Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
11. nov 2010

@maggie2 ale tu nejde o skrabanie tvare, ale o to ze pohybom ruk zo spanku sa budi
dieta sa neskrabe ked ma ostrihane nechtiky, s tym sme problemy nemali, ale s pohybmi

lenocka84
11. nov 2010

@benne my ideme do poradne 18.11 a 19. bude mat 7m tak som zvedava kolko navazime
ale tipujem 9,5kg

benne
11. nov 2010

@lenocka84 no pekne a zober si, že je nar. v 34. týždni, mne sa dnes dr. so sestričkou smiali, ale hned vytiahli historky o ešte väčších a ťažších deťoch 😀 😀 a dr. sama priznala, že ona tiež čím skôr nahrádzala mlieko baby stravou, aby toľko nepriberal (ak som ju teda správne pochopila 🤐 )

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 viem aké pohyby máš na mysli, myslím si že všetky reakcie a reflexy majú nejaký zmysel, netreba ich potláčať, astronomickou rýchlosťou sa v tomto veku vyvíja sa nervová sústava, mozog pracuje na plné obrátky, nemyslím si že treba dieťa nejako extra tlmiť a znehybňovať. My nepoznáme všetky tie mechanizmy a súvislosti...ako vravím každého vec, ďakujem Vám všetkým aj za Vaše názory.

lenocka84
11. nov 2010

@benne u nas to nezabera, on mi zje plnu misku cca 200ml a zapije 150ml mlieka, bez problemov

@maggie2 nemyslim si ze som mu nejako ublizila, a verim ze si to nebude ani pamatat. dolezite je ze kazda z nas chce pre svoje dieta len to naj.

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 😉

benne
11. nov 2010

@lenocka84 ale aj u nás to tak bolo a potom prišiel nejaký zlom, asi ked som mu osladila čaj a dala zapiť, tak už mlieko nemusel. Bolo to okolo toho 6.mesiaca. Teraz pije mlieko v noci a večer v kaši, alebo so sušienkami a prípadne 1x cez den, ked už stihne zjesť všetko ostatné, a zabralo, už pribral cez kilo nie za mesiac, ale za dva mesiace 😅

lenocka84
11. nov 2010

@benne my mame mlieko rano a na vecer v kasi, cez den sa snazim len jedlo,ale dnes ma sokoval
tak uvidime kolko sme mi za 2m pribrali

radka.m.
11. nov 2010

Ahoj holky,ještě k zabalování podle am.pediatra Karpa-ta metoda nejspíše funguje,ale podle mého to neznamená,že je opravdu zdravá,u nás ji pediatři,neurologové a dokonce i logoped nazvali týráním,jinak na toho pána a jeho praktiky mám svůj negativní názor od té doby,co jsem přečetla jeho knihu,kde doporučuje a popisuje toto vázání ale také tam popisuje,co dělat,když dítě pláče-zatřést s ním takovým způsobem,aby se hlavička třásla více,než celé tělíčko!!!!!!!! 😠 😠 😠 což odporuje taky zdravému rozumu,přijde mi to stejné,jako létání miminek,odborníci u nás opravdu mají názor na zavinování takový,jako píše maggie 😒

kaja73
11. nov 2010

ja len okrajovo k tomu zavinovaniu.Iste su deti na ktore by to malo taky vply ako piše maggie,ale su aj ine deti.Ja mam doma presne oba druhy.Prvy by sa zblaznil, keby som ho viazala.Bol zaviazany asi 5 min v porodnici.Druhy, by sa zas zblaznil nezaviazany.Mal hrozne mykania ručičkami do cca 5 mesiacov.Doslova vždy čakal, kedy ho zaviažem.Použivala som tu tzv.zazračnu zavinovačku a super to fungovalo.Kym nebol zviazany reval v postielke ako blazon ,akonahle som ho zavinula, USMIAL sa na mna a do 2 min.sladko spal.Ked som ho v noci rozviazala do 5 min.reval.Myslim si teda,že je to totalne individualne a mamina by mala poznat svoje babo a podla toho konat.Lebo su fakt aj take deti ,ktore by s toho mohli mat traumu.

fukylove
12. nov 2010

@kaja73 - suhlasim s tebou ohladne toho zavezovania... 😉
ja som Sebiho asi do 3 mes. viazala na nocne aj denne spanky do zavinovacky, lebo inak sermoval priserne a nevedel sa poriadne vyspat... prestali sme vtedy, ked si zacal bez problemov otacat hlavicku v polohe na brusku a zacal spavat na brusku - co vlastne az doteraz.... tym, ze spal na brusku nesermoval rukami a spal pokojne...
cez den som ho neviazala od porodnice a par navstev vobec... kym som kojila, tak som mala problem s manipulaciou v zavinovacke 😉 a vlastne aj mimo kojenia sa mi s nim lepsie, ked som ho citila priamo 😉

lenocka84
12. nov 2010

baby idem sa pytat, zatial sa mi to deje na kazdom mliecku, ked ho nasypem do vody a idem rozmiesat obcasne sa stane ze sa to mliecko cele nerozmiesa, ale ostanu hrudky, a pocas pitia sa usadza na flaske.

ija1
12. nov 2010

@lenocka84 - mne teda ani na Nutrilonu ani na Bebe se to nestalo, ale asi je to tim ze ja to mlicko micham asi 50 vterin, a pak ho necham chvilku odstate, ale pena tam diky sabiku neni..............

