Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

aliza
4. nov 2010

no ja by som tiez tak malemu babatku nedavala ovocne stavy. Prevarena voda by mala stacit, ak vobec. A k tym cajom, ja nie som zastancom kupovanych a najma granulovanych cajov, ved taky feniklovy cajik sa da pekne doma uvarit, staci par minut povarit feniklove zrnka a cajik je hotovy. Ja som to asi 2-3x malemu uvarila, ked sa mi zdalo, ze ho trapi brusko a pomohlo.

maggie2
4. nov 2010

@sandra1005 opakujem, nikdy som si ohľadne stravy nedala radiť od sestričiek 😀 to čo osoba, to iné povie, takže ja jedným uchom dnu druhým von 😀 No a nakoniec my tu, kam chodíme, ani sestričky nemáme, všetko sa prejednáva s doktorom, on má akurát svoju sekretárku, ktorá sedí za pultom v čakárni.

maggie2
4. nov 2010

@aliza ja by som zase neverila kupovaným klasickým bylinkovým čajom pre tak malé deti. Keď si predstavím aké omyly sa môžu stať vo výrobe v jednotlivom sáčku, pripletie sa tam durman alebo čosi jedovaté a koniec. Už boli také prípady. Granuláty pre deti a špeciálne čaje pre deti sa pred granuláciou hromadne testujú na bezpečnosť, riziko otravy je o tisíc percent nižšie.

mamkanec
4. nov 2010

adzi no dokud jsme nepřikrmovali zeleninou tak jsme měli tak 6 krabic na měsíc(sunar 600 gramů stál u nás 168 kč) ta pokračovací výživa po 6. měs. v kombinaci s příkrmama mi vyjde tak necelý 4 krabice sunaru za 189,-/ks,takže žádná hrůza

mamkanec
4. nov 2010

alizo a pokud je dítě citlivé na fenykl a vodu nechce?? my na prdíky trpěli až v případě kdy jsme vypili fenykl, moje mudra mi řekla že mám dávat čaje na pitný režim a bohužel mi malá nevypila nikdy ani kapku vody natož aby vypila za celý den tak 300 ml tekutin aby se jí zlepšilo kakání. takže čaje i štávy byli u nás vhodným východiskem

maggie2
4. nov 2010

@mamkanec presne tak, každý tak ako mu vyhovuje. To sú všetko skutočne také prekáračky a rady, veď medicínske rady doktora OK, ale normálny lekár povie mamičke na ktorej vidí, že vie narátať aspoň do päť, že ohľadne stravy nech si pozrie populárne stránky, informácie od odborníkov na výživu, prípadne nech dodržuje odporučenia popísané na výrobkoch. Ja som si všimla, že niektorí ľudia skutočne majú potrebu ultimatívne vymedzovať len svoje individuálne postoje založené na ich vlastnej obmedzenej skúsenosti, bez ohľadu na to, že iné deti než tie ich, môžu mať úplne iný organizmus, iné trávenie. Je to individuálne a samozrejme, že človek svojim deťom nedá jesť maďarskú klobásu, či syrečky, ale myslím si že stravy na trhu určenej pre deti je dosť, a dá sa vybrať i v rámci peňaženky

sandra1005
4. nov 2010

@maggie2 no, to mas veru pravdu... ja som sa radami doktorov nikdy extra neriadila. To bolo len same kojit, kojit a kojit aj ked nebolo cim... Len ma tym vystrasila, lebo uz sa aj tak dost natrapime s bolavym bruskom...

maggie2
4. nov 2010

@sandra1005 problém je v tom, že i zdravotníci radi prekračujú svoje kompetencie. Oni jednoducho nemôžu nič nanucovať a prikazovať. Oni môžu len radiť (v rozsahu a v súlade s vedeckými a medicínskymi poznatkami) a prípadne upozorniť na dôsledky nedodržania rád. Ich povinnosťou je ale v prvom rade rešpektovať ľudské práva a tým je i sloboda v rozhodovaní ich pacientov.

weri1
4. nov 2010

mě sestra řekla ať dokrmuji UM aspoň na noc, ať mám klidnější noc, nechápu, když mi malej přibírá docela hodně. Jen proto abych se vyspala??? Neposlechla jsem a jen kojím. Taky bych nevěřila všemu co řekne doktorka-sestřička

fukylove
4. nov 2010

@elgereta - tvoja otazka padla o par stran neskor... lenze prave docitavam burlivu diskusia - iba docitavam, reagovat nebudem... na tvoju otazocku....
Sebko ma osem mesiacov, a ked neratam cca 5dnove sopliky pri prvom zubku, tak zatial nebol chory vobec 😉 v okoli nepoznam nikoho, kto by patril do kategorie UM - chore dieta, MM - zdrave dieta... jediny priklad ktory mam je ten, ze kamaratka do roka cisto kojila, potom este dva dalsie roky a dieta ma alergika skoro na vsetko (nie len potravinove alergie a pritom ani ona, ani otec dietata nie su alergici), kazdu chvilu choreho a pod... takze ja osobne nevidim suvis medzi chorobou a UM....

