilon2 ? Dakujeme za info

hoogy
3. nov 2009

hanybany no my teraz prechadzame na 2 a lekarnicka nam povedala,ze na zaciatku mame miesat kym si zvykne.tak snad mozes aj ty miesat.
martinka ja som si nevsimla ze by zdrazel?my davame comfort a stoji tak isto

dasa912
3. nov 2009

Ahoj baby, ja tiež dávam mojim dvojičkám nutrilon, je to kopec srandy čo sa týka platenia, ale chcem im ho ešte dávať aspoň do 2 rokov, potom uvidím. Inak dá sa lacno kúpiť v Posku. Neviem či všade, ale ja som bola v nejakom vačšom hypermarkete, niečo ako u nás tesco a bolo o dosť lacnejšie.

martinka1981
3. nov 2009

my sme doteraz použivali 1 ta stala v ružinove 14,49€ a v Poluse trebars 14,23€. A včera išiel drahy kupiť 2 do ružinova a šup že 16€ 🙄 a to viem že 2 byva lacnejšia ako 1. Tak ani nekupil taky bol najedovany. Mali sme cestu do AT tak sme tam kupili Aptamil 2 za 12,99€ . Mala neako štrajkuje pri ňom ale neviem či je to sposobene že je to 2 alebo že je to Aptamil 😕 tak radte 😀

hoogy
3. nov 2009

martinka ale to nekupujes comfort,vsak? lebo mi kupujeme comfort a te stoji okolo 10 a dvojka tak isto,ale je to to male balenie. moze jej nechutit nove mlieko.my sme dovjku zo zaciatku miesali s 1 davali sme stale viac 2 a potom nakoniec len 2 a tiez sa maly najprv tvaril,ale teraz je v poho.snad ti niekto poradi

martinka1981
4. nov 2009

Hoogy a aky je rozdiel medzi normalnym a comfort? No uvidim,kupim si aj Nutrilon 2 a uvidim či bude rozdiel medzi nim a Aptamilom.

sue250
4. nov 2009

baby poradte ja mam 2tt dceru mlieko nemam mala som ale slabe teraz si odsajem tak 30ml ale to je nic a zacala som davat nutrilon 1 co sa tyka kakania tak kakeme 2x za den taka prazenicka, ale mala sa k veceru puci dost, kamoska mi odporuca bebu tu hypoalergennu mozem len tak zmenit mlieko nic sa jej nestane? nechcem moc experimentovat, viem ze je v rakusku hnedy nutrilon proti kolike alergiam a inym veciam ale u nas bohuzial nie. mala je stale hladna je kazde 2h, v noci sme spali 2hod, neviem ci ju to mlieko nevie zasytit kedze je to prve dieta tak som zufala. poradte dik
a teraz neviem ci sa ten v rakusku nevola aptamil ale je hnedy

martinka1981
4. nov 2009

Ahoj Sue,no mliečko sa neodporuča meniť. My tiež od malinka papame Nutrilon a v pohode. Tvoja dcerka je ešte malinka tak je taka nedopapana 🙂 naša bola tiež riadny papkač,tiež jedla každe 2 hodky. V noci tiež sa budila asi 2-3X postupne sa to upravi neboj. Čo sa tyka kakania je to ok. Naša bola tiež k večeru napokojna,potom nam lekarka kazala kupiť Espumisan L a v lekarni povedala magistra do každej flaše 2-3 kvapky dať a bude pekne pdkať 🙂 A ak by si mala pocit že ten obyčajny Nutrilon jej dobra vyskušaj ten Hypoalergenny 😉

sue250
4. nov 2009

martinka a ten espumisan nie je na predpis? nevedela som ze existuje nutrilon hypoalergenny. a to malej neublizi ked vyskusam ten ha?

