Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

keminek
2. nov 2010

@sarlotta já vím 🙂

sarlotta
2. nov 2010

@kaja73 nemám tolik času, mám dítko malé .-))) ale snad někdy večer si projdu diskuzi celou, chtěla jsem přidat svůj názor. Holky přemýšlejte, ty děti jsou na nás závislé a to že jim to chutná neznamená ještě že je to pro ně dobré..... bych mohla dát malé kus párku a jitrnicu... nééé, třeba by jí to chutnalo.. bílkovin to bude mít stejně 😅 😅

s.arik
2. nov 2010

sama nemám ráda umělé náhražky a celý ten potravinářský průmysl, co myslí pouze na své zisky, když produkuje pro děti různé ty Brumíky a podobně...

ale pokud někdo nechce nebo nemůže své dítě kojit, tak mi neupravené kravské mléko přijde jako mnohem větší zlo než Sunar a spol.

KM se upravuje proto, že je pro dítě absolutně nevhodné, má špatný poměr fosforu a vápníku, MÁLO vitamínu A a E, Céčka i kyseliny listové. Složení bílkovin také není vhodné.

Doporučuji si projít některé články, třeba http://www.mimi-klub.cz/tema-mesice/leden-2010-... nebo http://www.agape-poradna.cz/index.php?option=co...

rozhodnutí je samozřejmě na každé mamince, ale myslím, že je chytřejší věřit přírodě a vědě, než rodině a nějaké jedné zdravotní sestřičce :P

majkaa
2. nov 2010

@sarlotta UM sme vyskusali asi vsetky, z niektorych brusko bolelo uplne sa vykrucal a z nutrilonu bol vyhadzany. Vodu a cajik sme skusali davat asi 2 tyzdne a nezaberalo. Potom sme sa na to vykaslali a hned dali mliecko vtedy este UM a hned zaspal, cize sa on pekne vyspal aj my. Len to, ze ked som mu Nutrilon dala, rano uplne vysipany a ked ine, tak sa vecer tak skrucal az kym nepoprtkal bolo dobre. No hadam este vyskusam davat toto a o tyzden sa spytam doktorky.

mirka183
2. nov 2010

@miskazv nic v zlom, mne to je jedno, co davas malemu pit. Ale tvoje babatko ma mesiac, neviem odkial mozes vediet, ze mu to robi dobre.

dexonka
2. nov 2010

@andika10 jj proste to nechapu a nepochopim..... ☹

dexonka
2. nov 2010

@s.arik pred chvili jsem tady ten odkaz davala 🙂

kaja73
2. nov 2010

@majkaa Skus mu dat ryžove mlieko s vapnikom,je vhodne od 1 roku .Dostat ho v DM ku.Ostatne latky mu už dodaš v prikrmoch.To kravske mlieko v jeho veku ,nie je nevyhnuntne.Mne napr starši syn nikdy nepil kravske mlieko len som ho kojila.

andika10
2. nov 2010

@dexonka ako mesačnéu KM to by ma ani náhodou nenapadlo,ale je to každého vlastná vec, a moja keď mala mesiac išla do nemocnice na podozrenie alergie na mliečnu bielkovinu, a ležalatam 3tt a to som jej kravské nedávala

luciebx
2. nov 2010

@sarlotta ja bych byla pro tu jitrnicu.. 😀 😀 no a mozna tlacenka s octem.. 😀 😀

s.arik
2. nov 2010

to jsem přehlédla.
ten druhý je taky dobrý, doporučuji, je podrobnější.

dexonka
2. nov 2010

@andika10 jj pravda kazdyho vec,jen me to mrzi skrz toho chlapecka ☹

dexonka
2. nov 2010

@luciebx 😀 😀 😀 😀 😀

luciebx
2. nov 2010

jako je jasny ze kdyz kravky mliko osladi cukrem a ohreje tak mu to bude chutnat je to sladky to miminka radi.. to je jasny..

andika10
2. nov 2010

@dexonka to ano,veď KM má ovela večšie množstvo bielkovin ako materské alebo UM

majkaa
2. nov 2010

@kaja73 dakujem za radu, skusim mu este ten tyzden davat toto a potom sa spytam doktorky.

dexonka
2. nov 2010

@andika10 no aby se pak ta pani nedivila az synek misto behani venku bude travit cas v nemocnici

andika10
2. nov 2010

@dexonka

kaja73
2. nov 2010

@miskazv Tvojmu malemu sa nemusi stat nič, kvoli tomu mliečku ,ale možno ano.To riziko by pre mna, ako milujucu mamu vela znamenalo.Vieš v minulosti sa nepouživali ani autosedačky a mnohym detom sa nič nestalo,ale s nimi su vo vačšom bezpeči.Ja osobne spravim všetko, čo je v mojich silach, aby mjle mimi malo šancu na zdravy život.Ale asi sme každa ina. 😒

dexonka
2. nov 2010

@kaja73 jj pekne si to napsala......

pavlina.k
2. nov 2010

Mně se chce skoro brečet, když si představím to malé miminko, zcela závislé na své mamince a té očividně nezáleží na jeho zdraví. Asi jsem spadla z Marsu nebo co. Já tomu tady prostě nemůžu věřit!!! Chudák dítě.