lenocka84
12. nov 2010

@ija1 vdaka sabiku?? to je co sabik?
mne to aj nutrilon robil ☹

sandra1005
12. nov 2010

@lenocka84 aj mne sa to obcas stane pri Nutrilone a potom mam nervy, ked sa tym zapcha dierka a maly potom zacne plackat, ze taha, taha a nic netecie... a to ho dost dlho miesam(cca minutu), aby sa vsetko rozpustilo, tak nechapem... Sabik=Sab Simplex( aspon myslim)

ija1
12. nov 2010

@sandra1005 - jojo Sab Simplex 🙂, diky nemu a michani zadny hrudky............. ale tech 40-50 vterin to chce, a nikdy jsem s nima problem nemela...........

pavlina.k
12. nov 2010

@ija1 Ale Sab simples se může užívat jen max. 3 dny v kuse... Pak pouze po poradě s lékařem, pokud je to nutné.

lucka33
12. nov 2010

@pavlina.k - to počujem prvýkrát... ja to malej dávam už dlho a do každej fľašky, čiže tak 5-6x za deň po 15 kvapiek 😲 To akože čo jej tým môžem spôsobiť???

jarunka111
12. nov 2010

@lucka33 iba jej pomôžeš od koliky 😉 nikdy som nepočula to, čo píše @pavlina.k, lebo ja viem, že jedine sab simplex je vhodný aj na dlhodobé užívanie, nespôsobuje "závislosť". Malému som ho dávala niekoľko mesiacov, veľmi mu pomohol a raz som ho vymenila za espumisan, ale to bolo o ničom ☹

pavlina.k
12. nov 2010

@lucka33 No, píšou to na příbalovém letáku a doktor mě na to taky upozorňoval. Sab Simplex se má dávat, pokud má miminko problémy s prdíkama a bolí ho bříško. On tomu pomůže, aby se ty plyny nehromadily ve střevech a snadněji odcházely.... a když mu budeš dávat sab simplex pořád, může se stát, že pak se to tělíčko nebude umět s prdama samo poradit, až to vysadíš a než se to naučí prdět samo, bude ho strašně bolet bříško.... Do smrti je přeci brát nebude. 😉

pavlina.k
12. nov 2010

@jarunka111 Jojo, je to možný, jen píšu, co jsem slyšela já. 😉 Nevidím důvod, proč to kapat do každého mlíka. Ale je fakt, že pokud pak nebudou problémy. Já nevim. Taky jsem to dávala do každého mlíka cca 3 týdny. Pak jsem radši přestala, pár dní to nebylo ideální, ale teď už ho nedávám skoro vůbec, maximálně 1x za 14 dní... 🙂

lucka33
12. nov 2010

@jarunka111 - no espumisan ani nám nepomohol, skôr akoby ju viac nafukoval. ale ani pri tomto sabe nemám pocit, že by jej až tak moc pomáhal, na to že jej ho dávam do každého mliečka...
no ale pavlina píše, že sa to nemá dlhodobo užívať... tak teraz som v pomykove... nieže sa nebude vedieť sama vyprdkať... ale to asi nie, lebo veď keď ide prd, tak ho vytlačiť musí, no nie? 😀 keď bude väčšia... 😀

lucka33
12. nov 2010

@pavlina.k - no a ja to dávam do každého mlieka a aj tak máme problémy s tými prdmi 😠 a to dosť veľké 😝

jarunka111
12. nov 2010

@pavlina.k jasné, keď to vieš takto, tak to tak bude 😉 my sme mali s tým starosti dlho a riadne nám to dalo zabrať ☹ aj som skúšala dávkovanie znížiť a postupne vysadiť, ale vždy som sa ku kvapkám vrátila a bolo dobre 😉 párkrát som to ešte skúsila a keď malý troška "dospel", už to bolo v pohode 😉

pavlina.k
12. nov 2010

@jarunka111 No, oni jak rostou, tak už to je pak jiný... my jsme s prdíkala žádný velký problémy neměli...takže tak... 😉

lucka33
12. nov 2010

@jarunka111 - no tak to ste na tom potom boli podobne ako my teraz... tiež máme veľké problémy s tými prdmi nešťastnými.. tak asi nám neostáva iné, len počkať, kým z toho vyrastie...

pavlina.k
12. nov 2010

@lucka33 kolem 4. měsíce by mělo být už líp!!! Tak vydržte, držíme palce!!! 😵

jarunka111
12. nov 2010

@lucka33 výhodou je, že nie je naň "závislosť", teda nemôže sa stať, že trávenie zlenivie a bude sa spoliehať na kvapky 😉 ja som vedela iba to, že je aj na dlhodobé použitie, tak som nemala dilemu, či dávať alebo nie

ija1
12. nov 2010

@jarunka111 - ja ho taky davam na doporuceni doktora, a tim ze pijem mlicko 2 - 3 x denne, a mmch kdyz jsme ho ve 3 mesici prestali pouzivat, mala pak mela desny problemy s briskem i kuli mliku, takze nam v nemocnici rekli ze ho mame davat dal........... a nemam pocit ze by se bez nej nedokazala vyprdet..........dlouhou dobu jsem mela i pocit ze moc nezabira.......ted uz se hodne hybe, tak prdi sama, tak dopotrebuju flasku a prestanem s nim pomalu, ale o navykovosti jsem neslysela.........

lenocka84
13. nov 2010

@sandra1005 ja uz ziadne sab ani nic nedavam, nie jepotreba
a miesam to tiez dlho, a ide mi to na nervy