medirelka
4. nov 2009

Ahoj sue250, ja som od začiatku svojho malého prikrmovala Nutrilonom HA, prišli sme s ním už z pôrodnice, ale po čase, asi po dvoch mesiacoch sme prešli na ten obyčajný, pretože nie sme alergici a je oveľa lacnejší. Matyáško ho znáša veľmi dobre, nemal žiadne problémy s kakaním. Myslím, že by si zbytočne prechádzala na HA. Nutrilon ešte existuje aj hustejší, je to tiež 1, od narodenia, pre dlhšie zasýtenie. Ale s tým sme my začali až od 3. mesiaca a iba na noc. Myslím, že tie naše detičky netreba príliš prekrmovať. proti bolesti bruška každý deň s malým cvičím, skŕčam a vystieram mu nožičky a na kúpanie používame vedierko, ktoré pomáha proti kolikám, nie klasickú vaničku.

ojo
4. nov 2009

ahoj Sue, jak píše medirelka, jestli nejste ani jeden z rodičů alergik, neni potřeba dávat ten HA, je dražší než obyčejný...
já 😉 musela začít dokrmovat před měsícem, dala jsem asi 4x Nutrilon, pak jsem přešla na Bebu...teď od 6. měsíců zkusím přejít na to pokračovací mléko Hami 🙂

a jestli má malá pouze 2 týdny, tak časté buzení v noci je normální, mělo by se to trochu upravit po šestinedělí
😉 a jestli ti večer nějak pláče, může to být večerní kolika, s tím nic nezmůžeš do 3.měsíců 😖

každopádně ohledně mlík i častého pláče bych se poradila s tvou pediatričkou 😉

sue250
4. nov 2009

dik baby my nie sme alergici, takze zatial budem s nutrilonom pocvicime vecer, a uvidime potom prejdem na ten sytejsi nutrilon poradim sa s doki

sashie
4. nov 2009

Ahoj martinka, ja kupujem Nutrilon HA 1 za 11,70 Eiur, v lekarniach v ruzinove (tam ako je poliklinika) aj v petrzalke v dvoch lekarnach (v tescu) a na Strencianskej (zdravot. stredisko) ale aj to sa mi zda drahe.

ak je jeden z rodicov alergik, staci doniest pediatricke potvrdenie od alergologa a bude ho davat na predpis, max. 5 ks za mesiac a cena je polovicna (preplaca zdrav. poistovna) ale len do 6 mesiacov. to som nevedela, az ked mi kamoska povedala, ze jej znama to mala na predpis, tak som sa opytala lekarky a dala mi recept.

ake je to mlieko aptamil? to je tiez zo sady Nutirilon?

martinka1981
5. nov 2009

Ahojte,tak som včera kupila nutrilon normalny 2 a teda možem z vlastnej skusenosti povedať že Aptamil a Nutrilon NIE JE TO ISTE!!!!!! Aptamil je taky trochu zahusteny ak naš Nutrilon AR. Hned mi to bolo podozrive že tam niečo "plava" 🙂 asa mi ti teda potvrdilo že je to ine.

Sashie o lekarňach čo su v tescu na zlatych pieskoch ani nehovorim,tam maju najdrahši až za 16,90!!!!!! A trebars v tescu bol drahy pozrieť včera a maju za 14,60 ako v DM,a to ho zlacnili leo mavali za 14,90 😒 je v tom neaky hokej,všetci si tu robia čo chcu ☹ ved deti su najlepši biznis....

susisus
6. nov 2009

Ahojte kočky, moja malá papá HIPP mliečko ale zapeká ju, môžem jej dať raz denne HAMI a môžme takto dlhodobo fungovať?