Ale co, každý ať si pak sáhne do svědomí, jestli dělá pro své dítě to nejlepší. Ale normální matky ještě nevymřely, jak to tu tak pozoruju. Hurááá! 🙂

tereza79
2. nov 2010

@mirka285 ja nechcem byť premúdra, ale veď tie umelé mlieka sú samá chémia a keby ste chceli od toho chrániť deti tak ich musíte kŕmiť eko šalátom do 18 rokov,veď učebnicová mama je to najhoršie čo môže dieťa postretnúť,keď chce niekto kŕmiť deti v dvoch mesiacoch napr bryndzovými haluškami je to len a len jeho vec a nakoniec bude to dieťa zdravšie ako to čo bolo kŕmené ako knižky kážu.A ten pribináčik to bol príklad myslela som že je to jasné.

berenika39
2. nov 2010

@tereza79 to je právě ten zásadní omyl. matka je odpovědná za dítě, není to JEJÍ věc - to zdraví....je to budoucnost toho dítěte. je-li matka kráva, dítě ve své bezbrannosti si toho nemůže všimnout a nemůže se bránit. ona tak dítěti (at už vědomě nebo nevědomě) ubližuje. nemůže si dělat se svým dítětem co chce. dokonce existuje zákon, který upravuje povinnosti a práva rodičů přeháním to te´d, ale podel těch argumentů "každá matka si může dělat se svým dítětem co chce" by ho mohla v pohodě zavírat do mrazáku, když se vzteká atd.....

málokdo tady je "učebnicová matka", to je šílený výraz, asi si přečtem, co je vhodné, nevhodné, co je nového, co je překonaného a podle sebe se tím řídíme buď více nebo méně. bio salát do dospělosti nehrozí, moje děti jedí všechno. ale když vím, že kouření způsobuje rakovinu - nekouřím.

ija1
2. nov 2010

berenika a pavlina.k - mate naprostou pravdu a napsaly jste to moc hezky, matka je za dite zodpovedna, kazda se snazime aby prcek byl spokojenej, aby ho nebolelo brisko...........a to opravdu nejsem zastancem bio, latkovani, a jen domaci stravy.....ale to je na jinou diskusi ......... proste clovek musi veci brat selskym rozumem..... a rozhodnout se.........
ale VEDOME nicit zdravi novorozence to uz mi opravdu prijde trosku hazardovani............a jeste se tim chlubit.............jo mozna na Balkane davaji detem kozi mleko, ale UM maji vsude dostupne a chce to jen zkouset co detem sedne.......ale dat hned KM mi prijde jako dost tristni.........
to uz neni jen vec te matky................
ale kdyz obcas ctu zpravy tak se asi neni cemu divit.........i takove jsou mezi nami............
a nebo je to vsechno jedna velka provokace..........

weri1
2. nov 2010

@tereza79 plácáš nesmysli. Jak píše Berenika, to dítě se nemůže nijak bránit a ty jsi za něho zodpovědná. Nikdo tady není učebnicovej, ale umím si přečíst, že 2 měsíční mimi nemá pořádně vyvinutý zažívání tak mu nebudu cpát pribináčky, svíčkový, krabičáky a já nevím co ještě. Krabicový mlíko sama nepiju natož to dát miminku.

mamkanec
2. nov 2010

no teda já nestačím zírat, mě to přijde jako trapný vtip a nebo ne vtip ale že se tu chce zase někdo vyvolat hádku. klasika, když už tu není hádka mezi kojícíma a nekojícíma a dlouho tu je klid , objeví se tu téma kravský mlíko, protože nevěřím že v dnešní době je někdo tak blbej že dává miminečku kravský mlíko (teda pokud nejste z afriky) a ještě tvrdí že je to lepší, zdravější, chutnější než to "chemické" UM. náhodou naše lady to chemické UM miluje a na téma kravský mlíko snad ani svůj názor psát nebudu protože si opravdu myslím že je to zase jen snaha se tu hádat.

mirka285
2. nov 2010

@tereza79 ja nie som zdaleka ucebnicova mama ale svojmu dietatu urcite nebudem pchat ani pribinacka ani iny eckovy humus,radsej mu zmixujem tvaroh s cukrom a kakaom...ale hlavne nato ma moje dieta este kopec casu...mna uz neprekvapuje nic,ludia su vselijaki,ale pchat do mesacneho babatko krabicove mlieko je priam trestne ☹ nech sa na mna Miskazv nehneva ale je fakt hlupana..

pavlina.k
2. nov 2010

@weri1 Já si krabicový KM liju leda tak do kafe, protože to není mlíko. To je obarvená voda bez živin!!! A ještě když se převaří, no tak to už je úplnej konec!!! Tady se fakt některý ženský chovají, jako bychom žili v pravěku. Prostě vývoj lidstva jde dopředu!!! A vědci se tím nezabývají jen tak.... Jsou prostě mlíka určená pro děti a krabičák k nim rozhodně nepatří. A že se to dělalo dřív, to není žádný argument. Dřív se taky nepeklo v elektrický troubě a netopilo plynem atd..., tak si ji teď si založíme oheň uprosřed obýváku a bude to, ne?! 🙄

weri1
2. nov 2010

@pavlina.k 😀 😀 😀

mirka285
2. nov 2010

@pavlina.k naprosty suhlas...