fukylove
4. nov 2010

@kaja73 - a mozem sa opytat - ak si to tu este nepisala ze preco len 5 plechoviek na mesiac??? co viem, tak do roka na specialne mliecko ma mamicka narok kolko dieta potrebuje (patria sem aj HA, AR mliecka..). po roku iba na zaklade "dokladu" od doktora... co u Vas vzhladom na alergiu bude... mne moja dr. predpisovala vzdy len 5 plechoviek HA mliecka... a az ked som si to sama zistila priamo v zdrav. poistovni a prisla za nou s tym, ze mam narok na tolko mliecka, kolko maly potrebuje, tak mi povedala - samozrejme, ale viac ako pat plechoviek na jeden recept nemozem dat... ale to, ze mi moze dat xy receptov na mesiac, to mi nepovedala nikdy... (reagujem na prispevok zo str. 138 🙂 ak si sa vyjadrila a najdem neskor, tak prepac 🙂 )

@andzi - mliecka na recept - pokial je niekto alergik, aj blizki pribuzni, tak na recept nie je problem dat mliecko... ja mam celiakiu a mojej sestre mliecko na recept predpisovali...

kaja73
4. nov 2010

@fukylove No, o tom neviem, ale zistim si to. 😉 Neviem, či je to iste pravidlo na klasicke HA mlieko a na toto specialne aminokyselinove.Toto stoji o dost viac ako klasicke HA.Dokonca ho nemože predpisat ani pediater.

fukylove
4. nov 2010

@andzi co sa tyka spotreby mliecka - asi je to individualne... mne napr. Sebik od 6.mes. cez den vobec nepije mliecko - preto aj neriesim to, ze sa v noci budi a papa, dozenie 🙂 mame na necely tyzden jedno balenie Nutrilonu a to mu robim z toho aj kasicky.... kedze inak cez den do neho mliecko nedostanem....

schnucki
4. nov 2010

ahojik holky,

chtela jsem se zeptat jestli jste nahodou nektera neslysela o tabulce, kolik umeleho mleka by deti asi tak meli pit .... zkousela jsem hledat na netu ale nemuzu nci takoveho najit ....
me totiz kojeni nevyslo a tak jsme na umelem a myslim ze mala pije trosku moc ....

dekuji

fukylove
4. nov 2010

@kaja73 - viem, mam kamaratku, co sa jej dcerka narodila v 28tt a su na tomto speci mliecku (presne ako si pisala ty, doplatok cca 4 eura, ale cena za balenie priserna...) a viem, ze ona ma na mesiac kolko potrebuje, na to aby dala za balenie cca 80eur prosto nema... 😉 tak si radsej pozistuj 😉

@weri1 - ked som prestala kojit zo zdravotnych dovodov (nemam potrebu to tu obhajovat a tak nebudem rozpisovat 🙂 ), tak na mna vela znamych vybaflo, ze to robim pre svoje pohodlie, lebo sa chcem vyspat.... a ano - konecne po siestich, siedmych mesiacoch sme sa dopracovali k tomu, ze mi syncek papa iba 1x za noc o co ho neukratim uz len preto, ze mi cez den nechce mlieko z flasky vobec... 🙂 takze ak si niekto mysli ze UM = pokojna nocka.... tak nemusi to platit vzdy... neviem ako casto v noci dojcis.... ale pokial ti mala prospieva, s tvojim mlieckom je spokojna a nema nejake hladne stavy a problemiky, tak by som zbytocne do UM nesla a uz vobec nie na radu "aby si mala pokojnejsiu noc" 🙂 uz by bolo ine, keby si mala pocit, ze tvojmu drobcekovi mliecko nestaci, ze je hladny 🙂 mam kamaratku co ma skoro 3-mesacne dietatko a prikrmovat zacali uz po mesiaci... ale po mesiaci prisernych scen, krikov a nevedeli co... po prvej davke UM bolo jasne... dieta sa najedlo a prvykrat odkedy bolo na svete prespalo 4 hodiny v kuse! 🙂

fukylove
4. nov 2010

@schnucki - myslim ze na tom sa viacere maminky na UM zhodneme... deti nie su tabulkove 🙂 my sme prvych par mesiacov pili nadpriemer podla tabuliek a odporucani na krabicke a teraz som rada, ked mi vypije aspon polovicu z toho, co je odporucane 😉

dobru nocku damy 🙂

weri1
4. nov 2010

@fukylove přibívá dost...cca 250g týdně, ve 3 měsících má 7500g, mlíka si myslím mám dost, jen prostě kojím častěji, co 3 hodiny i v noci, ani to první spaní nemáme dlouhý. Ale mě to nevadí, kvůli své pohodlnosti, přeci nebudu dokrmovat, to by fakt musel mít hlad, což on nemá. Neodsuzuji dokrmování, ale ne, že budu dokrmovat pro svoji pohodlnost. Bych musela být blázen

ija1
4. nov 2010

@schnucki - normalni je tak 150-180 ml na kg vahy..........ale teda my zezacatku se vubec nechytaly, pak jsme se priblizily a nakonec jsme uplne pod mirou 🙂, kazde ditko neni tabulkove 🙂, ja to nejdriv resila, pisu to sice doted, ale spis jen orientacne...............neresim 🙂, ted v 6 mesicich da denne tak 860 ml denne UM, 250 caje, a 1 zeleninovej prikrm.....