Lebo včera som chcela vystriedať hipp za hami, len som zistila ze z hami je hladna, ale zato sa mi rano naaadherne vykakala... A Hippko je prve mliecko, z ktoreho nema koliku, skusali sme strasne vela.

lenka1smejka
7. nov 2009

susisus-no neviem ci mozes takto davat mliecko.Skusala si nutrilon?mne mala uz nastasie kaka ale viem o com hovoris bojovali sme tak do 6mesiacov,je to neprijemne a koliky mala do 3mesiacov ale nie velke

lenka1smejka
7. nov 2009

ojo-prosim ta mozes mi napisaqt kolko stoji to mlieko hami a ako mala nanho reaguje?chcela by som ho aj ja

anelka83
7. nov 2009

ahojte maminy. my od 2 měsíce papáme Nutrilon 1 a v noci jsem ještě kojila a kojim do teď jen v noci, přes den mi prso neveme. Ale před týdnem začal kakat a i dost smrdět, tak jsem zašla k mudr. a udělali výtěr. Nic nenašli vše je v pořádku ale bylo mi řečeno, že mám přejít na něco jiného, tak jsem koupila Sunar a zas kaká divně a navic mi moc nechce pít, jsem už z toho hotová ale přibíra pěkně možná až moc, myslíte, že mám zas otravovat mudr. a nebo pár dní počkat?! Máte některá také takové zkušenosti? Zkoušela jsem i vyměnit savičku ale je to stejný, kroutí se u toho jako blázen..

laska2208
7. nov 2009

martika 1981, my sice papame este iba 1, ale chcem zareagovat, pretoze aj my sme vyskusali okrem Nutrilonu aj Milumil 1 a musim povedat, ze co sa tyka zlozenia je rovnaky, ale konzistencia je ina, tiez sa tazsie rozpustal a niekedy som musela pocas jedenia pretrepat flasou, aby malickej lepsie tieklo, pretoze sa zlostila, ked jej to upchavalo cumlik. A mame skusenost aj s Bebilonom 1, ten je fajn, je rovnaky ako Nutrilon, dokonca mam dojem, ze sa rozpusta lepsie, sme s nim velmi spokojni 🙂

m1rti
7. nov 2009

Holky, já dávám malé Hami mlíko , v Čr stojí 199 Kč a malé chutná, ale ona už jí skoro stejnou stravu jako my, tak se to na stolici neprojevilo ...

mifinka
7. nov 2009

Anelko, je normální že dítě krmené UM má jiný zápach stolice než když jen kojíš... Na UM se víc podobá zápachu z dospělého.. Je tak? Takže pokud už to není takové to kyslé mlíko v plenách ale normální kakoš, tak to neřeš 😉

anelka83
7. nov 2009

mifinka: já vím, jsem plašan 😀 ale raději se zeptám 100x než vůbec.. Koukala jsem, že jsme jen o týden starší moc hezký chlapeček. A jinak děkuju

ojo
7. nov 2009

lenka1smejka, no zatím ještě dodělávám Bebu, až pak přejdu na to Hami...právě že cena je dost přijatelná 600g za 199,- 😵 ....vychází to 100g na cca 33kč zatímco Beba 100g za cca 37kč 😅

no tak snad nám bude vyhovovat 🙂

holky, kdo máte dobrou zkušenost s Hami, hlaste se!!! 😉 😀

lidunka1981
7. nov 2009

Ahoj my máme Hami měsíc a vše je super. Vyzkoušeli jsme Nutrilon pak Bebu a Sunar a bylo to hrozny nemohla se vykakat a zelený hovínka a ještě k tomu blinkala a teď jak máme Hami tak paráda žlutý hovínka a mooc jí chutná 😀 Akorát ted má dva dny průjem ale jen při odpoledním kakání. Dopo. má kakání v pořádku. Tak netuším čím to může být. Netušíte čím by to bylo?? 😨

susisus
8. nov 2009

lidunka - a ked si presla z ineho mlieka na Hami, hned bolo dobre, alebo ju chvilu bolelo brusko este? Lebo mne mala po papani placka a neviem preco... a to je druhy den co jej davam hami..

junovka
8. nov 2009

susisus, kuk sem, tam som pisala: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

lenka1smejka
8. nov 2009

No byby ja som dnes dala malej Hami a nechcela mi to