Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - jáj vlastne vy už papáte aj iné ako mliečko, myslím, že tú čiernu stolicu mali deti, čo ešte pili len mlieko. Tak ja skúsim teda ten Sunar, som na to zvedavá, že či bude malej chutiť a či nebudú problémy... Ale jej chutí zatiaľ hocičo. Vypila aj obyč.Nutrilon aj ten Extra a teraz ten Hipp a vôbec nezbadala, že je to iné mlieko a sunar je vraj sladší, tak ten jej možno bude chutiť viac 😉 No veď uvidím...

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 ano sunar je o nieco sladsi, nebude problem

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 a dávaš malému aj tie kaše napr. od Hami, Nutrilonu... Nevieš, ako to je s tými kašami? Keď budeme piť napr. mlieko Sunar, môžem dať kaše od Hami? Proste či sa potom môžu súčasne kombinovať tie značky? Lebo mlieka sa kombinovať nemôžu, len neviem, či kaše už áno...

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 ano kase kombinovat mozes
to je uz len ze vyrobca, pokial je kasa nemliecna robis ju do mliecka ktore davas bezne
a ked je kasa mliecna, obsahuje to mliecko podla vyrobcu
my pijeme babylove aj kase, mame aj mliecnu aj nemliecnu
a potom z alnatury, to je nemliecna a robim do normal mliecka

sandra1005
18. nov 2010

@lenocka84 a od kolkych mesiacov prikrmujes?

lenocka84
18. nov 2010

@sandra1005 od uk. 4 kedze sme boli cely cas na UM
a maly sa rad napapa

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 a tie kaše viem, že sa zarábajú s vodou a môžem aj tak, že spravím napr. na noc 210ml mlieka a do toho dám nejaké 2-3 lyžice kaše? To môžem aj takto dávať?

sandra1005
18. nov 2010

@lenocka84 ved zato sa pytam, lebo aj moj maly je tiez plne na UM a viem, ze niekto zacina od ukonceneh stvrteho a niekto od ukonceneho piateho mesiaca... uvidim o mesiac co a ako bude 🙂

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 ja napr na noc
210ml vody a 7 odmeriek z mlieka dam kase
vtedy je to polohuste
my vychadza ze kazdych 30ml vody je 1 odmerka kase

@sandra1005 od uk. 4 kludne mozes zacat
hlavne na noc, aby si sa vyspala ak este nespite celu noc

sandra1005
18. nov 2010

@lenocka84 no, nespime, kazde tri - stryri hodky je hore na papanie

lenocka84
18. nov 2010

@sandra1005 nam velmi pomohla kasa, ta z alnatury, bez prichute
obilninova s prosom, je dobre aj na kakanie lebo obsahuje vlakninu

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - celkom som nepochopila.. namiesto mlieka dáš do vody 7 odmeriek kaše či ako? 😅

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 mame mliecnu kasu, ta uz obsahuje mliecko v nej
takze nie je nutne robit mlieko a do neho kasu
dam uz len mliecnu kasu a hotovo. a ked dam ten pomer je to take polohuste tekute, akurat na flasku
napr. teraz mi tak vypil 230ml kase, a do hodky pojde spinkat

sandra1005
18. nov 2010

@lenocka84 vies co, to mi potom pripomen za mesiac, lebo ja dovtedy zabudnem 🙂

lenocka84
18. nov 2010

@sandra1005 tak sa urcite ozvi, nie je problem 🙂

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 aha, už chápem. Ďakujem! Utekám kúpať malú, lebo už plače mužovi v kúpeľni 😀

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 my uz konecne spime

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - vidím, že aj vy chodíte spinkať takto skoro 😉 ja som v tom čase, ako si písala, akurát kŕmila malú a pred pol ôsmou už aj spinkala. Inak moja je taký hladoš, v jej veku by mala piť 120ml... A ona cez den vypije 150ml a na noc jej dávam už 210ml- ale nevypije všetko, niekedy nechá viac niekedy menej. A ešte v noci sa raz budí a to vypije 180ml. Veď už má vyše 6kg 😀 je to taká buchta moja najkrajšia 😵
A ty si písala, že malému dáš večeru a o hodinu ide spať. My to zas máme tak, že kúpeľ-večera-spať všetko naraz za sebou a malá si na to už tak zvykla, že ako sa blíži 19ta hodina, už mrnčí a už sa chce ísť kúpať 🙂 A teraz má také obdobie že nechce cez deň moc spať. Napr. dnes spala za celý deň 1,5 hodiny 😀 A to doteraz zvykla spať 2 hodiny doobeda a aj poobede, ale ono to, dúfam, prejde, hádam to má len také prechodné obdobie 😅

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 okolo 19 , 19:30 chodi spat
kupeme sa kazdy 2. den, a v noci sa uz nebudi na papanie
co som rada.