ija1
4. nov 2010

a nekde jsem cetla ze deti se neprepijou 🙂, maji svoji zaklopku 🙂............
i kdyz obcas pije tak obcas onak..........fakt pocty asi pokud pribira nema cenu resit 🙂
my jsme od zacatku udelali pravidelne aby to krmeni melo nejakou pravidelnost a musim rict ze to je fakt super, mala je navykla napet minut 🙂 presne

lenoura
4. nov 2010

Dobry vecer maminky, mohli bysme vas poprosit o hlasek? http://soutez.doma.nova.cz/lena311311 moc dekujeme 🙂

fukylove
5. nov 2010

@weri1 - tak co sa tyka krmenia, Sebik bol od od 3 - 4 tyzdna cisto na UM a co tri hodiny papal aj UM, dokonca ja v noci... 😉 prvykrat dlhsie posla asi az ked mal styri, pat mesiacov... uz par dni najnovsie spava od siedmej do tretej, stvrtej v noci, potom mliecko a este si zdriemne tak do siestej... 😉 osobne si myslim, ze tebe drobcek krasne pribera a tak by skutocne bolo skoda podavat UM 😉 aj vaha je uzasna 🙂

weri1
5. nov 2010

Píše se , že miminko by mělo vypít na jedno kojení šestinu své váhy

ija1
5. nov 2010

@weri1 - to asi myslis na cely den ne?.......... to sedi na tech 150-180 ml na kg na den...........

mamkanec
5. nov 2010

schnucki já bych dítě rozhodně netabulkovala, mě malá když byla úplně malá (měsíc dva) tak pila výrazně nad normu kterou uváděla tabulka na krabici s UM, no ale pak u té dávky jakobyzůstala takže teď v 8. měs. jí spíš pod normu. Doktorka mi říkala že malé mimčo nejde překrmit, to když už nechce baštit tak prostě si flašku nevezme což je pravda, malá když nechce tak do ní mlíko nedostanu ani zaboha, a nebo to co je nad jeho normu tak to vyblinká. Mě to malá ze začátku dělala a vlastně to dělá i teď že když nechce tak nedopije ale když po flašce má ještě hlad tak začne vřískat takže dovařím ještě trošku a neřeším to, přece jí nenechám řvát hlady.

miona
5. nov 2010

Holky jsem ráda, že to tady píšete o těch dávkách..já to pořád řeším, jak má vlastně pít. Deni pije hrozně málo..aspoň podle těch tabulek na krabici UM. A v okolí není nikdo, kdo by poradil. Ona stáhne tak max 90 ml..někdy i jen 50tku, ale to si pak řekne i po dvou hodinách...z čehož mám stres, aby z toho neměla bolení..protože ty má furt..no jsem v tom zacyklená..ale týrat jí hlady nehodlám ani omylem..toho si užila dost v prvních týdnech.

keminek
5. nov 2010

@miona jo, to je přesně to, co jsem psala, že např. nechápu a že by se to mělo někde vysvětlit.. nemají pít UM častěji kvůli bříšku, ale když vypijou míň a mají pak hlad dřív, tak co?

miona
5. nov 2010

@keminek teď jsem se přesně o tomhle rozhořčila v tématku "brzký přechod na UM" - hysterická propagace kojení a nulové informace pro nekojící maminky..prostě totální diskriminace. Já myslím, že tyhle počáteční mlíka jsou hodně podobné mateřskému, takže se nemusí úplně dodržovat 3 hodiny. A vůbec, kdo to vlastně vymyslel???? Je to podle mě blbost, copak my taky jíme přesně podle hodinek?? Ne, jíme když máme hlad. Takže svoje dítě taky budu krmit, když bude mít hlad. Mě i můj pediatr řekl, že mám krmit jak si prcka řekne, kor v těch prvních 3 měsících..

lenocka84
5. nov 2010

@miona ahoj, a kolko ma tvoj fesak?

miona
5. nov 2010

@lenocka84 Ahoj, prcka jako prcinka 😀 Deni jsou 2 měsíce a pár dní.

lenocka84
5. nov 2010

@miona hlavne nesleduj co je na krabici, moj syn bol vzdy uplne mimo tabulky
ked mal 2 mesiace pil cca 120ml na davku, cez den cca kazde 3,5hod a v noci len ked sa zobudil
len kedze on sa narodil predcasne prvy mesiac som ho musela budit na papanie, kazde 3hod aj v noci.
dnes uz ma 6m na davku mi vypije 200ml mliecka, uz len 3x denne, ostatne ma tuhu stravu. netreba sa stresovat, a dat papat ked je hlad.