majinka85
19. nov 2010

Ahojte čítam tu akých máte papkačov.Náš Samko má dva mesiace aj tyždeň a vypije 100ml.Večer 120ml. No dnes v noci a aj rano som mu dala 120ml.v pohode to vypil ani sa neplašill a potom dosť veľa vygrcal.Vždy sa troška povracia no nie veľa.Ale dnes v noci pustil poriadnu sprchu.Môže to byť tým,že už nechce mlieko?Davame mu nutrilon.

sandra1005
19. nov 2010

@majinka85 Mne sa Samko 😉 tiez obcas hojne pogrckal, tak som mu dala menej a skusila som davat viac zase o par dni neskor... teraz ale uz ma inu fintu nato, aby mi dal vediet, ze uz nechce. Proste vypluje cumlik a hotovo a viac do neho nedostanem... ale ano, kludne to moze byt tym, ze si mu dala vela a on proste tolko este nepotrebuje 🙂 a vobec sa nestresuj, moj ma 3mesiace a viac ako 120 nevypije ani keby co bolo...

lucka33
19. nov 2010

@lenocka84 - no aj naša chodí v tom čase spinkať. My kúpeme každý deň, malá si na to zvykla a strašne to má rada, čím ďalej, tým viac 🙂 Strašnú radosť má v tej vani, kope, špliecha, tak jej to doprajem každý deň 🙂 A to máš super, že už malý prespí celú noc, naša ešte raz v noci papá, ale aj medzitým sa budí, mrnčí, tak k nej musím vstať, dať dudku... Ale tak je to už lepšie, lebo vstávala najskôr 3x, potom 2x a nedávno sa znova potrebovala najesť 3x a zrazu akoby uťalo, stačí jej len raz. No ale na noc jej dávam už tých 210ml, čo je dávka pre polročné deti 😀 A dnes v noci vypila 180 a ešte jej bolo málo, ale zaspala. Ja sa jej niekedy aj bojím dať jej viac, aby ju bruško nebolelo, alebo aby nebola moc tlstá, veď ona jedáva oveľa viac, ako by mala a teraz ešte jej je niekedy aj tých 180ml málo...

@majinka85 asi si mu dala veľa... Pokiaľ po vypití tých 100ml neplače a je spokojný, tak mu to stačí, viac mu nedávaj, aby si ho zbytočne neprekrmovala 😉 On ti dá najavo, kedy mu to bude málo 😉

lucka33
19. nov 2010

@sandra1005 - fúha, tak to moja je teda riadny hladoš, na 120tke by mi teda už nevydržala 😀 My jedávame teda podstatne viac a 3 mesiace bude mať až o pár dní

lenocka84
19. nov 2010

@lucka33 maly spava celu noc cca 2mesiace, mozno 2,5
teraz sa v noci moc mrvi, pretaca sa na brusko a nato sa zobudi

lucka33
19. nov 2010

@lenocka84 - no ja som zvedavá, kedy naša bude spávať celú noc 🙂 Ale mne to zatiaľ nevadí, dať jej raz za noc papať, ešte keď som ju kojila tie prvé týždne, tak sme boli hore každú hodinu 😖 A niekedy to ani celá hodina nebola... Ale vtedy mi to vôbec nevadilo, ja som veľmi chcela kojiť a napriek tak častému prikladaniu vo dne v noci sa mi mlieka viac nevytvorilo, musela som dokrmovať, až som úplne prešla na UM... ☹

lenocka84
19. nov 2010

@lucka33 my sme boli na MM len 5tyzdnov, maly sa narodil skor a nevladal sa chytit prsa, tak postupne sa mliecko stratilo.
zo zaciatku som ho musela krmit kazde 3hod, ked mal 1,5mesiaca cez den kazde 3hod a vnoci az ked sa zobudil. a ked sme zacali s kasou cca v 4m zacal postupne spat celu noc. ale zaciatky boli tazke. pamatam, to som bola u mami, ze rano ma nechala spat, nakrmila maleho a ja som sa zobudila s hrozou ze som zaspala a nedala malemu jest, a on uz bol prebaleny nakrmeny a zase spinkal.

sandra1005
19. nov 2010

Baby, ktora mate Avent flasky, existuje na ne aj nieco ako cumlik na kasu? Nic take som zatial nikde nenasla. Tym ze papame ARko mliecko a ono je take dost huste by sa nam take zisli. Doteraz v pohode papkal cez tie trojdierkove, ale posledne dni papa dost malo, tak rozmyslam, ci si to neziada vacsi cumlik alebo ma proste take obdobie. A teraz neviem, ci kupit uz ten zo styrmi dierkami, alebo keby bol tak na kasu.

lucka33
19. nov 2010

@sandra1005 je taký s variabilným prietokom, kukni ho na avent stránke. ja ho tiež chcem kúpiť, ked prejdeme na kaše 😉

sandra1005
19. nov 2010

@lucka33 🙂 dakujem, kuknem

ivanka85
19. nov 2010

@lenocka84 ja to obcas este pre istotu davam, my sme sa trapili do tych troch mesiacov a dost velmi..